Bok svima, nadam se da ce mi netko moci pomoci s donjim pitanjima jer vec lagano ludim.
Dobivam kontradiktorne instrukcije o tome kada i kako dojiti. Svo medicinsko osoblje (bolnica u kojoj sam rodila, patronazna) mi govori da trebam dojiti na 2-3 sata i to maksimalno 20-30 minuta. Zvuci super idealno no moja beba krene dojiti pa doji max 10 min pa zaspi na dojci (pokusala sam doista sve sto sam uspjela naci o budjenju uspavane bebe na dojci i nista ne pali) odspava malo ili joj promijenim pelenu (obicno obavi kakanje minimalno jednom po podoju) pa se malo razbudi i pojede jos (isto 10ak min ili manje, nekad joj dam istu dojku nekad drugu) i onda zaspi i spava 1-2h. Osim nocu. Nocu imam osjecaj kao da sam rodila Damiena jer vristi, izvija se (uz prduckanje ili kakanje i kruljenje zeluca) i nit ona nit ja spavamo kako spada. Nocu je dojenje neverending a uz to i evo nocas je nesto smrkava (nije zasad izlazio nikakav sekret iz nosa pa pretpostavljam da nije prehlada u pitanju) i mlijeko joj je u jednom trenutku izlazilo kroz nos. Sto je razlog tome? Nije mi prvo dijete ali imam osjecaj kao da je.
Nije mi jasno kako isto mlijeko preko dana ne izaziva probavne smetnje a preko noci da?
Beba je stara 7 dana i rodjena mala (2670, izasli sa 2500) i jos nije vagana (bit ce vagana tek sljedeci tjedan) pa sam u panici je li joj moje mlijeko dovoljno ili place i ima to kruljenje u zelucu nocu jer nije. Dodatno kad se nocu tako iznervira zbog probavnih smetnji onda vristi na dojci jer je posisala sve sto je bilo unutra i nema vise sto posisati.
Ocajna sam i otvorenih ruku primam svaku sugestiju.