Stranica 9 od 51 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #401
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nisam rodila vaginalno, vec na carski uz spinalnu anesteziju, predivno iskustvo, oporavak brz.
    Atmosfera divna, cula sam joj prvi plac, vidjela je dok je pregledavaju, dobila na prvi poljubac, tj. poljupce
    Trbusni misici nisu rezani, bez kopci, uz konce koji se sami razgradjuju. Krvarenje minimalno.

  2. #402
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam rodila vaginalno, vec na carski uz spinalnu anesteziju, predivno iskustvo, oporavak brz.
    Atmosfera divna, cula sam joj prvi plac, vidjela je dok je pregledavaju, dobila na prvi poljubac, tj. poljupce
    Trbusni misici nisu rezani, bez kopci, uz konce koji se sami razgradjuju. Krvarenje minimalno.
    U Petrovoj? Zaboravila sam gdje si rodila.
    Kako to da trbušni mišići nisu rezani?
    Raspitujem se, da znam sta sve mogu traziti kako da si olakšam...
    Sta presudjue kod toga da li idu kopče ili konci koje vade ili konci koji se razgrađuju?

  3. #403
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    BB, ja bi uvijek odabrala spinalnu. Bez obzira na epiduralnu oni ti na onu maskicu daju malo droge (mislim neki plin) koji te mrvicu omami, upravo radi panike i straha. Taman te malo uspava i smiri, sve ti je fino, polako, nježno, lijepo... Ko da lebdiš na oblaku , a zapravo si na operacijskom stolu. Imaš paravan ispod cica pa ne možeš vidjeti ništa "gadno" ni operacijski, a vidjeti i čuti svoju bebu čim izađe je zbilja predivno! Meni je jedina konekcija s tim što se dešava bila ta anesteziologica koja mi je pričala kaj oni rade i kaj se dešava, dok me gladila po glavi ... To mi je bilo super. Ja sam pokušala zapamtiti pjesmu koja je svirala na radiju u času kad sam ju prvi put čula da je zaplakala ali nisam uspjela (krivim taj happy plin koji me omamio).

    Kad sam si zamislila da me uspavaju prije operacije i probude me tek nakon što je sve gotovo, a da ja nisam sudjelovala u ničenu mi se nije svidio, mene je ovdje jedino malo bilo strah boli ali nje naravno nema.

    Zvijezdica je apsolutno ushićena otkako smo joj rekli, presretna je! Stalno me mazi po buši, pazi me, pita kako je beba i ne može dočekati da joj dođe braco ili seka. Nikako da shvati da smo tek na početku, imamo još 3 dana jahanja do onda, al dobro! Glavno da se veseli! Za spol je podijeljena: čas bi bracu da joj ne uzima njene igračke konje (koje obožava) a čas bi seku da može s njom jahati (koje obožava), ma smiješna je!

  4. #404
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I meni je bilo slično kao i Optimistici: mišići nisu rezani nego razdvajani pa je oporavak lakši i brži, šav je zacijelio jako brzo, vrlo je malen, uredan i neprimjetan (cca 11-12cm) - zbilja neka svjetla crta iznad pubične kosti, dakle stane u svake bikini gaćice i ne vidi se. Biorazgradivi šavovi koji se ne moraju vaditi, ma milina.

  5. #405
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Ja sam imala prvi carski-hitni zbog abrupcije placente,prije 19 godina(sad je to vj.naprednije nego onda),spašavalo se i mene i bebu,ostao je u gadnom sjećanju,2x mi se rana otvorila i curila,teško sam se oporavila,a bila sam mlada,21 god...Nakon toga 4 vaginalna poroda,već sam rekla da bi ih još 10 radije rodila vaginalno nego još jedan carski prošla,ja sam nakon vaginalnog imala osjećaj da mogu plesat,naspram carskog di sam imala osjećaj danima ko da je neko isiso život iz mene..

    I evo,ja sad u svojim strahovima imam paranoju da ne završim opet na carskom sa ovom 6.trudnoćom jer mi je posteljica naprijed-tak je bila i kad se se desila abrupcija,nikad poslije u svim trudnoćama do evo sad opet ove...u prethodne 4 je bila straga...Znam luda sam
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 05.04.2018. at 13:57

  6. #406
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Na tečaju su nam ukratko opisali postupak u slučaju carskog. Sve se odvija pod spinalnom, a tata je cijelo vrijeme prisutan ako to želi. Beba, osim ako nema komplikacija, ide odmah nakon poroda tati na prsa budući da mamu još treba pokrpati.
    Iako sve to zvuči divno i ne bih htjela da netko krivo shvati, ne bojim se carskog kao operacije. Kod mene postoji neki psihološki moment gdje osjećam kao da će mi netko "oduzeti" trudnoću. Nekako želim i trebam da cijela trudnoća ima najprirodniji mogući kraj kad već nije bio početak...
    Naravno, pod uvjetom da ne postoji opasnost za bebu.

  7. #407
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ovo sa tatom mi je cool, al u hrv ne dozvoljavaju, bar ne u državnim bolnicama. Iako nisam ni sigurna da li bi moj htio ici, a ima dlakava prsa pa nekako beba njemu na prsa LOL ... nisam bas ziher

  8. #408
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Munkica ja se nadam da će i kod nas jednom doći do te spoznaje da i tata bude prisutan na CR. Trenutno ih se ko pse ostavlja ispred vrata ko da su neprijatelji što mi je jako žao jer bi definitivno imao vrlo pozitivan i povoljan utjecaj i na mamu i na bebu. Plus, ti se trenuci ne mogu s ničim ni usporediti ni nadomjestiti , i oni su nepovratno zakinuti.

  9. #409
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    a ima dlakava prsa pa nekako beba njemu na prsa LOL ... nisam bas ziher

    A jesi me nasmijala!

  10. #410
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    U Petrovoj? Zaboravila sam gdje si rodila.
    Kako to da trbušni mišići nisu rezani?
    Raspitujem se, da znam sta sve mogu traziti kako da si olakšam...
    Sta presudjue kod toga da li idu kopče ili konci koje vade ili konci koji se razgrađuju?
    U Petrovoj. Nisam sigurna, ali mislim da je tamo samo par dr. educirano za takav carski, a moj je jedan od njih

    Isabel, mislim da smo imale istu anesteziologinju, divna je bila, isto me je mazila i govorila što rade i odgovarala na moja pitanja. Kad je moja Opti došla na svijet, pitala sam je gdje je, digla mi je glavu i usmjerila je prema njoj. Vidjela sam je s leđa kako koprca nogicama I zapamtila sam pjesme

    A sestre na caricama su oooodlične, sve pohvale, svaka im čast!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 05.04.2018. at 14:20

  11. #411
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Optimist a koju su to doktori ako ne zelis tu javno pls na PP koji je tebi radio?

  12. #412
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imaš pp

  13. #413
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš pp
    Hvala ti ❤️ I hvala svim curama ❤️ na iskustvima, odmah mi je lakse

  14. #414
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    misici se vise ne rezu, vec razmicu
    imala sam dva lijepa carska, ne bas hitna, i ne bas planirana (prvi i zadnji porod)
    drugi porod po redu, a prvi vbac, je bio horor
    dva mjeseca nisam mogla ni sjesti, niti hodati
    i danas imam traume od njega
    skoro su osakatili i dijete i mene
    treci porod (drugi vbac) je bio pjesma, mogla sam odsetati doma iz radjaone
    al za to mi je trebalo puno truda i rasprava s doktorima i babicama
    a oporavak nakon carskih mi je bio lagan, pogotovo nakon ovog zadnjeg
    konci su resorbirajuci pa ni tu nema frke
    stvarno nimalo traumaticno
    ni ja zadak ne bih radjala vaginalno, bez obzira sto ima i takvih lijepih prica s poroda

  15. #415
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Bbella samo jedan za tebe i curu
    dogurat cete vi i do termina

  16. #416
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam imala oba puta carski ,prvi pod opcom drugi pod spinalnom, oporavak mi je bio isti kod oba jedino sta sam drugi put bebu vidjela odmah. Oba su mi ostala u lijepom sjećanju jedino sta se ostaje 7 dana u bolnici.

  17. #417
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ako je sve u redu, u Petrovoj otpustaju 4. dan.

  18. #418
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je sve u redu, u Petrovoj otpustaju 4. dan.
    Cure koje su sa mnom u sobi ležale i čekale CR su otpuštene 3 dana nakon poroda. Ova jedna je taj treći dan putovala u Slavoniju jer nije iz zg, trazila je da ju ostave bar jos dan-dva, ali kao guzva im je bila i otpustili su ju

  19. #419

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    I meni termin je 9.04.tak da dr danas me upiso za carski jer nemam trudove i nisam ni malo otvorena. Tak da do ponedjeljka ne budu trudovi idem na carski

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  20. #420
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj miuta821 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni termin je 9.04.tak da dr danas me upiso za carski jer nemam trudove i nisam ni malo otvorena. Tak da do ponedjeljka ne budu trudovi idem na carski

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
    Sretno draga!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  21. #421
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, i mene su htjeli otpustiti 3. dan (porod se racuna kao nulti), ali je ped. trazila drugu krvnu sliku bebe pa smo jos ostale.

  22. #422
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    U St se pusta 6 dana s tim da je dan poroda nulti dan ,kad se rodi si cijeli dan i noc na intezivnoj tek sutra ides na odjel i tek tad vidis bebu.

  23. #423
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    I meni su svi moji carski ostali u lijepom sjećanju, osim možda prvog jer je beba bila bolesna i ja sam znala da vjerojatno neće preživjeti. Ipak, ekipa je bila super, a u najljepšem sjećanju mi je ostao anesteziolog prekrasnih plavih očiju, koji me gledao s toliko topline i suosjećanja, gladio me po kosi...imala sam osjećaj ko da mi je rođeni tata, toliko je divan bio. To je bilo na Merkuru u Zagrebu.
    Druga dva doma u Varaždinu, zbilja lijepa iskustva, ekipe oba puta odlične, zezali se cijelo vrijeme i oni međusobno i sa mnom, puštali muziku, anesteziologinje divne.. Prvi put to su bili dr. Fara i dr. Bilopavlović, drugi put divna dr. Tot i neki mladi doktor još s njom. A što je ona divna... doktorica Tot . Mazila me po ruci prije operacije, hrabrila... I da: sestra Erika kao primalja mi je bila na tom drugom (zapravo trećem) carskom, dakle ekipa za poželjeti! Jedino oporavak poslije nije mi ostao u bajnom sjećanju, iako je bilo sve 5, nikakvih problema, onaj kateter i ona bol.. nije baš ugodno. I bila sam tužna jer su me poslije tog trećeg carskog odvezli u intenzivnu i tamo sam bila cijeli dan do negdje 20 h, tek onda su mi donijeli i malenog. Strašno mi je to bilo. Ne znam zašto sam morala u intenzivnu, nisam se sjetila pitati, ali poslije mi je palo na pamet da je možda upravo zbog toga što je to bio već 3. carski. Poslije 2. su me odmah zajedno s bebom odveli u sobu i to je bilo prekrasno. Ko će mi sada biti na 4. cr-u (ako doguram do te točke) ne znam, ali vjerujem da će opet biti sve tako dobro, i mogu čak reći, lijepo.
    martinaP, tko je tebi bio na carskom u ekipi ako se smije znati?

  24. #424
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Jel možda i u Varaždinu otpušaju carice ranije sada? Kad sam ja bila bilo se po 6-7 dana.

  25. #425

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    V&NMama, prosli tjedan su moju kolegicu otpustili 4. dan (sam carski je nulti dan).

  26. #426
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    V&NMama, prosli tjedan su moju kolegicu otpustili 4. dan (sam carski je nulti dan).
    Ajme pa to je super !
    Ne znam da li ovisi o broju carskih, možda nisam isti slučaj ja sa 4. carskim, ili netko kome je 1. ili 2.
    Vidjet ćemo. Ja bi bila presretna da mogu tako brzo doma! Meni je kad se vratim doma nakon tjedan dana ko da sam s Marsa pala .

  27. #427
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Miuta821, jesu li krenuli trudovi ranije ili danas upoznaješ svoju curicu?

    U svakom slučaju sretno!

  28. #428
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Miuta821, jesu li krenuli trudovi ranije ili danas upoznaješ svoju curicu?

    U svakom slučaju sretno!
    Nisu krenuli trudovi...zatvorena skroz. A posto danas njoj termin ide ujutro na carski.... .. friska informacija...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  29. #429
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Miuta821 Sretno! Držimo fige da za par sati u naručju čuvaš svoju malenu ljepoticu!

  30. #430
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Minuta821 sretno.Danas postajes MAMA.Nema ljepse a ujedno teze uloge.

  31. #431
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Miuta sretno ~~~~

  32. #432

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure moje jesam danas postala sretna mama. Dobila princezu 3500g. I 50dug hvala svima na cestitke.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  33. #433
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Cestitam!!!

  34. #434
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cestitam, sretno, uzivajte

  35. #435
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Čestitam miuta

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  36. #436
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Cestitam!

  37. #437
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Čestitam

  38. #438
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Čestitke miuta821

  39. #439
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Miuta cestitam

    Isabel sretno na pregledu!

  40. #440
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / ()
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    mabo1 30.10.2018 / ()

  41. #441
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Evo, 6xmamice, dodala sam te na listu. Zaboravila sam ranije
    Ako sam još nekoga slučajno preskočila, a želi na listu, neka se javi.

    Još nedavno sam bila na kraju liste

  42. #442

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Baš gledam i idem gore, polako ali sigurno se penjem... jedva čekam... miuta čestitke na proncezi... Munkice pa ti ćeš ubrzoooo... dobro je pa će mo svaki mjesec imati ovdje prinoveee...

  43. #443
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Minuta cestitam na princezi ❤
    Bas razmisljam kako mi vrijeme leti,jos manje od 3 mjeseca do princezinog dolaska.
    Ja sam postala totalno zaboravna,moram si pocet pisati podsjetnike.Mm me zeza da sam posenilila.

  44. #444
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Miuta čestitam od !
    Mi smo danas bili na pregledu i još sam vadila krv za Nifty. UZV je prosao super, kaže doktor da sve izgleda odlično, bebica je živahna i vesela , nuhalni je odličan. Trenutno smo veliki 5,5 cm što odgovara 11+6tt (iako je službeno 12+5tt no bio je jako kasni transfer).
    Presretni smo sad čekamo nalaze i rezultat jel cura il dečko ! Sad opet sa 20tt na pregled, no ako budem nestrpljva rekao je slobodno dođi i prije .

  45. #445
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / ()
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 7()
    mabo1 30.10.2018 / ()

    Skupila sam hrabrosti da se dodam na listu .
    Ajme same princezice do 8.mj ... Možda ovih par novih trudnica nosi kojeg dečkića .

  46. #446
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Samo neka lista raste

    Super da je sve super prošlo na pregledu, Isabel!
    Mene MM podsjeća da bi bilo dobro da se spremim za bolnicu. Već vidim da će me on pakirati i nositi stvari u bolnicu

    Ne mogu se sjetiti jesam li negdje ranije natipkala, ali samo da vam kažem da pazite da što manje ležite na leđima u zadnjem tromjesečju. Nedavno sam bila kod zubara i kad je spustio stolicu u ležeći položaj sam se skoro onesvijestila U zadnji tren su me podigli jer ih više nisam ni čula niti vidjela. Čini se da je maternica stisnula donju šuplju venu što mi stalno pripominju i dr. i babica.
    Kasnije su mi stavili jastuk pod leđa i noge pa je sve bilo ok.

  47. #447
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A meni i malenoj najvise odgovarao polozaj na ledjima

  48. #448
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    I meni. Svako malo se probudim na leđima i pokušavam se prevaliti na bok.

  49. #449
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Ja sam počela spavat sa ovim jastukom za dojenje pa jedan dio pod trbuh,a drugi zaglavim iza leđa tak da se i ne mogu okrenut skroz na leđa u snu...Ja bih voljela nastavit niz sa princezicama -vidljivo u potpisu zakaj ..

    Sad kad sam bila u Vinogradskoj na hitnoj,pita me doktorica da jel tu svu djecu imam s istim mužem...ja reko da...A veli ona pa kak niste već muža promijenili nakon tolkih muških

  50. #450
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    6xmamica zašto si bila na hitnoj?

Stranica 9 od 51 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •