Stranica 48 od 83 PrviPrvi ... 38464748495058 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 4145

Tema: Vjezbanje i trckaranje i trcanje 2018

  1. #2351
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Sirius bravo za brata!

    Kjb dobre savjete daješ, spajka tebi veliki hug i bome i ti dobro veliš.

    Kli kli bravo za organizaciju! Ja se snalazim s mužem na smjene.ovaj tjedan mi ide na put pa ću morat smislit nešto drugačije ovaj put. Ma uostalom mogu i sami ostat doma ako je kraći trening.

  2. #2352
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Ajme sto ste se raspisale. I sve mudre zene. Ali od svega sam uskliknula na j-la i njen post: cestitaaaaaam!
    Divno mi je to i znam da ces ti sve to lijepo ukomponirati.
    Sad bjezim, idemo za zg. Odvozila sam 35 km na bajsu nakon onih mojih jutrosnjih postova

  3. #2353
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Kaae
    Pokušavam bit praktična i naći rupu (koje na prvu nema.) u rasporedu.

    Koliko dana u tjednu ti djeca nemaju aktivnosti? Da ih možda te dane ostavljaš redovito duže sat vremena u vrtiću a ti tad odvježbaš svoje 2x tjedno.

    recimo da u toj rupi ne ideš u nabavku hrane nego nabavku ostaviš za vikend.

    Jel to izvedivo?

    Mislim da dok ne budeš imala bolji i duži san da možeš zaboravit na sređivanje kilaže.

    Jel izvedivo dok su djeca po stanu popodne da već tad staviš suđe u suđericu a veš u perilicu rublja? Da ti to ne ostaje za ponoć i krade ti san.
    Znam.da tvoj muž ima neke zdravstv.smetnje a jel on može npr stavit suđe ili veš?

    Razmišljam naglas o opcijama koje bi ti mogle olakšat rutinu i pomoć da nađeš i čuvaš to vrijeme za sebe.

    Po mom mišljenju prvi korak bi ti bio da probaš ranije lijegati i promijeniš si postupno bioritam.

    Mene spašava moja organizacija i snažna volja unatoč ludom ritmu, da nije tako ne bi imala ni pola prilika koje pronađem i onda kad ih ostali ni ne spaze. a opet treba nekad turbo volja unatoč prilici.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.07.2018. at 16:37

  4. #2354
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Kjb tooo bejbe, svaka čast !!!! Ideeeš...

    Cure za utjehu kad djeca pređu neke godine, vjerujem da onda dolazi naše vrijeme ako tad još uvijek budemo voljne bit aktivne

    Neka s iskustvom-koliko god je ta granica? Mislim kod djece of course.
    Jel oko 10-12 god?

  5. #2355
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Prvi korak u svemu je jako jednostavan, ali u isto vrijeme izuzetno tezak.
    Prvi korak se zove : " staviti sebe i svoj cilj na prvo mjesto".
    Treba prebaciti mozak i razmisljanje na potpuno drugaciji nacin rada, to je puno teze od zestokog sprinta i mrtvog dizanja.
    I treba izaci iz svoje zone ugode jer tamo se dogada napredak.

  6. #2356
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sirius sve lijepo pise. kao i spajka. i to jest najteze. jer da je lako svi bi bili slank i trcali pejsom 5 i dizali 60 na dl.
    lakse je kad imas podrsku obitelji u smislu da ti netko uskoci. cuvat djecu, skuhat rucak. ako nemas krpas se sam i trpis sam. i obicno izgaras i na kraju pregoris.
    najgore u svemu tome je neuredno spavanje i prehrana. nije bitno imati 5 obroka dnevno. to su floskule prehrambene industrije. niti je nuzno voce svaki dan. ali zeleno povrce i salate jesu.
    vazno je spavanje i odmor. a tjelesna aktivnost onda dolazi sama po sebi kao nadogradnja.
    Posljednje uređivanje od magriz : 01.07.2018. at 17:23

  7. #2357
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Sto znaci staviti sebe na prvo mjesto ?
    U mom slucaju rezanje SVIH djecjih aktivnosti, cak i rezanje privatnog logopeda za mladu .
    Stariji je ostao samo na hokeju na koje ga je vecinom razvozio tata, ali i njemu sam srezala sve privatne terapeute i pomoci u ucenju, osim instrukcija iz matematike koje sam nasla takve da nam dolaze doma.
    Sto se tice vjezbanja, ja sam bila ta koja je " ganjala" trenera za termine i 9 mjeseci vjezbanja u tempu 2x tjedno otkazala sam jednom, ili dva puta.
    Trenig se odradivao makar sjekire padale. Pomoc od trenera je bila ta sto je on osmisljavao u potpunosti pa sam ja trebala samo doci i raditi sto kaze.
    Sad sam u novoj fazi , pokusavam se disciplinirati da vjezbe snage odradujem doma, ali to je poseban izazov koji zahtjeva posebnu disciplinu. Jednostavno ne mogu uci u raspolozenje za tako nesto kod kuce, a to je nesto sto moram sloziti u svojoj glavi.
    Hrana je posebna prica, to mi je puno teze od vjezbanja.

  8. #2358
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi korak se zove : " staviti sebe i svoj cilj na prvo mjesto".
    Treba prebaciti mozak i razmisljanje na potpuno drugaciji nacin rada, to je puno teze od zestokog sprinta i mrtvog dizanja.
    I treba izaci iz svoje zone ugode jer tamo se dogada napredak.
    Kako je ovo točno i istinito. I to stavit sebe na prvo mjesto bez grižnje savjesti.nije to lako i ne može to svatko.

    Bome sirius ti si se fakat žrtvovala za svoj cilj a nakon toliko godina, stvarno je došao red na tebe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.07.2018. at 17:28

  9. #2359
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa vjezbam vec sad 3-5 puta tjedno, ovisno o tome kako uspijem presloziti vrijeme. Djeca mi imaju samo 2.5 i 5.5 godina i ne osjecam se dobro ostavljati ih u vrticu puno vise nego sto je nuzno, ali ostavljam jer inace ne bih uopce vjezbala. I kad sam s njima, gotovo uvijek provodimo vrijeme tako da su oni uz mene dok ja radim nesto drugo i to mi, takodjer, nije ok.

    Muz ne moze nista, osim drzati se uloge odrasle osobe u kuci tako da nas netko ne prijavi u slucajevima kad ja nisam doma. Moze ukljuciti gumb na sudjerici ili upaliti/ugasiti stednjak ili pecnicu, ali ne i izvaditi ono sto je u njoj. Samostalno ne hoda preko tri godine, a zadnjih godinu dana prakticki nikako. Ne moze sam ni s WC-a ni na WC, a zadnjih dva mjeseca, nakon pada, ima jos dodatnog posla (nasrecu ne zauvijek, ali kad tad ce to biti normala). Radi puno radno vrijeme za placu 3-4 puta vecu od moje pa tako odradi svoj dio posla u zajednici.

    Ono, jebi ga, neke stvari su se dogodile drugacije od ocekivanog, iako nismo nikad puno ni mogli planirati oko tih njegovih stvari. Njegovi pomazu oko dobrog dijela prijevoza (za njega) i kose mi travu redovito. Nije mi bas lako staviti sebe na prvo mjesto, kako god da okrenem i koliko god puta slusala uputstva oko aviona i kisika.

  10. #2360
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sirius sve lijepo pise. kao i spajka. i to jest najteze. jer da je lako svi bi bili slank i trcali pejsom 5 i dizali 60 na dl.
    lakse je kad imas podrsku obitelji u smislu da ti netko uskoci. cuvat djecu, skuhat rucak. ako nemas krpas se sam i trpis sam. i obicno izgaras i na kraju pregoris.
    najgore u svemu tome je neuredno spavanje i prehrana. nije bitno imati 5 obroka dnevno. to su floskule prehrambene industrije. niti je nuzno voce svaki dan. ali zeleno povrce i salate jesu.
    vazno je spavanje i odmor. a tjelesna aktivnost onda dolazi sama po sebi kao nadogradnja.
    Tesko je cekati idealne uvjete. Ne znam da li oni ikad dodu?
    Meni su djeca velika, cak mlade je moglo ostati samo doma dok sa trenirala. Ili sam tempirala trenig nakon sto nju ostsvim u popodnevnoj smjeni.
    Ili sam nju ( ponekad i njezinu prijateljicu) vodila na trenig pa su odradile zagrijavnje i rastezanje, a nakon toga su skakale u kavezu za box ( moja teretana tolerira djecu ).
    Da se razumijemo , moja razmazena obiteljska ekipa je znala prigovarati zbog mojih odlazaka jer je to utjecalo na njihove razmazene guzice. Ali iskreno, bas me briga.

  11. #2361
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjezbam vec sad 3-5 puta tjedno, ovisno o tome kako uspijem presloziti vrijeme. Djeca mi imaju samo 2.5 i 5.5 godina i ne osjecam se dobro ostavljati ih u vrticu puno vise nego sto je nuzno, ali ostavljam jer inace ne bih uopce vjezbala. I kad sam s njima, gotovo uvijek provodimo vrijeme tako da su oni uz mene dok ja radim nesto drugo i to mi, takodjer, nije ok.

    Muz ne moze nista, osim drzati se uloge odrasle osobe u kuci tako da nas netko ne prijavi u slucajevima kad ja nisam doma. Moze ukljuciti gumb na sudjerici ili upaliti/ugasiti stednjak ili pecnicu, ali ne i izvaditi ono sto je u njoj. Samostalno ne hoda preko tri godine, a zadnjih godinu dana prakticki nikako. Ne moze sam ni s WC-a ni na WC, a zadnjih dva mjeseca, nakon pada, ima jos dodatnog posla (nasrecu ne zauvijek, ali kad tad ce to biti normala). Radi puno radno vrijeme za placu 3-4 puta vecu od moje pa tako odradi svoj dio posla u zajednici.

    Ono, jebi ga, neke stvari su se dogodile drugacije od ocekivanog, iako nismo nikad puno ni mogli planirati oko tih njegovih stvari. Njegovi pomazu oko dobrog dijela prijevoza (za njega) i kose mi travu redovito. Nije mi bas lako staviti sebe na prvo mjesto, kako god da okrenem i koliko god puta slusala uputstva oko aviona i kisika.
    Onda ti je stvarno, ali stvarno, najbolje naci nekog da ti bude trener i govori uz tebe sto da radis. Tada ces maksimalno iskoristiti tih sat vremena uz najbolji rezultat.
    I jako ce ti dobro doci da se netko drugi brine i razmislja za tebe, barem sto se vjezbanja tice.
    Psihoterapija.

  12. #2362
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    I posalji mi mail na pp.

  13. #2363
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    I Kaae tesko je u vasoj situaciji drzati nisko kortizol, a to je isto dosta bitno za gubljenje kilaze.

  14. #2364
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjezbam vec sad 3-5 puta tjedno, ovisno o tome kako uspijem presloziti vrijeme
    Sad bih ti ja u maniri spajalice rekla da ne vjezbas dobro. I ne treba 5x tjedno. Dovoljno je 3x po sat vremena. Zato stvarno uzmi privatnog trenera. Ali jos vaznije ti je odmoriti se i dovoljno spavati

  15. #2365
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Sad je slika puno jasnija. Nije ti lako, posebno uzimajući u obzir i muževo stanje.

    Dobra stvar je ta što ti uspijevaš odvojit vrijeme za sebe i kako cure kažu uzmi privatnog trenera jer ti ne treba više od 3xtj vođeni trening da bi vidjela napredak. I da napokon netko drugi vodi računa a da ti ne trebaš razmišljat ni o čemu, samo doći i trenirati.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.07.2018. at 18:14

  16. #2366
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Sirius ha ha razmažene guzice i obit.ekipa

  17. #2367
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    I ja se pridružujem zagovornicima life coacha ili trenera, kaae. I piši nam redovito sto i kako vježbaš i jedeš , možda iskopiram.
    vi već sve znate za j-la? Kako sam to propustila?

  18. #2368
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja isto mislim da ne sme da se ceka na idealne uslove, posebno kod komplikovanih situacija. U tom slucaju ici na efikasnost, a to u Kaae slucaju po svemu sudeci moze biti privatni trening.
    Ja se borim slicno kao lili, uvek sam u kombinacijama i uspem da nadjem rupe koje mom muzu nikad ne bi isplivale. Kad ih nadjem, udahnem duboko i iskoristim maksimalno.
    Primer - na fakultet idem s dvogodisnjakinjom, i cela 2 sata 'mucenja' po prevozu provedem fokusirana na nju, mazimo se i pricamo i uzivamo u zajednickom vremenu, iako mi je realno - tesko (guzve, tegljenje teskih stvari, dojenje u javnosti, prevozu, hodu...). Ima puno toga do stava.
    Takodje, s obzirom da nismo svi isti, postujem da neki ljudi imaju drugacije SVE (vrednosti, nazore, biohemijske profile :D), tako da recimo prvo svom muzu ne zameram sto ne sledi moj primer.

    sta sam to propustila za j-la?

  19. #2369
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa bila je na amniocentezi
    Posljednje uređivanje od magriz : 01.07.2018. at 18:55

  20. #2370
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Oooo, izvinjavam se i cestitam! <3 Nista nisam bila ni pohvatala ni shvatila.

  21. #2371
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mislim da na taj pregled ide sutra ali da, pricala je o tome j-la mislim na tebe!

    kaae nije ti lako
    mozda bi ti zbilja kakav tener bio najbolji izbor.

  22. #2372
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    istina. sutra ide j-la mislim na tebe

  23. #2373
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Sretno i drž se j-la!!!

  24. #2374
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Kaee jesi probala sa keto/lchf prehranom?
    Sretno j-la?

  25. #2375
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    j-la uz tebe smo danas, bit će sve dobro!
    kli_kli da, baš to što kažeš - čim se nešto uskomeša, tijelo poludi kod autoimunih
    treba si dati truda i opet sve posložiti, nema druge
    respekt za tvoj ritam, vau!

    Kaae, nakon svega pročitanog, mene ne čudi puno što kile ne idu dolje
    to je premalo sna, previše jurcanja i obaveza i nikoliko pomoći
    super se držiš i hendlaš sve to.
    ja ti ništa ne savjetujem jer imam sto puta više prostora nego ti, pa sam zakazala pod zadnje, cure mudro zbore...
    Lili - na upit kad postaje s djecom lakše, meni je starije diejte 14 god., a zadnje 3 sigurno nemam briga što se tiče organiziranja treninga
    ovo mlađe od 6 ponekad i sad negoduje, ali to ne uzimam u obzir
    objasnim da ja sad idem i da ćemo se družiti kad se vratim, ne dam vrijeme za trčanje
    a kad kući vježabam, isto me pusti - zna ponekad malo dosađivati jer hoće i ona vježbati pa uzme bućice od 1 kg i smjesti se pored mene
    onda moram paziti da se ne spiči u glavu ili da je ja sa svojim utezima ne udari
    ali slatka je u tom svom topiću dok tako vježba
    slatka i dosadna

    jučer joga s adriene, za pms i menstrual cramps, 35 min. - fino opusti
    predvečer sam otišla na 5 km, uz brdo, niz brdo - pošto idem na sljeme,mislim da je ovo minimum koji bih morala odraditi
    i nakon toga sam se bacila u more, ciklusu usprkos - na moliću nigdje nikoga, sunce zašlo, mir i tišina
    vala sam se izguštala!

  26. #2376
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kosjenka jesi ti još na lchf?
    ja nisma baš u strogom smislu, ali ostavila sam neke glavne smjernice
    što manje škroba, glutena, industrijski prerađenog...
    što više zdravih masnoća, domaće meso, jaja, kefir od domaćeg mlijeka
    ručak uglavnom neka juha, meso, povrće prilog
    s tim da pojedem i paštu bezglutensku s pestom ili rajčicom jednom tjedno

    bez kruha, peciva i sličnog - mada e zalomi komad domaće pizze, što jest jest
    jedino sam ostavila voće,to mi paše, jedem smutije i voće ovako vulgaris
    i pojedem slatkač kad mi dođe
    zadovoljna sam s tim - kile ne idu gore, ne idu dole, nema nadutosti i težine

  27. #2377
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Nikako uvesti red s prehranom, svaki božji dan iznova krećem. Smjernice jesu tu, kuhano jedem po lchf-u ali dogodi se da pojedem i slatko i tijesto i sl.
    Užasno se osjećam, kila imam puno previše mada generalno jedem manje nego ikada, baš mi treba strogi keto/lchf (nebitno šta, samo izbacivanje maksimalno UH)

  28. #2378
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    j-la, sretno!

  29. #2379
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    j-la

  30. #2380
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    J-la, sretno

    Jeste svašta napisale preko vikenda dok sam bila off, tko će sad sve poloviti

    Vidim da se priča o organizaciji i prioritetima. Ja sam odavno zaključila da je jedino sigurno vrijeme za odvježbati otkinuti od sna ujutro dok djeca još spavaju. Važna je i podrška i razumijevanje druge polovice, meni to jako puno znači. Smanjiti očekivanja, pogotovo ne zamarati se s ne važnim stvarima a motivacija varira svakako. Bitno je ne prestati skroz, periodi se izmjenjuju, poletniji i oni kad se jedva natjeraš.

  31. #2381
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Hvala cure
    Primljena sam u bolnicu i sad čekam. Javit ću se kasnije.

    Kosjenka, zašto si na LCHF? Smeta ti gluten ili?
    Ako nemaš problem s glutenom, nemoj se ograničavat i mučit. Mrsa se od manjeg unosa kalorija a ne od izbacivanja UH.

    Ovo što je Sirius napravila je najbolja opcija. Platiš nutricionistu i jedeš napisano, nema razmišljanja.

  32. #2382
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    j-la, sretno

    Ni ja nisam polovila. Ideš na amnio? Drži se

  33. #2383
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Bila na amniocentezi
    Boli kao svaki drugi ubod igle, možda mi je i gori onaj u venu.

  34. #2384
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Bas mi je drago j-la da je amnio dobro prošla
    Ja , kao što sam obećala kaae, već dva dana pazim na prehranu, a jučer uz utakmicu nisam pila pivo....
    A što se vježbanja tiče, navečer sam odradila Jillian 30 days shred (koje ću preraditi u 21 days shred, pogodite kad idem na more )
    Danas popodne mi je na redu humanitarna utrka, 5km.
    Flopi, bravo za odvježbano i otrčano. Koliko mi se čini, ostatak je samo tipkao

  35. #2385
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    no nek je prošlo. Nije meni kod nje frka bol, neg sama pretraga. ja sam bila naručena, i na kraju mi je doktorica odbila napraviti ju jer je rekla da nemam indikacije i da tko me poslao

  36. #2386
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,573

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    predvečer sam otišla na 5 km, uz brdo, niz brdo - pošto idem na sljeme,mislim da je ovo minimum koji bih morala odraditi
    i nakon toga sam se bacila u more, ciklusu usprkos - na moliću nigdje nikoga, sunce zašlo, mir i tišina
    vala sam se izguštala!
    o Flopi moja, nisam ni ja bolja, samo sam imala 3 brdska treninga i još dala krv, a idem na fuc.. 28 brdskim kilometara ko 40km i više po ravnom. neka nas čuva viša sila ovakve nespremne u to ime sjetila sam se ove teme i ponijela sa sobom na posao (ostavila u autu) sport.robu za brdo pa poslije posla planiram spičit uzbrdo. nadam se da će se zvijezde posložit a muža ću zamolit da ode po djecu kod bake.

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako uvesti red s prehranom, svaki božji dan iznova krećem. Smjernice jesu tu, kuhano jedem po lchf-u ali dogodi se da pojedem i slatko i tijesto i sl.
    Užasno se osjećam, kila imam puno previše mada generalno jedem manje nego ikada, baš mi treba strogi keto/lchf (nebitno šta, samo izbacivanje maksimalno UH)
    zašto misliš da ti treba Kosjenka? kao i j-la pitam se, ljudi olako idu na razne dijete koje zabranjuju određene namirnice, što se na kraju ne pokaže uopće najboljim za zdravlje i održavanje forme.

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što je Sirius napravila je najbolja opcija. Platiš nutricionistu i jedeš napisano, nema razmišljanja.
    X.

    j-la drago mi je da je dobro prošlo. Kod nas u tvojim godinama šalju na amnio samo u slučaju lošeg kombiniranog probira, ne automatski.
    ako ništa drugo sad ćeš 100% znati spol djeteta

  37. #2387
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Za keto, osim što sam trenutno debela a jedem manje nego ikad u životu, puno se bolje osjećam kad sam na smanjenom unosu UH...
    Možda i imam nekih smetnji (šećer, štitnjača. intolernacija...) koje što zbog moje lijenosti i doktoricine aljkavosti nisu otkrivene. No sa umjerenim kretanjem/vježbanje, kalorijama oko 1600 (ok ima ponekad fešti i odmaka) ja ne da ne mršavim nego se debljam.
    Hrpa ljudi se preporodila sa takvim načinom prehrane, riješila neke zdravstvene tegobe i sl. Evo bratiću psorijaza miruje već mjesecima kako jede po lchf-u...

  38. #2388
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Kaae, ja ti pak nikako trenutno ne bi savjetovala osobnog trenera niti uvodjenje bilo kakvih dodatnih obveza. Po tvom opisu, cini se da samo jurcas s jednog mjesta, aktivnosti na drugi. Mislim da ti je najvaznije da usporis, osdmoris, naspavas se... pa kad se ritam malo smiri, onda krenit s nekim dodatnim aktivnostima. Izgorit ces ovako...

    Prijavljujem Marjan nocni trail u subotu. Bilo je predobro! Trcala sam s kolegama s posla kracu stazu, 7.7 km... i uglavnom mi je bilo skroz ok trcat. Jedini dio koji mi je bio bas tezak je bio ~1 km uspon stepenicama od prve vidilice do vrha. Posebno one prve kaldrmaste stepenice iza zidovskog groblja (ko je bio znat ce). A kako je bio nocni trail, u jednom trenutku sam ostala sama u sumi na hrbatu... nigdi nikog, samo ja, lampa i reflektirajuce oznake. Sve u svemu, sve je bilo dobro, organizacija, staza, drustvo, navijanje u cilju i piva na plazi poslije trke. Imam dojam da cu trcat jos koji trail ove godine ,Vrijeme na kraju mi je bilo oko 1:04. Ja zadovoljna. Al mislim da uz bi uz jos treninga mogla i bolje.

    Ovaj tjedan sam na godisnjem. I bas se planiram dobro odmorit, bez puno gibanja van Splita. Jedino bi rado odvela klince za vikend u ovaj Solaris sto je MB bila. Hvala na opisu

    Lili, Flopi, bravo za trkove!

    J-la, jos jednom
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 02.07.2018. at 13:51

  39. #2389
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Moram reci da je meni osobni trener bas bio odmor za mozak. Tijelo se umorilo, ali to je bio dobar umor. Godinama tijelo nisam gledala na taj nacin, nikad ga nisam opteretila na taj nacin, nisam mislila da je sposobno raditi vecinu stvari koje sam radila .
    Totalno nova dimenzija tijela i uma. Nakon godina i godina u suzbi obitelji i potpunog prihvacanja tijela zdravo za gotovo meni je ovo iskustvo bio totalni odmor.
    Jasno , prva dva mjeseca moj mozak je govorio svaki put: " sto ti to treba? Lezi na kauc, srara si, umorna, debela i bole te leda." Ali odlucila sam ga uporno ignorirati.

  40. #2390
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Bila na amniocentezi
    Boli kao svaki drugi ubod igle, možda mi je i gori onaj u venu.

    Nisam upratila da li si isla rutinski ili imas neke indikacije, ali svakako zelim dobar rezultat.

  41. #2391
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    J-la, nek je i to iza tebe

    kjb, sretno na utrci.

    Ja sam jutros 10km.

  42. #2392
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    j-la

  43. #2393
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Odlicno j-la. Sad miruj neko vrijeme.

  44. #2394
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Sirius, radila sam radi godina. Na onom pregledu s 12 tt, s bebom je sve bilo ok, ali je doktor tražio radi sigurnosti. Stara trudnica
    A ja u cvijetu mladosti

    Kosjenka, "moje brojanje" kalorija je znalo imat mana. Ono unosim u mfp, dam sve od sebe. A onda zaboravim unijeti maslac na kojem sam npr. pekla jaja.
    Nedavno je ovdje MB nudila neki plan prehrane, nisam ga se držala ko pjan plota pa sam kilu sedmicno skidala.
    Tako da bih ti ipak preporučila nekog ko bi ti napravio plan prehrane.

    Kolegica je radila onaj test na intoleranciju na hranu. Uz njega je dobila i plan ishrane. Nije još rekla koliko je izgubila ali je vidno skinula kile.
    Ja ne vjerujem u taj test, ali sam jelovnik koji je dobila, po mojoj procjeni, ne sadrži vise od 1500 kalorija. A jede sve, od peciva do voća.

  45. #2395
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Radi godina? Ajde dobro. Onda nema brige.

  46. #2396
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, ja ti pak nikako trenutno ne bi savjetovala osobnog trenera niti uvodjenje bilo kakvih dodatnih obveza.
    pa nitko joj nije savjetovao uvodenje dodatnih obveza, nego umjesto sadasnjih 3-5 x tjedno vjezbanja staviti max 3 ali s osobnim trenerom. Jer to bi bile vjezbe ciljane za nju. Moje iskustvo s osobnim trenerom je da je to najbolje ulozeno vrijeme i novac.

    J-la

    danas odmaram, jucer malo plivanja, sutra valjda crossfit. sve dosadno kod mene

  47. #2397
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Magriz, a je l sve dosadno kod tebe ?

    Nekako mislim kao Magriz i Sirius. Platit trenera i radit ciljano. Koliko vidim, treneri idu na snagu, što je mnogo bolje od tupljenja po kardiu.
    Ja sam već pisala, kod mene trpi kuća i ponekad zdrav obrok za malu. Ali bolje i to nego cangrizava mama.

  48. #2398
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Ja uopce ne sumnjam da je privatni trener izvrstan... Al znat kad treba usporit, odmorit se, i naspavat se, mi se cini puno vaznije. Nevezano sad uz Kaae.

  49. #2399
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super da je amnio iza tebe, j-la! Drzim fige za dobar rezultat!

    Uzet cu svakako osobnog trenera, sto mi nece biti dodatna obaveza, vec zamjena za nesto sto stvarno ne proizvodi nikakve rezultate (osim sto sam mozda rijesila taj zivac u nozi... koji je isto tako mogao proci i sam od sebe i/ili zbog eliminacije stolca na poslu koji mi je isao na, jel, zivce ). Znam koga zelim, sad se jos samo nadam da je raspoloziva kad ja mogu, a to je dok traje vrtic. Drugo mi je nepouzdano. Mislila sam to pokrenuti danas, ali nis' od toga jer je kcer od jucer bolesna. Sutra, nadam se. Ako ne, onda orbitrek prije posla. Osim ako me djeca ne zahebu.

    Necu se odmoriti nista vise, samo manje, ako prestanem s nekakvom fizickom aktivnoscu. Krecem se na poslu koliko toliko, zivim u kuci s tri etaze, dnevni prosjek koraka mi je 12,000, ali nis' to ne znaci. Mislim, da je drugacije, vjerojatno bih imala 190 kila i sjedila u kolicima.

  50. #2400
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hocu reci, nemam sto cekati. Niti ce muzeva dijagnoza/stanje nestati, moze biti samo gore. A djeca ce odrasti, ali ja cu tad biti pred penzijom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •