Stranica 174 od 383 PrviPrvi ... 74124164172173174175176184224274 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,651 do 8,700 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #8651
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri,
    Kako je muz? Jel mu ide na bolje? Mislim na vas
    Bolje je, hvala ti. Pustili su ga danas kući.

  2. #8652

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sustav je u banani i to ti je gadljivo?
    Gadljivo ti je sto se siromasan zdravstveni sustav u siromasnoj zemlji nasao usred epidemije?
    Da, gadljivo mi je ono što sam ja vidjela/ doživjela, a ne ono što si ti sebi zamislila.

  3. #8653
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne cudi me uopce jer dosta zdravst.osoblja se ni ne misli sada odmah cijepiti.
    Dosta prijatelja mi radi u bolnicama ili raznim poliklinikama, isto nece (1 frend se prijavio da hoce).

    Meni osobno to sasvim dovoljno govori.
    Možda ne žele jer imaju već antitijela?

  4. #8654
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne cudi me uopce jer dosta zdravst.osoblja se ni ne misli sada odmah cijepiti.
    Dosta prijatelja mi radi u bolnicama ili raznim poliklinikama, isto nece (1 frend se prijavio da hoce).

    Meni osobno to sasvim dovoljno govori.

    Ja se ne bih cijepila u tim prvim tranšama, da me netko pitao da se izjasnim. Srecom, nitko me nista nije ni pitao
    X. Al znam i inace da se i stav (nesluzbeni, izmedju nas stav) promijenio - ni dri ne zive u zrakopraznom prostoru pa su i oni nesigurni cak i oko preporuka za cjepivo protiv gripe, mijenja se cijela klima, iako se ja nadam da ve se opet na staru skolu vratit, a ne ono teska dubioza dal de protiv gripe cijepit il.ne, a kamoli ovog cjepiva. Moja LOM-ica je stara skola i svidja mi se zbog toga - naravno za gripu (inace sam nailazila i na djecje pulmologe koji su bili misljenja da ha astmu mozda ne treba djecu cijepiti, normalno da to unosi nesigurnost).

    I ja, znaci, cekam prvi esalon kako ce odreagirati, pogotovo ljude kod kojih je cost - benefut jasniji - kristalno je jasno da su jako ugrozeni od korone pa se nemaju sta mislit puno. Moj je neki osobni timeline da ce se to sve uskristalizirat do jeseni, i ako me ne zakaci korona do uskrsa, onda cemo opet imat manji predah na proljece/ljeto, a najesen bih se cijepila. To je kao plan, a mos mislit kako bas puno mogu planirat ko iko od nas.

    Koliki ce se vasih mama / tata cijepiti, kod njih je cost-benefit jasniji. Jel se jos ciji roditelj javio ko dobrovoljac?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.12.2020. at 00:21

  5. #8655
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ne žele jer imaju već antitijela?
    LOL. Isto ko i mi, svaki drugi bit ce antitijela.

  6. #8656
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Priča mi danas MM da je njegovog imunokompromitiranog kolegu zvala liječnica da ga pita želi li se zapisati za cijepljenje. Pitao ju je što ona misli, rekla mu je da ne zna što bi mu rekla, ali da nije baš za to. I što reći? Liječnici koji savjetuju ljudima da se ne cijepe.
    To je skroz normalno. Zaista imamo premalo sluzbenih informacija u sustavu pa zena i tako odgovara.
    Zapravo pretpostavljam da obiteljski imaju informacija kao i mi ostali , a to je nista.
    Svakako se nadam da ce sluzbene informacije stici ovih dana.
    Vec sam gore pisala da je isao popis zainteresiranih po bolnici. Jedan dan netko je slucajno javio na WA grupu da ide popis . Pa smo zvali glavnu tehnicarku da provjeri da li je to istina. Pa je ona javila da je istina i morali smo se popisati u roku 2 sata . Bez ikakvih detalja.
    Tako da mene ne cudi 50% ljudi na popisu. Vjerujem da dobar dio njih nije dobio priliku za popisati se niti prave informacije.

  7. #8657
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne cudi me uopce jer dosta zdravst.osoblja se ni ne misli sada odmah cijepiti.
    Dosta prijatelja mi radi u bolnicama ili raznim poliklinikama, isto nece (1 frend se prijavio da hoce).

    Meni osobno to sasvim dovoljno govori.

    Ja se ne bih cijepila u tim prvim tranšama, da me netko pitao da se izjasnim. Srecom, nitko me nista nije ni pitao
    Zasto bi te bilo tko i pitao. Nisi prioritetna skupina.
    Cekaj red , pa onda eventualno ako ostane mozes odlucivati.
    ( uvijek pozdravljam ideju da netko ne zeli. Ostati ce vise onima kojima treba.)

  8. #8658
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Zapravo sam sokirana cinjenicom koliko ljudi "ne vjeruje " u cjepivo. Izrada cjepiva je tehhnologija koja se upotrebljava vec preko 100 godina. Nije to let na Mars , nego prije topla voda.
    Jasno da postoji odredeni rizik da dugotrajno cjepivo ima odredene nuspojave kod odredenig broja ljudi koje se sad ne vide. Isto tako nazalost i covid ima odredene dugotrajne posljedice raznih vrsta koje sad jos nisu isplivale na povrsinu ( neke neuroloske jesu, i problemi sa zgrusavanjem i tako...).

    U svakom slucaju stavila sam se na popis kao prioritetna skupina, a muz je rekao obiteljskoj da ga zapise kad na red dodu gradani.
    Punoljetno dijete bi takoder rado primilo cjepivo, ali on je tek napunio 18. i rizik od tezih oblika je mali. On ce pricekati neko vrijeme .
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.12.2020. at 05:47

  9. #8659
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kao korisnik zdravstvenog sustava s obje strane bare (ok, sad koristim samo ovaj prekomorski), rekla bih da idealni zec lezi u nekom grmu na pola puta. Mozda malo vise prema solidarnoj strani, ali nisam sigurna. Zapravo, rekla bih da bi trebao vuci na solidarnost, ali s druge strane, plasilo bi me kako bi ljudi prihvatili da ne moze sve na sto su navikli (kad bi se, na primjer, odjednom sve promijenilo u Hrvatskoj). Uz skupa lijecenja i lijekove, mislim da se najvise zaboravlja na pusta cuvanja trudnoce (od plusa do poroda), porodiljnih od godinu dana i raznoraznih bolovanja za sebe i za djecu, bracnog druga zbog akutnih bolesti, kronicnih bolesti, oporavaka od bolesti, oporavka od oporavka... Karikiram malo i svakako ne mislim da su bolovanja losa (a kamoli ostanak s djetetom u prvoj godini zivota), ali i to kosta. Dijelom poslodavca, a dijelom HZZO.

    Tu nema nis' od toga. Eventualno malo placenog bolovanja, ako je poslodavac dobar, a ti dovoljno dugo zaposlen da bi ih i skupio. (Sto nije dobro, ali kao sto rekoh, tu nema solidarnost i vise manje je sve iz dzepa. Predubokog.)

  10. #8660
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Je, Kaae, i mene ljute silna bolovanja od kojih je sigurna trećina neopravdana.
    Ali, što reći na to kad voditeljica uglednog odsjeka na uglednom institutu kao jednu od prednosti rada kod njih navodi, citiram:”...možete na bolovanje kad god hoćete” na što sam joj odgovorila da ja idem na bolovanje kad sam bolesna, a ne kad god hoću. Druga prednost rada kod njih je bila :”mi sve spajamo...”
    I ne zezam se jer uistinu je tako bilo, a to je rekla nakon što sam komentirala da je plaća premala i nema mogućnosti napredovanja (državna služba).
    Dokle god će ljudi doživljavati naš zdravstveni sustav kao nešto na što imaju bezgranično pravo, ne bu dobro.
    I fora mi je kak bi mnogi sa cijepljenjem pričekali nuspojave ovih koji će se prvi cijepiti i ak bude ok, što onda? Navaliti na doktore da sad ipak bi se cijepili?
    Jel’ itko razmišljao da cjepiva možda ne bude dovoljno? Barem ne u startu, a virus će i dalje kolati među nama i ubijati sve više.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #8661
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pazite kod nas...30.10.djeca bila pozitivna, mlađi bez simptoma, stariji 3 dana temp., muž i ja opcs slabost, bolni mišići i zglobovi, nas nisu testirali. Bili u izolaciji svi. Ja radim test jucer pcr radi odlaska u bolnicu i test pozitivan...nikakve simptome nemam...malo šmrcam što pripisujem sinusima, miris i okus imam... zbunjena sam skroz
    Citiram:
    "Neki su zaraženi više puta, ali teško je to dokazati. Znam nekoliko slučajeva, ali nismo sačuvali uzorke da bismo to dokazali. Imamo ljude koji su od prvog pozitivnog nalaza kad su bili pozitivni odsjedili 10 dana izolacije, nakon 40 dana postali zaraženi sa simptomima", otkrio je Kaić.
    Svačeg ima.

  12. #8662

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliki ce se vasih mama / tata cijepiti, kod njih je cost-benefit jasniji. Jel se jos ciji roditelj javio ko dobrovoljac?
    Moja mama se javila. Zapravo, nije samoinicijativno, nego je zvala ambulantu zbog recepta, pa ju je sestra usput pitala želi li se zapisati za cjepivo. Zapisala se.
    I ja bih se rado cijepila, ali sad razmišljam koliko je to opravdano, radije bih dala prednost nekome kome je potrebnije (nisam ugrožena skupina, čak i u normalnom životu bez karantene komuniciram s malim brojem ljudi pa nisam ni izložena). A opet, ako se bude ljude vuklo za rukav i poticalo ih da se cijepe, ako bude slab odaziv, u tom slučaju bih se javila. Ne znam još.
    O nuspojavama kao razlogu za necijepljenje uopće nisam razmišljala.

  13. #8663
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Zanimljiv članak na temu cijepljenja, a sviđa mi se i dio oko cijepljenja djece koji već neko vrijeme tamo vrijedi (stavljam link da se vidi da nije neki fake news, a prijevod je google)

    http://www.rainews.it/dl/rainews/art...26f586a50.html

    In San Marino, citizens who choose not to get the vaccine for Covid-19, when this is available, free but not mandatory, will have to pay for the treatment out of their own pocket if they get sick from the Coronavirus. This is the proposal of the Secretary of State Roberto Ciavatta, on which the San Marino government, the Congress of State, is thinking and will take a decision in a short time.
    San Marino healthcare for the citizens of the Titano is totally free. But in the Republic a solution for the 'no vax' had already been found a few years ago on the vaccinations of children. The San Marino legal system (law 23 May 1995 n. 69 - Article 7 under the title Objections) establishes in fact that the parents of unvaccinated children must take out insurance for damages against third parties
    Kao što rekoh, svaka država ima i batinu - ako poželi. Naša je trenutno na 4. mjestu na svijetu po broju umrlih na 100.000 (onaj 7-days rolling average), prešišali smo i maksimum italije ili francuske ili švedske iz proljeća, i grabimo naprijed dok premijer govori kako neće pričati o osobnoj odgovornosti... S tim da brojimo samo umrle u bolnicama, gdje su tek oni iz domova...

  14. #8664
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto bi te bilo tko i pitao. Nisi prioritetna skupina.
    Cekaj red , pa onda eventualno ako ostane mozes odlucivati.
    ( uvijek pozdravljam ideju da netko ne zeli. Ostati ce vise onima kojima treba.)
    Pa upravo to sam i napisala. Srecom nisam rizicna i nitko me nije pitao, da je znam sto bih odgovorila.
    Al neka smo i to jos jednom utvrdile ponavljanje je majka znanja.

  15. #8665
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama se javila. Zapravo, nije samoinicijativno, nego je zvala ambulantu zbog recepta, pa ju je sestra usput pitala želi li se zapisati za cjepivo. Zapisala se.
    I ja bih se rado cijepila, ali sad razmišljam koliko je to opravdano, radije bih dala prednost nekome kome je potrebnije (nisam ugrožena skupina, čak i u normalnom životu bez karantene komuniciram s malim brojem ljudi pa nisam ni izložena). A opet, ako se bude ljude vuklo za rukav i poticalo ih da se cijepe, ako bude slab odaziv, u tom slučaju bih se javila. Ne znam još.
    O nuspojavama kao razlogu za necijepljenje uopće nisam razmišljala.
    Ja sam prijavila mlađeg sina (astmatičar) pa su nas iz ambulante pitali jesmo li i mi ostali iz obitelji zainteresirani. Napisala sam da jesmo, ako bude moguće. Sad smo na popisu, ali za sada je to sve.

    Ne očekujem da će nas sve odmah cijepiti, ali bila bih mirnija da naš E. dobije cjepivo u prvom krugu. Vidjet ćemo...

  16. #8666
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Sillyme,
    Meni je ovo rjesenje iz San Marino vrlo korektno i pristala bih rado na takvo nesto.

  17. #8667
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Zdravstveni sustav ima gomilu problema, ali rješenje za te probleme ne mora biti napuštanje solidarnog sustava.
    Niti su liste čekanje ekskluzivno hrvatska boljka, one postoje gdje god je veliko opterećenje sustava.
    Politizacija zdravstva, namještene javne nabave, racionalizacija troškova (koja nije na teret zdravstvenih djelatnika), revizija korisnika besplatnog dopunskog itd su stvari koje bi trebalo riješiti prije nego odlučimo preći na privatno zdravstvo.

    Što se cijepljenja tiče, cijepit ću se čim bude moguće, baš zato što nitko neće. Ne očekujem cjepivo 100% učinkovitosti s 0% nuspojava, dobro mi je i ovo što nude. I ako će nas moje cijepljenje makar malo pogurat prema izlazu iz ovog limba, nemam što razmišljati.

  18. #8668
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja ću se isto cijepiti, a pretpostavljam i ostali doma (nismo još pričali). Ne želim si upalu pluća u doba raspada zdravstvenog sustava.

    A inače, bez cjepiva ćemo možda moći putovati unutar EU ali čisto sumnjam van nje, pogotovo tamo negdje nakon ljeta ako se ispune planirane kvote proizvodnje i isporuek cjepiva. A putovanja su jedna od stvari koje nas sve jako vesele...

  19. #8669
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A zamislite da drzava ponudi mrkvu - smanjenje liste cekanja za neke pretrage za cjepise, tipa 50% krace cekanje za mr . Ja ko i vecina medicinara cekam vise podataka, da nije navrat-nanos.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.12.2020. at 09:19

  20. #8670
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja sam misljenja da cemo se svi morat cijepit, tili-ne tili. jednostavno, budes li zelio putovat to ce bit uvijet
    vjv i za neke poslove ce bit uvijet. tako da ne razmisljam puno o tome, vjv cemo se i ja i djeca cijepit.

  21. #8671
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prijavila mlađeg sina (astmatičar) pa su nas iz ambulante pitali jesmo li i mi ostali iz obitelji zainteresirani. Napisala sam da jesmo, ako bude moguće. Sad smo na popisu, ali za sada je to sve.

    Ne očekujem da će nas sve odmah cijepiti, ali bila bih mirnija da naš E. dobije cjepivo u prvom krugu. Vidjet ćemo...
    Mene je baš rastužilo ovo o teškim alergičarima. Znam da se djeca ispod 16 još ne cijepe, ali nije mi drago da se možda J. neće moći cijepiti kad to za djecu bude moguće.

  22. #8672
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam misljenja da cemo se svi morat cijepit, tili-ne tili. jednostavno, budes li zelio putovat to ce bit uvijet
    vjv i za neke poslove ce bit uvijet. tako da ne razmisljam puno o tome, vjv cemo se i ja i djeca cijepit.
    pa da, ja pretpostavljam npr. za iznajmljivače i ostale turističke radnike da će biti uvjet, negdje na razini EU, i prema tome to je već velik dio populacije u našim županijama

  23. #8673
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je baš rastužilo ovo o teškim alergičarima. Znam da se djeca ispod 16 još ne cijepe, ali nije mi drago da se možda J. neće moći cijepiti kad to za djecu bude moguće.
    Jesi vidjela ovo: https://acaai.org/news/american-coll...actions-pfizer

    Moji su mali (8 i 4) pa su daleko od cijepljenja, ali pratim zbog alergija (oboje na hranu, jedan s povijescu anafilakse).

  24. #8674
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sad ovo s cijepljenjem u bolničkim kontroliranim uvjetima,ne kužim kak budu oni kontrolirali prenosi cjepiva ako mora biti na tak niskoj temperaturi

  25. #8675
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa da, ja pretpostavljam npr. za iznajmljivače i ostale turističke radnike da će biti uvjet, negdje na razini EU, i prema tome to je već velik dio populacije u našim županijama
    To vam je taj moj timeline.. Ne prva transa. Ja sam sasino pitanje shvatila ko ce se odmah sad cijepit, ko je nesto vec sad poduzeo, zvao, prijavio se.. Eventually ce dobar dio ljudi shvatit da bi se trebalo cijepit za mastavak prijasnjih aktivnosti. Frend kojemu jako nedostaju putovanja i sad bi bio na nekom long distance putu vec prati cime se cijepe naokolo (navodno dubai s kineskim) i skica, ko i ja, al nije jos bas digo telefon za zvat LOM-a. I sumnjam da se alergucari respiratorni nece moc cijepity zasad, s obz da je tek pocetak, je oprez stavljen na ljude s povijescu zestikih alergijskih reakcija anafilakticki sok tipa, ovih sto hodaju naokolo s adrenalinskim.injekcijama, ne sta zakaslju na brezu/prasinu il.ih oci svrbe na ambroziju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.12.2020. at 10:16

  26. #8676
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A zamislite da drzava ponudi mrkvu - smanjenje liste cekanja za neke pretrage za cjepise, tipa 50% krace cekanje za mr . Ja ko i vecina medicinara cekam vise podataka, da nije navrat-nanos.
    otkud to prije za mr i odkad ,toga koliko znamnemq kod nas

  27. #8677
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A na kaaeinom linku pise da imunokopr smiju, znaci ovo je korak iznad onog 'ne znam bas' od LOM-a koji je odsavjetovao cijepljenje imunokomp osobi, mozda nije stigo citati, pa sigurnije rec ne, nego da.

  28. #8678
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    otkud to prije za mr i odkad ,toga koliko znamnemq kod nas
    Iz moje maste .

  29. #8679
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tak bu i ostalo bojim se

  30. #8680
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    To vam je taj moj timeline.. Ne prva transa. Ja sam sasino pitanje shvatila ko ce se odmah sad cijepit, ko je nesto vec sad poduzeo, zvao, prijavio se.. Eventually ce dobar dio ljudi shvatit da bi se trebalo cijepit za mastavak prijasnjih aktivnosti. Frend kojemu jako nedostaju putovanja i sad bi bio na nekom long distance putu vec prati cime se cijepe naokolo (navodno dubai s kineskim) i skica, ko i ja, al nije jos bas digo telefon za zvat LOM-a. I sumnjam da se alergucari respiratorni nece moc cijepity zasad, s obz da je tek pocetak, je oprez stavljen na ljude s povijescu zestikih alergijskih reakcija anafilakticki sok tipa, ovih sto hodaju naokolo s adrenalinskim.injekcijama, ne sta zakaslju na brezu/prasinu il.ih oci svrbe na ambroziju.
    Moja je astmatičar koji je i alergičar koji hoda okolo s injekcijom.

  31. #8681
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi vidjela ovo: https://acaai.org/news/american-coll...actions-pfizer

    Moji su mali (8 i 4) pa su daleko od cijepljenja, ali pratim zbog alergija (oboje na hranu, jedan s povijescu anafilakse).
    A vidjet ćemo u kojem će to smjeru sve ići. Ovo zvuči nešto bolje od onih prvih vijesti.

  32. #8682
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tak bu i ostalo bojim se
    Pa naravno, to je samo sala.

  33. #8683
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Kod nas je napravljen plan da se prvo cijepe korisnici domova za starije i nemocne, zatim osoblje koje s njima radi, pa onda medicinari i opcenito starija populacija, pa kako cjepivo bude dolazilo, i ostalo stanovnistvo. S tim da nije uklesano u kamenu, za posebne slucajeve ce njihovi lijecnici urgirati.

    Znaci, u Hrvatskoj ce se moci cijepiti tko se upise ili ce se raditi prioritizacija tih upisanih, koji je plan?

  34. #8684
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa i kod nas ima prioriteta,malo drugačijih nego u ir

  35. #8685

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Konfuzija, i u Hrvatskoj je planirano vrlo slično kako opisuješ za Irsku.
    Ljudi koji se sami upisuju ne planiraju (niti će moći) ići prije onih koji su prioritet, a to su stariji, kronično bolesni i zdravstveni radnici. Ova upisivanja "ne-prioritetni" čine zato da obavijeste svog liječnika obiteljske medicine da računa na njih jednom kada cjepiva bude i za one koji nisu prioritet. Moglo bi se dogoditi da dio "prioritetnih" odbije cijepljenje, zato je dobro imati listu čekanja s koje se može pozvati one koji žele, ne bi li se što ranije postigla što veća procijepljenost.

  36. #8686
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ok, stima, samo mi se cini malo preuranjeno, Danka. Mislim da cjepiva nece bas ogromnom brzinom dolaziti da bi morao odmah imati spremne ljude za uskociti. A lijecnici trenutno ionako imaju pune ruke posla da bi radili popise, al' dobro...

  37. #8687
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Osim toga, barem ovo prvo cjepivo je specifično radi te niske temperature na kojoj mora biti i načina pripreme cjepiva za cijepljenje, tako da se mora napraviti grupe od 25 ljudi, pa bi onda bilo glupo da se čeka da se popune grupe ili da cjepivo propada, zato bi bilo itekako dobro imati neki generalni registar ljudi koji se žele cijepiti pa ih zvati ako se negdje nađe nepopunjena grupa za cijepljenje. (naravno ne očekujem da će to kod nas biti tako dobro organizirano)

  38. #8688

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, stima, samo mi se cini malo preuranjeno, Danka. Mislim da cjepiva nece bas ogromnom brzinom dolaziti da bi morao odmah imati spremne ljude za uskociti. A lijecnici trenutno ionako imaju pune ruke posla da bi radili popise, al' dobro...
    Preuranjenost tj. popisi ljudi koji uopće pristaju na cijepljenje - onda kada dobiju priliku - neće napraviti štetu u ovoj situaciji. Mima je opisala detaljnije zašto je to korisno. Usput, izjašnjavanje LOM-u nije obvezujuće ni za jednu stranu.
    S druge strane, moj dojam je da je raspoloženje među ljudima otprilike kao da nisu baš entuzijastični oko cjepiva, da se blago izrazim. Dosta ljudi (koji inače nisu antivax) izjašnjava se "neka se prvo cijepe drugi" (pa ja možda ni neću morati)

  39. #8689
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Opet stižu propusnice. No, sada me više i nije briga, jer mi mame više nema.
    Ustvari ionako ne idemo nikuda, ne kupujem ništa.
    Hoće li ovo ikada prestati? Ono što se još pitam ne smijem ni napisati.

  40. #8690
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A možda će ko vas isto ko i u ZG i ZG županiji to bit jedna jedinica
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.12.2020. at 12:58

  41. #8691
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    žao mi je zbog mame, beti

  42. #8692
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Da li je prije bilo posebno za Grad Zagreb a posebno za Zg županiju, ili se gledalo navedeno kao jedna cjelina (vezano za propusnice)?
    Da bar s djecom idemo po prirodi sad kad su praznici....
    Da, i ja ovome ne vidim kraja...
    Posljednje uređivanje od andream : 17.12.2020. at 13:23

  43. #8693
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Opet stižu propusnice. No, sada me više i nije briga, jer mi mame više nema.
    Ustvari ionako ne idemo nikuda, ne kupujem ništa.
    Hoće li ovo ikada prestati? Ono što se još pitam ne smijem ni napisati.
    Betty, prestat ce u 2022. kad nas vecina preboli i daj boze se cijepi. Andream, ja sam shvatila da ce grad zg i zg zupanija bit jedna cjelina, ne znam jesam li fulala. Ako je sve neobavezno stila iskaz interesa, javit cu se i ja.

    Konfuzija, jeste vi a konto ranjijeg i strozeg lockdowna u irskoj dobili kakav normalniji bozic il je to bila lazna nada?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.12.2020. at 13:47

  44. #8694
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je prije bilo posebno za Grad Zagreb a posebno za Zg županiju, ili se gledalo navedeno kao jedna cjelina (vezano za propusnice)?
    prije se nije gledalo kao jedna cjelina. ako si iz zg županije htio u zagreb, morao si imati propusnicu

    sad su nešto natuknuli da bi za grad zagreb bilo dopušteno kretanje bez propusnica do granica županije. valjda to onda vrijedi i obrnuto, nadam se?
    sutra ćemo valjda točno znati ...

  45. #8695
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Emily na pocetku je bilo tako a onda su ZGB i ZGB zupaniju spojili.

  46. #8696
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Emily na pocetku je bilo tako a onda su ZGB i ZGB zupaniju spojili.
    da, ali dosta kasnije

  47. #8697
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Mm je morao imati propusnicu za od doma u ZG zupaniji do posla u ZG

  48. #8698
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    cjepivo je jedno od najvecih postignuca medicine. kolike bolesti su nestale.
    ovo za covid, imalo je nelimitirane resurse znanja i novca. nije cekalo posebna financijska odobrenje. tehnologija nije nova, prilagodena je.

    a sto se tice nuspojava, alergijska reakcija nije nepoznata stvar. moja sestra je imala na vitamin poznatog proizvodaca, pa nisu ljudi prestali kupovati vitamine

    usput, posljedice koje covid nosi, daleko premasuju eventualne nuspojave cjepiva. od obostranog ostecenja pluca, neuroloskih ostecenja do nekontroliranog stvaranja ugrusaka...

    a zdravstveno osoblje je poznato da se ne voli cijepiti. o tome imam misljenje, i nije pozitivno
    Posljednje uređivanje od magriz : 17.12.2020. at 15:16

  49. #8699
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    a zdravstveno osoblje je poznato da se ne voli cijepiti. o tome imam misljenje, i nije pozitivno
    Ja zapravo ne razumijem pozadinu toga (osim ako nije isti uzrok kao i kod opceg stanovnistva - ripple efekt 'autizam-sumje' koji jos uvijek ocito traje, plus popustaju neki (od privatnika, do drzavnih ambulanti) non-evdence based holistickom pritisku pa nude homeopata, akupunktura itd)? Izlozeniji su bolescugama nego stanovnistvo normal. Ili je to scio me nihil scire pa poseban oprez..
    al opet, trebali bi posebno oni bit u stanju vagat cost-benefite, javnost u njih gleda..

  50. #8700
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zapravo ne razumijem pozadinu toga (osim ako nije isti uzrok kao i kod opceg stanovnistva - ripple efekt 'autizam-sumje' koji jos uvijek ocito traje, plus popustaju neki (od privatnika, do drzavnih ambulanti) non-evdence based holistickom pritisku pa nude homeopata, akupunktura itd)? Izlozeniji su bolescugama nego stanovnistvo normal. Ili je to scio me nihil scire pa poseban oprez..
    al opet, trebali bi posebno oni bit u stanju vagat cost-benefite, javnost u njih gleda..
    da oni koji razumiju znanost. no budimo svjesni da je medu zdravstvenim radnicima jako puno lidija gajski i slicnih, kao i sasvim obicnih ljudi koji ne vjeruju medicini iako rade u tom fahu

    uz to se javljaju sladoljevi i lauci i narod vjeruje
    Posljednje uređivanje od magriz : 17.12.2020. at 16:20

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •