Stranica 102 od 383 PrviPrvi ... 25292100101102103104112152202 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,051 do 5,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5051
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    To je stvarno lijepo čuti, premda se mi doma svakom najobičnijom prehladom svi zarazimo

    Čak sam nas razdvajala na spavanje po različitim sobama za vrijeme gripe!

    Nadajmo se da su prehlade iz korona grupe, pa možda imamo nekog imuniteta

  2. #5052
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Kod nas je klasika da kad dođe virus u kuću, mali i ja ga prehodamo, a muž bude strašno bolestan, zatvori se u sobu, ne može iz kreveta. Ne spada ni po čemu u rizičnu skupinu - nepušač, sportaš, vitak. U ovih skoro 20 godina što smo zajedno, ne mogu se sjetiti ni jednog slučaja da sam ja pala, a da je on ostao na nogama.

    vertex, super!

  3. #5053
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Al opet kad se sjetim sjevera Italije, ne znam što da mislim o toj zaraznosti.

  4. #5054
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je klasika da kad dođe virus u kuću, mali i ja ga prehodamo, a muž bude strašno bolestan, zatvori se u sobu, ne može iz kreveta. Ne spada ni po čemu u rizičnu skupinu - nepušač, sportaš, vitak. U ovih skoro 20 godina što smo zajedno, ne mogu se sjetiti ni jednog slučaja da sam ja pala, a da je on ostao na nogama.

    vertex, super!
    čuj kažu da to ima veze i sa spolom

  5. #5055
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je klasika da kad dođe virus u kuću, mali i ja ga prehodamo, a muž bude strašno bolestan, zatvori se u sobu, ne može iz kreveta. Ne spada ni po čemu u rizičnu skupinu - nepušač, sportaš, vitak. U ovih skoro 20 godina što smo zajedno, ne mogu se sjetiti ni jednog slučaja da sam ja pala, a da je on ostao na nogama.

    vertex, super!
    ja bih samo pripomenula da je to cesto kod muskaraca u familiji

  6. #5056
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Al opet kad se sjetim sjevera Italije, ne znam što da mislim o toj zaraznosti.
    uslo je u zdravstveni sustav, zahvatilo staru i bolesnu populaciju, a osoblje je padalo s nogu. gledaj da je samo sjever italije gadno fasovao. nigdje drugdje bas tako

  7. #5057
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    uslo je u zdravstveni sustav, zahvatilo staru i bolesnu populaciju, a osoblje je padalo s nogu. gledaj da je samo sjever italije gadno fasovao. nigdje drugdje bas tako
    Dobar odgovor.
    Gledam sad kako je u Kaliju u neki klub umirovljenika ušlo. Danas valjda 9 zaraženih.

  8. #5058
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar odgovor.
    Gledam sad kako je u Kaliju u neki klub umirovljenika ušlo. Danas valjda 9 zaraženih.
    di je to?

  9. #5059
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    di je to?
    Ugljan, Zadarska.

  10. #5060
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

  11. #5061
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ugljan, Zadarska.
    aha, u Kalima

  12. #5062
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne sekiram se ni najmanje.
    Radit moram.
    Putovat moram.
    Perem ruke kao i inače.
    Jedino nosim masku tamo gdje moram i to je to.
    Ako poberem negdje zarazu, a kaj sad?
    Proći će kao i sve drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #5063
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    I moje obiteljsko iskustvo je takvo da je teško reći kakva su pravila
    Za zarazu tete je bio dovoljan jedan kratak kontakt sa zaraženom osobom (par minuta), a poslije toga njena kći, koja je cijelo vrijeme živjela s njom i brinula se o njoj, nije se razbolila (ne znamo je li se zarazila jer je nisu testirali), uglavnom super jer ona ima više kroničnih bolesti

  14. #5064
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljica radi na veterinarskom faksu u Beču i oni (i ona osobno) testiraju uzorke. Još mi je u lipnju pričala da je prilično često da se ne zaraze ostali članovi kućanstva. Isto anegdota, ali malo jača :D
    Volim i ja dobre anegdote .

  15. #5065
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    aha, u Kalima
    (Ma joj, glupa sam, znam, sori! Još sam te nekako duševno smjestila u okolicu, pa si mislim - nešto sam pobrkala.)

  16. #5066
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Imao je jedno popodne i noć temperaturu, popio Lupocet i to Lupocet junior jer nije bilo ničeg drugog doma dakle nedovoljnu dozu za njegovih 190cm i 75 kila, preznojio se dobro i ujutro se probudio fit kao da ništa nije bilo. Nikakvih drugih simptoma, niti kašalj niti malaksalost, ništa. U nekim normalnim okolnostima svi bismo odmahnuli rukom i ne mislili o tome dalje, ni kad su bili jasličari nisam ih za tako nešto vodila doktoru, a kamoli na kakve daljnje pretrage. Međutim, kako ove godine ništa nije normalno i uobičajeno, on je netom bio došao od jedne bake iz Dalmacije i bio u niskom startu da ide kod bake i dide u Slavoniju, zvali smo doktoricu i tražili da ga možda ipak testira. I bingo. Pozitivan nalaz je dobio četiri dana nakon te temperature i daljnjih simptoma nije imao, osim što je rekao jedan dan da mu neke stvari imaju čudan okus, ali i to je prošlo do idućeg dana.
    Gdje se zarazio zapravo ne zna, iako je dosta izlazio. Nitko od njegove ekipe nije bio pozitivan, neki su testirani i negativni, ostali se nisu razboljevali pa se nisu ni testirali. Moja mama kod koje je bio također je morala odguliti samoizolaciju, međutim i ona je ok i nije se razboljela.

    Pišem sve ovo jer mi je stvarno žao i čitati u kojem su neke od vas stresu u svakodnevnom životu. A to je život. Čuvaš se koliko možeš, i inače, ne samo od korone. Pereš ruke, ne ližeš javne wc-e ni rukohvate u tramvaju :p, ne ljubakaš sa svakim, koristiš zaštitu, živiš odgovorno koliko možeš ali živiš, ne provodiš dane u strahu.
    Uvijek je bilo bakterija i virusa, potresa i poplava, gladi i ratova, ali ljudi žive i moraju živjeti. Ne možeš se od svega osigurati, od svega zaštiti, od svega očuvati sebe i svoje, koliko god to snažno netko želio.

    Ovo mi je najbolji post cijele teme.

    Odnosno čitam ju napreskokce jer se u suprotno zbediram

  17. #5067
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je ovo skroz moguć scenarij, moram priznati da sam i ja razmišljala o tome. Da meni nije dobro da li bih se išla testirati ili bih se doma izolirala (ionako radim od doma)
    https://www.vecernji.hr/vijesti/stiz...g-cega-1427086

  18. #5068
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Nitko ne komentira prosvjed u Zagrebu.

    U Berlinu je održan 1.8.2020. Organiziran u prvom redu od ekstremne desnice. Organizatori su pristali na mjere - maske i razmak, ali ih se na kraju nisu držali, namjerno.

    Ovaj vikend je planiran novi, ali je zabranjen. Glavni argument je da se nisu držali dogovorenih mjera.

    https://www.tagesschau.de/inland/faq...erbot-101.html
    https://www.rbb24.de/politik/thema/2...t-verbot-.html

    Najbitnije je:
    Die Berliner Versammlungsbehörde beruft sich auf das Versammlungsgesetz. Dort steht, dass ein Verbot möglich ist, wenn "die öffentliche Sicherheit oder Ordnung bei Durchführung der Versammlung (…) unmittelbar gefährdet ist". Eine solche Gefahr sieht die Behörde im konkreten Fall. Denn die Demonstration gefährde wegen Corona das Recht Dritter auf Leben und körperliche Unversehrtheit. Das wiege schwerer als die Versammlungsfreiheit.
    Dakle, postoji ustavom zagarantirano pravo na okupljanje, koje ima veliku težinu. Ono se smije zabraniti u iznimnim situacijama. Onda kada razlog zabrane ima veću težinu od samog okupljanja. U ovom slučaju se pozivaju na pravo trećeg na život i tjelesni integritet.

    Naš stožer koji nije zabranio gospe, alke, procesije i sl., niti je kaznio svećenika koji je uveo hrpu vjernika za gospu u crkvu jer je kiša pala, niti je pala prijava protiv svećenika na Dugom otoku koji dijeli hostije direktno u usta, uz činjenicu da su u župi imali zaraženog zadarskog policajca s puno kontakata, uz naslikavanja s Ninom Badrić itd., itd. zbilja nema nikakav integritet. Zbilja smo jadni.

  19. #5069
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nakon Andreja, o tome sam razmisljala i ja. Sigurna sam da jako puno ljudi lakonski odmahne ma to je ziher prehlada i ne zovu dr, em u st moras izvodit bijesne gliste za testirat se (druga ruka izvor), pa ko ce sad npr iskesirat 1400 kn il vise za cijelu obitelj da mirno zivi, proglase 'ma, to je prehlada' vjerojatno. A da ne govorimo to - place, obrti itd

  20. #5070
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da li je nakon prosvjeda u Berlinu bio povećan broj zaraženih?

  21. #5071
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    (Ma joj, glupa sam, znam, sori! Još sam te nekako duševno smjestila u okolicu, pa si mislim - nešto sam pobrkala.)
    ali ja stvarno nisam skuzila o kojem mjestu pises
    kad si napisala mi je bilo jasno, jer isto tako netocno dekliniraju selo na susjednom otoku

  22. #5072
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Jel se zna, koja je to zagrebačka škola išla na maturalac u Dubrovnik?

  23. #5073
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U kuloarima se priča da je riječ o Gornjogradskoj gimnaziji.

  24. #5074
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    U kuloarima se priča da je riječ o Gornjogradskoj gimnaziji.
    Hvala

  25. #5075

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se zna, koja je to zagrebačka škola išla na maturalac u Dubrovnik?
    Oh da...ja se samo nadam da će naši sutra put prema ZG, a ne ostat zatvoreni u sobama... udaljeni su svega nekoliko katova ...

  26. #5076

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    I nadam se da će djeca iz te grupe sa zaraženim učenicima ipak moći nekako otputovati kući ... dva tjedna sami u sobama... loše, loše... ima ih koji bi to psihički loše podnijeli

  27. #5077
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I nadam se da će djeca iz te grupe sa zaraženim učenicima ipak moći nekako otputovati kući ... dva tjedna sami u sobama... loše, loše... ima ih koji bi to psihički loše podnijeli
    Pa naravno da ce ici doma. Sto bi u sobama radili.
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.08.2020. at 17:48

  28. #5078
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    imas li struju? vodu? signal za tv, mob, komp? mozes li kupit namirnice? smijes li putovati? ima li goriva na pumpama? radi li zdravstvo, drzavne sluzbe? mnogi privatnici?
    Očito mi živimo na jako različite načine. Meni su bitne mnogo esencijalnije stvari kojih nemamo radi pandemije. Većina ovog sto si nabrojila je nebitno, doduše da nema neta bilo bi teže, ili baš suprotno
    Nikome nije isto kao prije, navikli smo se, ali pomisao da npr.dijete mora biti u karanteni u hotelu dva tjedna, ili, još gore, da oboli daleko od kuće, a ne smiješ mu ni blizu, nikako nije nešto što je postojalo prije.
    To je stvarnost, a ne psihoza. Možemo mi to sve izdržati.
    A ja ću opet sa malenima raditi, korona ili ne, život ide dalje.

  29. #5079
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da ce ici doma. Sto bi u sobama radili.
    Svi ili samo koji imaju?
    Kaj nisu oni neki dan otišli?
    Nadam se da će sad ipak i drugi biti pametniji i da neće ići

  30. #5080
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da ce ici doma. Sto bi u sobama radili.
    Još bolje, ki bi to platio?

  31. #5081
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da ce ici doma. Sto bi u sobama radili.
    A što rade pomorci? I oni su nečija djeca koja moraju biti zatvorena u hotelu svaki sam u sobi, 14 dana, u mnogim zemljama, svako toliko zvučnik podsjeti da ne smiju napustiti sobu, ni u hodnik. Hrana je kakva je. I tek ih onda puste na brod. A sa broda doći doma je ravno čudu. I da, zabranjeno im je stupiti nogom na čvrsto tlo, mjesece i mjesece.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 28.08.2020. at 17:57

  32. #5082
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I nadam se da će djeca iz te grupe sa zaraženim učenicima ipak moći nekako otputovati kući ... dva tjedna sami u sobama... loše, loše... ima ih koji bi to psihički loše podnijeli
    Pa kaj nisu već u Zagrebu? Ja sam tako shvatila.

  33. #5083
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A što rade pomorci? I oni su nečija djeca koja moraju biti zatvorena u hotelu svaki sam u sobi, 14 dana, u mnogim zemljama, svako toliko zvučnik podsjeti da ne smiju napustiti sobu, ni u hodnik. Hrana je kakva je. I tek ih onda puste na brod. A sa broda doći doma je ravno čudu. I da, zabranjeno im je stupiti nogom na čvrsto tlo, mjesece i mjesece.
    A ono, i ja sam nečije dijete.

  34. #5084
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma, ja mislim konkretno na svog sina

  35. #5085
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Gdje ima za kupiti ona bakrena maska?
    Kupila bih si ju za putovanje javnim prijevozom.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  36. #5086
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ima za kupiti ona bakrena maska?
    Kupila bih si ju za putovanje javnim prijevozom.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    Ima na tvojaljekarna

  37. #5087
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ja mislim konkretno na svog sina
    Sigurna sam da je jako teško i tebi i njemu, a opet, ako plovi, onda je odrastao, nije za usporedbu s ovim klincima koji su zaglavili u hotelu.

    Ako su uopće zaglavili, ja sam isto shvatila da su se vratili u Zgb.

  38. #5088
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ja mislim konkretno na svog sina
    Nije lako
    A jel muž ošo na brod ponovo?

  39. #5089
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ima za kupiti ona bakrena maska?
    Kupila bih si ju za putovanje javnim prijevozom.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
    Ima Farmacia, oni su u svim šoping centrima.

  40. #5090
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je nakon prosvjeda u Berlinu bio povećan broj zaraženih?
    A je l nakon sinjske gospe?

    Brojevi stalno rastu, ali je tesko biljeziti kontakte. Nisu to samo gradjani Berlina bili, nego su organizirano busevima dolazili.

    Isto kao u javnom prijevozu - naravno da nemaju u evidenciji koliko se ljudi u gradskom busu zarazilo. I da sam radikalni desnicar, sumnjam da bih epidemiologu rekla da jesam i da sam bila u Berlinu.

  41. #5091
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Očito mi živimo na jako različite načine. Meni su bitne mnogo esencijalnije stvari kojih nemamo radi pandemije. Većina ovog sto si nabrojila je nebitno, doduše da nema neta bilo bi teže, ili baš suprotno
    Nikome nije isto kao prije, navikli smo se, ali pomisao da npr.dijete mora biti u karanteni u hotelu dva tjedna, ili, još gore, da oboli daleko od kuće, a ne smiješ mu ni blizu, nikako nije nešto što je postojalo prije.
    To je stvarnost, a ne psihoza. Možemo mi to sve izdržati.
    A ja ću opet sa malenima raditi, korona ili ne, život ide dalje.
    Pa istina je da nas malo ima s muzem i sinom pomorcem. Niti je to lak posao, niti je slabo placen. Malo te teze razumijem, moram priznati. Zvucis mi poeticno, da se krivo ne izrazim.

  42. #5092
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Očito mi živimo na jako različite načine. Meni su bitne mnogo esencijalnije stvari kojih nemamo radi pandemije. Većina ovog sto si nabrojila je nebitno, doduše da nema neta bilo bi teže, ili baš suprotno
    Nikome nije isto kao prije, navikli smo se, ali pomisao da npr.dijete mora biti u karanteni u hotelu dva tjedna, ili, još gore, da oboli daleko od kuće, a ne smiješ mu ni blizu, nikako nije nešto što je postojalo prije.
    To je stvarnost, a ne psihoza. Možemo mi to sve izdržati.
    A ja ću opet sa malenima raditi, korona ili ne, život ide dalje.
    da, zivimo na jako razlicite nacine. ja radim. i putujem gotovo svakodnevno. na zalost, izvan zemlje su mi putovanja odgodena i otkazana, ali u zemlji me ima od istoka do zapada i juga.

    ako je tebi nebitno vecina od onog sto sam ja nabrojala, probaj zivjeti vise od 3 dana bez struje, vode... pa se onda javi

    a usporedba pomoraca i djece na maturalcu, je ne samo neadekvatna nego neuskusna
    Posljednje uređivanje od magriz : 28.08.2020. at 21:02

  43. #5093
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa istina je da nas malo ima s muzem i sinom pomorcem. Niti je to lak posao, niti je slabo placen. Malo te teze razumijem, moram priznati. Zvucis mi poeticno, da se krivo ne izrazim.
    ja bih rekla razmazeno, ali ja sam zaposlenik kapitalisticke firme pa tesko shvacam

  44. #5094
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ali ja sam zaposlenik kapitalisticke firme pa tesko shvacam
    A pomorci su inace poznati po tome sto zive na drzavnim jaslama

  45. #5095
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ??

  46. #5096
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bih rekla dramaticno, mozda cak i namjerno.

    Ali ok, nama se takodjer zivot preokrenuo za 180 stupnjeva, ali nije nesto zbog cega cu iskociti iz koze. Odnosno nisam do nedavno--mozda cu sad prolupati, s obzirom da sam sluzbeno ostala bez posla i da moram smisliti sto cu dalje (jer ne zelim traziti posao u uredu u ovim uvjetima).

    Kod nas je sluzbeno poceo faks u ponedjeljak, a studenti su dosli prije otprilike 14 dana. Ovaj tjedan nam je prosjecni dnevni broj oboljelih na 65,000 stanovnika oko 25-29, a bio je taman negdje pola. Vecinom mladi ljudi, studenti. Lutaju po gradu, kupuju, tulumare. I cuvaju djecu po vrticima, zbog cega su najmanje tri vrtica zatvorila vrata ovaj tjedan, na 14-ak dana.

    Znam puno ljudi koji su imali koronu. Vecina je prosla ok, ovako kao sin od Barbi. Negdje su se zarazile cijele obitelji, negdje nisu. Neki su imali blage simptome, neki nisu. A neki su jos uvijek bolesni, 'vako ili 'nako, a korona im se dogodila tamo negdje u travnju.

    Nismo prestali zivjeti, ali P i dalje nece ici u vrtic, a za M smo odabrali distance learning opciju. Nisu zbog toga zakljucani u kavezu, druzimo se, nastavili su s aktivnostima koje su izvodive online (ili povremeno uzivo, vani), idemo svuda, ali ne u guzvu i ne s brdom ljudi opcenito. Trudim(o) se da nikome ne ostanju psiholoske posljedice malo drugacijeg zivota. Vjerojatno bi nam bilo gore da im umre otac ili netko drugi iz kruga prijatelja i obitelji. Zapravo izgleda da im nista ne fali. Starijem se ovo cak mozda i vise svidja.

  47. #5097

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kaj nisu već u Zagrebu? Ja sam tako shvatila.
    Ovi za koje ja znam su u hotelu, u sobama zatvoreni, hoće li i kako će sutra doma, ne znam... službeno bi trebali ostati; možda će ih prebaciti negdje, ili će roditelji doći po njih, sutra ćemo znati

    (moje dijete je u istom hotelu, ali druga škola i nisu bili u kontaktu pa ne moraju za sada ostati zatvoreni)

  48. #5098
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije dobro stanje sa koronom u našoj zemlji. Vjerujete li da će biti bolje? Hoćemo li se vratiti na male brojke?
    Mozete li živjeti koliko-toliko normalno? Koliko je strah prisutan?
    Kako ja? Držim se. Valjda.
    Baš mi je žao što se ti stalno tako loše osjećaš.
    Vjerujem da će biti bolje. Zapravo vjerujem ili da će nestati virus ili da ćemo se svi kad tad zaraziti, pa će svakako morati biti bolje.
    Živim normalno, odem i na kavu i u restoran i šetam i uskoro počinjem raditi.. Strah je prisutan kod mene ali u puno manjoj mjeri nego prije. Čuvam se, čuvam djecu, svi poštujemo mjere. U biti mi je sve okej, jedino što nikako da se odviknem od praćenja hrvatskih brojki u 14h i srpskih u 15h, svaki dan. Baš navika ostala.

  49. #5099
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi za koje ja znam su u hotelu, u sobama zatvoreni, hoće li i kako će sutra doma, ne znam... službeno bi trebali ostati; možda će ih prebaciti negdje, ili će roditelji doći po njih, sutra ćemo znati

    (moje dijete je u istom hotelu, ali druga škola i nisu bili u kontaktu pa ne moraju za sada ostati zatvoreni)
    A joj, držim fige da sve prođe ok.
    Nadam se da su bar koliko toliko uživali na maturalcu. Mislim na tvoje dijete.

  50. #5100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Jesu.
    Mislim da bi svi mogli ubuduće u Hrvatskoj organizirati maturalce. Stvarno se ima puno toga za vidjeti i doživjeti (pa i koronu )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •