Stranica 12 od 23 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1108

Tema: Suze znak slabosti?

  1. #551
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Da, i s marksizmom mi nije lako. Urban geography je u americi i britaniji 99% marxist. Al tu se samo raspravljamo

    Nego da se odjavim s teme, ipak cu opisati poslednje iskustvo diskriminacije, koje je prilicno zeznuto jer me je institucija diskriminisala. Dakle, u pitanju je graduation, dodela diploma. Pozvana bila na tri. Prva je opste univerzitetska, 8000 diplomaca i porodice/gosti, na velikom stadionu u san franciscu. grandiozno, ali nije privlacno za majku 4 dece Odustanem. Sledeca, honors concoction, za studente koji diplomiraju s ‘honors’. Imala sam savrsen prosek, diplomirala ‘summa cum laude.’ Opet, razmisljam, nek se deca streberi vesele, propusticu i to. Treca proslava je omanja, samo nas department (public affairs and civil (dis)engagement). U okviru departmana ima 4 programa, moj je najmanji. Tata mi je bio u poseti i odlucim da idemo tata, najstariji sin i ja. Odrzavalo se u meksickom restoranu, znaci prilicno opusteno, bez regalia (i to mi je odgovaralo). Znala sam da ce biti nagrada, ali me niko nije nista obavestio, pa sam mislila da nece biti nista posebno iznenadjujuce oko toga. Dosli, dobili program, vidim da nisam nagradjena. Malo olaksanje, malo mi je i weird. Znam da od nas 16 jedino ja imam summa cum laude. Iz naseg programa nagradjuju devojku koja je diplomirala proslog semestra. Pored mog imena je oznaka ‘magna cum laude’ (nesto nizi honors prosek). Rekoh ok, greska. U trenutku pomislim da nisu uracunali nesto s faksa iz BG, al se setim da su mi za diplomu priznali samo par predmeta iz kojih svakako imam odlicne ocene. Sledecu nagradu, ‘za dobrog clana zajednice i dobrog studenta’ dobio je moj drugar H., jer ima stipendiju organizacije za affordable housing. Ja sam izopstena iz stipendiranja jer princ zaradjuje, jer sam bela, udata s decom, i legalni sam imigrant. Wrong boxes.
    Ceremonija je prosla ok, poslednja dobila diplomu jer se prezivam (po muzu) na T a nas program je isao poslednji, hahaha.
    Medjutim, crv nepravde me kopkao.
    Par dana posle toga, dobijem pismo od univerziteta, nagradu za diplomiranje s ‘summa cum laude’ koja mi nije urucena na honors ceremoniji jer tamo nisam bila. Je li neko namerno pogresio oznaku za honors pored mog imena na ceremoniji mog departmana? Ako su odlucili nagraditi one s manjim prosekom, zasto mi se niko nije obratio? Nisam se zalila, niti cu. Prijala mi je anonimnost, ali nepravda me svakako boli.
    Ako se pitate kakve veze ima s feminizmom, primetite da je u nazivu programa ‘civil engagement’, feminizma koliko hocete u redovima organizacije.

  2. #552
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo da sam crnkinja.
    Ovo je jedna od stvari koju bijelac nikad ne bi smio reci, ni u kojem kontekstu. To je jedna od prvih stvari koje ucim(o) u bilo kakvim edukacijama, a polazim ih cesto, godinama, preko posla i preko La Leche League. Nisam crnkinja i nikad necu biti i ne smijem se ni u kojem trenutku postaviti na njihovo mjesto i pokusati sagledavati situaciju iz njihove perspektive. Isto vrijedi i za indigenous people bilo kojeg kontinenta, LGBTQ+ populacije, itd.

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Tj. ne razumem kako možeš ne biti npr. religiozan a odbijati da se nazoveš agnostik ili ateista. Ono, nisam visoka a ni srednje visine al me vređa kad mi kažu niska .
    Ovo sam ja, zapravo. Objasnjavam ovako: religiozna nisam, to sam sigurna, u nekom tradicionalnom smislu, iz neke kutije s etiketom. Ne deklariram se kao ateist jer time prihvacam da apsolutno nema boga/bogova/icega. Agnostik nisam, jer priznajem da ne vjerujem pa samim time gazim definiciju agnostika. Dodatno, ne zanima me ima li boga ili nema pa se time ni ne bavim. Cesto zaokruzim "prefer not to say" kad me ovo pitaju. Ako je pitanje vezano uz nesto konkretnije, onda biram ateiste, da ne bih bila svrstana u religiozne.

    No ne primjenjujem ovu teoriju na feminizam, na primjer, jer kod toga ne propitkujem ono sto feminizam jest. To stoji, a i podrzavam. Samo necu da mi ta odrednica/etiketa stoji uz ime i pojavu.

    Tesko mi je nekad objasniti i nacionalnu pripadnost, a i bas sam neki dan u razgovoru na poslu zakljucila da bih dva (tri, pet) puta razmislila o zaposljavanju na radnom mjestu koji uvjetuje uniformu (znak pripadnosti), a da ta uniforma nije prvenstveno funkcionalna/uvjet za sam posao - tipa, ok, kuta u laboratoriju ili hazmat suit s logom firme, kad se zaposlim u biohazard jedinici), ali nije mi ok obavezna polo majica s logom i printom, uz obavezne hlace u toj-i-toj boji jer je to nekome zgodno).

    Negdje je netko spomenuo individualiste. To mi pase. Moja jedinka sudjeluje u onom sto podrzava, ali samim time ne postaje to sto radi. Eto, tako nekako. I ne nose me centralne struje zbog toga, ni najmanje. Naprotiv. Samo ne volim etikete.

  3. #553
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://libela.org/vijesti/10339-ala...je-ona-pucala/

    Evo ovo cu samo ostaviti ovdje. Alabama je u SADu, ne negdje u Saudijskoj A. Jedva cekam da sva ta silna lijevo indoktririrana djeca odrastu. Samo da ne bude kasno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #554
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku

    Negdje je netko spomenuo individualiste. To mi pase. Moja jedinka sudjeluje u onom sto podrzava, ali samim time ne postaje to sto radi. Eto, tako nekako. I ne nose me centralne struje zbog toga, ni najmanje. Naprotiv. Samo ne volim etikete.
    Iksam, baš je lijepo i pametno rečeno.

  5. #555
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    https://libela.org/vijesti/10339-ala...je-ona-pucala/

    Evo ovo cu samo ostaviti ovdje. Alabama je u SADu, ne negdje u Saudijskoj A. Jedva cekam da sva ta silna lijevo indoktririrana djeca odrastu. Samo da ne bude kasno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uh...

  6. #556
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Evo, baš sam pročitala upute za originalnog hrvatskog alfu. Doduše (meni vjernici) nije baš u kršćanskom duhu, ali razmišljam, ako se i Sv.Josipa (!) može u ovom smislu "ualfiti", kako bi muž iz našeg topica mogao posumnjati u sebe i preispitati se?

    Na FB javno objavljen tekst patera Ike Mandurića, među mladima utjecajnog, popularnog i omiljenog isusovca:

    GDJE SU NESTALI MUŽEVI?

    Muškarac stisnut u četiri zida vlastitoga doma nikada neće spoznati što u sebi nosi. U takvom prostoru on je inferioran ženama, pa jedino što može postići jest da je svednevice razočarava. U današnje vrijeme previše smo izloženi tezama kako on mora brinuti tek o obitelji, i kako je to njegovo jedino poslanje: biti sa svojom ženicom i dječicom, kupovati namirnice, usisavati tepih, prati rublje, te tu i tamo popraviti pokoji kvar... Sa svojom obitelji odlaziti na idilične izlete, piknike, u dvorištu se igrati sa sinčićem… Gajiti dobre odnose sa punicom i njenom rodbinom... Ta, i sveti Josip je bio baš takav?

    Ja u to ne vjerujem. Meni je ta slika okljaštrena. To nije cjeloviti muškarac. Gdje je tu briga za Domovinu, zavičaj, selo, grad, državu, svijet? Jedan muškarac, da bi sebe osjetio i otkrio, mora izići daleko od doma, i vidjeti kako tamo stvari stoje. On je taj koji ima zov uspeti se na najviše planine koje ga okružuju, i na najudaljenije pučine, i tamo svijet staviti pod kontrolu. Jer, kad opasnosti dođu do praga obiteljskog doma, onda ni njonjavi muškarac koji u njemu prebiva, i koji je do tada uredno slušao svoju ženu, neće moći zaštititi ni svoju ženu, ni dječicu, ni svoj parkić, ni kućicu, ni tepih, ni šoping, ni svoja idilična popodneva, ni igrice sa sinčićem…

    Ako muškarac dopusti da mu žena kaže kakav treba biti, on samo može postati loša žena. Jer njoj nije dano razumjeti što on nosi u srcu. On se i pred materom i pred svim ženama mora izboriti za svoj poziv da bude muškarac: ratnik, lovac, fajter, političar, aktivist, lider, vođa, vladar i čuvar svega svijeta - da ne bi iz njega krenula neka aždaja prema onima koje treba i mora štititi.

    Muškarac nije samo poslan svojoj obitelji. Laž je da je svetom Josipu samo to bilo na srcu. Muškarac je domoljub. On ima potrebu, i u srcu dužnost, da brani i ureduje sav svijet, kroz sve dopustive i moguće oblike borbe. I to toliko da on smije, i ima poziv, ako treba, i ostaviti svoju ženu i djecu, te za domovinu i čovječanstvo umrijeti. To je, kladim se i tvrdim, i sveti Josip bio spreman, i sav svoj život nosio u srcu. Nezamislivo mi je da bi Bog nekom Josipu, koji nije osjećao zov Domovine, povjerio svoga sina.

    Svakomu normalnom muškarcu je tijesno u četiri zida vlastitoga doma sve dok nema uvid kako stvari stoje oko kuće, sela, grada, u državi, svijetu. No, tek ako je i tamo prisutan, i dao svoj doprinos, i tek iz te perspektive, on može uspostaviti i sa svojim domom iznutra, jer tek tada on može biti otac svojoj djeci koji odiše sigurnošću, mirom i snagom, i prema svojoj ženi.

    Nezamislivo mi je kako neki muž može sebi objasniti kako i zašto je prepustio drugima da se brinu za sigurnost društva i svijeta, dok se on samo bavi svojom obitelji. Kome je to onda prepustio? On i pred drugim muškarcima mora biti muškarac, a to ne može ako s njima nije bio u društvenim borbama od kojih živi. On, takav, mora biti njonjav pred njima, i pred djecom i ženom, i pred sobom samim.

    Muškarac ne mora po sebi biti ni fizički ni intelektualno superioran nad drugim muškarcima. Kakve god da talente nosi, on može biti pravi muškarac - onaj koji revno i spremno bdije nad cijelim okružjem u kojemu je njegov dom, dajući sve od sebe. Sve to je u sebi nosio u Muž Marijin. Uvjeren sam da je, prije nego mu je Bog povjerio jedinstvenu zadaću, sa svom pozornošću i aktivnošću, pratio i davao sve od sebe da uredi društvo u kojemu će živjeti i podizati obitelj. Je li se znao tući? Rukovati oružjem? Naravno! Rješavati razmirice, ukrotiti nasilnike? Pa naravno! Preuzeti inicijative u svomu gradu, organizirati zajednice? Pa naravno: sve to i puno više od toga.

    Ako vam ovaj fragment u portretu svetoga Josipa nedostaje, korigirajte ga hitno.

    Ako vam ova crta u portretu idealnoga muškaraca nedostaje, korigirajte ju hitno, bilo da ste žena, bilo da ste muž.

    Ako vam ova karakterna crta nedostaje, ili je želite učvrstiti kako bi je mogli dalje promicati, učinite to.

    A za one koji žele hitno i više; koji baš u sebi žele brutalno obrisati sve te floskule o muškarcu koji čuči doma, uspni se na Visoravan.
    Prijavi se i dođi na kamp KUPREŠKA VRATA. Ondje ćeš o tome sve naučiti.

    Kamp traje od 20.-27.7. - za mladiće od 20-30 godina.
    Ako te zanima, pronaći ćeš sve.

    potraži na stranicama udruge MAGIS, ovo je važno.

  7. #557
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Dali primaju i starije?

  8. #558
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mojoj susjedi , nasoj godisnjakinji , zadnjih par godina vatrenoj vjernici i podrzavateljici u " u ime obitelji" ne svida se teorija. Vidjela sam kako to komentira na FB. Kaze da se protivi njezinim pojmovima katolicke obitelji. ( iskocilo mi na FB zbog njezinog komentara pa sam vec upucena u problematiku)

  9. #559
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Dali primaju i starije?
    Ne moze. Ne prima se to na starije. ( ili nisu dovoljno u formi)

  10. #560
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Kli kli, nisu ti bas ugodna iskustva... ja bih na tvom mjestu sigurno protestirala i ne bih dozvolila da me na bilo koji nacin sikaniraju. Inace, zaista be moras zbog mene ici u detalje koji su ti neugodni, ova rasprava nije na osobnom nivou.

    no bez obzira na to ja i dalje ne razumijem tvoj stav, odnosno tezu da tebe lijeve ideologije šikaniraju.
    ideologija nije osoba, nije persona.
    dakle tebe mogu osobe diskriminirati, ja bih to prijavila. Ideologija ne šikanira, osim ako u agendi dotične to ne stoji izričito.

    Ne znam što su to lijeve ideologije, pa cu ostati na feminizmu:
    u agendi feminizma sigurno ne stoji sikaniranje osoba sa više djece, odnosno obučene u sportsku odjeću. Time i usporedba sa osobnim iskustvom diskriminacije crnog stanovnistva pomalo promašena,
    jer je rasizam u Americi bio do skorog doba sistemski, utjelovljen u zakonskoj regulativi. Pogledala pred dva tjedna odlican film Green Book - sve preporuke.

    I dalje se shvacam sto snatras pod lijevim ideologijama, te cime zasluzuju taj pejorativsn prizvuk?

    i dalje ne shvaćam kako se to djeca ideologiziraju tim neobjasnjem lijevim ideologijama?

    ja osobno vidim pozitivnim, senzibiliziranje djece na problene diskriminacije u društvu,
    te na problematiku klimatski promjena. Za nene je tragično to sto trumpova vlada po tom pitanju radi, odnosno ne radi.
    i tragicno je da nam mala G. Thunberg u Europi treba doći da pokrene stvari s mrtve točke.

  11. #561
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    I potpis na sasu.

  12. #562
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Sto se tice marksizma, idmah sam se sjetila onog “slavnog” sučeljavanja petersona i žižeka, u kom je peterson izabrao marksizam kao temu i “goruću opasnost” (procitavši samo Komunistički manifest, a ne Kapital, sto je za jednog univ. Prof. priličiti no go, pricati o nečemu bez dubinskog uvida).

    pa ga je žižek upitao, da nabroji tri osobe, poznate, utjecajne, itd. koji ideologiju narksizma na opasan način zastupaju, odnisno da nam ukaže na tu “silnu opasnost”.
    onda je naravno bastao muk, jer i u americi i ba zapadu opcenito, se momentalno suičavamo sa ogromnim izazovina, no marksizam sigurno nije jedna od njih.

    pa je žižek onda da prekine muk, izvukao neka dva ili tri imena nekih teoreticara, za koje ni ja ni vjerujem, 97% ljudi nikada nije čulo, te koji sigurno ne samo da nisu nikakva opasnost.
    Pa je peterson onda ubacio:
    americki fakulteti su zadojeni marksizmom!
    Pa sad iz perspektive trumpa je vjerojatno svaka “misleća institucija” “opasnost”

    ja naravno be poznajem dubinski anericki sveucilisni kontekst, no radim na europskom univerzitu, te tu nema ni primjesa ovih osobnih iskustava od kli kli.

  13. #563
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Sto se tiče stipendiranja (na temu prinz zarađuje), ne poznajem americki sustav stipendiranja, ali pošto si povukla paralelu u smislu sličnost američkog i britanskog sustava, navela bih neke značajke engleskog sustava:
    u engleskoj svi fakulteti i oxbridge i russel group i svi ostali niže rangirani fakulteti koštaju jednako.
    U globalu gledano ne postoje stipendije vezane na akademski uspjeh! (Postoje stipendije vezane na sportske uspjehe, pod posebnim okolnostima muzika i drama)

    Dakle ako student uspije upisati fakultet, uključujući i one najprestižnije, te zna da to ne može financirati, aplicira i dobija stipendiju. Dakle prilaže potvrde o prihodima roditelja, muža, žene, (ako su u braku) svojim prihodima ako ih ima, te ako su one ispod određenih kategorija dobija stipendiju.
    ocjene tu ne igraju apsolutno nikakvu ulogu!
    Na oxbridgu ako dobiješ na nekoj godini uspjeh “first” (što je wow, wow)
    dobiješ za nagradu 100 funti, od kojih sa 50 moraš platiti onaj poseban ogrtač s kojim ideš na svečanosti i ispite.

  14. #564
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ispricavam se na pravopisnim greškama, pišem na mobitelu.

  15. #565
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Smiju li i žene doći na ta kupreška vrata?
    Dali bi se tu svašta naučiti!

  16. #566
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Lako onda meni, moj je pola godine na najdubljim pučinama, imam pravog muškarca, ne mora na Kupres, a ionako je prestar za to.
    Joj, joj, joj, koji članak! Smijati se ili plakati?

  17. #567
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Već su neki primijetili, a i ja, da tekst savršeno funkcionira i ako se na svim mjestima riječ muž/muškarac zamijeni riječju žena/supruga.

  18. #568
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Samo mislim da Ike ni u kom slučaju nije mislio da bi njegov tekst savršeno funkcionirao za ženicu i suprugicu.

  19. #569
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Trebalo bi ga trollat i zamijeniti spol u tekstu, pa ga objaviti

  20. #570
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo bi ga trollat i zamijeniti spol u tekstu, pa ga objaviti

    Bilo bi fora da stave onda tribine, da zene u najboljim godinama mogu pratit outdoors aktivnosti tih mladića

    Meni je ovo upalo u oči:
    "To je, KLADIM SE I TVRDIM, i sveti Josip bio spreman, i sav svoj život nosio u srcu."

    Joj, joj, ne znam kako se to slaze s evanđeljem.

  21. #571
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Meni je najviše pažnju privuklo to da se muževi s obitelji ne ostvaruju, a onda postoji mogućnost da nedajbože izbace frustraciju na ženu (čitaj - istuku je).

  22. #572
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E da žene drage, vjetar se vezat ne meže...ne sapinjite tigrovu muškost

  23. #573
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ne znam da li je to bio taj isti pater ili neki drugi sa objasnjenima kako se žene ostvaruju peglanjem brda veša, kuhanjem, čišćenjem, te ostalim repetitivnim radnjama tog tipa...

  24. #574
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Jenn dugujem ti odgovor, pošto će biti poduži, kad stignem....

  25. #575
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mana teksta mi je u tome što je ukalupio sve muškarce u istog, a ne mogu nikako biti svi isti i sa istim potrebama. Ali, sam opis muškarca kakav bi trebao biti je meni skroz okej.

    Neke stvari bih malo promijenila, recimo ne mislim da mi nije dano razumjeti što je u srcu muškarca, ali slažem se s tim da se ne pita mene za dopuštenje kakav on treba biti. Ne zato što mi nije dano razumjeti nego jednostavno zato što ne mislim da imam pravo (a ni želju) nekoga mijenjati.

  26. #576

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Tekst je

  27. #577
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ne znam da li je to bio taj isti pater ili neki drugi sa objasnjenima kako se žene ostvaruju peglanjem brda veša, kuhanjem, čišćenjem, te ostalim repetitivnim radnjama tog tipa...

  28. #578

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Tekst je zbljuv.
    Riri, lijepo je biti mlad i zaljubljen.

  29. #579
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ne znam stvarno što bi se od ovoga što sam ja napisala moglo povezati s mojim godinama koje bi povukle za sobom i ružičaste naočale zaljubljenosti. Ali dobro, nema veze.

  30. #580
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dakle, pop “ne vjeruje” da je Josip bio takav njonjo
    Tekst je primitivno, kamenjarsko sranje.

  31. #581
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, sam opis muškarca kakav bi trebao biti je meni skroz okej.
    Riri, smije li i (neka) žena biti takva?

    Ja sam sad tu bukvalna i strašno me zanima što će ih učiti na Kupresu. Ako mladi muškarac nije zainteresiran biti političar ili aktivist, nemam pojma o čemu taj čovjek govori. Zapravo... taj bi se muškarac mogao baviti hrpom stvari, novinarstvom, ekologijom, pomaganjem u zajednici..., a nikako ne mogu dokučiti što je to tako muško, a nije žensko u tome? U 21. stoljeću je l? Ajde da ide lovit bizona, ali brinuti o sigurnosti i dobrobiti cijele zajednice? Bolje da se ni ne trudim.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.06.2019. at 15:54

  32. #582
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Haha pa dobro ajd, ipak je svećenik, mora napisati nekako da ima smisla za njegov posao.

    Ali ja sam se u svom tumačenju teksta odmakla od toga kakav je Josip navodno bio, čitala sam koncentrirajući se na kvalitete muškarca općenito. I zato kažem da mi se sviđaju, uz manje izmjene.

  33. #583
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, smije li i (neka) žena biti takva?

    Ja sam sad tu bukvalna i strašno me zanima što će ih učiti na Kupresu. Ako mladi muškarac nije zainteresiran biti političar ili aktivist, nemam pojma o čemu taj čovjek govori. Zapravo... taj bi se muškarac mogao baviti hrpom stvari, novinarstvom, ekologijom, pomaganjem u zajednici..., a nikako ne mogu dokučiti što je to tako muško, a nije žensko u tome? U 21. stoljeću je l? Ajde da ide lovit bizona, ali brinuti o sigurnosti i dobrobiti cijele zajednice? Bolje da se ni ne trudim.
    Oo BB pa naravno da smije. Komentiram za muškarce jer me ne privlači ženski, nego muški rod. Ne mislim uopće da žene ne smiju biti takve. Ako nije zainteresiran, pa ništa haha. Zato sam i rekla u prvom komentaru na tekst da mu je mana što je sve muškarce stavio u isti kalup, a ne mogu biti svi isti, kao ni žene.

    Ja sam samo komentirala da se meni ove kvalitete sviđaju. Ne svim ženama, ne forumskim ženama. Meni.

  34. #584
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ok onda .

    Kad ti se već sviđaju, što točno taj muškarac radi kad ode “van u svijet”, taj dio ne razumijem. Osim ako nije profesionalni političar, novinar, aktivist, znanstvenik... (sve što mogu biti i žene). Ako se ne bavi nekom profesijom koja na neki način ima utjecaj na društvo i zajednicu, nemam pojma što taj čovjek radi kad “ode od kuće”. Osim da ode u birtiju lamentirati .

    Recimo ako je neki muškarac električar ili keramičar i cijeli dan se ubija od posla, i želi doći doma igrati se sa sinčićem... što bi on zapravo po ovom tekstu trebao ići napraviti?

    Mislim, nisam te htejla prozivati. Ali rekla si da ti se sviđa nešto u tom opisu muškaraca pa me zanima što je to što ti se sviđa?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.06.2019. at 16:08

  35. #585
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nisam ja to shvatila kao da treba raditi neke ogromne stvari koje utječu na cijeli svijet.

    Ako govorimo o tome da radi nešto što nije posao, onda je pomoć zajednici i ako pomogne starijoj osobi ponijeti vrećice iz trgovine, ako ženi sa troje djece spusti kolica sa kata do prizemlja zgrade, ako prosjaku na ulici ubaci par kovanica. Nikakve velike stvari, a nekome pomogneš.
    Ako govorimo o poslu, ne vidim da se dijelilo poslove na neke vrste, a i po mom mišljenju je jednako vrijedno za zajednicu biti znanstvenik i biti električar. Svatko doprinosi u svom području.

    Eto, tako sam ja to shvatila. Tekst je o muškarcima jer se radi o marketingu, moraju privući ljude na taj događaj koji je vezan za muškarce. Ne znači uopće da sve ovo ne može i žena.

  36. #586
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A kako bi jadna žena mogla i otići van u svijet kad mora čuvati sinčića ili oprati tepih .

    I dalje ne razumijem što je bolje i muško u tome da odeš od kuće i svoje žene (da njoj ne bi prao tepih) i djece, biti negdje vani da bi mogao drugoj ženi nositi kolica ili vrećice. Ali nema veze...

    Ionako mi se čini da će ih tamo obučavati da sudjeluju u nekoj novoj kampanji a la UIO, a taj njihov važan muški posao će biti dijeljenje letaka i skupljanje potpisa .

  37. #587
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hahaha a ne znam, drugačije smo si protumačile tekst. Ja nigdje nisam pročitala da i njegova žena ne smije biti vani u svijetu s njim.

  38. #588
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Da bi netko bio Homo faber, netko drugi mora biti Animal laborans.

  39. #589
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Istina, piše samo da on ne smije biti u kući sa ženom i djecom. Al kad ide van, sigurno ih smije povesti .

  40. #590
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Razumijem da je ovo pogodan tekst i za filozofsku raspravu u smislu razlika/nadopunjavanja muškaraca i žena te propitivanja njihove uloge u današnjem svijetu (puno se toga promijenilo, a nisu se svi dobro prilagodili).
    Samo ja ovdje ne vidim izlazak u svijet kao pomaganje bakama da uđu u tramvaj, nego kao očvršćivanje i čeličenje nove generacije muškića koja treba izaći na izbore i promijeniti 25 g. sdpom i hdzeom okovan sistem. Ako treba i robinhudovski ( pod zastavom, za dom) preko barikada i uz ratni poklič, tim bolje.
    To je jedan nivo teksta.
    Drugi je tvrdo tradicionalni - žena ometa, svojom mekoćom i njonjastošću svog lovca skreće s pravog puta pa on, jadan, pati i gubi mužjački razum.

  41. #591
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sve stoji čoksa, al ja jadna i dalje ne vidim kuda će to tog mladog muškarca odvesti? Kamo ide taj njegov put?

  42. #592
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U boj za narod svoj.

  43. #593
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pali su mi na pamet muškići Peterlinkovići. Njima bi trebala bar godina dana (pre)obuke.

  44. #594
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ja jadna i dalje ne vidim kuda će to tog mladog muškarca odvesti? Kamo ide taj njegov put?
    Prvo kuda, a onda kamo. Ako ne izborima i referendumima, a onda ulicom. A kamo - pa Markov trg u lijevu i desnu zgradu.


    "...On i pred drugim muškarcima mora biti muškarac, a to ne može ako s njima nije bio u društvenim borbama od kojih živi..."
    Posljednje uređivanje od čokolada : 29.06.2019. at 17:13

  45. #595
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Tako je! U vojsku. To je ono sto je propustila vecina mladih muskaraca. Spavanje u kasarnama, straze , vojnicki grah i ribice u konzervi na maršu.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Uh vi vec na novoj temi a ja jos ni feminizam nisam stigla citat do kraja

  47. #597
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ajme koliko ste natipkale.

    Samo ću tri stvari napisati u glavu:

    1. potpis na postove od vertex u vezi pojašnjavanja centra i umjerenosti u stavovima (što naravno ne mogu shvatit one koje su kruti ekstremi)

    2. neugodno sam iznenađena nepristojnošću, tonom, patroniziranjem s visoka pojedinih forumašica (uvijek jedne te iste), no naravno da svojim postovima najviše govore o sebi samima. Svaka čast!
    Možete bit ponosne.

    3. Kli kli jako mi je žao da si tako diskriminirana zbog svog obit.statusa, predrasude su gadna stvar.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2019. at 19:24

  48. #598
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je! U vojsku. To je ono sto je propustila vecina mladih muskaraca. Spavanje u kasarnama, straze , vojnicki grah i ribice u konzervi na maršu.
    Ja sam isto tako zamislila neki poligon i vjezbajuće mladiće. O menuju nisam razmisljala, al mozda moraju sami ulovit divlju svinju, zapalit vatru i ispec životinju. Mozda im neka lijepa Kuprešanka nabere kakve salate.

  49. #599

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    "On se i pred materom i pred svim ženama mora izboriti za svoj poziv da bude muškarac: ratnik, lovac, fajter, političar, aktivist, lider, vođa, vladar i čuvar svega svijeta"

    "Je li se znao tući? Rukovati oružjem? Naravno! Rješavati razmirice, ukrotiti nasilnike? Pa naravno! Preuzeti inicijative u svomu gradu, organizirati zajednice? Pa naravno: sve to i puno više od toga.

    Ako vam ovaj fragment u portretu svetoga Josipa nedostaje, korigirajte ga hitno.

    Ako vam ova crta u portretu idealnoga muškaraca nedostaje, korigirajte ju hitno, bilo da ste žena, bilo da ste muž. "

    Ja nekako u ovome ne vidim ni električara ni nekog ko nosi bakicama vrećice, kako vi vidite to?
    Stvarno ispada da su većina običnih muškaraca koji rade najobičnije poslove neki njonjavi kreteni, naročito ako ne znaju da se tuku.

    Jedino ne znam ko su ti neki grozni nasilnici od kojih pravi muškarac treba da štiti svoju ženicu - pošto se svet izgleda deli na žene, njonjave muškarce i prave muškarce, hm, u kojoj kategoriji se kriju ti nasilnici, pitam se pitam...


  50. #600
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku

    Jedino ne znam ko su ti neki grozni nasilnici od kojih pravi muškarac treba da štiti svoju ženicu - pošto se svet izgleda deli na žene, njonjave muškarce i prave muškarce, hm, u kojoj kategoriji se kriju ti nasilnici, pitam se pitam...

    [/COLOR]
    To je nova kategorija - ljigavi muškarci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •