Pozdrav drage žene..
Naišla sam na par tema na forumu.hr o studiranju uz djecu, međutim to su sve stari postovi, pa me zanima ima li ovdje koja mamica da studira uz dvoje djece i kako joj ide?
Naime, imam jedno dijete. IMa 15 mjeseci i tek sam se oporavila od postoporođajne depresije, pristka i stresa, jer kad sam rodila (početkom 10. mjeseca) nastavila sam odmah studirati.
Trenutno sam 3 godina faksa i imam još nešto ispita za završiti to i biti prvostupnik. Međutim, imam snažno veliku želju za nastavkom (zadnje 2 godine) i iskreno se nadam da ću to upisati.
E sada, "problem" leži u tome što definitivno želimo još jedno dijete. Ne sada, ne odmah, ali tokom iduće godine. Voljela bi neku dobnu razliku do 3 godine. To bi značilo da bi uspjela dati još 4 godinu faksa uz jedno jedno, ali me onda čeka zadnja godina, 5 godina, uz dvoje djece i bojim se da ću opet puknut i prolaziti kroz postporođajnu depresiju kao što sam i s prvim djetetom.
Ako čekamo da završim svoj faks i idemo tek onda na dijete, razlika bi bila skoro 4 godine, što je meni osobno prevelika razlika.
Nisam pametna što uopće napraviti i molim za savjete. Hvala mame. Najbolje ste