Pozdrav svima! Čitam Vas sve već dugo i stalno tražim da li ima nekih novosti vezano uz posvojenje dijeteta.
Suprug i ja (mm 31god i ja 27 god) smo prije nove godine odlučili pokrenuti postupak posvajanja dijeteta. Ja sam do sada imala 5 spontanih pobačaja i to u ranim tjednima trudnoće i jednostavno sam si dala mira malo od toga svega jer me to sve psihički jako pogodilo. Suprug i ja smo nakon razgovora odlučili da bi ipak posvojili dijete, i to ne jedno nego dvoje! Predali smo papire u Centar za soc.skrb prije nove godine i pozvani smo na prvi razgovor u centar sa pravnicom 13.2. u 13h! Malo me iskreno strah! najviše me strah razgovora sa psihologom!!! Pa da Vas pitam nešto! Kakva ste pitanja imali kod psihologa? Da li ste imali i one neke testove gdje ste morali tražit razlike ili sličnosti znakova ili oblika predmeta? Nebi baš htjela zbog toga da ne prođem kod psihologa. Inače sam NSS i zanima me da li netko zna da li ču zbog toga možda imati problema kod posvajanja? I da li mi možete reči koliko se dugo čeka na posvojenje dijeteta? Da li se to sada malo ubrzalo ili je kako je bilo i prije da se čeka više od godine dana.? Mi smo se odlučili za curicu do 3 mj. i dečka do tri godine a ako bi imali braču u dobi do tri godine onda bi posvojili braču i malo dijete do tri godine. U onom prvom zahtjevu koji smo predali u centar smo napisali za dvoje ali na razgovoru budemo rekli da bi uzeli i ovako znači dvoje brače i jedno malo do 3.mjeseca. I zanima me još jedna stvar. Da li ste vi dobili u Centru brojeve i adrese na koje ste slale molbe ili ste morale same googlati po internetu.? Eto to bi bilo to za sada od mene! Ako netko ima odgovore na ove moje nedoumice bilo bi mi drago da mi se javite.! Pozdrav!