Pozdrav drage/i moji.

Dugo, dugo nisam pisala, a sada trebam savjet. Naime, prije godinu dana dijagnosticiran mi je Diskoidni Lupus s time da je Sistemski bio suspektni s obzirom na isprva pozitivnu ANA-u i Anti DsDNA, ali kroz mjesec dana bile su negativne pa je dijagnoza ostala DEL. Napadnuta mi je koža lica i tjemena. Obrve i općenito dlake na tijelu prorijedile su se za 2/3. Ok, hvala Bogu, sve ostalo je super. Ništa od organa nije napadnuto, zglobovi su u redu, kontroliram se kod imunologa na Rebru i dermatologice u Vinogradskoj. Između ostalog imami Reynaudov sindrom te pozitivne centromere na Lokaliziranu Sklerodermiju.
Ni na kakvoj terapiji farm. lijekova nisam bila osim kortića lokalno prošle godine nakon čega sam dobila steroidni dermatitis koji je izgledao očajno. Naime, na terapiju antimalaricima me nisu stavljali jer sam monokularna ( imam samo 1 oko ), a ti lijekovi utječu na oštećenhje vida, isto kao i kortikosteroidi pa im je prva linija obrane, u slučaju pogoršanja, bila citostatici - Metotrexat. No, evo, nisam ( još ) ni na čemu. Držim se tako što sam promijenila prehranu ( sad sam na AIP-u 95% ) čim sam doznala izbacila sam gluten, mliječno, industrijsko i šećere, prestala sam pušiti i pijem velike količine kamilice i zelenog čaja. Koristim kurkumu i đumbir te ne piejm kavu.
Osjećam se dobro bez obzira što su mi leukociti ispod donje granice ( 3,2 ) i to od kad sam dijagnosticirana. Samo su 1, u 02.mj. 2019. prešli donju granicu i bili u nekoj normali. ali, bez obzira na to nisam sklona prehladama, bolestima i sl.
Ono što bih ja htjela jest zapravo savjet ili preporuka za nekog dobrog nutricionistu ili koga već da mi odredi koje suplemente u prehrani trebam koristiti s obzirom na AIP ( Autoimuni protokol ) - magnezij, kalcij ili što već. Skužila sam i sama koja mi hrana smeta, mada ne bi bilo loše potvrditi, ali da pretraga ne košta kao mali Ferarri. Dakle, ne kužim se ni u homeopatiju, slijedim govor tijela i što me ono traži.
Imate li koga kome bih se mogla obratiti da me ne opelješi, a da mi pomogne samo u nekim smjernicama?
Unaprijed hvala i nadam se da su stalne forumašice ovdje dobro