Drage mame,
Svog djecaka rodila sam 7 tjedana ranije, tj. u 33 tjednu carskim rezom. On sada ima 2 mjeseca. Rodjen je s 2300, prije tjedan dana imao je 4900.
Dva tjedna bio je na neonatologiji. Meni je mlijeko doslo 4. dan i otada sam redovito izdajala i nosila mu papati, prvo preko sonde, a onda na bocicu.
Kad je dosao kuci, prihvatio je dojku, ali nije imao snage vuci pa sam mu pomagala kompresijama koliko je islo, a ostalo bih izdojila i davala mu na bocicu. Nisam imala dovoljno mlijeka, pa sam mu davala i mljecnu formulu. Nakon nekih mjesec dana truda i rada, dosli smo do toga da je papao samo 1 bocicu navecer, a ostalo smo dojili. Jako sam ponosna na njega.
I tada su se pojavili grcevi koji evo traju mjesec dana i zadaju nam velike muke. On krene sikiti, ali nervozan je, cim krene sisati vrlo brzo pusti siku i previja se.
Zadnja dva dana je gotovo neizdrzivo jer je to cjelodnevno bolno plakanje, nece siku, a ja ne stignem izdojiti i eto nas na maltene pola dana na umjetnoj hrani.
Uzasno se osjecam. Dajem bocicu, a meni mlijeko curi iz dojki. Suprug kaze da mu se cini da jace grceve ima od mog mlijeka, dobivam savjete neka se ne patim toliko pogotovo sto se sa starijim sinom uopce ne stignem baviti, ali meni je puno teze odustati, nego nastaviti.
Ono sto vas zelim zamoliti je za savjet. Jutros sam se posteno isplakala i odlucila ne odustajati od dojenja. Ali KAKO da ga dojim kad on odbija? Dosla sam maltene pred zid, sve sam pokusala, ali sad mi treba savjet iskusnih mama dojilja kako odrzati dojenje uz bebu koja ima grceve i koja odbija siku.
E, da, odbijanje se pojacalo zadnja dva dana kad mi se pojavio kao nekakav smedji iscjedak i imam osjecaj da cu dobiti.
Takodjer, imali smo i soor, to rjesavamo rojazolom.
Evo, poruka je duga, hvala vam svima koji ste je procitali. Molim vas, pomozite nam!