Stranica 104 od 383 PrviPrvi ... 45494102103104105106114154204 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,151 do 5,200 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5151
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Potpisujem Tashunicu i emily, jako puno ljudi samo zadovoljava formu, neki iz neznanja, neki iz nebrige.

  2. #5152
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jučer sam išla na rebro javnim prijevozom i baš sam malo pratila nošenje maskica.
    moja procjena 95 posto ljudi nosi masku, a od njih bar 60 posto je nosi potpuno neispravno.
    ili je nos vani, ili je i pola usta vani ili si prstima prave rupu na vrhu ili nakon nekog vremena puhanja pod maskom jednostavno je svuku.
    džabe su krečili.
    sinoć idem u ljekarnu, ispred jedan tinejdžer pita drugog ima li maskicu, mora u dućan,
    drugi vadi masku iz džepa i daje prvom koji onda s tom tuđom, prljavom maskom ide u dućan.
    A možda je bila i rezervna, čista.

  3. #5153
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,730

    Početno

    JOJ Tash, prosli mjesec ulati zena u jedan ducan, ja sam bila na blagajni. I kaze oprostite nemam masku. Teta na blagajni joj izvadi jednu jednokratnu i da joj. a ta maska je koristena, dakle vidi se razlika koristene i nekoristene jednokratne, slozit cete se, sta ne? Ova je uzme i stavi na lice. Rijec je o zeni u drugoj polovici 30tih godina.
    moja reakcija je bila
    covjek iza mene isti pogleda kao i ja.

    i sta onda ocekivati od klinaca.

  4. #5154
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A možda je bila i rezervna, čista.
    Eh, ne događa se to samo klincima...

    Zove me kolegica neki dan jesam li doma (stanujem blizu Lidla) jer je krenula prema dućanu i zaboravila masku... Ja sam u tom trenutku baš bila u Lidlu i kažem joj - samo dođi, ja ću ti dati svoju rezervnu masku (čistu, iz torbe). Tak je i bilo.

    Imam u torbi par komada, moj stariji sin isto. Držimo ih u pvc vrećicama za gablec. Kad izađe iz te vrećice, više se u nju ne vraća, tako da se zna da je korištena. Mlađi voli platnene i nosi njih, ali ima u ruksaku vrećicu sa 2-3 jednokratne maske za svaki slučaj. Već je par puta obnavljao zalihe, jer ih je potrošio - ne za sebe nego za prijatelje.

    Btw. oprala sam dvaput jednokratne maske koje su dečki ostavili u džepovima. Sad razmišljam što s njima - izgledaju ok, raspale se nisu, a koliko su učinkovite - to je druga stvar.

  5. #5155

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja do sada masku nisam videla samo na guzici, da prostite.

    Osim svih mogućih varijanti nepravilnog nošenja na licu, od klasičnog nosa napolje preko svih vrsta prevelikih ili nevezanih spadajućih krpenih do meni najdražih "smaknem masku samo kad pričam", i juče viđenog "pokrivam desnu stranu lica levu luftiram ", maske se još nose preko očiju i čela, preko obrijane ćele na glavi, na ručnom zglobu, na osetljivom laktu ako se želi izraziti izrazita neustrašivost i podsmevanje režimu i nametnutim brnjicama.

    Što se higijene tiče sve je sumirala ona "Narodu koji istu jednokratnu masku nosi od još početka karantina korona ne može ništa ".

    Kod nas se dosta ponavljaju uputstva o pravilnom nošenju, i u uputstvima za školu se jasno ističe da se maska nosi "na licu, pravilno, tako da pokriva i usta i nos i bradu."
    Što sve poništava nakazno pravilo koje je blagoslovio krizni štab, da učenici mogu spustiti masku u toku časa dok ćute i slušaju nastavu, ali ne smeju govoriti bez maske. Mislim WTF?

    U ova tri dana mlađi razredi uredno ne skidaju maske uopšte. Izgleda su roditelji i učitelji pravilno procenili stepen idiotizma spuštanja i vraćanja maske 50 puta na istom času...

  6. #5156
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja imam traume od odlaska u dućan.
    Već u par navrata, nasere ti se na 20cm sa maskom spuštenom ispod nosa, i kada ga upozoriš na distancu počne propovijed o tome kako je to sve glupost.
    Generacija 60+
    Jedan se čak htio i tući.
    A blagajnice te gledaju kao idiota koji hoće ne znam što.

  7. #5157
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,419

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    i juče viđenog "pokrivam desnu stranu lica levu luftiram "
    ovo mi je vrh

    ja imam maske posvuda, u svakoj torbi, u autu, na poslu u ladici rezervnu (za slučaj da uzmem novu torbu koju inače ne nosim, pa nema masku u svom sastavu )
    planiram kupiti još 5-6 platnenih, škola počinje pa očekujem da će biti gubljenja istih ...

  8. #5158
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mojoj djeci su tiha patnja Adidas maske. 3 komada 120 kuna.
    Jučer sam im našla dostojnu zamjenu u New Yorker-u. Dvije za 22 kune. Jedino kaj mi se čini da su zericu tanje.

  9. #5159
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A možda je bila i rezervna, čista.
    aha, direktno iz traperica, čista ko suza, ko ova spajkina

  10. #5160
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj djeci su tiha patnja Adidas maske. 3 komada 120 kuna.
    Jučer sam im našla dostojnu zamjenu u New Yorker-u. Dvije za 22 kune. Jedino kaj mi se čini da su zericu tanje.
    jesu te adidasove one uske?

  11. #5161
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jesu te adidasove one uske?
    Da. Isto kao i ove iz NY.

  12. #5162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Može li priča koju sam čula od osobe kojoj se to desilo
    ?
    Uglavnom ide osoba iz dućana i skine masku i stavi je kao u džep,ali joj slučajno ispadne ,par koraka dalje je apoteka,osoba se zaputi prema njoj i sjeti se svoje maske od minutu prije, vidi da je nema posegne za drugom svojom maskom,u tom trenutku nailazi druga osoba uzme masku s poda i stavi na facu,prva osoba je nikako nije mogla zaustaviti jer je ove druga već zbrisala svojim putem

  13. #5163
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jesu te adidasove one uske?
    Imaju crne i crne sa uzorkom. NY

  14. #5164
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Moj mlađi sin je jako zadovoljan s crnom maskom Pounje - materijal je pamuk kao za majice, dvoslojna - ovo: https://pounje.hr/products/page/3/

    Kupila sam mu to u Nami na Kvatriću, mislim da je bila 10 kn. Iako ima i drugih platnenih maski, ova je najbolja. Moram otići po još koju.

  15. #5165
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mlađi sin je jako zadovoljan s crnom maskom Pounje - materijal je pamuk kao za majice, dvoslojna - ovo: https://pounje.hr/products/page/3/

    Kupila sam mu to u Nami na Kvatriću, mislim da je bila 10 kn. Iako ima i drugih platnenih maski, ova je najbolja. Moram otići po još koju.
    Ova iz NY je puno uža uz lice. A moje hoće baš takve.

  16. #5166

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Što se tiče rezervnih, ja sam još u ožujku kupila 20 platnenih za nas 5. U međuvremeni je bilo i jednokratnih, i MM je dobio na poslu itd.
    Ostale su 3...
    Bolje bi bilo da nismo imali rezervne, onda bi svatko pazio svoju...

  17. #5167
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče rezervnih, ja sam još u ožujku kupila 20 platnenih za nas 5. U međuvremeni je bilo i jednokratnih, i MM je dobio na poslu itd.
    Ostale su 3...
    Bolje bi bilo da nismo imali rezervne, onda bi svatko pazio svoju...
    Nekim čudom mi još uvijek imamo sve svoje platnene maske (nosimo ih mlađi sin i ja redovito, stariji sin i mm preferiraju jednokratne). imamo nekoliko bijelih Varteksovih, nekoliko zelenih Varteksovih, jedna crna, dvije šarene i dvije koje sam ja dobila na poslu (bez gumica, na vezanje) i još nekoliko home-made. Sve su još na broju. Zametnu se ako ih dečki ne izvade iz džepa, ali nađu se u pranju.

    Mogla bih sašiti još koju, nabavila sam tanke gumice.

    Jednokratnih smo potrošili najmanje tri paketa od po 50 kom, uvjetno (jer svatko od nas ima hrpu u torbi + u stolu na poslu).

  18. #5168

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj djeci su tiha patnja Adidas maske. 3 komada 120 kuna.
    Jučer sam im našla dostojnu zamjenu u New Yorker-u. Dvije za 22 kune. Jedino kaj mi se čini da su zericu tanje.
    A gdje si vidjela da ima Adidasovih, jel to online?

  19. #5169
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,730

    Početno

    Ja sam kupila u onom outletu kod IKEAe adidasove maske. S velicinu. Jer moj je zelio te. Male su mu pa smo ih dali dalje.
    Iskreno nisam zadovoljna s njima, nisu pamucne vec onaj materijal od kojeg se izradjuje sportska roba.
    Bile su u crnoj i plavoj boji.

  20. #5170

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja sam svima uzela po nekoliko platnenih, one prve kupljene na početku svega već nisu nizašta jer su se totalno istanjile i rasteglile u pranju.
    Meni su sve varijante dobre jer ih ne nosim bog zna koliko dugo u kupovini, ali MM i deca sada kažu da su ipak obične hirurške najprozračnije za disanje, iako više greju lice nego platnene.
    Kupila sam u apoteci vrlo jeftino 100kom. dečjih jednokratnih i 50 onih za odrasle, pa ćemo videti za dalje.
    Jedino je ružno što se u dva dana oko škole već nakupilo bačenih jednokratnih i po koja izgubljena platnena maska, baš ružno izgleda.
    Taman su škole čistije iznutra, sad izgledaju gore spolja .

  21. #5171

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Meni se kod takvih (edit: Adidasovih i sličnih) sviđa kroj, ali nisam sigurna koliko štite. Nabavila sam par platnenih s ušivenim umetkom za filter (koji se također može kupiti u istom shopu i nije jednokratni), kroj im je kao kod kirurških. Kirurške su mi ipak najzgodnije.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 03.09.2020. at 11:57

  22. #5172

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Ja sam probala sašiti platnenu, s tim da sam izrezala žicu s jednokratne i umetnula ju u platnenu.
    Nije baš najbolje ispalo (medo je dobio masku) jer nisam dobro sve izmjerila, ali ako ulovim vremena, možda ponovim...
    Jednokratne su zbog te žice dobre jer onda malima ne spadaju s nosa.

  23. #5173
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam probala sašiti platnenu, s tim da sam izrezala žicu s jednokratne i umetnula ju u platnenu.
    Nije baš najbolje ispalo (medo je dobio masku) jer nisam dobro sve izmjerila, ali ako ulovim vremena, možda ponovim...
    Jednokratne su zbog te žice dobre jer onda malima ne spadaju s nosa.
    Ja sam maloj uzela platnene u C&A, baš su za malu djecu i krojene prema licu. Imaju i kao kirurške ali te su veće.

  24. #5174

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,746

    Početno

    Ja sam mladjim klincima kupila u Farmaciji pamučne (raznih dezena), odlicne su. Točno im "sjednu" po licu i nosu (gornji dio je oblikovan da lijepo legne), nisu široke. Cura kaže da su joj najbolje od svih koje je probala. Uzela je lila i sivu na bijele tufnice. 10 kn/kom.

  25. #5175

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Super, hvala na info. Pogedat ću u C&A i Farmacii

  26. #5176
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    I ja, ali mojoj su kćer granične, ona ipak više nije tako mala.
    Nije mi se činilo u paketu da su baš tako male.

  27. #5177
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    skoro godinu dana nosim maske i nema kakvih nemam,
    ali ono što me smeta kod svih je, kad je lijepo po svim pravilima staviš na nos,
    lijevo i desno, u ravnini usta se napravi tunel, nadignu se, ne znam kako bih bolje objasnila.
    i tu su mi čak malo bolje platnene od kirurških.
    ono što bih ja htjela malom za školu su te skroz uske, ali kod njih me muči materijal.

    ima li netko da je nosio te uske? puno se znoji?

    iskreno ja jesam malo u panici, za par dana operacija i bojim se tog s*anja.
    nakon dojke sam imala užasno puno komplikacija i bila slaba, nadam se da ću ih sada izbjeći,
    ali želim što bolji izbor maskice za školu, nekako mi daje prividnu sigurnost.

  28. #5178
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=2TTg...ature=youtu.be

    MM ovako smota maloj masku, tako joj paše na lice, inače su joj gumice predugačke, a nestane i tunelčić.

    a možda da uzmeš one n95 maske za dijete?

  29. #5179
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

  30. #5180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Moja klinka je napravila gro maska koje su svima pasale,istina ima kroj za male i velike

  31. #5181
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ove su manje: https://www.c-and-a.com/eu/en/shop/c...tegoryId=15492
    Ove veće: https://www.meinbaby123.de/pawpatrol-masken/ kod nas sam vidjela pastelne Paw patrol.

  32. #5182
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,623

    Početno

    Meni su sve maske velike. Razmisljam staviti dječju jednokratnu,mozda bude bolja

  33. #5183
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.youtube.com/watch?v=2TTg...ature=youtu.be

    MM ovako smota maloj masku, tako joj paše na lice, inače su joj gumice predugačke, a nestane i tunelčić.

    a možda da uzmeš one n95 maske za dijete?
    Ovo je super fora, probat cu.

    A ove ffp2 su jednokratne?

  34. #5184
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da to su u principu jednokratne maske, premda čujem da ih ljudi luftaju, dezinficiraju, ne znam valja li to, posebno za dijete.

    Znam da su skupe, mislila sam ako želiš 'jaču' zaštitu do operacije. Možda ih ima i za manje novaca na ebayu, ali expressu ..

  35. #5185
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Tashunice,
    HRK 43.36 32%OFF | 5-200 PCS FFP2 mask KN95 maske face mask FFP2mask facial masks protect mask dust mask mouth mask KN95mask mascarillas tapabocas
    https://a.aliexpress.com/_msq4JTZ
    100 komada cca 36$ (dobiješ sitan popust kod prve marudžbe), možeš naručiti koliko želiš, nema poštarine.
    Pošalju odmah dan nakon narudžbe, kaže da se čeka min. 2 tjedna.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.09.2020. at 13:43

  36. #5186
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.09.2020. at 13:42

  37. #5187
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Mima, postoje ffp2 bas za djecu? Na tvom linku ne kuzim da ima odabrat razne velicine. Ugl je disad curka koristila kirurske, s gropicem na lastiku inace spada. Nisam sig. u ucinkovitost robenih, opet, ona se masu znoji i krirusku ce stopit brzo, a kod ffp2 ima onaj dzep zraka pa je ne mozes tek tako smicocit.

    Tash, po predepidemijskom ps-u ffp2 nisu visekratne. U pandemiji deklariraju da jesu ako se ne nose 8 h dnevno.

    Po predpandemijskom ps-u nema visekratnih osim neceg sto izgleda ko gas maska za trijebit vanzemaljce.

    Forumasica koja je oprala kirusku - vjer jr manje ucinkovita stila ko da je vec nosena. Ja radim neki kao check koliko maska stiti - pokusam kroz masku ugasit upaljac. Kod nekih robenih to ide lako, kod vlaznih kirurskih isto, s ffp2 ga skoro pa ne mogu ugasit, s novom kiruskom isto tesko.

    Probl. je sto se kriurska brzo smoci Stavljanje bilo cega je bolje od niceg a sto posto zastita samo ovo za trijrbljenje vanzemaljaca il ffp3 koja je katastrofa neudobna za nosenje i jedino ako se nosi pravilno.

    Nemam pojma koliko jr ovaj ekp s puhanjem plamena znanst utemeljen.A bolja je i najbezeznija robena ako se nosi par h u komadu disciplirano, nego najbolja ffp2 ako se s njom stalno ide skidi - stavi.

  38. #5188
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Plus ffp3 (s filterom) je mislim sebicna jer ona ne stiti msili. druge od tvog zraka pa sam je nosila s kiruskom i to je bilo za poludit neugodno (prvi odlazak frizeru nakon karantene).

  39. #5189
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Ffp2 stoji kao 'kljun' pa je od milja tako zovemo. Ovaj video gore s kirurskom je super, jer pokazuje kako mapravit takav kljun kod kiruske, a mislim da joj i to produljuje vijek. Moja se genetski znoji vise, cijel muzevljev familika su tip da im i po nosu kroz pore izbijaju grasci znoja (meni zasad ni u perimenop nije bas tako). Pa je taj dzepic dobrodosao. I moja mi je slala link na addidas, ociti je hit, al sam joj pokazala puhanje plamena kroz moju robenu od firme koja je alicnog ajmo rec kroja ko peterlinine, mozda malo bolje prijanjajuca. Onda je birala po udobnosti kljun (ffp2) i kirursku i cini jojnse kljun udobniji. Al sve to treba tek proc test visesatnog nosenja.

  40. #5190
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Ja N95 (bijeli kljun bez filtera) ne bih mijenjala svaka 3h nego bih bila s njom koliko god treba. Za pijenje vode maknem je s jednog uha i odmah vratim.
    Na webu ima i dječjih N95.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.09.2020. at 16:35

  41. #5191
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Dječje (prve na koje sam naišla)
    https://m.aliexpress.com/item/400134...1729265eE7Lv4o

  42. #5192
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku

    Osim svih mogućih varijanti nepravilnog nošenja na licu, od klasičnog nosa napolje preko svih vrsta prevelikih ili nevezanih spadajućih krpenih do meni najdražih "smaknem masku samo kad pričam", i juče viđenog "pokrivam desnu stranu lica levu luftiram ", maske se još nose preko očiju i čela, preko obrijane ćele na glavi, na ručnom zglobu, na osetljivom laktu ako se želi izraziti izrazita neustrašivost i podsmevanje režimu i nametnutim brnjicama.
    Ali na osjetljivom laktu...
    Zivjela ti meni, Pulinka, dobro si me nasmijala!

  43. #5193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala!

  44. #5194
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunice,
    HRK 43.36 32%OFF | 5-200 PCS FFP2 mask KN95 maske face mask FFP2mask facial masks protect mask dust mask mouth mask KN95mask mascarillas tapabocas
    https://a.aliexpress.com/_msq4JTZ
    100 komada cca 36$ (dobiješ sitan popust kod prve marudžbe), možeš naručiti koliko želiš, nema poštarine.
    Pošalju odmah dan nakon narudžbe, kaže da se čeka min. 2 tjedna.
    hvala čoksa, nemam toliko vremena, ali vjv ću i preko njih naručiti.
    sad ću uzeti kod nas pa kombinirat s drugim maskama.

  45. #5195
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Nedavno sam čitala neki njemački članak u kojem je pisalo ono što sam već spominjala da je u jednom tjednu došlo 940 ljudi iz Hrvatske, zaraženih covidom. Uglavnom, i tamo se spominjalo da je kod nas 12% testiranih pozitivno, što je očiti dokaz da se premalo testiranja radi, to smo već zaključili davno

    I sad gledam danas brojeve:
    Danas testirano 4047, od toga 334 nova. To je cca 8%, što je dosta manje od onih 12 % gdje nas Nijemci kritiziraju.

    Ali u Zagrebu - Provedeno je 489 testiranja, zabilježena su 74 slučaja. To je preko 15 %
    Split ima 105 oboljelih. Ne piše nigdje koliko su oni napravili testova.
    Da bi Split imao isti postotak kao ZG, moralo bi biti testirano 694 ljudi. Je li zbilja moguće da se u Splitu testiralo 200 ljudi više nego u ZG? Budući da je to malo vjerojatno, mislim si, kod njih mora da je preko 22 % testiranih pozitivno. (22% bi bilo da su oni testirali 477 ljudi, približno kao u Zg)
    Nadam se da sam nešto pobrkala.

  46. #5196

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Neki dan je ST objavio da najviše testiraju
    Je li stožer ili netko iz bolnice, sjetit ću se

  47. #5197

  48. #5198
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    A super! Glupo za reći, ali drago mi je. To je onda tih cca 700-900 testiranja. Opet i oni imaju veliki udio pozitivnih. Prosjek nam male sredine popravljaju.

  49. #5199
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    U Splitu se testira oko 840-870 ljudi svaki dan, bar koliko ja pratim izvjesca. Jedino ih se nedjeljom testira manje
    Neki dan, kad je bilo 30 novozarazenih, testirali su ih oko 200. A onda su se dan poslije hvalili "manjim brojkama"

    Za one koji skupljaju anegdote o mogucnosti zaraze od clana kucanstva. Odrasla kcer se razboljela, pozitivna na testu (imala dva dana temperaturu). Roditelji koji zive u istom kucanstvu nisu se razboljeli. Jesu li se zarazili, ne znam, nisu ih testirali. Uglavnom, bili su 14 dana s njom u samoizolaciji.

  50. #5200
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Stvarno bi bio red da se normiraju ovi brojevi. Ili barem iznosi sve podatke, kad se ljudi već vole time toliko bavit: koji postotak stanovništva svake županije je tesiran i koliki postotak testiranih je pozitivan. Bez toga, šta znače ovi neto brojevi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •