Pokazuje rezultate 1 do 50 od 260

Tema: Kako živite s postupcima loših ljudi

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa zato postoje zakoni, i najbolje je sve po zakonu. Ove priče kad se netko odrekne svoje imovine u tuđu korist meni su potpuno neshvatljive.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zato postoje zakoni, i najbolje je sve po zakonu. Ove priče kad se netko odrekne svoje imovine u tuđu korist meni su potpuno neshvatljive.
    mima, pardon, gdje ti živiš? - mislim pričaš o zakonima u RH
    najgore od svega kaj fakat kod nas se ne možeš osloniti na naše pravosuđe

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zato postoje zakoni, i najbolje je sve po zakonu. Ove priče kad se netko odrekne svoje imovine u tuđu korist meni su potpuno neshvatljive.
    Kako neshvatljive? I meni i mom mužu je bilo posve logično odreći se nasljedstva nakon smrti naših očeva, u korist naših mama. I naše sestre i braća su se odrekli u maminu korist. Pa, to je imovina naših mama, ne naša, nije važno što zakon kaže, zakon srca je bitniji.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako neshvatljive? I meni i mom mužu je bilo posve logično odreći se nasljedstva nakon smrti naših očeva, u korist naših mama. I naše sestre i braća su se odrekli u maminu korist. Pa, to je imovina naših mama, ne naša, nije važno što zakon kaže, zakon srca je bitniji.
    to je sve tako relativno i ovisi od osobe do osobe.

    meni recimo to nije normalno. vjerojatno zbog toga što smo imali takvu situaciji u obitelji. i to ne samo jednu.

    prvo su deda i baka prodali kuću i kupili manji stan. ostatak novca podijelili s mojim tatom i njegovom sestrom (u omjeru 80:20, u korist tete. samo za usporedbu, od tih novaca je teta kupila stan od 100 kvadrata u centru grada)

    drugi primjer - tata i ta ista sestra su se nakon bakine smrtli odrekli svega u korist dede.
    deda nakon kratkog vremena prolupa, dovodi novu ''baku'', rasprodaje svu imovinu (stan i veliku vikendicu na Murteru) i nemilice troši lovu po svijetu s njom.
    kad je skoro sva lova presušila, ''baka'' diže sidro i odlazi, a deda dolazi plačući mom tati.

    i znam da su to bile dedine i bakina imovine i da realno mogu raditi s njima što god žele, ali i moj otac je cca 30 godina ulagao svoj i mamin novac u te iste nekretnine, kako bi svi mogli uživati u njima, a na kraju sve otišlo u vjetar.

    naravno da je tata u konačnici gadno požalio zbog tog čina odricanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •