Kod nas su ovih dana odabrali 5 djece u grupi u vrticu, testirali ih i ponudili roditeljima da djeca idu na dodatni program za darovite 2 sata tjedno, za 200 kn mjesečno.

Nisu odabrali moje dijete i sad sam ljuta . Šalim se, ne!

Nego je sve obavijeno netransparentnoscu, na otvoreno pitanje: “čula sam da neka djeca idu na neko testiranje, o čemu se radi?”, sam od tete dobila odgovor “ma to je nešto što je stručni tim odlučio s par djece”. A faca: “Točka, nemoj me vise ništa pitati, vise od ovog sto sam izgovorila ne mogu reci”. Mi ostali smo slučajno saznali u parkiću i doslovce od vlastite djece koja su nam ispričala da su im prijatelji išli na test i sad se igraju kod druge tete ponekad.

Užasno me to iznerviralo. Zašto nam ništa otvoreno nisu rekli. A imali smo i roditeljski. Zašto mi na pitanje nisu ništa rekli nego me otkantali. Mogu potpuno razumijeti da nema mjesta za svu djecu i da su odabrali one za koje misle da to ima najviše smisla, ali ta netransparentnost i nekakvo skrivanje me totalno živcira. Čak pred jednim roditeljem drugom govore “evo vam papir u vezi onoga o čemu smo jučer pričali...”. Onak, nekako poskrivecki.

Realno, ima li vrtić kapaciteta testirati svu djecu? Nemam pojma. Ali sam ljuta. Jer to rade na nekakav čudan način. Ono, barem mi reci, imamo mjesta samo za 5, i stručni tim je procjenio da ce testirati samo tih 5. (I gle bas je ispalo da su dobro zaključili jer su testirali bas one za koje je ispalo da i idu na radionicu). A ne ovako...

I pisat ću mail sljedeći tjedan. Samo me zanima ima li još neko iskustava s takvim radionicama u vrticu i kako izgleda proces.

Hvala!