Imam dvoje djece. Starije od 2.5 godine i mladje s nepunih 3 mjeseci. Stariji dobije sizu svaki put kad trebam podojiti mladeg. Plakanja, bacanja, stenjanja... Stvar se s vremenom pogorsava. Prvi mjesec je muz bio samnom pa zabavljao starijeg, drugi mjesec nam je moja mama uletila u pomoc, ali otkada sam ostala sam s njih dvoje zivot je nemoguc. Tim vise jer mladji ima kongenitalni stridor i ima poteskoca u koordinaciji gutanja, sisanja i disanja, i jako je osjetljiv na bilo kakvu buku. I ako maleni nije u "zen" stanju, nije ga moguce podojiti. Tako da, ne samo sta stariji sve vise divlja nego i mladji je postepeno uz sve svoje probleme i moju nervozu usao u totalni strajk dojenju. Pokusali smo uzeti tetu cuvalicu da izvede starijeg van u park, zamolili i susjedu da nam uskoci u pomoc, ali stariji ne funkcionira s nikim od njih. Ili ne zeli izaci van, a kad ostane u stanu s njima opet samo trci meni.
Kako ste se vi nosili s ovakvim ili slicnim situacijama? Jer ja ne znam kako izgurati s dojenjem u ovakvoj situaciji. Sve cesce se nadem u situaciji da se izdojim i dam malom preko prsta i sprice obrok da moze barem zaspati.