Hej mame

Ovako, mm je dobio posao u Austriji i odlučili se mi preseliti. Selimo za točno mjesec dana. Pisala sam već na ovom forumu,ali ne znam s kojim mailom Pa evo nadam se i sada da ću dobiti koji koristan savjet.

Mm jako slabo priča njemački, a ja uopće. Mala ima 17mj. Ona priča nekih 20ak riječi, nije velika pricalica,ali sve razumije i npr može reći, pao je ili beba nana, tata papa...

Moja pitanja su:
1. kada je najbolje za nju po vašem mišljenju/iskustvu za učenje još jednog jezika?
2. je li dovoljno učiti u vrtiću? (Ići će tek s 3god, jer ovdje još nije bila u kolektivu,pa ne bi je ni u Austriji odmah vodila)
3. kakvi su ti integracijski vrtići po vašem iskustvu? Vlada li kaos, ako bude žedna ili morala na WC,nešto ju bolilo,kako će je razumjeti?
4. ima li smisla učiti je sada na hrvatski i engleski pa da u vrtiću komunicira bar nekako s tetama, bi li to još više usporilo razvoj govora?
5. svakako planiram naučiti njemački i to će mi biti prioritet, a do onda, može li se s engleskim bar donekle normalno živjeti?
6. kada jednom svladamo jezik, je li bolje kod kuće pričati hrv ili njemački?
7. naravno sve ostalo čega se sjetite, samo pišite...

A ono što me najviše zanima...Vi koji ste se iselili, jeste li zadovoljni što ste to učinili radi svoje djece ili ste požalili? Mislite li da će ih društvo prihvatiti i hoće li moći zemlju u kojoj žive nazvati svojim domom ili će i oni biti stranci?