Stranica 171 od 383 PrviPrvi ... 71121161169170171172173181221271 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,501 do 8,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #8501
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Tako i mi, jednom tjedno veci shopping. Ostalo lokalna pekara i mali ducan. Kod nas je 50+ zarazenih svaki dan, pa se dodatno cuvamo

  2. #8502
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Najavili su uvođenje propusnica za međužupanijska putovanja od 21.12.
    Rezignirano prihvaćam, ionako nema putovanja za gušt, nego samo za potrebu.
    Samo ne znam da li će od restrikcija biti izuzeti oni koji su friško preboljeli koronu. Da li su uveli "Corona pass"? Pitam općenito.

  3. #8503
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel to sigurno? Znam da su govorili "možda budu neke mjere"?

  4. #8504
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim da nista jos nisu rekli i da nisu dovoljno organizirani za corona pass.

  5. #8505
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Razmatraju ponovno uvođenje propusnica za kretanje među županijama, prema tportalu

  6. #8506
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mi isto slabo idemo s djecom u dućan (nisam bila sigurno zadnjih mjesec-dva s njima, osim jednom sa starijom za odjeću)
    Tjedne narudžbe kupujemo online, uključivo voće i povrće i meso, eventualno skoknem do malog dućana po nešto sitno što fali (5 min ukupno boravka unutra).
    Jedino Lidl moram uživo, ali to odem rijetko, i to najčešće odmah ujutro kupim što treba i van.

    Ali to s djecom je totalno bezveze, štitit ih od dućana a svaki dan u školi u razredu satima s još njih 20+ - ako će se igdje zaraziti ti će sigurno biti škola, nigdje drugdje...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.12.2020. at 10:23

  7. #8507
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Razmatraju ponovno uvođenje propusnica za kretanje među županijama, prema tportalu
    Je, evo sam cula sad na vijestima.

  8. #8508
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da mi je znati koji je smisao te mjere sad kad je zaraza rasprostranjena po cijeloj državi podjednako ?!

  9. #8509
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je znati koji je smisao te mjere sad kad je zaraza rasprostranjena po cijeloj državi podjednako ?!
    Koje, o putovanjima?
    Ako mene pitaš to je jedino i logično, osim ako baš žarko želimo da u cijeloj državi bude jednako loše čim prije...

  10. #8510
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je znati koji je smisao te mjere sad kad je zaraza rasprostranjena po cijeloj državi podjednako ?!
    Smanjit posjete za Bozic. Puno ljudi ce bit na godisnjem pa ce samo skoknut obici babu i tetku.

    Npr ako u jednom neboderu ima 10 zarazenih stanova i u drugom isto 10, onda ima smisla ne dozvoliti posjete iz nebodera A u neboder B. Ako ne odem u drugi neboder kod prijateljice, necu zato kao kompenzaciju obici nekog susjeda kojeg inace ne obilazim, nego cu imati manje kontakata.

  11. #8511
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    A i nije svuda isto. Medjimurska danas 51% od testiranih preko PCR testova je pozitivno.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 12.12.2020. at 11:31

  12. #8512
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,525

    Početno

    Ja sam za propusnice.

  13. #8513
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Razmatraju ponovno uvođenje propusnica za kretanje među županijama, prema tportalu
    Ne bi to bilo loše. Ljudi bi barem dvaput razmislili trebaju li putovati ili ne...

  14. #8514

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I ja sam za propusnice da se smanji migracija.

    Pa oni koji su preboljeli koronu svejedno je mogu prenijeti, šta ne?
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 12.12.2020. at 14:04

  15. #8515
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ok, valjda ste u pravu, moram priznati da ne pratim više broj oboljelih po županijama, odnosno ne znam što brojevi znače za koju po veličini, čini mi se da su brojevi doata visoki svuda. Vjerujem da je namjera onemogućiti posjete za Božić. Inače ta mjera mi je i na proljeće bila najupitnija.

  16. #8516
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam za propusnice da se smanji migracija.

    Pa oni koji su preboljeli koronu svejedno je mogu prenijeti, šta ne?
    Pa ja mislim da je ne mogu prenijeti ako se ne mogu ponovo zaraziti.

  17. #8517

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja mislim da je ne mogu prenijeti ako se ne mogu ponovo zaraziti.
    Mislim da imunitet traje samo neko vrijeme. Cura koja radi sa nama je imala prije 4 mjeseca, i evo sada opet pozitivna.

  18. #8518
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    A možda je pozitivna cijeli vrijeme?

  19. #8519
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da imunitet traje samo neko vrijeme. Cura koja radi sa nama je imala prije 4 mjeseca, i evo sada opet pozitivna.
    Dakle ako se ne mogu zaraziti onda ne mogu niti prenijeti, to sam mislila.

  20. #8520
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Ja se nadam da će zaoštriti mjere maksimalno za Božić.

    Jer ako neće, onda će se dogoditi to da će npr u Njemačkoj biti stroge mjere (koje se kad si u Njemačkoj moraju i poštivati) pa će naši gastrabajteri masovno dolaziti u HR i obilaziti rodbinu. Jer im je dosadno biti zaključan u stanu u Njemačkoj pa će doći ovdje gdje su mjere blaže a nije ih potrebno poštivati jer kazni nema.
    Posljednje uređivanje od kajsa : 12.12.2020. at 16:41

  21. #8521
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,525

    Početno

    Nece dolazit, sumnjam jer po povratku u Njem moraju u karantenu.
    Ne sjecam se po zadnjem jel moraju i test radit na povratku.

    Moji sigurno ne dolaze jer im ne pada na pamet bit zatvoreni toliko dugo u stanu sve cetvero.

  22. #8522
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da će zaoštriti mjere maksimalno za Božić.

    Jer ako neće, onda će se dogoditi to da će npr u Njemačkoj biti stroge mjere (koje se kad si u Njemačkoj moraju i poštivati) pa će naši gastrabajteri masovno dolaziti u HR i obilaziti rodbinu. Jer im je dosadno biti zaključan u stanu u Njemačkoj pa će doći ovdje gdje su mjere blaže a nije ih potrebno poštivati jer kazni nema.
    Da, naši gastići su se već najavili, ali mi ih nemamo namjeru vidjeti.

  23. #8523
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa već su počeli dolaziti ljudi izvana. Zadnjih dana stalno slušam te neke priče o ljudima iz Njemačke. O našim ljudima. Imam dojam da ljudima više oni smetaju nego da dođu turisti i stranci, uopće ne kužim. Samo čitam zadnjih dana neki čudni bijes po društvenim mrežama.

    Ne moraju u karantenu na povratku u Njemačku. Jedino ako ovisi možda gdje su točno u Njemačkoj. Svi koje ja znam trebaju test na povratku i to je to.

    Test kad se dođe u Hrvatsku (ili samoizolacija) i test po povratku u Njemačku. Tata mi je došao, tako mu je rečeno.

    Nije došao jer mu je dosadno sjediti u stanu u Njemačkoj nego da vidi obitelj.

  24. #8524
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa već su počeli dolaziti ljudi izvana. Zadnjih dana stalno slušam te neke priče o ljudima iz Njemačke. O našim ljudima. Imam dojam da ljudima više oni smetaju nego da dođu turisti i stranci, uopće ne kužim. Samo čitam zadnjih dana neki čudni bijes po društvenim mrežama.

    Ne moraju u karantenu na povratku u Njemačku. Jedino ako ovisi možda gdje su točno u Njemačkoj. Svi koje ja znam trebaju test na povratku i to je to.

    Test kad se dođe u Hrvatsku (ili samoizolacija) i test po povratku u Njemačku. Tata mi je došao, tako mu je rečeno.

    Nije došao jer mu je dosadno sjediti u stanu u Njemačkoj nego da vidi obitelj.
    Pa evo, recimo meni kuma nema namjeru dolaziti iz Nizozemske.
    Kaže da će radije vidjeti roditelje preko skypa nego da im ugrozi zdravlje.
    Ja svojeg oca isto neću pozivati doma iz istog razloga iako živi sam.
    Samo ću se potruditi da mu nabavim sve što bi mu trebalo uz preporučenu distancu kod preuzimanja.

  25. #8525
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo, recimo meni kuma nema namjeru dolaziti iz Nizozemske.
    Kaže da će radije vidjeti roditelje preko skypa nego da im ugrozi zdravlje.
    Ja svojeg oca isto neću pozivati doma iz istog razloga iako živi sam.
    Samo ću se potruditi da mu nabavim sve što bi mu trebalo uz preporučenu distancu kod preuzimanja.
    Svatko donosi odluke za sebe. Samo kažem da ne dolaze ljudi jer im je dosadno i da ne kužim taj bijes koji se širi zadnjih dana. Niti će ti ljudi vidjeti te naše gastarbajtere na koje su bijesni, niti je to njihova obitelj, niti će itko njih ''ugroziti''. Tako da mi stvarno nije jasno.

    Meni je žao što ja svoje neću moći vidjeti. Ne mogu prijeći granicu. Da mogu, sigurno bih došla. Znam da to nije baš popularno reći, ali briga me. 9 mjeseci traje korona na ovim prostorima. Stvarno ne vjerujem ljudima koji će mi reći da se u 9 mjeseci ni s kim nisu vidjeli od obitelji/prijatelja.

  26. #8526
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ah pa nema toga neće ugroziti neće vidjeti kod zarazne bolesti, svatko tko je zaražen ugrožava druge, bez obzira na to vidjeli oni gastarbajtere ili ne.

    Samo pitam se tko u ovom trenutku ugrožava Hrvatsku koja je najgora u Eu.
    Prije se gastarbajteri mogu kod nas zaraziti.

  27. #8527
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Pa kod nas su donesene mjere za prijelaz preko granice.
    Dakle svi koji ulaze u RH, bez obzira na to koju putovnicu imaju, karantena ili test i karantena do negativnog testa.

    Kao i Mima misljm koga to ljudi iz Njemacke mogu ugroziti u RH? Ajd oni iz Luksemburga mozda, ali drugi dijelovi EU tesko.

  28. #8528
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku


    Kao i Mima misljm koga to ljudi iz Njemacke mogu ugroziti u RH? Ajd oni iz Luksemburga mozda, ali drugi dijelovi EU tesko.

  29. #8529
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kod nas su donesene mjere za prijelaz preko granice.
    Dakle svi koji ulaze u RH, bez obzira na to koju putovnicu imaju, karantena ili test i karantena do negativnog testa.

    Kao i Mima misljm koga to ljudi iz Njemacke mogu ugroziti u RH? Ajd oni iz Luksemburga mozda, ali drugi dijelovi EU tesko.
    Po najnovijim podacima i one iz Luksemberga možemo ugroziti, oni nas ne

    Inače može i negativan PCR test napravljen u zadnjih (mislim) 48h, onda ne treba karantena. Znam neke koji i dalje non-stop putuju, samo što se zbog toga stalno testiraju... To za EU. Za Kinu ili npr Australiju trebaš negativni test da te uopće prime na avion, a po dolasku onda dodatno minimalno 2 tjedna karantene

  30. #8530
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Sto bi Angela Merkel rekla - susret koji se nije dogodio je dobar susret.

    Ovo obilazenje rodbine mi je mrak. Poput pcela na livadi prenosi se pelud iz stana u stan, iz lifta u lift, iz pekare u pekaru, pa hop do skole i do onkoloskog pacijenta. Svejedno je je li iz Njemacke ili iz Perušića. Valjda je jasno da takvo ponasanje ugrozava sve nas, a ne samo rodbinu jer se virus začudo prenosi neovisno o tome jesu li ljudi rodjaci.

  31. #8531
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Po najnovijim podacima i one iz Luksemberga možemo ugroziti, oni nas ne
    Ja sad ne kuzim je l ovo zezanje ili ozbiljno. Odgovorit cu kao da je ozbiljno.

    Sasvim je svejedno jesam li Mađarica ili Talijanka ako sam pozitivna. Ili ako sam negativna. To sto je dvostruko manja vjerojatnost da sam zarazena ako sam Njemica, to ne mijenja na stvari da mogu biti ili pozitivna ili negativna. I da kad dodjem kod prijateljice, a poslije obidjem baku, da sam i usla cista u drzavu, mogu ugroziti baku preko prvog kontakta. I usput mozda jos zarazim neko dijete koje ceka mjesecima termin za operaciju i sad opet ne moze. Ili u Zagreb vise ne prime pacijenta iz Bjelovara jer su se ljudi pozelili jedni drugih, pa nek umre ovaj.

    Ne kuzim. Zalosti me ovo. Zar vi zaista nikoga ne poznate kome je zivot trenutno ugrozen zbog korone, a ne od korone? Jer su odgodjene druge operacije. Ja poznam, svoju mamu.

    Zivjeli!

  32. #8532
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,525

    Početno

    Ja ih poznajem dosta od onkoloskih bolesnika do zena koje su u dugom protokolu za potpomognutu, a moze im se dogoditi da budu pozitivne i dzaba svo kljukanje hormonima tjednima
    nije ugroza zivota drugi primjer, ali meni osobno isto vrlo tezak za psihicki podnijet.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.12.2020. at 00:53

  33. #8533
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Svatko donosi odluke za sebe. Samo kažem da ne dolaze ljudi jer im je dosadno i da ne kužim taj bijes koji se širi zadnjih dana. Niti će ti ljudi vidjeti te naše gastarbajtere na koje su bijesni, niti je to njihova obitelj, niti će itko njih ''ugroziti''. Tako da mi stvarno nije jasno.

    Meni je žao što ja svoje neću moći vidjeti. Ne mogu prijeći granicu. Da mogu, sigurno bih došla. Znam da to nije baš popularno reći, ali briga me. 9 mjeseci traje korona na ovim prostorima. Stvarno ne vjerujem ljudima koji će mi reći da se u 9 mjeseci ni s kim nisu vidjeli od obitelji/prijatelja.
    Riri, uzivaj u bezbriznosti.
    Mislim da ni sama ne vjerujes u to sto si napisala da svatko odlucuje o sebi. Radi se o zaraznoj bolesti.

    I ne, ne idem kod rodbine za Bozic. Ako koga vidim, to je vani u setnji.

  34. #8534
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, uzivaj u bezbriznosti.
    Mislim da ni sama ne vjerujes u to sto si napisala da svatko odlucuje o sebi. Radi se o zaraznoj bolesti.

    I ne, ne idem kod rodbine za Bozic. Ako koga vidim, to je vani u setnji.
    Znam da se radi o zaraznoj bolesti. Poštujem stvarno svaku mjeru, masku sam nosila i nosim i tamo gdje se nije moralo, dezinficiram kvake u stanu svaki dan dva puta, svaku stvar koju donesem iz trgovine dezinficiram.

    Ali eto, i popijem ponekad kavu s nekim. Ne smatram da ugrožavam nečije zdravlje i život tako. Ako stvarno postoje ljudi koji u 9 mjeseci nisu imali nijedno druženje, svaka im čast. Zaista svaka čast, ja sam imala i priznajem da jesam. Odmaknemo se, ne ostvarujemo blizak kontakt, ne grlimo se, ne ljubimo se, ali katkad popijemo kavu i popričamo.

    I poznajem ljude koji su ugroženi zbog korone. Najbliži primjer mi je muž koji je u bolnici zbog komplikacije upale pluća. Jer ga nitko nije htio pregledati bez testa zbog sumnje na koronu, već sam pisala tu. Sigurna sam da je bilo načina uz svu tu opremu koja postoji. Samo nije bilo želje. I upala se ne smiruje i trenutno je jako loše.

    I zato mi je malo dosta čuvanja od glupe korone. Znam da reagiram neracionalno i emotivno. Jednostavno sam nakon njegove hospitalizacije došla do toga da će nas prije ubiti nehumanost nego virus. I dalje se planiram čuvati. Svi mi. Ali isto tako, ne osjećam se krivom što će mi za Božić doći petero ljudi u različito vrijeme. I što će pojesti kolače kod mene u prozračenoj prostoriji sa razmakom od 2,5-3 metra.

  35. #8535
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Umro je Kukuruzovic. Bila sam na koncertu u Laubi prije tocno godinu dana.

  36. #8536
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da se radi o zaraznoj bolesti. Poštujem stvarno svaku mjeru, masku sam nosila i nosim i tamo gdje se nije moralo, dezinficiram kvake u stanu svaki dan dva puta, svaku stvar koju donesem iz trgovine dezinficiram.

    Ali eto, i popijem ponekad kavu s nekim. Ne smatram da ugrožavam nečije zdravlje i život tako. Ako stvarno postoje ljudi koji u 9 mjeseci nisu imali nijedno druženje, svaka im čast. Zaista svaka čast, ja sam imala i priznajem da jesam. Odmaknemo se, ne ostvarujemo blizak kontakt, ne grlimo se, ne ljubimo se, ali katkad popijemo kavu i popričamo.

    I poznajem ljude koji su ugroženi zbog korone. Najbliži primjer mi je muž koji je u bolnici zbog komplikacije upale pluća. Jer ga nitko nije htio pregledati bez testa zbog sumnje na koronu, već sam pisala tu. Sigurna sam da je bilo načina uz svu tu opremu koja postoji. Samo nije bilo želje. I upala se ne smiruje i trenutno je jako loše.

    I zato mi je malo dosta čuvanja od glupe korone. Znam da reagiram neracionalno i emotivno. Jednostavno sam nakon njegove hospitalizacije došla do toga da će nas prije ubiti nehumanost nego virus. I dalje se planiram čuvati. Svi mi. Ali isto tako, ne osjećam se krivom što će mi za Božić doći petero ljudi u različito vrijeme. I što će pojesti kolače kod mene u prozračenoj prostoriji sa razmakom od 2,5-3 metra.
    Nazalost nedostupna zdravstvena skrb za druge bolesti u vrijeme epidemije visko zarazne bolesti jest posljedica epidemije.
    Nije covid odvojen od sveg ostalog . I to jest najveci rizik epidemije koja nije pod kontrolom-raspad sustava. Jer resursi su ocito ograniceni.

  37. #8537

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Riri, ja nisam vidjela prijatelje punih 11-12 mjeseci, mamu i sestru sam vidjela jedini i zadnji put ove godine prije pet mjeseci, prije tog puta je prošlo 6.5 mjeseci. Zbog Corone i mjera. Znači u godini dana jednom i to na kratko. Tužno, ali istinito.

  38. #8538

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    I da je užasno psihički teško, bome je.

  39. #8539
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Uzalud maske i dezinfekcija ako se ljudi druže po kućama.

  40. #8540
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,525

    Početno

    Jako mi je zao zbog tvog muza, razumijem tvoju potrbu za druzenjem s obzirom na sve okolnosti, trudna s malom bebom +jos jednim djetetom, izolirana od drugih uz ritam doji, setaj, kuhaj, spremaj, radi, doji, pelene, smiruj, igraj se, doji, kuhaj...posao od doma...doji, pelene, uspavljuj..ne vidjas svoje.Daleko ste.

    Hocu reci ta potreba za komunikacijom uzivo s odraslom osobom van tog svakodnevnog napornog ritma mi ke potpuno shvatljiva.

    Ali ja zaista mislim da su ta privatna druzenja u zatvorenom najveci uzrok sirenja zaraze.

    Meni sve to strahovito nedostaje, ali stvarno se drzimo toga da nema nikakvog minglanja po stanovima.

    Eventualno vani neka setnja na otvorenom s frendicom, nikada neke velike grupe ljudi.

    Tesko je zaista al racunam da nam je to za bolje sutra.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.12.2020. at 09:14

  41. #8541
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Umro je Kukuruzovic. Bila sam na koncertu u Laubi prije tocno godinu dana.
    Baš mi je žao. Nama je isto bio drag, pogotovo mom starijem sinu.

  42. #8542
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, ja nisam vidjela prijatelje punih 11-12 mjeseci, mamu i sestru sam vidjela jedini i zadnji put ove godine prije pet mjeseci, prije tog puta je prošlo 6.5 mjeseci. Zbog Corone i mjera. Znači u godini dana jednom i to na kratko. Tužno, ali istinito.
    pretpostavljam da je ovo vezano za to što živite daleko i niste stekli puno prijatelja u blizini?
    Jer inače zaista mislim da nije bilo potrebe za tim da čovjek ne vidi nijednog prijatelja 11 mjeseci, imali smo 4 mjeseca ljeta, a i toplu jesen, pa i sada kad je lijepo vrijeme može se organizirati s prijateljima i otići zajedno u šetnju.
    Hoću reći, ne bih nikako postavljala tu normu "ne treba se uopće viđati s prijateljima godinu dana". To je prilično važna ljudska potreba, i ako je se može zadovoljit, a mislim da u priličnoj mjeri može, onda i treba.

  43. #8543
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Kod mene druženja po stanovima nema od veljače, znači već 10 mjeseci.

    Šetnje po vani ima.
    Preko ljeta kava na otvorenom.
    U kafić/restoran u zatvoreno također nisam ušla 10 mjeseci. Samo otvorene terase dok je vrijeme dozvoljavalo.

  44. #8544
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sad ne kuzim je l ovo zezanje ili ozbiljno. Odgovorit cu kao da je ozbiljno.

    Sasvim je svejedno jesam li Mađarica ili Talijanka ako sam pozitivna. Ili ako sam negativna. To sto je dvostruko manja vjerojatnost da sam zarazena ako sam Njemica, to ne mijenja na stvari da mogu biti ili pozitivna ili negativna. I da kad dodjem kod prijateljice, a poslije obidjem baku, da sam i usla cista u drzavu, mogu ugroziti baku preko prvog kontakta. I usput mozda jos zarazim neko dijete koje ceka mjesecima termin za operaciju i sad opet ne moze. Ili u Zagreb vise ne prime pacijenta iz Bjelovara jer su se ljudi pozelili jedni drugih, pa nek umre ovaj.

    Ne kuzim. Zalosti me ovo. Zar vi zaista nikoga ne poznate kome je zivot trenutno ugrozen zbog korone, a ne od korone? Jer su odgodjene druge operacije. Ja poznam, svoju mamu.

    Zivjeli!
    Ja Jelena shvaćam da si ti očito u nekoj psihički teškoj situaciji iz tvojih postova, ali trebala bi shvatiti da postoje i drugi pristupi kako se ljudi suočavaju s realnošću, a ne strogo-ozbiljno u stilu osnovnoškolske učiteljice pred razredom osmogodišnjaka.

    Uostalom da je svejedno kolika je incidencija u kojoj državi ne bi postojale službene preporuke o tome u koju se državu smije/ne smije putovati temeljem tih podataka. U tvom primjeru je nebitno je li netko Mađarica ili Talijanka ili Hrvatica na individualnom nivou a ja (osobe prije mene) su pisale na nivou populacije odnosno na nivou statističke vjerojatnosti gdje je javnozdravstveno itekako bitno iz koje države dolaze osobe (ako ih je više) i kamo idu i gdje će boraviti dulje vrijeme. U konačnici na velikim brojevima, statistika je gotovo uvijek u pravu, i nju nije briga jesi dobio rižu ili meso u sarmi. Ali sarma je ta kakva je.

    Što se tiče nedruženja moram priznati da sav taj silni oprez mi je apsurdan u kontekstu činjenice da nas roditelje školske djece država prisiljava da svaki dan budu naša djeca satima u školama u malim razredima nagurana s 20+ djece u jednoj prostoriji i sva ta silna izbjegavanja međusobnih druženja 1x mjesečno a s druge strane mi djeca svaki dan idu u epidemiološku bombu i onda dođu doma - nemam namjeru nostii masku i dezifincirati sve pred sobom jer su mi djeca u kući. Tako da sve uzalud... Znam za već N slučajeva gdje su djeca donijelas iz škole virus i zarazila ukućane tako da uzalud sve... Možda se malo smiri nakon produljenih praznika. Možda. Veeeeliko možda.

  45. #8545

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da je ovo vezano za to što živite daleko i niste stekli puno prijatelja u blizini?
    Jer inače zaista mislim da nije bilo potrebe za tim da čovjek ne vidi nijednog prijatelja 11 mjeseci, imali smo 4 mjeseca ljeta, a i toplu jesen, pa i sada kad je lijepo vrijeme može se organizirati s prijateljima i otići zajedno u šetnju.
    Hoću reći, ne bih nikako postavljala tu normu "ne treba se uopće viđati s prijateljima godinu dana". To je prilično važna ljudska potreba, i ako je se može zadovoljit, a mislim da u priličnoj mjeri može, onda i treba.
    Pričam o prijateljima u ZG. Ove u AT smo vidjeli koliko su prilike i ograničenja dozvoljavali, ali drugačija je veza s prijateljima koje znaš 30 ili 20 godina, oni mi jednostavno više fale. Naravno da je to jedna od osnovnih potreba, ali meni prijatelj ne može zamjeniti mamu, sestru, nećake...

  46. #8546

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    A na otvorenom smo bili koliko god smo mogli i iskoristili ljeto, ali u ZG nismo išli zbog karantene, testova, poslodavca, brige...

  47. #8547

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Riri, žao mi je što pitam, ali zaista nisam shvatila jer sam se pogubila u prethodnih par stranica, da li ste vi 100% sigurni da nijedno od vas nema covid?
    Do sada znam više od nekoliko osoba koje su imale 100% simptome korone, sa višednevnim gubitkom ukusa i mirisa, a da je test negativan.
    Jer nikad nisu dobili PCR test, nego antigenski ili serološki.
    (Uostalom, pretpostavljam da čak i PCR test može biti lažno negativan ako je uzorak uzet nepravilno, tj. nema u uzorku materijala za analizu?? Da li sam u zabludi za ovo?)
    Sa druge strane, znam ljude koji su pozitivni na testu a da nisu izgubili ukus i miris, ili su ga izgubili na vrlo kratko vreme.
    Naravno da nije nemoguće dobiti jaku upalu pluća i zbog drugih uzročnika, ali nije baš ni verovatno za mladu i zdravu osobu koja se štitila maskom, a pri tome je trenutno osnovni uzrok ozbiljne upale pluća upravo korona virus.

    Želim da tvom mužu sve krene nabolje, jer znam kako se osećaš, bila sam svojevremeno u situaciji sličnoj tvojoj samo je trajala kraće, i stresno je jako. Nadam se da si se bar ti potpuno oporavila?

  48. #8548
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    U mom mikrookruzenju nove zaraze su od zubara, frizera, a najvise druženje po kolinju i kletima i vikendicama. Kaze žena u lokalnom ducanu da nikad nisu toliko alkohola prodavali kao sad. Ljudi kupe i odu po vikendicama, po bregima gdje nema susjeda i uzivanac

    Zato mi na broj stanovnika imamo prevelik broj novozarazenih

  49. #8549
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    U mom mikrookruzenju nove zaraze su od zubara, frizera, a najvise druženje po kolinju i kletima i vikendicama. Kaze žena u lokalnom ducanu da nikad nisu toliko alkohola prodavali kao sad. Ljudi kupe i odu po vikendicama, po bregima gdje nema susjeda i uzivanac

    Zato mi na broj stanovnika imamo prevelik broj novozarazenih
    Eh, da...
    Moj kolega je paničar na poslu, ali ga to ne smeta da vikendom ode ovako s prijateljima. Nije jedini. A ja se ne usudim obići roditelje baš zbog takvih. Osim toga, idem u trgovinu kao i svi oni koji su bili na misama, po kletima i na sličnim mjestima.

  50. #8550
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi se družimo povremeno s jednim prijateljima. Tipa svaka 3 tjedna. Cure su nam najbolje prijateljice i idu zajedno u školu tako da su one u svakodnevnom kontaktu. Mi znamo njihov ritam i oni naš. On radi online od 2.mjeseca, a ona radi, ali sama u svojoj sobi. Znamo koliko su odgovorni i paze se, a tako i mi. Naravno to nije nikakva garancija, ali smo uzeli u obzir da su nam cure svaki dan zajedno i eto preuzeli taj rizik. U lockdownu na proljeće kad nisu išle u školu nismo se vidjeli 2.5mj, rođendansku pjesmu smo mu pjevali pod balkonom.
    Sad kad mi je mama umrla, da nije bilo njih i da J. nije poslije škole išla k njima bila bi gladna s obzirom na sve što treba obaviti oko ukopa, a i nas su fino nahranili.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •