Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jel to znači da ide i staž?

  2. #152
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to znači da ide i staž?
    I ja bih rado znala odgovor na to pitanje. Ja sam lani mislila da ide, ali me kolegica uvjerava da ne ide, nego je to samo osiguranje u slučaju nezgode: http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis/poslodavci

    Izdvajam bitno:

    • DOPRINOSI ZA OBVEZNO OSIGURANJE UČENIKA

    Učenici su osigurani od posljedica nesreće na radu i profesionalnog oboljenja kao osobe osigurane u posebnim okolnostima odnosno riječ je o obveznom osiguranju sukladno slijedećim propisima:

    • Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju - za slučaj ozljede na radu i profesionalne bolesti (temeljem prijave/odjave koju Učenički servis dostavlja Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje)
    • Zakon o mirovinskom osiguranju - za slučaj smanjenja radne sposobnosti uz preostalu radnu sposobnost te djelomičnog ili potpunog gubitka radne sposobnosti i tjelesnog oštećenja nastalih zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti.

    Prema Zakonu o doprinosima za obvezno osiguranje učenika plaćaju se dva doprinosa:

    • Poseban doprinos za zaštitu zdravlja na radu po stopi od 0,5 %
    • Poseban doprinos za mirovinsko osiguranje za osobe osigurane u određenim okolnostima po stopi od 5%


    Obveznik uplate oba doprinosa je Učenički servis koja posreduje u zapošljavanju učenika.
    Osnovica za obračun doprinosa je svaki pojedinačni primitak koji se isplaćuje učeniku, a koji se naplaćuje od poslodavca.

  3. #153
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se
    na kraju 7. razreda sam prvi puta izvukla prosjek ocjena i ostala zapanjena činjenicom da su joj mnoge gimnazije upitne. i ne, nisam krivila nju niti najmanje niti mislim da sam negdje trebala biti 2, 3 godine prije toga, kako kaže, recimo, peterlin.
    krivim sve samo ne nju. ona je i dalje odlična učenica i nekoliko četvorki od 5. do 8. razreda nisu njene falinge.
    falinge su to ovog u*ranog sustava koji im nije svima omogućio pisanje prijemnih ispita.
    Opisala si mog mlađeg sina. Ali nažalost, sustav je (cenzura) i to se sad ovog trena dok nama treba ne može promijeniti, pa sam zato ja poduzela sve mjere koje su mi pale na pamet da sustav (cenzura) ne ošteti moju djecu. Moj mlađi stvarno ima teškoće i one su dokumentirane i ide to. Ali 5.0 nije imao nikada, možda eventualno nezasluženo u 1. razredu osnovne. Za uspjeh koji ima uložio je puno više truda nego neki sretniji za 5.0

    I slažem se da bi trebali postojati prijemni ispiti. Do mature je često prekasno za intervencije u temelje znanja.

  4. #154
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To bi bilo logično, ali u pravilima im piše da test nije eliminacijski.
    U pravu si,sad sam i ja čitala.

    Onda, samo ocjene. Prošlih godina je za dvojezični razred bilo jako visok prag.

  5. #155
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Evo, mogu napisati svoje iskustvo s dvoje djece i dva prijemna.

    Jedan je bio totalno kul, mirno otišao, riješio, rekao koliko nije riješio, i točno tak je i bilo.
    Ona se pak jako prepala iako je tvrdila da ju nije strah. Probudila se s jakom bolovima u trbuhu, ipak se uspjela smiriti i otići pisati prijemni. I veli da se negdje na pola, kad je skužila kako vrijeme leti sva počela tresti. Pojma nije imala ni šta ni koliko je riješila. Fakat ne kužim što joj je sve to trebalo. E da, i tu nije kraj, čekamo sutra , jer je na granici s bodovima. I sama je konačno priznala da jedva čeka da sva ta strka prođe. A mogla je lijepo odšetati u bilo koju drugu školu, i upisat se bez tog stresa.

    Možda bi drugačije bilo da sve škole imaju prijemne. E da, neki od njenih su bili isto hladne glave, neki su reagirali kao ona

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To je u titulu pisala?

  7. #157
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ne. Pa ti nisu imali stres - malo ih se prijavilo

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A gdi je pisala?

  9. #159
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    pa u MIOCu

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj nije bilo tad već kasno za prijavu?

  11. #161
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se
    na kraju 7. razreda sam prvi puta izvukla prosjek ocjena i ostala zapanjena činjenicom da su joj mnoge gimnazije upitne. i ne, nisam krivila nju niti najmanje niti mislim da sam negdje trebala biti 2, 3 godine prije toga, kako kaže, recimo, peterlin.
    krivim sve samo ne nju. ona je i dalje odlična učenica i nekoliko četvorki od 5. do 8. razreda nisu njene falinge.
    falinge su to ovog u*ranog sustava koji im nije svima omogućio pisanje prijemnih ispita.
    Evo ja sad gledam, kako trenutno stvari stoje sin mi se sa 76,20 bodova ne može upisati niti u jednu prirodoslovno matematičku gimnaziju osim XIII. Njegove su boljke hrvatski, povijest i geografija. On mi je tamo u 5-6 razredu plakao jer ne može zapamtiti tko je bio Sokrat a tko Sofoklo, i ja ga potpuno razumijem jer sam i sama takva. Osjećam se kao preambiciozna majka koja si dijete dvojkaša želi upisati u elitnu gimnaziju. A zapravo moje dijete, koje iz tri predmeta koji su za prirodoslovno matematičku gimnaziju realno nebitni, ima četvorke.

  12. #162
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nije bilo tad već kasno za prijavu?
    ne kužim, ak mene pitaš.

  13. #163
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Audrey, skroz te kužim, a i tvoje dijete. Nadam se da će ipak upast. Koja je uopće XIIIta gimnazija?

  14. #164
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    13. je 13.
    u novom zagrebu, većeslava holjevca.

  15. #165
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    aha, znam

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    13. je 13.
    u novom zagrebu, većeslava holjevca.
    I od kad je to elitna,ako uopće postoje elitne škole?

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zakaj misliš da je xiii loša,zovi Mariju,ona kaže baš obrnuto
    Recimo moj je s zero više upisao x pred dve godine,očito su i tam otišli dobri đaci
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.07.2018. at 15:10

  18. #168
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sad gledam, kako trenutno stvari stoje sin mi se sa 76,20 bodova ne može upisati niti u jednu prirodoslovno matematičku gimnaziju osim XIII. Njegove su boljke hrvatski, povijest i geografija. On mi je tamo u 5-6 razredu plakao jer ne može zapamtiti tko je bio Sokrat a tko Sofoklo, i ja ga potpuno razumijem jer sam i sama takva. Osjećam se kao preambiciozna majka koja si dijete dvojkaša želi upisati u elitnu gimnaziju. A zapravo moje dijete, koje iz tri predmeta koji su za prirodoslovno matematičku gimnaziju realno nebitni, ima četvorke.
    Evo uskoro budem imala info o maturi i upisu nakon XIII. Za sada mi se čini čisto solidno. I dijete je bilo zadovoljno školom.

  19. #169
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I od kad je to elitna,ako uopće postoje elitne škole?
    ti si nešto krivo shvatila.

  20. #170
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Osjećam se kao preambiciozna majka koja si dijete dvojkaša želi upisati u elitnu gimnaziju.
    Da...to je stvarno grozno kad se zapravo odličan učenik mora osjećat ko zadnji lijeni propalitet.

    Ti prijemni nose premalo bodova. Da je tvoje dijete riješilo test 100% opet ne bi niš pomoglo jer dobije premalo bodova na početnih 76 kad se već natrpalo njih gomilu sa startnih, možda upitnih, 80.

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ti si nešto krivo shvatila.
    Nisam
    Zašto misliš da je to loša škola

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sad gledam, kako trenutno stvari stoje sin mi se sa 76,20 bodova ne može upisati niti u jednu prirodoslovno matematičku gimnaziju osim XIII. Njegove su boljke hrvatski, povijest i geografija. On mi je tamo u 5-6 razredu plakao jer ne može zapamtiti tko je bio Sokrat a tko Sofoklo, i ja ga potpuno razumijem jer sam i sama takva. Osjećam se kao preambiciozna majka koja si dijete dvojkaša želi upisati u elitnu gimnaziju. A zapravo moje dijete, koje iz tri predmeta koji su za prirodoslovno matematičku gimnaziju realno nebitni, ima četvorke.
    <3 Sjeti se samo da ni većina nastavnika u školama u koje ne može upasti dijete s nekoliko zaključenih četvorki u OŠ, također nisu imali 5.0 u OŠ

  23. #173
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam
    Zašto misliš da je to loša škola
    Jelena ne znam što ti je, gdje sam ja to rekla? Kažem ti da si polupala lončiće.

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne ti audrey

  25. #175
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj misliš da je xiii loša,zovi Mariju,ona kaže baš obrnuto
    Recimo moj je s zero više upisao x pred dve godine,očito su i tam otišli dobri đaci
    Pa sad, dobri učenici će naučiti i u osrednjoj školi, a loši neće ni u dobroj, čak i da upadnu u nju.

  26. #176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sad gledam, kako trenutno stvari stoje sin mi se sa 76,20 bodova ne može upisati niti u jednu prirodoslovno matematičku gimnaziju osim XIII. Njegove su boljke hrvatski, povijest i geografija. On mi je tamo u 5-6 razredu plakao jer ne može zapamtiti tko je bio Sokrat a tko Sofoklo, i ja ga potpuno razumijem jer sam i sama takva. Osjećam se kao preambiciozna majka koja si dijete dvojkaša želi upisati u elitnu gimnaziju. A zapravo moje dijete, koje iz tri predmeta koji su za prirodoslovno matematičku gimnaziju realno nebitni, ima četvorke.
    Školski kolega mog mlađeg sina (iz osnovne) je u XIII, ista priča kao i tvoja. Nemam baš od njega informacije, ali mama kaže da je zadovoljan i da je sve to super. Sad je završio 2. razred.

    Baš me zanima kad prođe ovogodišnja državna matura, kakva će biti statistika prolaznosti po školama. Vjerojatno još nema, jer postoji i jesenski rok.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.07.2018. at 19:23

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Školski kolega mog mlađeg sina (iz osnovne) je u XIII, ista priča kao i tvoja. Nemam baš od njega informacije, ali mama kaže da je zadovoljan i da je sve to super. Sad je završio 2. razred.

    Baš me zanima kad prođe ovogodišnja državna matura, kakva će biti statistika prolaznosti po školama. Vjerojatno još nema, jer postoji i jesenski rok.
    voljela bih vidjeti te statistike prolaznosti državne mature, imaš li kakav izvor?

  28. #178
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    voljela bih vidjeti te statistike prolaznosti državne mature, imaš li kakav izvor?
    I ja. Ne znam ništa pametno (još) ali me zanima, iako više ne mogu puno napraviti, moja djeca su već odradila svoje izbore (moj stariji iduće godine polaže, a mlađi za dvije godine).

    To daje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje i tamo sam ranijih godina nalazila zanimljive rezultate, ali ove godine još nisam puno njuškala. To je ovdje: https://www.ncvvo.hr/skolska-godina/2017-2018/

    Ovdje je prošlogodišnja novinarska obrada: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...dmete-20170717

  29. #179

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I ja. Ne znam ništa pametno (još) ali me zanima, iako više ne mogu puno napraviti, moja djeca su već odradila svoje izbore (moj stariji iduće godine polaže, a mlađi za dvije godine).

    To daje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje i tamo sam ranijih godina nalazila zanimljive rezultate, ali ove godine još nisam puno njuškala. To je ovdje: https://www.ncvvo.hr/skolska-godina/2017-2018/

    Ovdje je prošlogodišnja novinarska obrada: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...dmete-20170717

    Ma, problem je sto ncvvo (nakon 2013. godine, mislim) vise ne daje podatke po školama, nego samo po predmetima. Ponadala sam se da imaš neki bolji podatak. Hvala ti!
    Posljednje uređivanje od anledo : 09.07.2018. at 20:03

  30. #180
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sad gledam, kako trenutno stvari stoje sin mi se sa 76,20 bodova ne može upisati niti u jednu prirodoslovno matematičku gimnaziju osim XIII. Njegove su boljke hrvatski, povijest i geografija. On mi je tamo u 5-6 razredu plakao jer ne može zapamtiti tko je bio Sokrat a tko Sofoklo, i ja ga potpuno razumijem jer sam i sama takva. Osjećam se kao preambiciozna majka koja si dijete dvojkaša želi upisati u elitnu gimnaziju. A zapravo moje dijete, koje iz tri predmeta koji su za prirodoslovno matematičku gimnaziju realno nebitni, ima četvorke.
    Eto stvarno apsurdno da se toliko propagira STEM a onda se djeca ovako teško upisuju u gimnazije prirodoslovnog smjera. Ako se vidi da je iz godine u godinu najveći pritisak na te smjerove, čemu onda ne povećati broj mjesta u prirodoslovno matematičkim smjerovima.

  31. #181
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kaj nije bilo priče da nedostaje profesora

  32. #182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad ne znam kolko vaši rade stema, ali po mom shvaćanju recimo kod mojega je to jako malo, čak sam ja u zanatskoj školi radila nešto više programiranja

  33. #183
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj misliš da je xiii loša,zovi Mariju,ona kaže baš obrnuto
    Recimo moj je s zero više upisao x pred dve godine,očito su i tam otišli dobri đaci
    Nisam imala namjeru reći nešto protiv XIII, nego sam htjela reći da od 7 prirodoslovno-matematičkih gimnazija + 1 još jedna prirodoslovna kojih ima u gradu Zagrebu, moj sin ima dovoljno bodova za upis u samo jednu.

  34. #184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je očito da su svi s najviše bodova išli u malko razvikanije škole,

    moj kad je upisival imam je bodove za lucijanku i X, xiii nije htio

    jel vam ta škola paše?

  35. #185
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je očito da su svi s najviše bodova išli u malko razvikanije škole,

    moj kad je upisival imam je bodove za lucijanku i X, xiii nije htio

    jel vam ta škola paše?
    U X ne upada, ispred njega ih je preko trideset, niti u program sa skupinom predmeta na stranom jeziku. Prošle godine bi upao. U Lucijanku pogotovo ne upada, za nju ima još manje bodova, jer oni kao posebne predmete gledaju fiziku, kemiju i GEOGRAFIJU, tako da tu gubi bod.

  36. #186
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    u brošuri 'Idemo u srednju' piše da za kandidate koji obrazovanje završavaju u redovnom obrazovnom sustavu RH prijavnicu ispisuje razrednik, a kandidati prijavnicu koju su potpisali oni i roditelj/skrbnik donose u školu. Međutim, to uopće ne mora biti tako. Kad smo zvali broj za pomoć sa stranica upisa, saznali smo da mi možemo i sami ispisati prijavnicu. I da ju umjesto kandidata i roditelja može i potpisati i predati osoba za to ovlaštena kod javnog bilježnika. Znači, obitelj MOŽE s djecom otići gdje je već planirala i NE MORAJU se vraćati radi predaje prijavnice, nego to sve umjesto njih MOŽE obaviti ovlaštena osoba.
    Na Naslovnici upisa napisali su da ako postoje opravdane okolnosti umjesto kandidata prijavnicu može potpisati roditelj/skrbnik. Naravno, nisu naveli koje su to opravdane okolnosti i kako se one dokazuju. Također, nama su u mailu odgovorili da ovlaštena osoba može prijavnicu i potpisati, a iz onog što su napisali na stranici ispada da može samo dostaviti potpisanu prijavnicu (ne mogu se trenutno logirati na Upise, pa nisam mogla citirati što piše, ali mislim da sam poprilično točno prenijela).

  37. #187
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sjećam se da jedan dečko kod velikog nije došao na potpisivanje,nego tata,i uredno su mu dali papire da nosi u buduću školu

  38. #188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ispisnica je ono kaj dobiš iu školi,kaj bi se sutra prekosutra trebalo potpisati,da škola prijavi da je ok izbor

    Prijavnicu printaš sama na dan upisa to se nosi u buduću školu

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj znači da već sad sistem ne radi?

  40. #190

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Jelena, sistem radi, a sutra pa do četvrtka se potpisuje prijavnica u osnovnoj školi.
    A u petak se printa i nosi upisnica u srednju skolu.
    Zbunjuješ ljude.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj i koga bunim

  42. #192

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa buniš. Pišeš ispisnica za prijavnicu- prijavnica kreće danas, u OŠ, pa slijedeća dva dana. Pišeš prijavnica za upisnicu- upisnica je za upis u srednju.
    Najavljuješ pad sustava, radi normalno, radi i sad.
    Neko ko čita a nije vičan ovome svemu, može se izluditi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #193
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa buniš. Pišeš ispisnica za prijavnicu- prijavnica kreće danas, u OŠ, pa slijedeća dva dana. Pišeš prijavnica za upisnicu- upisnica je za upis u srednju.
    Najavljuješ pad sustava, radi normalno, radi i sad.
    Neko ko čita a nije vičan ovome svemu, može se izluditi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ona piše na temelju iskustava iz ranijih godina i stvarno je tako bilo - padao je i rušio se kad je ljudima najviše trebalo da radi.

    A s druge strane, informacije s foruma nikad nisu pouzdane. Imaš upisi.hr i tamo je sve relevantno dostupno + imaju solidnu službu za korisnike i helpdesk koji je radio i kad sustav nije radio, tj. svaki put su ga brzo osposobili.

  44. #194
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sjećam se da jedan dečko kod velikog nije došao na potpisivanje,nego tata,i uredno su mu dali papire da nosi u buduću školu
    Tako je.

    Nama su rekli da roditelji uvijek mogu zastupati svoje dijete kad su upisni dokumenti u pitanju. Mi smo upisivali starijega sami, bio je na moru na harmonikaškom kampu, samo smo ga konzultirali u koji smjer želi ići. Nije ni vidio svoje upisne papire. MM i ja smo sve obavili bez njega.

  45. #195
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ona piše na temelju iskustava iz ranijih godina i stvarno je tako bilo - padao je i rušio se kad je ljudima najviše trebalo da radi.
    kužim, ali sad nije tako, a i ovi nazivi prijavnica, upisnica (ispisnica nije u igri) stvarno mogu zbuniti ljude bez ikakve potrebe

  46. #196

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ni prošle godine nije bilo većih problema sa sustavom

  47. #197
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Jesu te lista zaključane? Mogu li odahnut?

  48. #198
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Nano, gdje se cura na koncu upisala, u V. ?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Odahni


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #200
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, gdje se cura na koncu upisala, u V. ?
    Ne. I dijete broj 2 je u MIOCu

    Mogla bih sada prepričati telefonski razgovor s ravnateljem V.te
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 10.07.2018. at 13:52

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •