Pozdrav, dijete rođeno 15.07. 2017. - PT 3550g
Prvi dan smo odmah uspostavili dojenje (barem je to meni tako izgledalo), dijete 20 od 24 h na dojci, međutim jako uspavano, povuče 2x i spava, ni jedan način razbuđivanja ne pomaže da nastavi sisati.
3. dan od poroda mu dijagnosticiraju žuticu i provodi svaka 3h po 3h na ''sunčanju'', dok je samnom ja ga dojim sva 3h, a u međuvremenu pokušavam izdojiti i uspijem cca 10ak ml... Važu ga u bolnici i najmanja težina je bila 3220 g, obzirom da je dijete bilo gladno, a ja nisam mogla izdojiti dovoljno, 2x su ga dohranili AD-om... Idući dan bilirubin je u padu i puštaju nas kući, OT 3260 g.
Međutim ''problem'' počinje kad smo došli kući, dijete je stalno na prsima, ali jako nervozno i plače i ima jako tvrdu i oskudnu stolicu i slabo mokre pelene.
24.07 (dijete 9 dana) patronažna ga važe i on ima 3220 g, znači još je dodatno pao na težini, tada sam ''poludila'' i kupila adaptirano mlijeko i nakon svakog obroka na grudima ili izdojenog mlijeka mu dodam još AD ako traži i večinom traži i popije cca 40 ml. Dijete je počelo i kakati 2-3 stolice dnevno i mokrih pelena 10ak... Patronažna nam je došla nakon 2 dana , znači 26.07- dijete 3400g, dobilo 180 g, nastavljamo sa gotovo istim načinom s time da više forsiram prsa i izdajanje, ali dijete ponekad i nakon tih 40ml ad-a traži još, pa zna popiti i još toliko, bez obzira na to koliko ga stavljala na prsa.. Danas, dva dana nakon opet dođe patronažna, a dijete ima 3420g, znači u 2 dana je dobilo samo 20 g (sutra mu je 14 dana od poroda i još nije vratio porođajnu težinu)...
Savjet patronažne je da ga stavljam na prsa cca pola sata i koliko u tom periodu popije popije, ostatak da izdojim, problem je što kod izdajanja ja uspijem maksimalno izdojiti 20-30 ml iz obje dojke svaka 2 do 2 ipo sata, grudi mi nisu nabrekle ni pune, dijete sisa aktivno, odnosno guta, svega 4-5 minuta i to ako ja radim kompresije.
Ja stvarno ne znam šta da više radim, gubim volju za dojenjem, osjećam se nesposobno da nahranim dijete, plačem po cijele dane zbog toga, pijem čajeve, vodu, mlijeko (znam da su mitovi, al eto), međutim ništa ne pomaže, ne znam, imate li kakav savjet za mene, jer stvarno želim dojiti, al mi stvarno ne ide... Prvo dijete nisam dojila jer je od samog početka odbijao dojku, točnije vrištao kad bi se približio bradavici, tako da sam se u početku isto izdajala, međutim isto tako bi jako malo uspjela izdojiti i na kraju sam odustala i skroz prešla na AD...
Sada malac hoće dojku, al samo da se mazi, a ne da se hrani, e da i ponekad zna prvih 10ak puta uzet i ispljunit bradavicu i tek nakon tih par puta prihvati pa nasisava...

Sad ću samo rezimirat ove težine da vam je lakše pohvatat:
15.07. PT- 3550
18.07. 3220
19.07. OT - 3260
24.07. 3220
26.07. 3400
28.07. 3420