Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 325

Tema: Ponašanje 11-godišnje djevojčice- trebam li potražiti pomoć?

  1. #251
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moje cvike socijalke su držale deset godina, a skupe cvike s markom dve godine (okvir, a staklo sa sto zaštita samo pola godine). Nokia 3310 je držala deset godina najmanje pa dok je nisam dala. Ni u šoldima sve.
    Nije u soldima sve, ali...kazu da je lakse plakati u Mercedesu nego na bicikli
    Nemam ni Mercedes ni bicikl, tako da se mogu nasaliti.

    A sto se tice naocala, moje su skupe kao taj mobitel, jer mi samo takva stakla daju mogucnost normalnog vida u svakoj situaciji. Svako je staklo vise od 3000 kuna, okvir mi je malo bitan, jedino mora biti dovoljno velik da stane cijeli "kanal" progresiva. I za to mi nije zao novaca, jer sa obicnim staklima ne mogu funkcionirati.
    Zato ne bih nikada isla kod privatnog zubara ni lijecnika, znanje im je isto, a da bacam novac zbog komoditeta, ne pada mi na pamet.

  2. #252
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    To sa doktorima ovisi o vrsti pregleda. Kod pregleda očiju znam da je Šarić najbolji.
    A kad bih mogla ginekološke bih radije obavljala privatno, jer se ne osjećaš ko meso na pokretnoj traci.
    Al' to je druga tema.

  3. #253
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To sa doktorima ovisi o vrsti pregleda.
    A kad bih mogla ginekološke bih radije obavljala privatno, jer se ne osjećaš ko meso na pokretnoj traci.
    Al' to je druga tema.
    X

  4. #254
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To sa doktorima ovisi o vrsti pregleda. Kod pregleda očiju znam da je Šarić najbolji.
    A kad bih mogla ginekološke bih radije obavljala privatno, jer se ne osjećaš ko meso na pokretnoj traci.
    Al' to je druga tema.
    Do nedavno bih se složila s tobom, ali ipak je do osobe- doktora.
    Ja sam silom prilika u zadnjih godinu dana upoznala nekoliko liječnika u dvije bolnice koji su, osim što su stručni, toliko topli i dragi ljudi da nema govora o " mesu na pokretnoj traci".
    I ne bih nikad njih mijenjala za privatnike.
    Progresivne naočale nosi i moj muž i baš je prije desetak dana radio nove i to što Beti piše je svuda tako.
    Nema progresivki ispod 1000€ plus okvir.
    Jel' i to statusni simbol?
    Nego, kaj se tiče ove male iz prvog posta, tvrdim da njoj taj željeni mobitel ne predstavlja statusni simbol.
    Ona je premala da to kuži.
    Ona je jednostavno kod nekog vidjela taj telefon i kako ima puno sličica ma Viberu i sl. i zaljubila se.
    Pogriješila je što je nastupila bahato i bezobrazno.
    Rekoh već da nemam takvog iskustva pa mogu samo ovako sa strane komentirati.
    Cura je dobra u školi, sportu i općenito i ja bih razgovara s njom te joj ukazala na grešku, ali mogućnost dobivanja mobitela ne bih izostavila.
    Ne odmah i ne sad, ali recimo na kraju osmog razreda ili za krizmu ako ide i sl. to da.
    Tako da ona shvati svrhu.
    Da ju ne kažnjavam što joj sad ne kupujem, već smatram da je to sad prerano i da joj takav mobitel ne treba.
    A ne zato jer netko u Konzumu radi dva mjeseca za tako nešto.
    To nju nije briga, a ni mene.
    Ljudi i gladuju pa mi nismo zbog toga gladni.
    Možemo se samo odgovornije ponašati.
    I još nešto: imala sam sličnu situaciju u svojoj blizini. Isto cura 4. razred, ima stari mobitel i želi smartphone jer u razredu svi imaju i osnovali su grupu na Viberu i dopisuju se, a ona ne može. I pili ona mamu, mama protiv, pili- pili i mama popusti za Božić i kupi maloj smarphone. Mala presretna. Prođe neko vrijeme i ja ju pitam kako je zadovoljna, a veli ona- nikako. Zašto? Zato jer su joj neki kolege rekli da je taj njen mobitel kineski i ne valja. Na to ja njoj velim da se i iPhone radi u Kini i ne kužim zašto je onda njen lošiji kad se ionako danas sve proizvodi u Kini. Ozbiljno?!??
    Bila je iznenađena i zaprepaštena.
    Da, ozbiljno. I slobodno to reci tim pametnjakovićima.
    Tada je svako nezadovoljstvo nestalo.
    I cura sretna i zadovoljna sa svojim mobitelom i dalje.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 28.05.2017. at 11:25

  5. #255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I onda se dopisivanjem na viber u i whatup svrde na hi, he, ha ha ha i tak samo tisuću poruka na dan, a kad pitaš za zadaću ili kaj se radilo u školi ako te nije bilo ne dobis odgovor
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.05.2017. at 12:01

  6. #256
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I onda se dopisivanjem na viber u i whatup svrde na hi, he, ha ha ha i tak samo tisuću poruka na dan, a kad pitaš za zadaću ili kaj se radilo u školi ako te nije bilo ne dobis odgovor
    Meni je jos bolje kad kazem : " Nazovi nekog i pitaj." , a on ce na to ( uz rogacene oci) : " Nemam niciji broj."
    Dok su dinosaurusi hodali zemljom telefonima i mobilnim telefonima je prva i osnovna funkcija bila mogucnost razgovora, uzalud meni objasnjavanje da i smartfon ima tu opciju. To je tako retrooooo. Jedini brojevi koji postoje u adresaru su oni od staromodnih roditelja.

  7. #257
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jos bolje kad kazem : " Nazovi nekog i pitaj." , a on ce na to ( uz rogacene oci) : " Nemam niciji broj."
    Dok su dinosaurusi hodali zemljom telefonima i mobilnim telefonima je prva i osnovna funkcija bila mogucnost razgovora, uzalud meni objasnjavanje da i smartfon ima tu opciju. To je tako retrooooo. Jedini brojevi koji postoje u adresaru su oni od staromodnih roditelja.
    da, nažalost.
    A snapchat me izluđuje.

  8. #258
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Tanči, opet ja , sigurno je da cijena progresivnih leća ovisi dijagnozi, ali svakako nisu sve "najmanje 1000€ plus okvir".
    Moja su stakla Essilor Varilux koštala 3000kn oba (-3.25, +1.5), možeš reći da nisu Zeiss, ali ja vidim savršeno.
    (Okvir sam naručila preko interneta iz Španjolske jer je bio parsto kn jeftiniji nego isti takav ovdje.)

    Dok sam prije progresivnih nosila 25g. obične naočale, kupovala sam svašta - od stakala Ghetaldus do Zeissa, zbilja ne mogu reći da sam opažala razliku. Napominjem, imala sam uvijek samo dioptriju bez dodatnih dijagnoza.

  9. #259
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kad curica koja nosi naočale opali selfie i stavi ga na Instagram, nisam nikad vidjela da ju netko pita jesu ti to Zeiss leće, ali jesam vidjela da pitaju kojim si top mobitelom slikala.
    Posljednje uređivanje od Mima : 28.05.2017. at 13:28

  10. #260
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Blagi bože Beti, tko kupuje harfe od €10000.
    Da, zašto hrana ne bi bila statusni simbol?
    Meni je jasno kad netko živi na shakeovima od supernamirnica iz specijaliziranih trgovina gdje zdravi prutići koštaju 25 kn/40 g, da taj ne jede zapečeni grah triput tjedno i srdele iz Konzuma. Sve kako netko živi, što kupuje, pokazuje njegovu novčanu moć. Hoće li to biti mobitel od €1000 ili Lacoste tenisice, sasvim svejedno.
    Baš tako.

    Btw. Najam glazbenog instrumenta je simbolična naknada. Naravno da ne kupuješ instrument ako se dijete ozbiljno ne odluči za to. A osim toga, teško se djecu može natjerati da idu u gš ako im to nije gušt, bez obzira na to hoće li nastaviti školovanje i danas, sutra se time profesionalno baviti. Evo, moj E.se s dečkima iz razreda dogovara da i tijekom ljeta povremeno zajedno zasviraju, a nitko od njih ne ide u srednju glazbenu. Sviraju jer im je gušt. Sami za svoju dušu. Iako imaju brdo glazbe na ne preskupim mobitelima.

  11. #261
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jos bolje kad kazem : " Nazovi nekog i pitaj." , a on ce na to ( uz rogacene oci) : " Nemam niciji broj."
    Dok su dinosaurusi hodali zemljom telefonima i mobilnim telefonima je prva i osnovna funkcija bila mogucnost razgovora, uzalud meni objasnjavanje da i smartfon ima tu opciju. To je tako retrooooo. Jedini brojevi koji postoje u adresaru su oni od staromodnih roditelja.
    Ovo je izveo moj E. prije xy godina. Pa mu se dogodio razgovor ugodni, s posljedicama: ako ti mobitel ne služi za komunikaciju s kolegama, pa i s nastavnicima, onda ga ne trebaš. Bio je par tjedana bez njega, a onda se imenik popunio. Sad se ipak odgovorno ponaša, npr. prokužio je da na povratku sa školskog izleta netko fali, pa su se relativno brzo okrenuli i vratili na Bled hehehe... Ne bi to niš značilo da nema solidnu bazu kontakata.

  12. #262
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Do nedavno bih se složila s tobom, ali ipak je do osobe- doktora.
    Ja sam silom prilika u zadnjih godinu dana upoznala nekoliko liječnika u dvije bolnice koji su, osim što su stručni, toliko topli i dragi ljudi da nema govora o " mesu na pokretnoj traci".
    I ne bih nikad njih mijenjala za privatnike.
    Progresivne naočale nosi i moj muž i baš je prije desetak dana radio nove i to što Beti piše je svuda tako.
    Nema progresivki ispod 1000€ plus okvir.
    Jel' i to statusni simbol?
    Nego, kaj se tiče ove male iz prvog posta, tvrdim da njoj taj željeni mobitel ne predstavlja statusni simbol.
    Ona je premala da to kuži.
    Ona je jednostavno kod nekog vidjela taj telefon i kako ima puno sličica ma Viberu i sl. i zaljubila se.
    Pogriješila je što je nastupila bahato i bezobrazno.
    Rekoh već da nemam takvog iskustva pa mogu samo ovako sa strane komentirati.
    Cura je dobra u školi, sportu i općenito i ja bih razgovara s njom te joj ukazala na grešku, ali mogućnost dobivanja mobitela ne bih izostavila.
    Ne odmah i ne sad, ali recimo na kraju osmog razreda ili za krizmu ako ide i sl. to da.
    Tako da ona shvati svrhu.
    Da ju ne kažnjavam što joj sad ne kupujem, već smatram da je to sad prerano i da joj takav mobitel ne treba.
    A ne zato jer netko u Konzumu radi dva mjeseca za tako nešto.
    To nju nije briga, a ni mene.
    Ljudi i gladuju pa mi nismo zbog toga gladni.
    Možemo se samo odgovornije ponašati.
    I još nešto: imala sam sličnu situaciju u svojoj blizini. Isto cura 4. razred, ima stari mobitel i želi smartphone jer u razredu svi imaju i osnovali su grupu na Viberu i dopisuju se, a ona ne može. I pili ona mamu, mama protiv, pili- pili i mama popusti za Božić i kupi maloj smarphone. Mala presretna. Prođe neko vrijeme i ja ju pitam kako je zadovoljna, a veli ona- nikako. Zašto? Zato jer su joj neki kolege rekli da je taj njen mobitel kineski i ne valja. Na to ja njoj velim da se i iPhone radi u Kini i ne kužim zašto je onda njen lošiji kad se ionako danas sve proizvodi u Kini. Ozbiljno?!??
    Bila je iznenađena i zaprepaštena.
    Da, ozbiljno. I slobodno to reci tim pametnjakovićima.
    Tada je svako nezadovoljstvo nestalo.
    I cura sretna i zadovoljna sa svojim mobitelom i dalje.
    Progresivne naočale ne trebaš, jer možeš dobiti dvoje preko hzzo. Te koje koštaju 1000 eur imaju 3 zone i tanka kompozitna stakla i JESU statusni simbol, koji imam i sama, jer si ga mogu priuštiti i jer mi je ugodnije imati progresive s laganim staklima i titan okvirom nego se zamajavati sa stalnim izmjenama naočala. Ali da si ih ne mogu priuštiti, imala bih socijalne. Ove moje kao i čokoladine imaju Varilux stakla, tj.nisu Zeiss i mogle su i više koštati. Ali to ti je kao i zubni implantati. Ako imaš za to, onda imaš. Ako nemaš, moraš bez toga.

  13. #263
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Progresivne naočale ne trebaš, jer možeš dobiti dvoje preko hzzo. Te koje koštaju 1000 eur imaju 3 zone i tanka kompozitna stakla i JESU statusni simbol, koji imam i sama, jer si ga mogu priuštiti i jer mi je ugodnije imati progresive s laganim staklima i titan okvirom nego se zamajavati sa stalnim izmjenama naočala. Ali da si ih ne mogu priuštiti, imala bih socijalne. Ove moje kao i čokoladine imaju Varilux stakla, tj.nisu Zeiss i mogle su i više koštati. Ali to ti je kao i zubni implantati. Ako imaš za to, onda imaš. Ako nemaš, moraš bez toga.
    Ja ih ne trebam.
    Treba ih moj muž koji je kratkovidan i obične leće su mu predebele i preteške pa dobije žuljeve i rane na nosu i ušima.
    Tako da socijalne ne dolaze u obzir i to nije statusni simbol.
    To je pomagalo bez kojeg on ne može živjeti.
    Statusni simbol su Chanel ili npr Dior okviri ili sunčane naočale s takvim logom i koje koštaju 3-4-5 k kuna.
    Na progresivnim lećama se ne vidi čije su i kakve su, a na okvirima da.
    Ujedno odgovaram i Čokoladi vezano uz naočale.

  14. #264
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Druga dva razloga zbog kojih mislim da djeci nije pametno uzimati pametne telefone, odnosno uopće telefone s kamerom, je zbog a) zlostavljanja na internetu, b) kako je netko spomenuo, moš dobit po glavi.

    Iz istog razloga ne bih dijete pustila da hoda s nekim skupocjenim nakitom. Full bogati ljudi s razlogom žive poluizolirano od siromašnijeg svijeta. Jer se boje da ih netko ne klepi. A kad sirotinja glumi kvazielitu onda riskira. Sigurno je nemali broj tinejdžera pokraden, ako ne i napadan zbog onog što nose po džepovima.

    Posljednji razlog, želim djecu odgojit da opažaju okolinu i da razumiju da trgovkinje rade dva mjeseca za jedan skup mobitel. Lakše reći nego napraviti, ali nadam se da neće biti slijepi na socijalne nepravde i razlike.

  15. #265
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa upravo u kategoriju suncanih naocala od 3-4-5 k kuna spada i mobitel od 7000.
    postoje dobre suncane naocale i za 500kn kao sto postoji i mobitel za 1500kn performansi kao i ajfon.
    dioptrijska stakla su pomagalo i tu se ne stedi ako zaista ne moras

  16. #266
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa upravo u kategoriju suncanih naocala od 3-4-5 k kuna spada i mobitel od 7000.
    postoje dobre suncane naocale i za 500kn kao sto postoji i mobitel za 1500kn performansi kao i ajfon.
    dioptrijska stakla su pomagalo i tu se ne stedi ako zaista ne moras
    Ovisi. Ako imaš stvarno visoku dioptriju kao ja onda nema smisla kupovati skupa (stanjena) stakla jer na krajevima su i dalje debela, jer ih oni jednostavno ne mogu toliko stanjiti. Onda možeš ići i jednostavno sa socijalnim okvirima i socijalnim staklima. Dođe na isto.
    Doduše, o progresivnim nemam pojma.

  17. #267
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kak ne tanja stakla su i na rubu puno tanja od običnih. Ali u tom slučaju dobro je uzet i što manji okvir koji još može stat na glavu, jer se upravo deblji a tad izbrusi,gk je tako kod minusa kod pusa je debljina u sredini,alj opet kod ranjen stakla je i ona tanja

  18. #268
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa ne rade se mnoge stvari samo zato što ih možemo raditi. valjda se treba zapitati i jesu li nužne, jesu li potrebne, jesu li pretjerane, jesu li primjerene?
    ja mogu platiti svoj račun od vode pa opet zatvaram pipu dok četkam zube i ne puštam da uzalud teče.
    kao što sam rekla, za mene svjesno rasipanje i demonstracija financijske moći radi nje same ima samo jedno ime.

  19. #269
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Jelena, kad imaš početno debela stakla, a tražiš da ti ih stanje, onda stanje samo ono u sredini. Dobiš zdjelu, a ne stakla.

    Kaj se tiče potrebe, ja sam na sebi primijetila da mi se percepcija potrebnog mijenja u ovisnosti o tome kak sam pri novcu. Ako ima novca onda mi treba, baš nasušno treba novi model.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.05.2017. at 15:34

  20. #270
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne mislim da je mobitel od 7000 kuna apriori statusni simbol. Al ja sam zivjela s puno zaljubljenika u tehnologiju koji bi takvo nesto htjeli, ne zato sto svi drugi to imaju, ili samo par odabranih ima, nego zato sto taj mobitel moze brdo nevjerojatnih stvari. Da, i otkljucavat se na sarenicu oka. Wow, cool, i sl! Meni je to malo smijesno, ali na simpatican nacin. Al pretpostavljam da ne bi ni ja djetetu od 11 godina kupila takav mobitel, srednjoskolcu mozda i bi. A, ako bi sam ustedio, sigurno ga ne bi sprijecavala da kupi.

  21. #271
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Žuta Gle ja sam i radila sve to i nosim isto jako veliku dioptriju, trenutno i najveći okvir u mom nošenju.tanka stakla imaju veći koeficijent loma pa radi toga i jesu tanja ali i skuplja. Ali ti istu ili skoro isto možeš postići ako imas okvir tipa Lenonica, pa automatski nemaš debeli rub, ili se i rub može smanjiti ali ne u beskraj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.05.2017. at 15:42

  22. #272
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ujedno traži opticara da ti pokaže normalno i šta je o staklo, istina na lageru neće imati tvoju dioptriju ali već i kod - 3 dsph se može vidjeti osjetna razlika, a kamoli ne kod - 7ko kaj imam ja i još prizme

  23. #273
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    ali ne u beskraj
    Oni (Ghetaldus) su ga smanjili koliko je išlo, a nije išlo puno. Za bolje ne znam.

    Ja imam -10.5 i -11.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.05.2017. at 15:49

  24. #274
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je i to nije bilo tanje skuplje staklo. Kakav ti je okvir? 2
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.05.2017. at 15:51

  25. #275
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne znam, al zadnje je sve na socijalno i nisu mogli nać okvir dovoljno širok da pokrije staklo. Odnosno staklo viri van.

  26. #276
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To sa doktorima ovisi o vrsti pregleda. Kod pregleda očiju znam da je Šarić najbolji.
    A kad bih mogla ginekološke bih radije obavljala privatno, jer se ne osjećaš ko meso na pokretnoj traci.
    Al' to je druga tema.
    Nikad se nisam osjećala kao meso ni kod jednog doktora. Ja sam ljubazna i oni su ljubazni.

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, kaj se tiče ove male iz prvog posta, tvrdim da njoj taj željeni mobitel ne predstavlja statusni simbol.
    Ona je premala da to kuži.
    Ona je jednostavno kod nekog vidjela taj telefon i kako ima puno sličica ma Viberu i sl. i zaljubila se.
    Pogriješila je što je nastupila bahato i bezobrazno.
    Posve se slažem.

  27. #277
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, opet ja , sigurno je da cijena progresivnih leća ovisi dijagnozi, ali svakako nisu sve "najmanje 1000€ plus okvir".
    Moja su stakla Essilor Varilux koštala 3000kn oba (-3.25, +1.5), možeš reći da nisu Zeiss, ali ja vidim savršeno.
    (Okvir sam naručila preko interneta iz Španjolske jer je bio parsto kn jeftiniji nego isti takav ovdje.)
    Ali, na -7,5 i +2,5 ta ti cijena skače kao B. Vlašić Pogotovo ako želiš bar malo tanja stakla.
    Ova moja su srednje tanka i bez premaza. One najtanje bi me koštale duplo.

    zutaminuta, čekaj dok dodješ u ozbiljne godine pa ćeš vidjeti zašto progresive. Iako, ti ćeš sigurno ići na operaciju kratkovidnosti, jer si mlada. I ne, nije to statusni simbol.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Progresivne naočale ne trebaš, jer možeš dobiti dvoje preko hzzo. Te koje koštaju 1000 eur imaju 3 zone i tanka kompozitna stakla i JESU statusni simbol, koji imam i sama, jer si ga mogu priuštiti i jer mi je ugodnije imati progresive s laganim staklima i titan okvirom nego se zamajavati sa stalnim izmjenama naočala. Ali da si ih ne mogu priuštiti, imala bih socijalne. Ove moje kao i čokoladine imaju Varilux stakla, tj.nisu Zeiss i mogle su i više koštati. Ali to ti je kao i zubni implantati. Ako imaš za to, onda imaš. Ako nemaš, moraš bez toga.
    Nemaju tri zone, imaju kanal, i ne, nisu jako tanke, samo toliko da mi ne ostanu utori na nosu. Jer, moja stakla, koja daje socijalnu, su debela oko 1 cm na vanjskom rubu i jako teška. I da, mogla bih imati dvoje naočale, jedna s kojima bih gledala daleko, druge s kojima bih čitala i treće, s kojima bih kuhala ali, kakav bi to život bio? I kakva kvaliteta istoga?

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih ne trebam.
    Treba ih moj muž koji je kratkovidan i obične leće su mu predebele i preteške pa dobije žuljeve i rane na nosu i ušima.
    Tako da socijalne ne dolaze u obzir i to nije statusni simbol.
    To je pomagalo bez kojeg on ne može živjeti.
    Statusni simbol su Chanel ili npr Dior okviri ili sunčane naočale s takvim logom i koje koštaju 3-4-5 k kuna.
    Na progresivnim lećama se ne vidi čije su i kakve su, a na okvirima da.
    Ujedno odgovaram i Čokoladi vezano uz naočale.
    Da, to.

  28. #278
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne budem mogla jer imaju limit koje dioptrije popravljaju, koje ne. Svejedno, ne bi je puno skinuli. Morala bih nositi stakla i dalje. Znači, nije potreba već izvolijevanje.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.05.2017. at 16:24

  29. #279
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, al zadnje je sve na socijalno i nisu mogli nać okvir dovoljno širok da pokrije staklo. Odnosno staklo viri van.
    Al' sam se nanizala.
    Naravno da viri van. I moje, ma kako tanko bilo, viri van. No, nisi u pravu da ga po sredini stanje, stanje ga baš na kraju.

    Posljednji razlog, želim djecu odgojit da opažaju okolinu i da razumiju da trgovkinje rade dva mjeseca za jedan skup mobitel. Lakše reći nego napraviti, ali nadam se da neće biti slijepi na socijalne nepravde i razlike.
    I, još da ti na ovo odgovorim. Djeca će opažati okolinu, naravno, ali ih uopće neće biti briga o tome koliko tko radi da nešto zaradi. Daj, sjeti se sebe u, ne znam, drugom srednje, da li si ikada razmišljala koliko zaradi teta na kiosku? A u osnovnoj nisi ni razmišljala da radi zato da zaradi

  30. #280
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Kako nisam u pravu kad znam kakvo staklo inače imam i kakvog su mi dali i što mi je teta rekla.

  31. #281
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Cokolada, daj link na te spanjolske okvire.
    Mene isto okviri kostaju k'o sv. Petra kajgana jer imam relativno veliki minus i astigmatizam, i jos preferiram (navika, ne snobizam) naocale sa clip-on suncanim staklima jer me od onih "prilagodljivih" hvata vrtoglavica i glavobolja.
    Na staklima ne mogu ustedjeti - to je zdravlje, nije snobizam - ali na okvirima mogu pokusati.

  32. #282

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne budem mogla jer imaju limit koje dioptrije popravljaju, koje ne. Svejedno, ne bi je puno skinuli. Morala bih nositi stakla i dalje. Znači, nije potreba već izvolijevanje.
    Ovo ti se mijenja s napretkom tehnologije. Prije 10 god nisam bila kandidat nikako, s obzirom na kompliciranu situaciju na oba oka. Danas jesam.

  33. #283
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Elly, ne sjećam se, zaista. Samo sam uguglala proizvođača i šifru okvira, našla pogodnu cijenu i naručila.

  34. #284
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne rade se mnoge stvari samo zato što ih možemo raditi. valjda se treba zapitati i jesu li nužne, jesu li potrebne, jesu li pretjerane, jesu li primjerene?
    ja mogu platiti svoj račun od vode pa opet zatvaram pipu dok četkam zube i ne puštam da uzalud teče.
    kao što sam rekla, za mene svjesno rasipanje i demonstracija financijske moći radi nje same ima samo jedno ime.
    X

  35. #285
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Hoću reći, bile su na nekom tjednom sniženju, treba malo prokopati, ima more EU online dućana.

  36. #286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, al zadnje je sve na socijalno i nisu mogli nać okvir dovoljno širok da pokrije staklo. Odnosno staklo viri van.
    Ima samo dva tipa okvira za odrasle više mačkasti i više pravokutnih, mada o jedan i drugi su obli. Kod takvih dioptriju si osuđen da je malo deblje, ako ne uzmeš tanje staklo,. Kod mene koja imam cca istu dioptriju ko ti jer imam kombinaciju sve uđe u jaako tanki okvir, a stakla mi nisu ultrazvuk tanka nego samo tanja, znači da sam platila nešto više dobila bi i tanja stakla

  37. #287
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, na -7,5 i +2,5 ta ti cijena skače kao B. Vlašić Pogotovo ako želiš bar malo tanja stakla.
    Ova moja su srednje tanka i bez premaza. One najtanje bi me koštale duplo.

    zutaminuta, čekaj dok dodješ u ozbiljne godine pa ćeš vidjeti zašto progresive. Iako, ti ćeš sigurno ići na operaciju kratkovidnosti, jer si mlada. I ne, nije to statusni simbol.



    Nemaju tri zone, imaju kanal, i ne, nisu jako tanke, samo toliko da mi ne ostanu utori na nosu. Jer, moja stakla, koja daje socijalnu, su debela oko 1 cm na vanjskom rubu i jako teška. I da, mogla bih imati dvoje naočale, jedna s kojima bih gledala daleko, druge s kojima bih čitala i treće, s kojima bih kuhala ali, kakav bi to život bio? I kakva kvaliteta istoga?



    Da, to.
    To su bifokali ili možda trifokali, progresivnog su cca duplo skuplji od ovih

  38. #288
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Žuta ja sam ti isto prije pisala, opticara u radnji nema kaj raditi po sredini, jer je to nemoguće njemu, a i da to radi onda bi bilo mliječno a ne prozirnoj, i kroz to se ništ ne bi vidjelo, opticara obrađuje rub, i prilagođava staklo okviru. Može eventualno napraviti malo veću fazetu da izbrusi debljinu na kraju, ali to ne može u beskraj.u tom slučaju vidiš osnovni rub i dodat u fazetu

  39. #289
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da objasnim mladima čemu služe progresivne leće;
    Kad si mlad i kratkovidan onda i na blizu i na daleko vidiš isto.
    Starenjem dolazi do tzv. staračke dalekovidnosti i dioptrija na blizinu pada, a ona na dakeko ostaje ista pa tako imaš za daljinu, odnosno normalno gledanje - 8, a za čitanje ti treba -2 kao kod mog muža.
    Kod progresivnih leća je u gornjem dijelu dioptrija -8 i onda ona polako pada do dna i tu je -2.
    Tako da kod čitanja i radnji na blizinu bude ta manja dioptrija.
    Plastične leće su i dalje debele na kraju. Pogotovo kod tankih okvira je to vidljivo.
    Moj muž ima neke no name, ali stila Ray Ban. Tanke da sve bude čim laganije jer inače ima rane na ušima.
    I leće se sa strane vide.
    Manje, ali ipak se vide.
    I fotoosjetljive su.
    Tako ne treba sunčane.
    Otkad su počeli raditi plastične leće spasio se jer staklo je bilo preteško i noćna mora za njega.

  40. #290
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Jelena, nemam pojma što je to. Dakle, kod optičara sam došla po naočale. Stakla sam tražila tanja. Kad su stigla složila sam facu i pitala zašto su krajevi i dalje debeli, a žena je rekla da oni to ne mogu stanjiti. U sredini su bila tanka, na krajevima debela. Bačen novac.

  41. #291
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pogledajte zenniopticals.com

  42. #292
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To su bifokali ili možda trifokali, progresivnog su cca duplo skuplji od ovih
    Jelena, ti stvarno nemaš pojma o čemu pišeš.

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, nemam pojma što je to. Dakle, kod optičara sam došla po naočale. Stakla sam tražila tanja. Kad su stigla složila sam facu i pitala zašto su krajevi i dalje debeli, a žena je rekla da oni to ne mogu stanjiti. U sredini su bila tanka, na krajevima debela. Bačen novac.
    zutaminuta, molim te, nemoj više.

    Pišete, a da niste upoznate sa osnovama toga o čemu pišete. No, ovo nije tema da vam se objašnjavaju naočale, pa ni neću više.

  43. #293
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne rade se mnoge stvari samo zato što ih možemo raditi. valjda se treba zapitati i jesu li nužne, jesu li potrebne, jesu li pretjerane, jesu li primjerene?
    ja mogu platiti svoj račun od vode pa opet zatvaram pipu dok četkam zube i ne puštam da uzalud teče.
    kao što sam rekla, za mene svjesno rasipanje i demonstracija financijske moći radi nje same ima samo jedno ime.
    X

  44. #294
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku





    Pišete, a da niste upoznate sa osnovama toga o čemu pišete. No, ovo nije tema da vam se objašnjavaju naočale, pa ni neću više.
    ovo je tema da vam/nam se objašnjavaju životne vrijednosti, nemojte zamarati Beti, ne može na sto strana

  45. #295
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zuta, socijalna stakla nisu tanka stakla, tvoj par stakla bi trebao doći najmanje 1000kn da bi bio neka tanja stakla.
    Beti o čem ja to nemam pojma? Progresivnog nemaju nikakvu vidljivo granicu koju bi netko s druge strane onaj koji te gleda skuzio da su progresivi.

  46. #296
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tanci, tvom mužu su debela stakla samo iz razloga jer su veliki minus, a kod minusa je sredina tanka ili jako tanka, a krajevima su debeli ili jako debeli. Ali i tu ima tanja varijacija, koja dođe podosta.

  47. #297
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Jelena, stakla prije ovih koje imam sada. Da, koštala su toliko.
    Ovo kaj si napisala za stakla Tančina muža. E, o tom govorim.

  48. #298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    to je isto i za tebe

  49. #299

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    odošte vi u optiku.

    dakle, što je s curicom s početka posta ?

  50. #300

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Drage moje, vidim da se na ovoj temi razvila zanimljiva diskusija u neočekivanom smjeru, no to je, pretpostavljam, normalno...
    Moje dijete danas ima rođendan, priželjkivani iPhone nije dobila i mislim da je ta priča zaključena, barem na neko vrijeme..
    Ona je na današnji dan sretna i zadovoljna!!
    Na ovom prekrasnom mjestu ste mi pružile mnogo savjeta, različitih individualnih iskustava i- utjehu.
    Neki od savjeta su bili doista jakooo korisni, uvidjela sam da moram malo poraditi na sebi kako bih ovakve krizne situacije mogla "odraditi" bez previše emocija i smirene glave. Hvala vam svima od srca!!!
    Svijesna sam da sam joj dala previše prostora za diskusiju te vrste i dječju "manipulaciju"..Sve je to dio odrastanja, njenog i mog!!

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •