Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 364

Tema: Ne mogu si pomoći, ali ide mi na živce prijateljica mog djeteta

  1. #301
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Priča je krenula u smjeru... kako li se ta djevojčica osjeća a po svemu što je Mojca napisala moglo se zaključiti da ona apsolutno prema toj djevojčici tu netrepeljivost ne iskazuje. Jedino što ta djevojčica može pomisliti je kako je Mojca manje simpatična id neke druge mame.

    Moja J. je potpuna suprotnost meni, pa ima valjda 20 prijateljica i prijatelja i njoj su svi najbolji a ona je svima najbolja prijateljica. Stalno nam netko dolazi na druženje ili mi idemo drugima ili ona ide sama.
    Nema šanse da su mi svi jednako simpatični i da se prema svima jednako ponašam. Neke grlim i ljubim, s nekima sam između a s drugima sam uljudna. Neki me pomalo i iritiraju al kao što sam napisala ne zanima me jer su to njeni prijatelji.

  2. #302

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Eto , meni sa tv-na zivce ide Doris ( na kavici s Doris) nisam jos otkrila zasto. Ne volim ljude koji nit smrde nit mirisu. Ali kako mi ne dolazi doma ( a kanal na tv-u prebacujem kad ju vidim) ne moram se analizirati.

    ( i Mila je takve, nit smrdi nit mirise -tip )

    Vidis, vidis...dobro si me podsjetila.
    I mene Doris zivcira do te mjere da saltam program kad je vidim. Takodjer ne znam zasto.

    Mozda da se bacim na analizu? Hmmm...mozda osvijestim da ima neku osobinu slicnu onoj koju ne volim kod sebe pa se prosvijetlim...hmmm...:D
    Posljednje uređivanje od dolega : 22.01.2018. at 21:20

  3. #303
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku

    Mozda da se bacim na analizu? Hmmm...mozda osvijestim da ima neku osobinu slicnu onoj koju ne volim kod sebe pa se prosvijetlim...hmmm...:D
    Ljepotu mozda?

  4. #304

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jasno je meni da si ti sabrala tuđe misli. Po meni, s tvojim osobnim autorskim pečatom, po tebi, čini se, doslovno kako su ih ljudi mislili i pisali. Dakle, je li do mog srpskog ili do tvog hrvatskog - teško da ćemo se sporazumjet oko ovoga, a postalo je, brat bratu, dosadno.
    Sa mojim neslaganjem i povremeno neodobravanjem, da. Ali šta su ljudi mislili i šta pisali, da, verovatno se nećemo složiti oko interpretacije toga.

  5. #305

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ogromni potpis na Trinu.

  6. #306
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni ništa nije jasno.
    Ako saberem nekoliko sličnih mišljenja, dobijem nekako ovako:

    U redu je da te neko dete živcira nekad, ali parametri moraju biti precizni: da je dete starije od vrtićkog uzrasta, da budeš 100% sigurna zbog čega te dete živcira, da uzrok živciranja mora da bude nešto neoprostivo tj. nevaspitanje ili agresija, da ti to dete onda više nikada ne sme preći kućni prag, i najbitnije, naravno - nikad nemoj odati nikome da te dete nervira.

    Znači, sme da te nervira samo agresivni nevaspitani školarac koga ćeš onda maksimalno, ali bez objašnjenja ikome, zauvek udaljiti od svog deteta.

    U svim ostalim slučajevima si valjda psiho. A deca pre škole su sva anđeli. Pretpostavljam da su onda škola i hormoni puberteta ono što neku decu pretvori u živcirače.

    Tj. postoji posebna kasta školske dece za koju je sasvim opravdano da se izoluju, jer su nevaspitani agresivci.
    Ali je nedopustivo da se ikad ikome reč progovori o tome zašto neku decu ne puštamo preko našeg praga, jer je to za njihovo dobro- da ne osete naša negativna osećanja.
    Jel to ta politička korektnost koju ja ne mogu da razumem?

  7. #307

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, vidis...dobro si me podsjetila.
    I mene Doris zivcira do te mjere da saltam program kad je vidim. Takodjer ne znam zasto.

    Mozda da se bacim na analizu? Hmmm...mozda osvijestim da ima neku osobinu slicnu onoj koju ne volim kod sebe pa se prosvijetlim...hmmm...:D

    Joj i mene...ali ja znam zasto! Ne volim ljude koji se prave da je uvijek sve super, da su uvijek nasmijani i sretni i fini i simpaticni i lijepi i sredjenini i dotjerani i strpljivi i blabla...uostalom tako lose glumi..larin izbor mi je bila koma...bar ja tako mislim.

  8. #308

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Ma ja nikoga ne pozivam kuci ko mi nije lego..bilo da me zivcira ili da mi je antipatican-ne zovem!

    Moja kuca je moja mirna oaza..moje odmoriliste...dosta se svaki dan covjek mora nervirati ili “keziti” na silu..kod kuce to sigurno necu.

    Ali hvala bogu da kod nas u Becu i nije bas to djecije druzenje tako intenzivno kao kod vas...dijeca se druze u vrticu ili u skoli ..mame malo popricaju i to je to...a dok je u vrticu ili osnovnoj (ovdje samo 4 godine) mi i ne pada na pamet slaviti rodjendan negdje i zvati tu djecu ili roditelje(jedino ako si slucajno dobar sa nekim roditeljima i njihovom dijecom)skoro nikada to nitko ne radi. Rodjendan se proslavi taj dan u vrticu ili skoli i cao bao. Tako je bilo i kod
    mene. Tek slavlja pocinju u visoj..


    Hvala bogu...najezim se kad vas citam nekad..vrtic..rodjendanske proslave, poklone....help.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A meni je strasno kad citam tebe. Da dijete ne proslavi peti rodendan s tortom koju mu napravim u obliku dvorca i balonima po cijeloj nasoj ulici... Da mu nikad ne dodu mali prijatelji na igru i palacinke... Da nikad ne bira poklon prijatelju velikih ociju teska erca jer bi najradije sebi kupilo poklon...

  10. #310

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A Bec mi uvijek zvuci tako secesijski kuul, pa nemoj mi razbijati snove...

  11. #311
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja nikoga ne pozivam kuci ko mi nije lego..bilo da me zivcira ili da mi je antipatican-ne zovem!

    Moja kuca je moja mirna oaza..moje odmoriliste...dosta se svaki dan covjek mora nervirati ili “keziti” na silu..kod kuce to sigurno necu.
    sve stoji, ali ovdje je rijec o prijatelju djeteta koji isto zivi u toj kuci. mozda papirnato to nije "djetetova" kuca, ali to je i djetetova oaza.

  12. #312
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja nikoga ne pozivam kuci ko mi nije lego..bilo da me zivcira ili da mi je antipatican-ne zovem!

    Moja kuca je moja mirna oaza..moje odmoriliste...dosta se svaki dan covjek mora nervirati ili “keziti” na silu..kod kuce to sigurno necu.

    Ali hvala bogu da kod nas u Becu i nije bas to djecije druzenje tako intenzivno kao kod vas...dijeca se druze u vrticu ili u skoli ..mame malo popricaju i to je to...a dok je u vrticu ili osnovnoj (ovdje samo 4 godine) mi i ne pada na pamet slaviti rodjendan negdje i zvati tu djecu ili roditelje(jedino ako si slucajno dobar sa nekim roditeljima i njihovom dijecom)skoro nikada to nitko ne radi. Rodjendan se proslavi taj dan u vrticu ili skoli i cao bao. Tako je bilo i kod
    mene. Tek slavlja pocinju u visoj..


    Hvala bogu...najezim se kad vas citam nekad..vrtic..rodjendanske proslave, poklone....help.
    meni tu sad pada na pamet pitanje imaju li djeca pravo igrati se s djecom koja nama nisu legla iz bilo kojeg razloga?!
    ili po tvom postu, imaju li se uopće pravo igrati s djecom?!
    pa ne igram se i ne družim ja s njima.
    ne znam, nekako mi se čini da bi ih uskratila za puno toga
    da im ne dozvoljavam da dovode djecu doma ili da se idu družit kod drugih.
    zamišljam sebe da mi netko zabrani druženje s prijateljima, ne bi mi se baš svidjelo.

    kod nas ih zna spavati po četvero.
    i znam da će mi popodne, večer i jutro biti urnebesno,
    ali kad vidim koliko to djetetu znači, nekako i mene raduje.

  13. #313
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Joj i mene...ali ja znam zasto! Ne volim ljude koji se prave da je uvijek sve super, da su uvijek nasmijani i sretni i fini i simpaticni i lijepi i sredjenini i dotjerani i strpljivi i blabla...uostalom tako lose glumi..larin izbor mi je bila koma...bar ja tako mislim.
    Ne mogu raspravljati o glumi dotične, jer ju nisam gledala, ali mogu sa sigurnošću tvrditi da postoje ljudi koji su i sretni i nasmijani i fini i simpatični i strpljivi i blabla... barem veći dio vremena, a to ne znači da im je sve super, nego da u svemu nađu nešto super.
    No, naravno da imaš pravo da te nervira ju, tko ikome brani da ga itko i išta nervira. Meni je lakše ići kroz život ne nervirajući se zbog drugih ljudi. Ili djece.
    Meni su mala djeca tako draga da još nisam naišla na neko koje to nije .

  14. #314
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Doris vam ide na živce jer ste prvi put čule za nju kada je napisala blog o lupkanju po guzi. Inače je nitko živ ne bi registrirao.

  15. #315
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A Bec mi uvijek zvuci tako secesijski kuul, pa nemoj mi razbijati snove...
    za tvoj san: ne znam baš da iskustvo od newmum je tako obavezno u Beču
    imam neke prijatelje u Beču i u Grazu s djecom dobi slične mojima, i uvijek mi se čini da je kod njih tih dječjih kućnih druženja još i više, doma slave rođendane i idu na tuđe, ako nisu slike fotošopirali

  16. #316

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Joj i mene...ali ja znam zasto! Ne volim ljude koji se prave da je uvijek sve super, da su uvijek nasmijani i sretni i fini i simpaticni i lijepi i sredjenini i dotjerani i strpljivi i blabla...uostalom tako lose glumi...
    Bruno Šimleša!?

  17. #317
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Doris vam ide na živce jer ste prvi put čule za nju kada je napisala blog o lupkanju po guzi. Inače je nitko živ ne bi registrirao.
    ne. prvi put sam za nju čula kad je glumila u sapunici i zbog toga stalno bila prisutna u medijima. tako da ju je bilo teško ne registrirati

  18. #318
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    3,2,1 kuhaj, peci...

  19. #319
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Uzmite u obzir da djeca vrtićke dobi vrlo vjerojatno ne dovode sama prijatelje iz vrtića kući, nego druženja iniciraju i organiziraju roditelji.

  20. #320
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmite u obzir da djeca vrtićke dobi vrlo vjerojatno ne dovode sama prijatelje iz vrtića kući, nego druženja iniciraju i organiziraju roditelji.
    kod nas je obično bilo, kad bih došla po dijete u vrtić, mama može xy kod mene
    ili teta može M kod mene.
    tako da su vrtićka druženja uglavnom organizirala djeca.

  21. #321

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmite u obzir da djeca vrtićke dobi vrlo vjerojatno ne dovode sama prijatelje iz vrtića kući, nego druženja iniciraju i organiziraju roditelji.
    Na ovo mogu samo:
    Meni su redovno prilazila tuđa deca kad dođem po moje u vrtić sa velikim očima i rečima: "Jel možemo mi sad kod vas kući da se igramo ?"
    A masu puta je i moje starije dete to uradilo drugim roditeljima . Kod mlađeg sam postigla da ipak prvo pita mene .
    Tashunica, u isto vreme.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 23.01.2018. at 08:25

  22. #322
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    omg .. pa to mi se stvarno baš i ne bi sviđalo

  23. #323
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni se Doris sviđa, Ne sviđa mi se Renata Sopek i to toliko da tahikardiju dobijem kad je vidim. Srećom pa je dugo nema na TV-u. I Lana Jurčević , sva je nekakva njinjasta i njonjasta a izigrava neku kao seksi ženu

  24. #324
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Trina
    Reci

  25. #325

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    bas to sta je Mima napisala !

    Naravno da moje dijete ima prijatelje i naravno da slavi rodjendane i da kupujemo poklone ALI ne zovemo svako djete iz grupe iz vrtica. I ne zove se na rodjendan ako nisi dobar sa roditeljima od djeta. To ovdje niko ne radi.(rijetkost).

    Pretezno je tako da u Vrticu ili Skoli budu djece od prijatelja, dobrih kolega ili familije, jer gledamo da ih upisemo u isti vrtic/skolu (ako je blizu) ali pretezno je uvijek tako da ima djece od kojih su roditelji a i djeca njihova nama stalni gost.

    To sto se vama cini da u Becu ili Grazu budu vise drzuzenja je zato sto je Bec ili Graz za nas Hrvate mali Grad. Svako svakog nekako zna ili se druze ili su familija...pa i bude dosta druzenja.

    Ali ako su sada 20ero djece u vrtickoj grupi, ne zovem sve 20 na rodjendan. Rodjendan se proslavi u vrticu sa tortom i donese se poklon (ovdje mame od dijeteta koje ima rodjendan donese poklon za vrticu grupu, kao neku igru naprimjer), ali privatno ne proslavljam snjima i sa njihovim roditeljima vec sa svojim najblizim prijateljima, familijom i sa njihovom djecom skojom se moje dijete druzi i igra i ide u vrtic! Thats it. Nemora mi svako u kucu a nemoram ni ja svakome.

    Btw, bec i je kul !

  26. #326
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    newmom pa i moji tako slave rodjendan. nikad nismo slavili rodjendane u igraonici/bazenu/kinu/........ a doma su im dolazili i dolaze samo prijatelji koji su im bas to prijatelji. a ne djeca iz grupe/razreda.

    ali i medjunjima meni ima drazih i manje drazih, ali sve goste tretiram jednako. jer to su prijatelji moje djece. pa ni moji klince ne vole sve moje prijateljice jednako. neke su im draze neke ne.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 23.01.2018. at 08:43

  27. #327

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je obično bilo, kad bih došla po dijete u vrtić, mama može xy kod mene
    ili teta može M kod mene.
    tako da su vrtićka druženja uglavnom organizirala djeca.
    ovo naprimjer nisam nikada dozivjela, kod nas u vrticu sve mame ili tate ili bake dolaze u drugo vrijeme po dijete..neko prije podne neko u podne ili poslije podne ili navecer. Rijetko kad u stresu i uspijes popricat sa nekom, osim ako je poznajes pa stanes i popricas.

  28. #328

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    newmom pa i moji tako slave rodjendan. nikad nismo slavili rodjendane u igraonici/bazenu/kinu/........ a doma su im dolazili i dolaze samo prijatelji koji su im bas to prijatelji. a ne djeca iz grupe/razreda.
    onda sam ja vas mozda pogresno shvatila, ali meni je nekako ispalo kao ono svako dijete iz vrtica ili skole se zove ili moze prenociti itd...pa zato i mislim da se onda nemoze svako dijete nekome sviditi hahah

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Bruno Šimleša!?
    nerazumijem :/

  30. #330
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    I ne zove se na rodjendan ako nisi dobar sa roditeljima od djeta. To ovdje niko ne radi.(rijetkost).
    čekaj, to znači ako je moje dijete dobro s perom, a ja nisam s njegovom mamom, pero neće doći na rođendan?
    a marko s kojim se ne druži, ali ja se družim s njegovom mamom će doći?
    to je za mene neka nova dimenzija i ne sviđa mi se, moram priznati.

    bemu miša i taj zapad se promijenio poprilično.
    ja sam išla prije 35 godina tamo u vrtić i školu
    pa se živo sjećam svojih prijateljica angelice, tanje i sabine.
    sjećam se njihovih kuća, soba... jer smo se igrali ili kod njih ili kod nas doma.

    kod nas u vrticu sve mame ili tate ili bake dolaze u drugo vrijeme po dijete..neko prije podne neko u podne ili poslije podne ili navecer. Rijetko kad u stresu i uspijes popricat sa nekom, osim ako je poznajes pa stanes i popricas.
    pa nismo ni mi dolazili u isto vrijeme.
    ako bi mi druženje taj dan odgovaralo, nazvala bih mamu djeteta i pitala slaže li se.
    isto tako i obratno.
    ako mi ne bi odgovaralo, rekla bih drugi puta i mirna bosna.

  31. #331

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    newmom pa i moji tako slave rodjendan. nikad nismo slavili rodjendane u igraonici/bazenu/kinu/........ a doma su im dolazili i dolaze samo prijatelji koji su im bas to prijatelji. a ne djeca iz grupe/razreda.

    ali i medjunjima meni ima drazih i manje drazih, ali sve goste tretiram jednako. jer to su prijatelji moje djece. pa ni moji klince ne vole sve moje prijateljice jednako. neke su im draze neke ne.
    slazem se da

  32. #332
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dobro Mima kako si uspjela odraditi sve do sad da nisi dobila nijedno jedino “mozeeeee pliz Pero doći kod mene, pliiiizzz”.

    Ne samo da slušam moje i tudje kako moljakaju, nego se ova moja od skoro 5g igra tako da namjesti cijelu scenografiju tko će joj sve doći, gdje će sjediti, koju će lutku dobiti... sat vremena slaže i onda traži da tu i tu zovem da dodje. Al joj to još ipak nisam priuštila, djecu iz vrtića. Doduše više zbog mama koje uvijek kažu “drugi put”. Dolaze nam djeca naših prijatelja.

    Kad smo kod toga, mm-a živcira dijete kojem je krsni kum. A oboje nas živcira dijete osobe koja je našem djetetu kum .

    Pričamo o djeci predškolske dobi. Mislim, nije da te živcira do besvijesti, i družiš se s njihovim roditeljima često, ljetujemo skupa... al ono, svjestan si i možeš reći to da ti se kod tog djeteta nešto ne svidja (osobine, ponašanje, što god).

  33. #333

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Doooobro, ja zovem decu iz vrtića kući ako deca to jako žele a roditelji se slažu. I nije mi to čudno?
    Kako vi nabavite tu idealnu decu vaših prijatelja tako često?
    Bome moji prijatelji imaju decu u rasponu od tinejdžera do todlera, uopšte ih ne vidim kao naj prijatelje mojoj deci, tim pre što ne živimo jako blizu jedni drugima, a naš bliži i dalji komšiluk svakako deli vrtić i školu sa mojima. Nemam nikakav poseban izbor idealne dečice i roditelja osim onih iz sela, njih manje od 100 dece u generaciji.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 23.01.2018. at 09:03

  34. #334
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Bruno Šimleša!?
    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    nerazumijem :/
    pa kako ne razumiješ? BŠ je uvijek super-dooper pozitivan, toliko mu je smajl stalno namontiran da mu se obrašćići sjaje od napetosti.

    Isto kao i Karmela Vukov Colić...smješak joj prešao u grimasu.

  35. #335

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj, to znači ako je moje dijete dobro s perom, a ja nisam s njegovom mamom, pero neće doći na rođendan?
    a marko s kojim se ne druži, ali ja se družim s njegovom mamom će doći?
    to je za mene neka nova dimenzija i ne sviđa mi se, moram priznati.

    bemu miša i taj zapad se promijenio poprilično.
    ja sam išla prije 35 godina tamo u vrtić i školu
    pa se živo sjećam svojih prijateljica angelice, tanje i sabine.
    sjećam se njihovih kuća, soba... jer smo se igrali ili kod njih ili kod nas doma.


    pa nismo ni mi dolazili u isto vrijeme.
    ako bi mi druženje taj dan odgovaralo, nazvala bih mamu djeteta i pitala slaže li se.
    isto tako i obratno.
    ako mi ne bi odgovaralo, rekla bih drugi puta i mirna bosna.

    Znaci marko dolazi hahahaha

    A i pero ce biti pozvan ako vidim da se bas vole..jer ajmo rec ako mame vide da se djeca druze probat cemo se i mi druziti ili barem slagati..naravno da se nemoze sve generalizirati...ALI ako se dijete druzi sa perom samo onako kao i sa ostalima u vrticu i nije mu sada naj-onda necu pozvati peru niti se potruditi da se spojim sa mamom njegovom.

    Imam i ja srce, i ako me mama od njega zivcira, pozvat cu ja na igranje ali cu to svoditi da neko vrijeme sto je meni prihvatljivo ( sta naravno opet zavisi o tome sta me zivcira, dali je stvarno neka ruzna osobina ili neka mala stvarcica, sta je naprimjer opet relativno...sta je nekome big deal drugome je mozda nista), ali sigurno nece biti stalno kod mene i obrnuto....uostalom se na druzenje moze ici naprimjer i vani kad je lijepo vrijeme...djeca nek se igraju u parkicu a mi
    mozemo i sutiti i paziti, nismo prisiljeni caskati, a djeca se ipak igraju.

    Nemoze se sve generalizirati toliko.
    Ako bih mi perina mama imala tako neku ruznu osobinu i ocima je nebih mogla gledati...znaci bas ono ne ide nikako...onda bih pero bio pozvan samo na rodjendane a gledala bih da druzenja budu vani..mozda tako nekako..

    A ovako kad bas o tome razmislim..,.djeca su stvarno dosta dugo u vrticu...nemora se onda i subota i nedelja koristiti za sedam ili osam sati druzenja...

  36. #336

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    pa kako ne razumiješ? BŠ je uvijek super-dooper pozitivan, toliko mu je smajl stalno namontiran da mu se obrašćići sjaje od napetosti.

    Isto kao i Karmela Vukov Colić...smješak joj prešao u grimasu.
    Aha sry. ne poznajem ih..nisam bas toliko upucena u hr. zvijezde

  37. #337
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoze se sve generalizirati toliko.
    Ako bih mi perina mama imala tako neku ruznu osobinu i ocima je nebih mogla gledati...znaci bas ono ne ide nikako...onda bih pero bio pozvan samo na rodjendane a gledala bih da druzenja budu vani..mozda tako nekako..
    možeš ti to nazivati generaliziranjem,
    ali meni i dalje nije jasno kakve veze ima perina mama s njihovim druženjem?

  38. #338
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro Mima kako si uspjela odraditi sve do sad da nisi dobila nijedno jedino “mozeeeee pliz Pero doći kod mene, pliiiizzz”.

    Ne samo da slušam moje i tudje kako moljakaju, nego se ova moja od skoro 5g igra tako da namjesti cijelu scenografiju tko će joj sve doći, gdje će sjediti, koju će lutku dobiti... sat vremena slaže i onda traži da tu i tu zovem da dodje. Al joj to još ipak nisam priuštila, djecu iz vrtića. Doduše više zbog mama koje uvijek kažu “drugi put”. Dolaze nam djeca naših prijatelja.
    .
    Moja kći skoro da nije išla u vrtić, a kad je i išla tata ju je kupio ranije, već oko jedan.

    A vidiš uostalom da niti ti ne vodiš djecu iz vrtića doma.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    možeš ti to nazivati generaliziranjem,
    ali meni i dalje nije jasno kakve veze ima perina mama s njihovim druženjem?
    I to zavisi od dobi djece.

    Ajmo rec ovako...dijeca nam imaju sada 16
    mjeseci...druze se u vrticu, grle vole..ali tu dijecu naravno mora neko paziti....ako sad pero dodje meni doma i njegova mama...i on meni rusi, kvari, razbija itd (sta je normalno da dijeca u ta doba sve diraju i
    mora se paziti, nisu djecica nista kriva sve ok), a njegova mama mrtva hladna, ne pazi i cak se jos i smije....onda pero dolazi samo na rodjendane. (tako je naprmj. kod moje sestre se jednom desilo)

    Ako mi samo smeta naprimjer da me perina mama pljuje stalno dok prica, ja se malo odmaknem i sve pet.


    A kad su djeca veca, o tome jos nisam nikada razmisljala, jer moj ima tek 16mjeseci. Nebih znala sada sta bih ta mama morala uraditi da mi ne legne.

  40. #340
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ah 16 mjeseci, šta ne kažeš

  41. #341
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ah 16 mjeseci, šta ne kažeš

  42. #342
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    koliko me sjećanje služi u toj dobi uopće i nije bilo vrtićkih druženja.

  43. #343

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    koliko me sjećanje služi u toj dobi uopće i nije bilo vrtićkih druženja.
    Puno djece rano krenu u vrtic i dugo ostaju tako da i odrastaju skupa i stvarno se uspiju sprijateljiti....mame onda pokusaju nekada. I onda se cak i pozove na rodjendan.

  44. #344
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moze biti, moji su isli tek s dvije godine, ali vrticka druzenja su se bas intezivirala izmedju zadnje dvije godine vrtica. i danas se sin rado druzi s vrtickim prijateljima, iako smo se preselili, a neki i od njih. cak znaju i prespavati jedni kod drugih.
    ali pricamo od 3 prijatelja.
    kcer koja je seljenjem mijenjala vrtic nema bas tako vezana vrticka priajteljstva.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 23.01.2018. at 09:37

  45. #345
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mima, maloj nisam organizirala vrtićke frendove doma iako stalno mašta o tome. Što zbog trudnoće i bebe, al pretežno jer mame tih curica nisu bile nešto nabrijane da to “može jednom doći” i realiziramo.

    S mamama iz vrtićke grupe od malca, a bome i s tatama, smo imali super ekipu, chat grupu, radne akcije u vrtiću, i u toj grupi se ne samo išlo doma jedni drugima, nego su se čak čuvala djeca poslije vrtića... nije se jednom dogodilo da netko pošalje poruku u grupu “moram doktoru/zapela sam” može mi ju/ga netko pokupiti na sat vremena, ne stignem ni u dežurstvo. Nije se događalo svaki dan za desetoro djece, ali par puta mjesečno se događalo. I sama sam nekoliko puta pokupila tudje dijete iz vrtića i bilo je s nama dva sata. Nisu nam ti roditelji bili super turbo najbolji prijatelji, ali smo si bili dovoljno dobri i dragi da jedni drugima uskočimo. Ok, nisu u toj grupi bili svih 30 roditelja, ali 15-tak je bilo.
    I nije to bilo samo “uskakanje”, klinci bi bili ludi od sreće što idu jedni drugima.

    Je, naporno mi je sve to uz moju dječurliju imati još neko, al kad vidim koliko im to znaci da im prijatelj dodje doma, više mi je žao što to češće ne organiziramo... al uz školarce i slobodne aktivnosti teško se s nekim uskladiti. Čak i kad se ponudim da ću doći po dijete, ne paše im uvijek, budu se javili i to...

  46. #346

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ah, newmum, 16 mjeseci...
    U sto sam sve ja vjerovala i mislila kad mi je prvi imao 16 mjeseci.
    Nego, da objavim svekolikom pucanstvu da sam nakon osam godina cekanja i naravno svakojakih poslova, dobila zamjenu u skoli na mjesrc dana u struci. Ocekujem cestitke...

  47. #347
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ajme casa

  48. #348

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, da objavim svekolikom pucanstvu da sam nakon osam godina cekanja i naravno svakojakih poslova, dobila zamjenu u skoli na mjesrc dana u struci. Ocekujem cestitke...
    Želim ti da te zapadnu što bolji međuljudski odnosi u kolektivu. I što manje tuđe nedovršene birokratije...

  49. #349
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, newmum, 16 mjeseci...
    U sto sam sve ja vjerovala i mislila kad mi je prvi imao 16 mjeseci.
    Nego, da objavim svekolikom pucanstvu da sam nakon osam godina cekanja i naravno svakojakih poslova, dobila zamjenu u skoli na mjesrc dana u struci. Ocekujem cestitke...
    casa ja ti čestitam i želim da je to samo početak nečeg boljeg.

  50. #350
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Reci
    Ništa, samo da ti čujem glas...

    casa, čestitam!

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •