Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 325

Tema: Ponašanje 11-godišnje djevojčice- trebam li potražiti pomoć?

  1. #201
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    joj dajte nemojte više, ja sam postala tako jedna cmoljava osoba
    i u glavi sam stvorila sliku zuske i profesora i tanči i pozornice i učiteljice i djeteta,
    ajme kako sam patetična.

  2. #202
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Rasplakat ćeš starca. Radije ga samo zagrli, bez riječi.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.05.2017. at 15:26

  3. #203
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Rasplakat ćeš starca. Radije ga samo zagrli, bez riječi.
    ma di će grlit čovjeka, tako na ulici, još će misliti da je poludjela

    ja sam uvijek za to da se pohvali nečiji trud, a kamoli ovakav koji se pamti toliko godina. nek čovjek zna da nije bezveze utukao život u natezanje s dječjim pi*darijama! da se samo jednog primilo, već je to veliki životni uspjeh...

  4. #204
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Baš tako.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Neki dan sretnem bivšu učenicu, ni imena joj se nisam mogla na prvu sjetiti.

    I veli ona meni, znate Vi ste meni jako bitni, jedan razgovor s Vama mi je promijenio život.

    Ja ostala ko pegla, mislim si ajme meni , što sam napravila ?

    I prepričala mi je taj razgovor, ništa spektakularno, jedan od onih pep talkova , kojih izgovorim svaki tjedan barem jednom, ali njoj je značilo jer je tada prolazila jednu vrlo tešku situaciju ( koju nisam tad znala )
    Uspješna je i vrijedna studentica. pa da mi je to jedino pedagoško postignuće, ja sretna .
    Posljednje uređivanje od maria71 : 25.05.2017. at 16:29

  6. #206
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan sretnem bivšu učenicu, ni imena joj se nisam mogla na prvu sjetiti.

    I veli ona meni, znate Vi ste meni jako bitni, jedan razgovor s Vama mi je promijenio život.

    Ja ostala ko pegla, mislim si ajme meni , što sam napravila ?

    I prepričala mi je taj razgovor, ništa spektakularno, jedan od onih pep talkova , kojih izgovorim svaki tjedan barem jednom, ali njoj je značilo jer je tada prolazila jednu vrlo tešku situaciju ( koju nisam tad znala )
    Uspješna je i vrijedna studentica. pa da mi je to jedino pedagoško postignuće, ja sretna .
    Ovo je predivno!

  7. #207

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    maria71, sigurno si se lijepo osjećala!! I koji samo vjetar u leđa za dalje!! Bravo!

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Ajme Tanci ronim suze .ja sam prava placljivica za sve vezano uz djece.

    Zuska obavezno nam javi povratno.

  9. #209
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Ajme Tanci ronim suze .ja sam prava placljivica za sve vezano uz djecu.

    Zuska obavezno nam javi povratno.

    maria krasno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.05.2017. at 17:42

  10. #210
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam se isto rasplakala dok sam pisala, Lili.
    Da, ima odličnih nastavnika.
    I zaslužuju pohvale.
    I da ih se pamti.
    Maria71, divna priča ❤️

  11. #211
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    da, ima predivnih nastavnika.
    i treba ih pohvaliti.
    Maria71 predivno....

  12. #212
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Ima predivnih nastavnika, ali ima i super roditelja.

    Nadam se da će dijete pokretačice topica to shvatiti na vrijeme. Jer istina je da treba neko vrijeme sazrijevanja, da mlada osoba shvati ZAŠTO su roditelji donijeli neke odluke, zabrane, uvjete i ograničenja. Meni je tek na drugoj godini studija doprlo iz dupeta u glavu da je moj tata zapravo napravio odličan posao s odgojem (i mama, ali on je meni bio glavna faca). Kad sam se na drugoj godini faksa prvi put našla u ozbiljnijim problemima i bila na rubu odluke da mijenjam studij, lijepo me posjeo i rekao "Slušaj, možeš ti to napraviti, ali NEMA nikakvih garancija da na nekom drugom studiju za godinu-dvije nećeš biti na istom ovom mjestu"...Ostala sam na studiju, završila ga i kasnije si uspješno našla područje koje me zanimalo i u kojem mi je ok.

    Samo da spomenem, imali su moji roditelji muku sa mnom. Nisam bila poslušno dijete. On NIJE bio za to da ja upišem srednju školu i studij koji sam odabrala, lijepo me na vrijeme upozoravao na sve mračne kutove (jer zna, to je i njegova struka, a ja nisam profil osobe za koju bi to bio idealan odabir). Htio me poštedjeti neuspjeha, odnosno nezadovoljavajućeg uspjeha, ali ja sam bila tvrdoglava. Na kraju, tek nakon što su mi se vlastite greške obile o glavu, naučila sam cijeniti uvid roditelja. Sve je na kraju dobro ispalo, ali evo nakon 30+ godina radnog iskustva još uvijek mislim da mi je možda moglo biti bolje u nekoj drugoj branši. Ali nema šanse da to ikad doznam.

    I tako - kad mi mlađi sin ide na živce sa svojim odabirom tehničke škole i tehničkog usmjerenja (a isto je tipični društvenjak kao i ja) sjetim se jako često kako je moj tata sa mnom razgovarao. Sve to dođe na svoje mjesto...

    KAMI, tvoje dijete će se sjetiti nekih trenutaka svog djetinjstva i mladosti kad bude sposobna sama procijeniti kakvi ste roditelji. Sad još to ne može. Sretno!

  13. #213
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Samo jednom je u životu i 12. rođendan. A i 13. Pa i 14. Na kraju, gle čuda, i 40. rođendan je samo jednom u životu, pa nisam primijetila da se nešto specijalno desilo na taj dan
    Normalno je da djeca imaju svoje želje za rođendan i slične prigode, ali to ne znači da trebaju dobiti baš sve za što zapile, a pogotovo se to odnosi na tehničke gadgete koji su danas više nego ikad ranije potrošna roba (i to precijenjena).
    Uostalom, u kakvom okruženju djeca danas rastu, vrlo često u nekoj dobi više ni ne znaju što bi poželjeli, jer sve imaju.
    X

  14. #214
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ja na ovo zaista ne bih niti trepnula. Istina, iznervirao bi me napad bjesnoće, ali ostalo...

    da li netko od 11godina treba nosati okolo mobitel od 7 tisuca?
    pa niti u ludilu.
    ne bi mi palo na pamet kupii takvu stvarcicu sebi , a ja sam ona koja zaraduje.
    isto tako njezina ustedevina...to je stvar principa .Ako majka smatra da je to za faks , udaju ili pokretanje posla kad bude imala 18 godina tada neka se drzi toga.
    moji principi su prizemni. Ja pare koje su dobili od rodaka (ne krizmaju se i slicne stvari, pa je para relativno malo) dam da potroše. Hoćes na role , romobil, slatkiše i gazirane sokove ...ma široko im polje.
    ali da hodaju okolo sa 7 tisuca kuna u dzepu, malo sutra. Da ih jos netko klepi po glavi zbog toga.

    X

  15. #215
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    I ja x na sirius

  16. #216
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Apsolutno isti stav kao sirius.

  17. #217
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Treba prvo naglasiti da ne košta mobitel 7000 kuna. To možda je njegova vrijednost, ali ne i prodajna cijena.
    I moram dodati par riječi o vrijednostima, novčanim i inim.

    Da vas dijete pita da želi ići u glazbenu školu. Koja traje godinama, gomila novaca i vremena. I još treba instrument, recimo harfu, čija je vrijednost veća od 10000 eura. Da li bi trebalo piliti mjesecima? I raditi cirkus da želiiii u glazbenu, jer tamo ide xy, i zw i jer je to IN? A nakon šest, deset godina nikad više ne svira, da li biste to smatrali bačenim novcem? Ili je to baš ono što djetetu treba ? Kao što ovoj djevojčici baš treba mobitel ?

    Ili da vas gnjavi da ide na neki sport, svaki mjesec se plaća članarina, skupa oprema, npr. tenis, hokej, klizanje, i, naravno plaćanje čestih putovanja, hotela, i gubitak vremena vozeći na treninge? Da li bi dijete uspjelo u gnjavljenju? Ili, biste rekli: što će ti to, ionako od toga nema kruha (ili ima, za 1% odabranih).

    Škole stranih jezika, plesni studio, Euroclub, ljetne škole. itd, itd...

    Ili, Prodigy u Umagu, Andre Rieu u Areni, Balašević u Zadru....pa bio to naš glazbeni ukus ili ne.
    Pa i štikle na krizmi, skuter za 16., tetovaža kojih se grozim...

    Možda sam ja čudna, ali nekako mislim da, možda, nekad treba uzeti u obzir i želje koje nisu roditelju po volji i ostvariti ih ako se može. Ne kupuje se time ljubav. Ljubav je u svakodnevnim trenucima.

    Kad se nema, nema se, ali kad se ima, neka i oni imaju.

  18. #218
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Sport, glazbena skola, jezici , putovanja NISU niti blizu kategoriji posjedovanja (pre)skupog statusnog simbola.
    Barem meni. Kome jesu , siroko mu polje.
    iz sporta, ucenja jezika, putovanja se dobije iskustvo i znanje . Sto se dobije iz preskupog statusnig simbola?
    Nesto vazno? Ne bih rekla. Obitelj odlucuje koje su njihove vrijednosti, pa valjda prema tome odlucuju koju ce poruku dati i djeci. I zbog cega ce dizati kredite, trositi ustedevinu ili ici u minus.

  19. #219
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Mobitel košta još i više jer ga ljudi uglavnom uzimaju za "samo 900 kn", a ostatak otplate na rate kroz pretplatu pa dođu do skoro dvostrukog iznosa.
    Beti, ova usporedba jezika, muzičke i sporta s mobitelom totalno je besmislena.

  20. #220
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Uspješna je i vrijedna studentica. pa da mi je to jedino pedagoško postignuće, ja sretna .

  21. #221
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sport, glazbena skola, jezici , putovanja NISU niti blizu kategoriji posjedovanja (pre)skupog statusnog simbola.
    Barem meni. Kome jesu , siroko mu polje.
    iz sporta, ucenja jezika, putovanja se dobije iskustvo i znanje . Sto se dobije iz preskupog statusnig simbola?
    Nesto vazno? Ne bih rekla. Obitelj odlucuje koje su njihove vrijednosti, pa valjda prema tome odlucuju koju ce poruku dati i djeci. I zbog cega ce dizati kredite, trositi ustedevinu ili ici u minus.
    X
    a kad smo kod trošenja vlastitog novca moje dijete je sada odlučilo svirati klavir, da je to prošle godine odlučio kada smo oboje bili bez posla mogla bi posegnuti na njegov račun i kupiti mu instrument koji želi/treba. Da smo im dozvolili da troše "njihov" novac kako su oni smislili to ne bi mogli.

  22. #222
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Samo da skinemo stigmu sa skupoće instrumenta. Većina se instrumenata moze posuditi u gl.školi (gudački i puhački), neki se u skoli vjezbaju (orgulje, harfa, udaraljke), jedino je s klavirom zeznuto jer se mora kupiti (za cijenu najnovijeg ajfona dobije se solidan digitalni pianino, a za ajfon kroz pretplatu vrlo dobar rabljeni pravi pianino )
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.05.2017. at 21:18

  23. #223
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Kad smo seka i ja isle u muzicku na klavir, doduse u devedesetim godinama proslog stoljeca

  24. #224
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Odrezalo mi...
    Tada smo unajmili klavir za parsto maraka godisnje. Nakon sedam godina, kad smo zavrsile skolu, vratili smo ga iznajmljivacu.

    Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk

  25. #225
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sport, glazbena skola, jezici , putovanja NISU niti blizu kategoriji posjedovanja (pre)skupog statusnog simbola.
    Barem meni. Kome jesu , siroko mu polje.
    iz sporta, ucenja jezika, putovanja se dobije iskustvo i znanje . Sto se dobije iz preskupog statusnig simbola?
    Nesto vazno? Ne bih rekla. Obitelj odlucuje koje su njihove vrijednosti, pa valjda prema tome odlucuju koju ce poruku dati i djeci. I zbog cega ce dizati kredite, trositi ustedevinu ili ici u minus.
    potpis

    ako nam je statusni simbol prioritet za dijete, što se čudimo sanaderu i satovima, vidoševiću i prepariranim medvjedima... :/

  26. #226
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mobitel je statusni simbol?
    Napravica od 500-1000€?!?
    Svašta, zbilja svašta.
    Onda je i šnicla od buta statusni simbol, organska hrana pa i jagode jer kila košta više nego svinjski but.
    Mislim da su se na ovoj temi jako pomiješali lončići.
    Bome ime Beti pravo.
    Glazbena se isto gleda kao statusni simbol, baš kao i bavljenje sportom ili upisivanje popularnije gimnazije ili faksa.
    Čujem ja to svakodnevno od roditelja.
    Kod nas u RH je sve izokrenuto pa ne čudi i da je ovo.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    A meni zbilja nije jasno kako netko može izjednačavati kupnju skupog mobitela s ulaganjem u obrazovanje djeteta, u bilo kojem obliku?

  28. #228
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Blagi bože Beti, tko kupuje harfe od €10000.
    Da, zašto hrana ne bi bila statusni simbol?
    Meni je jasno kad netko živi na shakeovima od supernamirnica iz specijaliziranih trgovina gdje zdravi prutići koštaju 25 kn/40 g, da taj ne jede zapečeni grah triput tjedno i srdele iz Konzuma. Sve kako netko živi, što kupuje, pokazuje njegovu novčanu moć. Hoće li to biti mobitel od €1000 ili Lacoste tenisice, sasvim svejedno.

  29. #229
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Bezbeli da je statusni simbol, nije valjda potreba. Svasta.

  30. #230
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ljudi kupuju terence u vrijednosti prosječnog dvosobnog stana.
    Pun ih je Zagreb.
    Iako ti ljudi ne stanuju u brdima gdje nema puta pa im treba 4wd auto.
    To je statusni simbol!
    Statusni simbol nije Golf iako je skup auto i ima puno jeftinijih.
    Kad kupite djetetu aparatić za zube od 1000€ ili naočale za korekciju vida sa Zeis lećama za 1000€ to nije statusni simbol iako ima daleko jeftinijih aparatića ili očala.
    Kožne tenisice od 50-150€ isto nisu statusni simbol.
    Vans, Nike, Allstar... nisu statusni simboli.
    Ali bome Armani tenisice jesu i koštaju puno više.
    I da, mobitel.
    7000 kn?
    Da, pa?
    U ostalom, nije iPhone 7000 kn, no nebitno.
    Koliko Vas ima Miele aparate?
    Svaka druga.
    Zašto?
    Znam zašto.
    Kad mi je riknula suđerica prije dvije godine, kupila sam novu.
    Quadro za 2000 kn.
    Prije tri sam kupila i perilicu.
    Novu, Končar ( kupujmo Hrvatsko- je kak da ne) 3000kn
    Miele mi se činio preskup.
    I kaj se desilo?
    Perilica je riknula prije 6 mjeseci, popravili nekak, sad su otišli ležajevi, a jedan je 800 kn.
    Ne isplati se popravak. Perilica je sva od plastike i nije nego za hitit.
    Suđerica?
    Užas!!!
    Nikako ne pere.
    Uništila mi je svo suđe.
    I sad ribam na ruke, a u njoj samo isperem.
    Isto je za hitit.
    Dakle, bacila sam 5000 kn i nemam niš.
    A Miele košta 6000 kn.
    Najradije bih si jetru pojela od muke što nisam kupila bar perilicu Miele i bila bih sigurno mirna solidan broj godina.
    Ista stvar je s mobitelima.
    Jeftini su spori i plastični.
    Skuplji su brži, kvalitetniji.
    I nisu nikako statusni simboli.
    Ni Miele aparati, ni iPhone, ni Nike tenisice.

  31. #231
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ne zaboravimo da je ovdje bila riječ o učenici 4.r. OŠ kojoj brzina ajfona zbilja nije bila presudna, nego je htjela upravo
    statusni simbol.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.05.2017. at 21:21

  32. #232
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma ok, Čokolada.
    Slažem se.
    Ja sam i napisala da joj s 11 godina ne treba takav mobitel.
    Ali topik je otišao u sto smjerova pa se ovdje dalo pročitati od "dno dna" do ne znam ni ja kaj sve ne.

  33. #233
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Hoćeš reć da dijete svoje potrebe za društvenim mrežama ne može zadovoljiti na "jeftinoj" plastici od soma kuna?!!? Ovo je nešto pre-pre-prestrašno!

    Sve me strah pomislit kak će moji jednog dana bit crne ovce s Nokijama 3310, originalnim.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.05.2017. at 21:24

  34. #234
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Između Quadra i Miele postoji spektar srednje klase koja će potrajati solidno (iako ni Miele nije 100% ziher - nakon isteka garancije samo moli Boga da joj nešto ne ode jer dijelovi koštaju...čudo.)

  35. #235
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćeš reć da dijete svoje potrebe za društvenim mrežama ne može zadovoljiti na "jeftinoj" plastici od soma kuna?!!? Ovo je nešto pre-pre-prestrašno!

    Sve me strah pomislit kak će moji jednog dana bit crne ovce s Nokijama 3310, originalnim.
    To ja nisam rekla i niti "htjela reći"
    Moje dijete ne zadovoljava nikakve potrebe za društvenim mrežama, njeni su interesi daleko iznad toga.
    Meni je puno toga pre- pre- pre- preeeeeeeeeeee strašno, pa?!?
    A o svemu tome možemo nas dvije razglabati kad tvoja djeca dođu do 11. odnosno 17 rođendana kao moja kći.
    A tada tko živ, tko zdrav.
    A do tada te lijepo pozdravljam.

  36. #236
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Između Quadra i Miele postoji spektar srednje klase koja će potrajati solidno (iako ni Miele nije 100% ziher - nakon isteka garancije samo moli Boga da joj nešto ne ode jer dijelovi koštaju...čudo.)
    Ništa nije sigurno. To stoji.
    Ali svi moji poznati koji imaju Miele su prezadovoljni. Godinama.
    Dok oni koji imaju tu, kak ti veliš, srednju klasu, baš i nisu.
    Tako da...ja bih ipak Milicu

  37. #237
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tanči je htjela reci dobru poslovicu: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari

    Nazalost, tesko provodiva vecem broju ljudi u danasnje doba.

    Slazem se da je klincima skup mobitel statusni simbol...

  38. #238
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    za curicu s početka priče, ovaj mobitel je statusni simbol.

  39. #239
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Moje dijete...
    Govorim o djetetu iz ove teme, jedanaestogodišnjakinji.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.05.2017. at 21:58

  40. #240
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kako u zemlji gdje je prosječna plaća oko 5000 kn (iako mnogi rade za 3) mobitel od 7000 kn nije statusni simbol?

  41. #241
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Meni je ta poslovica postala jasna kad sam nakon desetaka i desetaka cipela koje bi promočile iste zime kupila prvi put Martensice. Koje traju sada već pet godina i još bi da ih psi nisu izgrizli. U odnosu na cipele koje sam do tad kupovala, recimo svake zime (iako nekad i češće jer bi se potplata odlijepila) uštedila sam ajmo reći toliko koliko me koštaju jedne Marte. To je nešto što stvarno vrijedi kupiti kvalitetno, jer kako ono ide, ... suho stopalo glavu čuva? Ali mobitel u rukama djeteta četvrtog razreda, daj me nemoj, ...

    Uh. Što ću jadna kukavna kad krenu pilit po tome. Već danas beba uzela mob (Nokia 1662) i nateže ga po rukama.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.05.2017. at 22:11

  42. #242
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    žuta nećeš ništa, prilagodit ćeš se onoliko koliko ti budeš mislila da je ok i to je to.

  43. #243

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Za dijete to ne mora značiti statusni simbol. Ja znam kod svoje kad bi znala za neke prigode reći što želi u istom rangu joj je bilo nešto za xx kuna i nešto za xxxx kn.

  44. #244
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kako u zemlji gdje je prosječna plaća oko 5000 kn (iako mnogi rade za 3) mobitel od 7000 kn nije statusni simbol?
    Statusni simbol je u očima promatrača tj.imatelja statusa.

  45. #245
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Statusni simbol je u očima promatrača tj.imatelja statusa.
    pa da.
    ako marica i štefica iz 8b imaju najnoviji ajfon, barica ga nema, a strašno ga želi imati da bude in, naravno da je statusni simbol.
    samo se granica pomakla, sad je to već 3. ili 4. razred i ne govorim to samo za ovaj primjer,
    imam primjer u razredu svog djeteta.

  46. #246
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Moja Končar vešmašina je proslavila 10 rodjendan.
    Sada se samo nafam da ju ovom izjavom nisam urekla

  47. #247
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Moje cvike socijalke su držale deset godina, a skupe cvike s markom dve godine (okvir, a staklo sa sto zaštita samo pola godine). Nokia 3310 je držala deset godina najmanje pa dok je nisam dala. Ni u šoldima sve.

  48. #248
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moja Končar vešmašina je proslavila 10 rodjendan.
    Sada se samo nafam da ju ovom izjavom nisam urekla
    a naša 15., isto Končar
    treba imati i sreće, nije uvijek najskuplje ujedno i najbolje

  49. #249
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    KAMI drago mi je da ste uspjele porazgovarati i da se situacija smirila
    svi ponekad prođemo kroz takve kuršluse, djeca žele i hoće ono što im društvo tura pod "must have"

    na nama je da ih usmjerimo i pokažemo da to nije ispravno za nas, za njih i našu obitelj
    da sasvim normalno možemo živjeti i biti zadovoljni i sretni i bez toga
    općenito mislim da je bitno djeci uspjeti usaditi kritički odmak od toga da "moraju" nešto imati jer neće biti dio grupe
    usaditi im samopouzdanje s kojim će se lako postavljati prema pritisku da svoju vrijednost izgrađuju putem statusnih simbola
    to nije lak posao ali nije nemoguć

    znači slati poruke da su stvari ipak samo stvari i da ne određuju NAŠU vrijednost
    da se ne možemo izgrađivati kao osobe putem skupih stvarčica
    jer ispod najčešće bude šupljina koju ne mogu sakriti svi ajfoni ovoga svijeta

    ja bih je odvela na neko vikend putovanje, tipa u Gorski kotar, Plitvice, terme
    da joj pokažem kako se za puuuno manje novaca može cijela obitelj lijepo provesti

  50. #250
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku

    ja bih je odvela na neko vikend putovanje, tipa u Gorski kotar, Plitvice, terme
    da joj pokažem kako se za puuuno manje novaca može cijela obitelj lijepo provesti
    A-ha, i bit ce presretna da se svi okoriste njenim rodjendanskim poklonom :D

    Neko dijete ce mozda uzivati u takvom poklonu, ali drugo bi zbog toga mislilo da ga roditelji mrze jos vise.

    Neka djeca ce usvojiti navike svoje obitelji, a neka ce jedva cekati da se odsele i rade sve suprotno od roditelja. I u redu je i jedno i drugo. Sve dok se medjusobno uvazavamo i postujemo. I sve dok se ne ide silom jedni na druge. Kad citam kako npr. mlade mame pisu o savjetima svojih i muzevih roditelja oko nove bebe i izruguju se oko njih, ista je stvar. Svaka nova generacija ima svoje stavove.
    Pokusavam reci da se ne moze dijete lomiti, uzeti mu voljenu stvar (novi ruksak u ovom slucaju) ili neku aktivnost, samo zato sto su nam stavovi razliciti. Mozda joj za mjesec dana taj mob nece vise biti bitan, ali ostat ce sjecanje na tjedne pregovaranja i svadje. i roditelji i dijete ce se sjecati. Trebalo je to odmah presjeci, ali nacin ovisi o roditeljima i djetetu, nema univerzalnog. I svojim sinovima pristupam razlicito, jer su posve razliciti.

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •