Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 364

Tema: Ne mogu si pomoći, ali ide mi na živce prijateljica mog djeteta

  1. #251
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pročitala-"Mislim da bi dijete trebalo pojesti".
    Ovisi koliko je iritantna.

  2. #252

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku

    Meni tu ide na živce to što većina vas laže.
    Nisi jedina.
    Još bi joj i temu zaključali.

  3. #253
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Šta konkretno laže većina nas, Evelina i Trina?

  4. #254
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja se najiskrenije ne mogu sjetiti da me ijedno tako malo dijete nerviralo i išlo mi na živce. il sam zaboravila, što je isto moguće :D ili stvarno nije.

    ono što sam skužila jest da razdoblje u kojem me generalno djeca, počevši s mojim, u načelu najviše nerviraju, odnosno nisu mi zabavni i dosadnjikavi su, je predpubertet. onaj period 11-12 godina, kad ne znaju što su, jesu u pubertetu, al baš još i nisu, htjeli bi biti, ali su još djeca, nemaju još neki društveni život, a ni sami ne znaju bi li se igrali il šta bi sami sa sobom, kako da razgovaraju s odraslima i o čemu...

    pa su bili on, a i ostali, većinu vremena otresiti i mučljivi mrgudi za kompjuterom. s 13-14 je i to prestalo i opet smo se poklopili, odmrgudili se, propričali i postali, meni, zabavni tinejđeri :D

    sad ćemo vidjeti m :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 22.01.2018. at 12:07

  5. #255
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja stvarno ne kužim
    nađite post u kojem je netko napisao da ga niti jedno dijete nikad nije živciralo i kvotajte ga

  6. #256
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mislim da nema potrebe za prepucavanjem. ako nastavi se u ovom tonu kljucat cu.

  7. #257
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja stvarno ne kužim
    nađite post u kojem je netko napisao da ga niti jedno dijete nikad nije živciralo i kvotajte ga
    Sve se svelo na to da se ona mora preispitati, da je normalno da odrasli idu odraslima na živce a ne djeca, da kad bi mama znala da njeno dijete ide nekome na živce ne bi ga više nikad poslala tamo na igru, uglavnom da nešto s njom ne štima jer osjeća to što osjeća. Ne štima ni samnom onda jer po meni je to normalna stvar. Nismo mi svi isti, neki ljudi a i neka djeca iritiraju. I onda ona na kraju napiše da je sve shvatila i da joj to dijete više ne ide na živce Nije ovo prepucavanje nego sve nešto mora imati nekakvu pedagošku podlogu, nisu dozvoljeni ljudski osjećaji i sve ono što nije "ispravno" nije prihvatljivo ni osjećati a bogami ni napisati na forumu.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja stvarno ne kužim
    nađite post u kojem je netko napisao da ga niti jedno dijete nikad nije živciralo i kvotajte ga
    Ni meni ništa nije jasno.
    Ako saberem nekoliko sličnih mišljenja, dobijem nekako ovako:

    U redu je da te neko dete živcira nekad, ali parametri moraju biti precizni: da je dete starije od vrtićkog uzrasta, da budeš 100% sigurna zbog čega te dete živcira, da uzrok živciranja mora da bude nešto neoprostivo tj. nevaspitanje ili agresija, da ti to dete onda više nikada ne sme preći kućni prag, i najbitnije, naravno - nikad nemoj odati nikome da te dete nervira.

    Znači, sme da te nervira samo agresivni nevaspitani školarac koga ćeš onda maksimalno, ali bez objašnjenja ikome, zauvek udaljiti od svog deteta.

    U svim ostalim slučajevima si valjda psiho. A deca pre škole su sva anđeli. Pretpostavljam da su onda škola i hormoni puberteta ono što neku decu pretvori u živcirače.

    Tj. postoji posebna kasta školske dece za koju je sasvim opravdano da se izoluju, jer su nevaspitani agresivci.
    Ali je nedopustivo da se ikad ikome reč progovori o tome zašto neku decu ne puštamo preko našeg praga, jer je to za njihovo dobro- da ne osete naša negativna osećanja.
    Jel to ta politička korektnost koju ja ne mogu da razumem?

  9. #259
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni ništa nije jasno.
    Ako saberem nekoliko sličnih mišljenja, dobijem nekako ovako:

    U redu je da te neko dete živcira nekad, ali parametri moraju biti precizni: da je dete starije od vrtićkog uzrasta, da budeš 100% sigurna zbog čega te dete živcira, da uzrok živciranja mora da bude nešto neoprostivo tj. nevaspitanje ili agresija, da ti to dete onda više nikada ne sme preći kućni prag, i najbitnije, naravno - nikad nemoj odati nikome da te dete nervira.

    Znači, sme da te nervira samo agresivni nevaspitani školarac koga ćeš onda maksimalno, ali bez objašnjenja ikome, zauvek udaljiti od svog deteta.

    U svim ostalim slučajevima si valjda psiho. A deca pre škole su sva anđeli. Pretpostavljam da su onda škola i hormoni puberteta ono što neku decu pretvori u živcirače.

    Tj. postoji posebna kasta školske dece za koju je sasvim opravdano da se izoluju, jer su nevaspitani agresivci.
    Ali je nedopustivo da se ikad ikome reč progovori o tome zašto neku decu ne puštamo preko našeg praga, jer je to za njihovo dobro- da ne osete naša negativna osećanja.
    Jel to ta politička korektnost koju ja ne mogu da razumem?

  10. #260

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Trina, ne nerviraj se
    Ima nas još kojima idu na živce neka djeca, ali sam uvijek pristojna prema njima, kao i prema svim drugima.
    Samo ja sam do sada znala zašto mi idu na živce.
    Rješenje je da smanjim druženje ili da odtrpim tih dva-tri sata druženja.

    (Imali smo jedan topic o kafićima i restoranima, djeci i roditeljima koja nam idu na živce... malo se razlikuje od ovoga, jer su nepoznati ljudi u pitanju, ali svejedno smo zaključili da nas ima vie kojima smetaju (ili idu na živce, kako god) tuđa djeca (i naša isto tako) kada se ponašaju onako kako nama ne odgovara u određenom trenutku, tj.mjestu.)

  11. #261

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Opet smo se danas sreli...
    I znate što je zanimljivo.
    Osjećaj da me živcira je nestao. Jer sam mu se posvetila, otkrila što mi smeta (i još par zaključaka ili pretpostavki), prihvatila curicu unutar sebe sa svim osobinama koje ima i sad mi je sve kul.
    Živcirao me, izgleda, taj vlastiti osjećaj nemoći zbog neprepoznavanja svojih osjećaja... Jer mi je bio bed da dijete izaziva taj osjećaj u meni, koji su do sad izazvale samo odrasle osobe.

    To ti samu sebe pokušavaš uvjeriti da je tako jer su te prisilile da se analiziraš i nađeš razlog živciranja.

    Kad te netko živcira nemre to samo prek noći nestati.
    Budi i dalje fina prema djetetu, al prepusti se, brate mili, svom osjećaju bez grižnje savjesti.

    Nije normalno da ti svi ljudi odgovaraju, pa makar bila i djeca u pitanju, i ne trebamo sami sebe iskasapiti da bi došli do neke samospoznaje jer su to totalne gluposti.

  12. #262
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja uopće ne kužim šta je vama?
    Prislila, kaspaljenje, laganje, izbacivanje iz kuće, nedozvoljavanje ikad ikakvog ljudskog osjećaja...ne čini li vam se da malo burno reagirate na ovu temu?
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.01.2018. at 15:37

  13. #263
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa da dolega....
    Nisam burek.

    Ginger
    Posljednje uređivanje od Mojca : 22.01.2018. at 15:39

  14. #264

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja bih rekla da burno na temu reagira ekipa koja traži analiziranje

  15. #265
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Predlaže, dolega, predlaže. A nije ti to nešto teško, malo promisliš zašto te nešto muči (a tema je otvorena jer nekoga nešto muči), budeš iskren prema sebi, i obično to donese štogod dobroga.

  16. #266

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i što točno imaš od analiziranja?
    osim što gubiš vrijeme, dolaziš jedino do spoznaje zašto te netko živcira.
    da li ćete s tom spoznajom manje živcirati?
    neće!
    a izgubit ćeš vrijeme bespotrebno

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    i što točno imaš od analiziranja?
    osim što gubiš vrijeme, dolaziš jedino do spoznaje zašto te netko živcira.
    da li ćete s tom spoznajom manje živcirati?
    neće!
    a izgubit ćeš vrijeme bespotrebno
    Pa jednostavno - ako nađeš uzrok (izvor) nelagode, to je veliki korak prema rješenju.

  18. #268
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo:

    Niti odrasli ljudi mi ne idu na živce bez razloga, a kamoli djeca. Znači, kod djece mi se može ne sviđati neka vrsta ponašanja, ali da mi neko dijete ide na živce ili mi se ne sviđa tek tako, to stvarno nisam doživjela.

    Kažu da nas kod drugih nervira ono što ne volimo kod sebe.

    baš razmišljam da mi je u ovoj priči iskreno žao te djevojčice i njene mame

    a pogotovo takvo dijete proglasiti antipatičnim ili iritantnim a da ništa loše nije napravilo, to mi je zapravo tužno, kao sto je sasa navela svoj primjer

    pa nitko ni ne predlaže da promijeni osjećaje prema djetetu, samo ne razumijem kako nekoga može iritirati smijeh ili pogled djeteta, pogotovo zato što se, koliko znamo, ponaša pristojno i lijepo se igra s prijateljicom

    to nikako ne mogu razumjeti, kakve god usporedbe se provlačile kroz raspravu, jer, ponavljam, nije riječ o odrasloj osobi, već o djetetu u dobi od pet ili šest godina
    ako je vama to isto, u redu, prihvaćam, meni nije.
    Meni je neobicno da te neko pristojno dijete, drago tvom djetetu, moze zivcirati toliko da o tome otvaras temu. I ja bih definitivno trazila uzrok u sebi.

  19. #269
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kako su ljudi već više puta napisali (iz vlastitog iskustva) puno puta pomogne kad identificiraš o čemu se zapravo radi. Da, često pomogne da se ne nerviraš i da bude bolje tebi i drugome. Vrijeme nije izgubljeno, nego izvrsno uloženo, pogotovo ako se radi o ljudima koje često viđaš.

  20. #270
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ok
    gdje u kvotanom točno piše da nekome nikad dijete nije išlo na živce? (budući da lažemo kao psi)

  21. #271
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Trina, pa i rekla je Mojca da traži uzrok u sebi, našla ga je i riješila. Kraj priče. Ja bih možda isto tako, ali štajaznam, ja možda ne bih potegnula topic. Možda i bih... nemam pojma.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.01.2018. at 15:50

  22. #272
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Možete li vi zagovaračice živciranja na primjer opisati kako se vi to osjećate kad vas netko živcira?

    Možda na primjer naprosto koristimo različitu terminologiju.

    Kad čujem izraz 'ići na živce' onda smatram da nekoga nešto uzrujava, smeta, ili kako je Mojca rekla: da trpi.

    Ako je tako, idu li vama onda stvarno ljudi toliko na živce? Mislim, bogzna da ja ne volim ljude baš previše, i nema baš puno ljudi koji mi se sviđaju, ali da mi idu na živce ?! Smetaju me, uzrujavaju ? I to samom svojom pojavom? Pa stvarno ne.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa meni da!
    npr.moja kolegica koja je vjerski fanatik i uvlakačica u dupe
    i svakodnevno me živcira njezino ponašanje
    1. jer su mi antipatični ljudi koji se prekenjavaju da bi se nekome dopali
    2. jer me maltretira svojim vjerskim uvjerenjima

    I ja sad stvarno ne znam kako mi može pomoći to što ja znam u čemu je problem
    Posljednje uređivanje od dolega : 22.01.2018. at 15:58

  24. #274

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne kužim šta je vama?
    Prislila, kaspaljenje, laganje, izbacivanje iz kuće, nedozvoljavanje ikad ikakvog ljudskog osjećaja...ne čini li vam se da malo burno reagirate na ovu temu?
    Ne izbacivanje iz kuće, nego nedovođenje u kuću deteta koje te živcira, za dobrobit tog deteta. (ako govorimo o istoj stvari).

  25. #275
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    OK dolega, živcira te njeno PONAŠANJE. Ne živcira te njena pojava kao takva.

    I ja mogu reći da me smeta (jer živcira doživljavam kao pretešku riječ) ponašanje nekih ljudi, pa i djece. Ali ne živciraju me ti ljudi bezrazložno, a za dječje ponašanje koje me smeta obično mogu shvatiti uzrok takvom ponašanju.

  26. #276
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    pulinka, misliš da bi ljudi trebali pažljivo i obazrivo voditi računa o onome što si napisala i mislila?

  27. #277

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa ako me zivcira njeno ponasanje znaci da me zivcira ona cijela u kompletu

  28. #278
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni da!
    npr.moja kolegica koja je vjerski fanatik i uvlakačica u dupe
    i svakodnevno me živcira njezino ponašanje
    1. jer su mi antipatični ljudi koji se prekenjavaju da bi se nekome dopali
    2. jer me maltretira svojim vjerskim uvjerenjima

    I ja sad stvarno ne znam kako mi može pomoći to što ja znam u čemu je problem
    Zato ti stoji ono "puno puta pomogne". Podrazumijeva da nekad nema pomoći. Isto su napisale i druge frumašice, drugim riječima.

  29. #279
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, misliš da bi ljudi trebali pažljivo i obazrivo voditi računa o onome što si napisala i mislila?

  30. #280
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, ali znaš zašto te živcira. Mi smo se ovdje uglavnom čudili tome da nekoga živcira malo dijete, i to još bez jasnog razloga.

    Recimo da sretneš malo dijete vjerskog fanatika, pa vjerojatno bi bila svjesna da se dijete tako ponaša radi utjecaja roditelja, i bila bi tolerantnija na ponašanje tog djeteta nego što si na ponašanje te odrasle žene.
    To je ta razlika između djece i odraslih.

  31. #281
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ok
    gdje u kvotanom točno piše da nekome nikad dijete nije išlo na živce? (budući da lažemo kao psi)
    Pa piše u više njih ali tri ure mi je trebalo da ti ovo iskopiram, nema šanse da sad opet idem. Vrati se unazad, čitaj pa ćeš vidjeti. Znaš što meni ide na živce, ali ono toliko mi ide na živce da dobivam poriv da se potučem (i to je jedan od raszloga zašto oduvijek imam više muško nego žensko društvo)? Dizanje nosa na svaku piz.d.ariju. Znaš ono, ja sam se sad uvrijedila, neću više pričati s tobom a ti pogađaj što si napravila ili rekla. Mrzim to. Mrzim. Tako su neke tu odreagirale-ti si ženo blesava, kako možeš, K a k o m o ž e š???

    Samo što bi ja sad tako rado da se moje dijete smije družiti s drugom djecom, kakvom god, nebi imala ništa protiv ni da mi dižu tlak. ali nema toga. tako da opustite se i uživajte sa svojom djecom, dok se druže, igraju, svađaju, dok vam mala iritantna djeca dolaze kući, uživajte

  32. #282

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, misliš da bi ljudi trebali pažljivo i obazrivo voditi računa o onome što si napisala i mislila?
    S obzirom da se svi smejete, valjda opet nešto sa mojim nerazumevanjem hrvatskog jezika.
    A šta ćeš, dokle god se smejemo, dobro je...

  33. #283
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne piše, Trina, svi smo se složili da nam neupitno neka djeca idu na živce. ali zbog ponašanja, ne zbog načina na koji se smije ili hoda

  34. #284
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da se svi smejete, valjda opet nešto sa mojim nerazumevanjem hrvatskog jezika.
    A šta ćeš, dokle god se smejemo, dobro je...
    Mislim da nije do hrvatskog.
    U onom svom podužem postu si preuveličala, izkarikirala, dodala, izmijenila...ono što su neke od nas pisale. Inače, to nije nimalo ugodno, pogotovo naon što ti napišu da lažeš k'o pas. Onda si reagirala jer jedna tvoja misao nije dovoljno vjerno parafrazirana. Smiješan mi je taj dvostruki kriterij.
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.01.2018. at 16:59

  35. #285
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije do hrvatskog.
    U onom svom podužem postu si preuveličala, izkarikirala, dodala, izmijenila...ono što su neke od nas pisale. Inače, to nije nimalo ugodno, pogotovo naon što ti napišu da lažeš k'o pas. Onda si reagirala jer jedna tvoja misao nije dovoljno vjerno parafrazirana. Smiješan mi je taj dvostruki kriterij.
    Eto vidiš. Digla si nos. Iako znam razlog ali si ga digla za bezveze.

  36. #286
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajme Trina

  37. #287
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je tako, idu li vama onda stvarno ljudi toliko na živce? Mislim, bogzna da ja ne volim ljude baš previše, i nema baš puno ljudi koji mi se sviđaju, ali da mi idu na živce ?! Smetaju me, uzrujavaju ? I to samom svojom pojavom? Pa stvarno ne.
    Nikoga vjerojatno nitko ne smeta samo svojom pojavom (tj. izgledom)... možda čim se pojavi bi bilo preciznije rečeno . Sad... define "toliko". Ja sam strastvena pa i jako volim. Kako ti možeš reći da ne voliš ljude previše ? Zezam se . I pokušavam smanjiti tenzije. Trebali bi kao u pravu "živciranje" znači da osoba x osobu y itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.01.2018. at 18:18

  38. #288

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije do hrvatskog.
    U onom svom podužem postu si preuveličala, izkarikirala, dodala, izmijenila...ono što su neke od nas pisale. Inače, to nije nimalo ugodno, pogotovo naon što ti napišu da lažeš k'o pas. Onda si reagirala jer jedna tvoja misao nije dovoljno vjerno parafrazirana. Smiješan mi je taj dvostruki kriterij.
    Joj.
    To što si parafrazirala nije uopšte moja misao, nego tuđa, a razlog mog reagovanja je sprečavanje dodatne zabune, a ne moja ljutnja.
    Da li si ti sigurna da sam ja zaista iskarikirala, izmenila, dodala i preuveličala? Ako jesam, tim bolje. Ali čini mi se da nisam.

  39. #289
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da li si ti sigurna da sam ja zaista iskarikirala, izmenila, dodala i preuveličala? Ako jesam, tim bolje. Ali čini mi se da nisam.
    nisam vertex, ali - jesi, bogomi :đekna:

  40. #290

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Eto mene tako zivcira svojom pojavom ona neka Mila koja vodi sportske emisije i dosad taj osjecaj nikad prema nijednom djetetu nisam osjetila. I ne sramim se to priznati. Kao ni to da su mi neka djeca antipaticna, u vecini slucajeva su to djeca koja su agresivna na neki nacin.
    I definitivno stojim iza toga da djevojcicu koja bi me zivcirala kao ovs Mila a koja se s mojom svakodnevno druzi u vrticu, ne bih pozivala u svoju kucu jer bi mi se cinilo neprihvatljivo dijete izlagat sebi, iako bih se sigurno u komunikaciji pokusavala kontrolirat. Al, eto covjek sam, pa nazalost, ne uspijevam prikrivat takav zivcirajuci element.
    A preispitivanje, to je stil zivota. Ono, netko voli planirat godisnji, netko volontira, netko ide frizeru jednom tjedno, netko preispituje sve zivo, netko vodi tablice troskova... I naravno, ove se rubrike preklapaku u raznim kombinacijama.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nisam vertex, ali - jesi, bogomi :đekna:
    Pa evo casa te bar delom demantuje, jer je još jednom napisala svoj stav, što zaista cenim, ma koliko se sa tim stavom ne slažem.
    Tj. verujem da je taj izbor dobar za nju, pa možda bi bio dobar i za mene, jer teško sakrivam antipatiju, ali se recimo ne slažem da je taj stav univerzalno dobar i primenljiv savet za svaku pojedinačnu odraslu osobu i dete, niti da je to uvek najbolje rešenje takve situacije.

  42. #292
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Teško je vjerovati da nekoga neka odrasla osoba može živcirati, biti mu nepodnošljiva ili samo antipatična BEZ RAZLOGA. Uvijek postoji razlog - u ponašanju, razmišljanju, karakteru... ili nas samo podsjeća na nekog s čijim smo ponašanjem, razmišljanjem, karakterom imali negativnih iskustava.

  43. #293

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Tj. nisam preterala niti preuveličala, jer ako tuđe dete ne puštaš kod sebe u kuću, ti ga jesi dobrim delom izolovala iz života svog deteta.
    Da, znam da je casa pominjala agresivnu decu i da je legitimno zaštititi svoje dete i da bi svako to najverovatnije uradio, ali onda dolazimo do toga da je nekad u redu povrediti dečje osećaje neke dece i na neki način, a nekad baš i nije. Jer kako znamo da agresivno dete nije povređeno time što mu je uskraćena mogućnost da uđe u kuću svog prijatelja, i da je to manja šteta nego da se susreo sa netrpeljivošću njegove mame (Pa se možda i korigovao u ponašanju nakon toga?)

  44. #294

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali, pulinka, svi pisemo iz vlastite osobe. I ja sam to od prvog posta naglasila. I moj savjet je bio sagledati stvar iz perspektive djevojcice. Ako nekom nije problem dovodit ju u tu situaciju, onda mu nije priblem ni to sagledat. Mojca koliko ju znam s foruma nije takva...

  45. #295

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I ja ove nesimpaticne primam u kucu, jer me ne zivciraju svojom pojavom. Samo ove koji bi me eventualno iritirali svojim pogledima i osmijesima, ne bih pozivala doma. I naravno, time bih ih zakinula ali u ime viseg dobra. Ono, jadna Mila mi nista napravila nije, ni ne poznajem ju, al me iritira. Dosad takvu djecu upoznala nisam.
    Posljednje uređivanje od casa : 22.01.2018. at 19:24

  46. #296

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, pulinka, svi pisemo iz vlastite osobe. I ja sam to od prvog posta naglasila. I moj savjet je bio sagledati stvar iz perspektive djevojcice. Ako nekom nije problem dovodit ju u tu situaciju, onda mu nije priblem ni to sagledat. Mojca koliko ju znam s foruma nije takva...
    Zar se ne krije paradoks u ovom gore? Tj. svi posmatramo svet iz vlastite osobe, i možemo samo da pretpostavljamo perspektivu devojčice, manje ili više tačno (filozofski kutak, ipak :D).

    Ali ja sad idem da potražim tu Milu, pući ću od radoznalosti :D

  47. #297
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Eto , meni sa tv-na zivce ide Doris ( na kavici s Doris) nisam jos otkrila zasto. Ne volim ljude koji nit smrde nit mirisu. Ali kako mi ne dolazi doma ( a kanal na tv-u prebacujem kad ju vidim) ne moram se analizirati.

    ( i Mila je takve, nit smrdi nit mirise -tip )
    Posljednje uređivanje od sirius : 22.01.2018. at 19:42

  48. #298

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ( i Mila je takve, nit smrdi nit mirise -tip )
    Onda si mi dovoljno rekla, takvih imam i uživo više nego što mi je po ukusu :/.

  49. #299
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj.
    To što si parafrazirala nije uopšte moja misao, nego tuđa, a razlog mog reagovanja je sprečavanje dodatne zabune, a ne moja ljutnja.
    Da li si ti sigurna da sam ja zaista iskarikirala, izmenila, dodala i preuveličala? Ako jesam, tim bolje. Ali čini mi se da nisam.
    Pa jasno je meni da si ti sabrala tuđe misli. Po meni, s tvojim osobnim autorskim pečatom, po tebi, čini se, doslovno kako su ih ljudi mislili i pisali. Dakle, je li do mog srpskog ili do tvog hrvatskog - teško da ćemo se sporazumjet oko ovoga, a postalo je, brat bratu, dosadno.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I kad pretpostavljamo dozivljaj djevojcice, to cinimo iz vlastite perspektive. Drugim rijecima, oni koji su u djetinjstvu bili dragi tudim mamama i oni koji su bili iritantni sigurno drugacije osjecaje vide u djevojcici. I od tog ne mozemo pobjeci. Pa opet svi razgovaramo o svemu a ne samo o znanstveno provjerljivim cinjenicama.

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •