imam pitanje koje jednim dijelom se odnosi na forum, drugim ne, no ne mogu ga rastaviti. ovdje sigurno ima cura koje su se našle u sličnoj situaciji.
imam malo dijete koje još ne ide u školu. radim za mizeriju na određeno i sama sam samcata. nemamo nikakvu financijsku, moralnu i sličnu podršku dijete i ja.
ovdje nema kruha.
fajterica sam po prirodi i ne želim ovdje da mi strune dijete, kao ni ja, jer se smatram relativno mladom.
odlučila sam otići van iz HR, trajno. sa muškim rodom nemam sreće, a čekati da se ukaže prihvatljiv muškarac - premala i prekonzervativna smo sredina.
radim kao kobila 2 posla za ukupno cca 8000 kn i na kraju sam snaga. ipak, uštedjela sam novaca i odlučila na pothvat.
trebam državljanstvo. našla sam mušku osobu koja za određenu sumu je spremna se oženiti sa mnom. poslovni odnos.
riječ je o usa građaninu. obzirom na specifikum situacije, jasno je da savjet ne tražim u ambasadi ili kod odvjetnika.
on bi došao ovdje sa papirima i to bi uradili ovdje, kod matičara. da li ja sa djetetom moram ići u usa to napraviti, ili je to dovoljno ovdje i ovjeriti u ambasadi? to bi napravili do ljeta, a ovog trenutka zbog nekih stvari ne mogu ići u usa.
ima li neki "manual" za to? da li mi je vjenčani list dovoljan za dobivanje državljanstva? što sa djetetom? strah me da nisam time ovdje ništa napravila - da on ima mogućnost dobiti RH državljanstvo, no ne i ja/mi USA državljanstvo. a što ako se oženimo u sloveniji? ne znam kako to de. nakon potpisa je kiss goodbye do rastave. ne znam kada ćemo se rastati, jer nigdje info ne mogu naći.
uštedjela sam dovoljno za cijelu stvar neko vrijeme.
pomozi bože, ali i vi ako imate kakav savjet.