Stranica 100 od 383 PrviPrvi ... 50909899100101102110150200 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,951 do 5,000 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #4951
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisi ko će gledati ali takvi je naputak
    Gdje se može pročitati ovaj naputak?

  2. #4952
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jučer bilo na 24 sata

  3. #4953
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Naputak je da ako jedno dijete ostane doma bolesno, ili u školi vide da ima temperaturu ne moraju odmah zvati epidemiologe.
    Ako primijete da se u razredu pojavi više djece sa simptomima onda bi trebali zvati epidemiologe.

    Ako bi se u razredu potvrdilo da ima pozitivno dijete - onda cijeli razred ide u izolaciju, to jasno piše - razred je bliski kontakt.

    KAko će se to sve provoditi to bumo vidli.

  4. #4954

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer bilo na 24 sata
    pa zar ćemo se voditi uputama s news portala ili!?..

    ajmo malo podrške i konstruktivnosti, nitko još kritikama i žalopojkama nije riješil ništa!

  5. #4955
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Općenito, i gripa rijetko počinje curenjem iz nosa. To je generalno način da znaš imaš li 'prehladu' ili gripu - gripa počinje temperaturom, a curenje iz nosa ev. kreće kasnije.

    Znači, curenje iz nosa, kihanje, nisu simptomi korone. Povišena temperatura, klonulost jesu. I naravno suhi kašalj.
    Gubitak njuha je postao diferencijator. Al ne onaj uobicajeni meni zacepljen nos, nego potpuni, i kad valjda ustrcas operil opet ne cujes.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.08.2020. at 12:40

  6. #4956
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo uz pravu školu
    Ako više od jednog djeteta ima temp ili mu curi nos odmah ide epidemiološki nadzor,i nek u razredu ima više od dva -tri alergičara eto ti odmah frke.
    Išla sam sad čitati članke. Nigdje ja nisam pročitala niti shvatila ovo što si ti napisala a napisala si da je naputak ako djetetu curi nos da ide epidemiološki nadzor. Piše: Ukoliko dijete ima simptome korone. To što djetetu curi nos i samo nos nije simptom korone.

  7. #4957
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar ćemo se voditi uputama s news portala ili!?..

    ajmo malo podrške i konstruktivnosti, nitko još kritikama i žalopojkama nije riješil ništa!
    To je bio sažetak Fuksa,uz njegovo jučerašnje priopćenje

    Meni je komično kad netko navodi Twitter,face ili Instagram ko mjerodavno

  8. #4958
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Gubitak njuha je postao diferencijator. Al ne onaj uobicajeni meni zacepljen nos, nego potpuni, i kad valjda ustrcas operil opet ne cujes.
    Da, kažu da je baš specifično. Nagli gubitak njuha bez ikakvih ostalih popratnih simptoma poput curenja ili začepljenosti i ne u stilu kao kod gripe ili prehlade onako bljutavo mi je nego doslovce ne razlikuješ gorko, slatko, ljuto.

  9. #4959

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Jeste li sigurne da se gubitak njuha uvijek pojavi među prvim simptomima?
    Jučer mi je kolega prepričao situaciju s dvadeset-i-nešto godišnjim nećakom, kaže da je prvo imao temperaturu i glavobolju, a gubitak njuha da se pojavio treći dan nakon temperature - pitala sam baš za taj simptom. Iz treće je ruke, ali eto.

  10. #4960
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Puno ljudi nema gubitak mirisa i okusa kao simptom

  11. #4961
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    CDC ima navedeno

    Symptoms may appear 2-14 days after exposure to the virus. People with these symptoms may have COVID-19:

    Fever or chills
    Cough
    Shortness of breath or difficulty breathing
    Fatigue
    Muscle or body aches
    Headache
    New loss of taste or smell
    Sore throat
    Congestion or runny nose
    Nausea or vomiting
    Diarrhea
    This list does not include all possible symptoms. CDC will continue to update this list as we learn more about COVID-19.

  12. #4962
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li sigurne da se gubitak njuha uvijek pojavi među prvim simptomima?
    Jučer mi je kolega prepričao situaciju s dvadeset-i-nešto godišnjim nećakom, kaže da je prvo imao temperaturu i glavobolju, a gubitak njuha da se pojavio treći dan nakon temperature - pitala sam baš za taj simptom. Iz treće je ruke, ali eto.
    Jutros sam pričala s čovjekom ured do našeg. Sin mu je prebolio u 7.mj. Dobio je neku laganu temperaturu (37,2-37,4) 2 dana i onda nagli gubitak njuha. Doslovce, sad osjetim-sad ne osjetim ništa. S obzirom da je sportaš a bio je na moru javio se u klub i kad je rekao za gubitak njuha rekli mu pakiraj se za Zagreb i ideš na testiranje. Od ostalih simptoma došla je i malaksalost. To je bilo sve. Njegova djevojka koja je bila cijelo vrijeme s njim 2x negativna.
    NIje prvi simptom ali je vrlo nagli i nije uvijek ..čini mi se da sam pročitala cca 20-30% slučajeva.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 25.08.2020. at 13:06

  13. #4963
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    moja teta je imala upravo suprotno, jako pojačan osjet okusa, svi su joj okusi bili preintenzivni

  14. #4964
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Osim što nije prvi simptom niti uvijek prisutan, mislim da je gubitak njuha i okusa prilično subjektivan simptom pa posebno kod djece hmmm.

    Mogla bi učiteljica kupiti one jelly beanse raznih okusa, pa svakom jedan i da pogode koji je okus. Tko ne zna - kući!

  15. #4965
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja bi bila prva koja bi rekla joj da to ne daje mom klincu,ni u snu

    Tek poslije vidla još tvoj naputak i pravac kući,moj većinu stvari ni ne zna kog su okusa jer jede jako malo tih stvari.twki da nadam se da te nije čuo neki ko bu trebao smisliti to
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.08.2020. at 13:21

  16. #4966

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    OK, dakle poanta je da ako netko ima simptome koji upućuju na gripu ili koronu a nije izgubio osjet mirisa, korona se ne može isključiti. Ako ima nagli gubitak njuha, drugačiji u odnosu na uobičajene začepljene noseve i slično, onda vrlo vjerojatno jest korona.

  17. #4967
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Inace imam kolegicu koja vec 15godina nema osjet mirisa i okusa. Nitko ne zna zasto nestalo. Sad u poznim godinama ioj ustanovili astmu. Na kratko joj se od lijekova vratilo sve u normalu ali i opet nestalo
    Posljednje uređivanje od Vrci : 25.08.2020. at 14:01

  18. #4968
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    OK, dakle poanta je da ako netko ima simptome koji upućuju na gripu ili koronu a nije izgubio osjet mirisa, korona se ne može isključiti. Ako ima nagli gubitak njuha, drugačiji u odnosu na uobičajene začepljene noseve i slično, onda vrlo vjerojatno jest korona.
    Tako sam ja shvatila. Ukoliko imaš laganu temperaturu i nagli gubitak njuha i okusa i javiš se doktoru poslati će te na testiranje. Onako kako su meni opisali 1 klijent i evo tata ovog pozitivnog. Nije to tipa juha mi je bljutava. To smo valjda svi bar jednom doživjeli kod prehlade ili gripe, nego lizao ti šećer ili čili isto ti je.

  19. #4969

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ma kužim taj dio, ono što je ovdje važno - ne računati na gubitak njuha kao neizostavni simptom covida, to može biti misleading.

  20. #4970
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Svakako mislim da nije baš simptom kojim bi se u školi moglo identificirati bolesno dijete.

  21. #4971
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako mislim da nije baš simptom kojim bi se u školi moglo identificirati bolesno dijete.
    Svakako da nije. Simptomi su toliko različiti i toliko različitog intenziteta da će to biti jako teško. Pretpostavljam da će znak za uzbunu biti temperatura.

  22. #4972
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa ako su toliko različiti simptomi to je samo plus da se nešto prije otkrije. A opet i temperature na svašta mogu aludirati

  23. #4973

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Inace imam kolegicu koja vec 15godina nema osjet mirisa i okusa. Nitko ne zna zasto nestalo. Sad u poznim godinama ioj ustanovili astmu. Na kratko joj se od lijekova vratilo sve u normalu ali i opet nestalo
    Moja mama nema preko 25 godina. Jedan od simptoma autoimune bolesti - Syögren sindroma- (uz to što joj je nestao osjet mirisa i okusa, nema ni sline ni suza).

  24. #4974
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li sigurne da se gubitak njuha uvijek pojavi među prvim simptomima?
    Jučer mi je kolega prepričao situaciju s dvadeset-i-nešto godišnjim nećakom, kaže da je prvo imao temperaturu i glavobolju, a gubitak njuha da se pojavio treći dan nakon temperature - pitala sam baš za taj simptom. Iz treće je ruke, ali eto.
    Mos mislit da smo u ista sigurni, pa doktori kazu da ce bit tesko razlikovat gripe, viroze, koronu. Al sumnjam da ce se shrpit jake snage epidemiologa samo na par smrcavaca.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.08.2020. at 18:48

  25. #4975
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li sigurne da se gubitak njuha uvijek pojavi među prvim simptomima?
    Jučer mi je kolega prepričao situaciju s dvadeset-i-nešto godišnjim nećakom, kaže da je prvo imao temperaturu i glavobolju, a gubitak njuha da se pojavio treći dan nakon temperature - pitala sam baš za taj simptom. Iz treće je ruke, ali eto.
    Prema onome sto govore/prate ljudi ovdje, gubitak okosa i mirisa je simptom uglavnom kod onih koji NEMAJU drugih simptoma i jedini indikator da nesto ne valja (znaci za asimptomaticne). Kod vidno bolesnih, to se eventualno javlja kasnije, kad se razmasu simptomi.


    Ovo sto ina pise, za Operil, ja skroz izgubim osjetilo njuha i mirisa sa svakom gripom (influenza, bas), nakon sto mi se zacepi nos i pocnem koristiti Afrin (Operil). Tako da se ja nikako ne bih mogla ravnati s tim, vec ici na testiranje.

    Sto se tice testova u HR, bas sam ljuta trenutno jer moji ne mogu dobiti test jer im, eto, simptomi valjda ne izgledaju dovoljno dobro. Opca praksa ne da. :bljuv:

  26. #4976
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Svatko se moze testirati ako plati. Besplatno je ako idu na neki medicinski zahvat, na fizikalne terapije, hospitalizaciju ili imaju jače simptome.

  27. #4977
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A moja mala barem 2 puta godišnje ima temp koja traje 3 dana i sama od sebe prođe. Pa ne bude valjda zbog toga morala na testiranje/izolaciju prije povratka u vrtic?

  28. #4978

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mos mislit da smo u ista sigurni, pa doktori kazu da ce bit tesko razlikovat gripe, viroze, koronu. Al sumnjam da ce se shrpit jake snage epidemiologa samo na par smrcavaca.
    ina, napisala si ovo, razgovaralo se o razlikovanju simptoma gripe i korone:
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Gubitak njuha je postao diferencijator. Al ne onaj uobicajeni meni zacepljen nos, nego potpuni, i kad valjda ustrcas operil opet ne cujes.
    Netko bi iz toga mogao pogrešno zaključiti da kad se javi naglo povišena temperatura bez gubitka njuha, to znači da se ne radi o koroni. Bilo bi korisno kad bi gubitak njuha bio jedan od prvih simptoma, ali nije tako.

    Kaae, gubitak njuha javlja se i kod slučajeva koji imaju simptome, gore spomenuti dečko imao je temperaturu od 39 koja je trajala tri dana, njegova doktorica iz primarne zaštite mu je zakazala testiranje. Žao mi je što tvoji ne mogu do testa a imaju simptome, trenutno su velike gužve i za testove na zahtjev pacijenta, koji se plaćaju.

    Ako im treba nešto odnijeti, javi pls

  29. #4979
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Hvala, krivo sam se izrazila, kamo srece da je gubitak njuha uvijek simptom, ne bi ni trebalo testirat onda. Al se dosta cesto sad vrte slucajevu ima temp i gubitak njuha. Taj gubitak njuha se nije prije kao neki simptom iceg pojavljivao, osim rijetko kao gore spomenuta reumatska plejada - sjogernsa - ili da ga netko sporadicno ima, a ne zna zasto. Navodno je sad i koma s testovima za placanje, guzve, cekanje rezultata. Znam za slucajeve tipa 10-tak dana se loptaju i ne upucuju na testiranje temp i gubitak njuha, ovisno gdje si u rh i kolika je dostupnost/frka s testovima i cijelom situacijom.

  30. #4980
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Vjerujem da i u Zagrebu ima testiranja na raznim mjestima. Ili nema?
    Na Kvarneru se može testirati na Rabu, Krku, Lošinju, u Opatiji, Crikvenici i, naravno, Rijeci. Gužve su.

  31. #4981
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    na tim silnim lokacijama se samo uzorkuje. i onda brisevi idu na Mlaku u Zavod
    isto tako i u Zg gdje se brisevi uzimaju po cijelom gradu i onda nose u Stampar

  32. #4982
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    na tim silnim lokacijama se samo uzorkuje. i onda brisevi idu na Mlaku u Zavod
    isto tako i u Zg gdje se brisevi uzimaju po cijelom gradu i onda nose u Stampar
    Da... iako ce mozda sad poceti koristiti i onaj strojcek na tom istom bregu koji moze navodno i 1400 uzoraka dnevno odraditi, ali je do sada po svemu sudeći skupljao prašinu...

  33. #4983
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    na tim silnim lokacijama se samo uzorkuje. i onda brisevi idu na Mlaku u Zavod
    isto tako i u Zg gdje se brisevi uzimaju po cijelom gradu i onda nose u Stampar
    Naravno da je tako. Samo je ipak lakše doći u manju gužvu, čak se može doći s autom blizu mjesta testiranja.
    U Rijeci se ne može ni blizu autom, svi stoje u redu jedan do drugoga, plaća se u gužvi, kaos.

  34. #4984
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    ina, napisala si ovo, razgovaralo se o razlikovanju simptoma gripe i korone:


    Netko bi iz toga mogao pogrešno zaključiti da kad se javi naglo povišena temperatura bez gubitka njuha, to znači da se ne radi o koroni. Bilo bi korisno kad bi gubitak njuha bio jedan od prvih simptoma, ali nije tako.

    Kaae, gubitak njuha javlja se i kod slučajeva koji imaju simptome, gore spomenuti dečko imao je temperaturu od 39 koja je trajala tri dana, njegova doktorica iz primarne zaštite mu je zakazala testiranje. Žao mi je što tvoji ne mogu do testa a imaju simptome, trenutno su velike gužve i za testove na zahtjev pacijenta, koji se plaćaju.

    Ako im treba nešto odnijeti, javi pls
    Napisala sam tamo, da je kod nas izgleda gubitak njuha prvi simptom kod onih sto nemaju drugih simptoma (najcesce i jedini), a kod zarazenih koji imaju temperaturu i respiratorne probleme, to dolazi kasnije (ili izostaje).

    Ne treba im nista, izgleda da su prilicno ok. Hvala.

  35. #4985
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Koliko visoku tepmeraturu imaju zaraženi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #4986
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko visoku tepmeraturu imaju zaraženi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Neki imaju 37,2-37,4 a neki 39

  37. #4987
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas u Novom Zagrebu ima drive in...skoro pa pored moje kuće. Tamo se i MM testirao. Mislim da mogu na prste 1 ruke nabrojati koliko sam puta vidjela da tamo testiraju. Iza 14 je redovno šator zatvoren. Ujutro kad idem na posao je zatvoren a kad sam bila na GO prošla sam i oko 9-10 i bio bi zatvoren. Tamo oko 11 pojave se 2-3 auta i to je to. Tako je i MM bio naručen oko 11, bila su još 3 auta i to je bilo to. Ja sam prošla autom pola sata iza znači oko 11,30 već je bilo zatvoreno.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 26.08.2020. at 09:56

  38. #4988
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Onda 38 i glavobolja nije covid?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #4989
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Onda 38 i glavobolja nije covid?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tko kaže da nije...ovo moje može biti i 37,4 i 39 znači da može biti i sve između. MM se jučer čuo s prijateljem koji je pozitivan od prije par dana...kaže strašna glavobolja, puca mu glava.

  40. #4990
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Onda 38 i glavobolja nije covid?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nemoguce tako zakljucivati.

  41. #4991
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Onda 38 i glavobolja nije covid?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u Novom Zagrebu ima drive in...skoro pa pored moje kuće. Tamo se i MM testirao. Mislim da mogu na prste 1 ruke nabrojati koliko sam puta vidjela da tamo testiraju. Iza 14 je redovno šator zatvoren. Ujutro kad idem na posao je zatvoren a kad sam bila na GO prošla sam i oko 9-10 i bio bi zatvoren. Tamo oko 11 pojave se 2-3 auta i to je to. Tako je i MM bio naručen oko 11, bila su još 3 auta i to je bilo to. Ja sam prošla autom pola sata iza znači oko 11,30 već je bilo zatvoreno.
    Di je to, kod doma zdravlja?

  42. #4992
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Di je to, kod doma zdravlja?
    Da

  43. #4993
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Sto znaci da je zatvoreno? Da ne primaju pacijente ili da ih nema?

  44. #4994
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sto znaci da je zatvoreno? Da ne primaju pacijente ili da ih nema?
    Nema ih...šator zatvoren. Svaki dan prođem tamo...možda ih bude pola sata-sat. Nije mi jasno ako su drugdje tolike gužve i redovi, ako se ne može doći na red pa što ne preusmjere tamo.

  45. #4995
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Onda 38 i glavobolja nije covid?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kolegicina sestra imala glavobolju bez temperature. I par dana nakon toga izgubila miris. Korona

  46. #4996
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ok, budem pametnija nakon testiranja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #4997
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tanči imate testiranja u Zaprešiću?

  48. #4998
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ima li uopće testiranja po manjim otocima? Prolaze li ti slučajevi nezapaženo? Možda i nije drama da prolaze, ako se ne šire, ali mi je svejedno čudno.
    Evo gledam danas SD županija:

    Najviše zaraženih je u Splitu, njih 63, slijedi Sinj s 12, Imotski s 10, te Makarska i Solin s po osam novih slučajeva. Po četiri zaražene osobe su iz Podbablja i Prološca, po troje iz Otoka, Kaštela, Trogira i Omiša, po dvoje iz Vrgorca, Marine, Podstrane i Zmijavaca.

    U Hvaru, Dugom Ratu, Jelsi, na Klisu, Podgori, Runovićima, Šestanovcu, Tučepima i Zagvozdu je po jedan oboljeli.
    Zadarska:
    Četvero novooboljelih je iz grada Zadra, dvoje iz grada Nina, a po jedan iz gradova Benkovac i Biograd te općina Bibinje, Ražanac te Sveti Filip i Jakov.
    Nema malih otoka.

    Upalo mi je zapravo danas da je jedan u Gradu Zagrebu došao navodno zaražen s Visa, a na Visu nema zaraženih.

    Ovo je za Zagreb:

    Od 67 novooboljelih njih sedam su negativne epidemiološke anamneze, 24 su kontakti već dijagnosticiranih zaraženih osoba, a 18 novooboljelih je bilo izloženo virusu na godišnjem odmoru u Makarskoj, Vodicama, Zadru, Novalji, Imotskom i Visu.

    Za 13 novooboljelih epidemiološka obrada je u tijeku, a pet je iz Bosne i Hercegovine. Ukupno je 1254 osoba u samoizolaciji.

  49. #4999
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Doduše, ja nevjerni Toma, ne vjerujem ni da nema na ni Braču i Korčuli, samo se nisu išli testirati.

  50. #5000
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ma vjerojatno ima svugdje al se ne testiraju. Ovaj s Visa je vjerojatnije pokupio na Visu nego na npr. Tifonu, al nikad ne znas.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •