Stranica 210 od 383 PrviPrvi ... 110160200208209210211212220260310 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,451 do 10,500 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #10451
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je od jučer

  2. #10452
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ako niste vidjele, kod nas po novom se ne mora u samoizolaciju ako je proslo 6mj od preboljevanja il cijepljenja
    Samo treba pisati : ako nije prošlo 6 mjeseci...

    Mogu oni i preko granice. Kako gdje, doduše.
    Čudno sve sa tom bolešću. Uopće ju ne želim upoznati iako prebolijevanje daje slobodu.
    Bar 6 mjeseci slobode! Slobodaaaaa! Što li je to sloboda?
    Koliko li su nas ograničili! Povremeno opet popi...m, inače sam pomirena. Uz potisnuti strah. I ljutnju. potisnutu. Nikakve vajde od nje.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.03.2021. at 20:56

  3. #10453
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1833473

    Kilometarske kolone, ima i knjiga dojmova...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2021. at 21:17

  4. #10454

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne želiš.Iz prve ruke. Počelo je kao obična viroza, dva dana visoka temperatura, poboljšanje, činilo se da je šala. Peti dan naglo pogoršanje, još viša temperatura, glavobolja, bol u prsima, umor. 12 dan, bolje je ali još traje. Potpuno nepredvidiva bolest. Djeca su bila bolesna pola dana. Mm i ja ..pa dobro je, nismo u bolnici.

  5. #10455
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo treba pisati : ako nije prošlo 6 mjeseci...

    Mogu oni i preko granice. Kako gdje, doduše.
    Čudno sve sa tom bolešću. Uopće ju ne želim upoznati iako prebolijevanje daje slobodu.
    Bar 6 mjeseci slobode! Slobodaaaaa! Što li je to sloboda?
    Koliko li su nas ograničili! Povremeno opet popi...m, inače sam pomirena. Uz potisnuti strah. I ljutnju. potisnutu. Nikakve vajde od nje.
    Mene trenutno više psihološki uništavaju ponovni potresi.
    Bez obzira što je ovaj jaki bio usred mora.
    Ali svako malo su i oko Zagreba, samo slabi.

  6. #10456
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Cipelice, podrška! Ozdravite što brže i bolje.
    Cathy, znam, potresi su gadni, kao i strah od njih. Bez ikakve kontrole, a ljudi vole kontrolu.

  7. #10457
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želiš.Iz prve ruke. Počelo je kao obična viroza, dva dana visoka temperatura, poboljšanje, činilo se da je šala. Peti dan naglo pogoršanje, još viša temperatura, glavobolja, bol u prsima, umor. 12 dan, bolje je ali još traje. Potpuno nepredvidiva bolest. Djeca su bila bolesna pola dana. Mm i ja ..pa dobro je, nismo u bolnici.
    Kao da mene opisuješ
    Kod mene je isto došlo do poboljšanja prva dva dana. Onda sam završila s malom u bolnici, mala je pored covida pokupila vodene kozice i komplikacija toga obostrana upala pluća. Mene groznica trese dok kupim njenu povraćotinu.

  8. #10458
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jeste sad ok?

  9. #10459
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Uf, j-la, grozno, kad je to bilo, prošlo je sad ili ste sad tamo?
    Baš to što kažeš, nepredvidivi, puno ih znam što su laganini, al bome nekad uopće nije, isto tako i posljedice, mnogi ništa, al kod nekih svašta bude

  10. #10460
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Uh cure, strasno. Cipelice neka sto pre prodje <3 J-la, nadam se da ste sad okej.

  11. #10461
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Još smo u bolnici, trebaju nas retestirati, pa ako budemo negativne idemo kući.
    Mala se prilično oporavila, ja nisam. Danas sam malo više oko nje, i odmah temp 37.6.
    Dr nam je danas rekla da ona sad i nema imuniteta i da nas tek čeka njen oporavak.
    Od početka ovog sam mislila da ću kad budem pozitivna, znati kome sam bila kontakt. Kad sam dobila prvi simptom, bila sam ubijeđena da je bilo šta drugo jer sam znala da nisam bila u kontaktu sa nekim ko je pozitivan. Jedino mi ostaje da je upravo mala donijela iz vrtića, što ne bi ni saznali da nije i vodene kozice donijela.

  12. #10462
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Joooj, držim fige da je najgore iza vas i da brzo idete kući, veliki zagrljaj ti šaljem. Baš joj se grozno poklopilo sa vodenim kozicama, jel ima i druge pozitivne djece u vrtiću?
    Velika je ok?

  13. #10463
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    j-la, cipelica. Grozno. Drzim fige da sve dobro prodje i da se svi brzo oporavite.

  14. #10464
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Uf... Brz oporavak vam zelim.

  15. #10465
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I ja isto, drzim placeve! Mislim da nas to vecinu ceka, necemo docekati cjepivo, nije realno. Nadam se.da ce nas vecina proc ok.

  16. #10466
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Mi se otisli danas cijepiti u Srbiju. Super organizacija, bilo je hrpa ljudi iz BIH, Makedonije, Madzarske, stranaca svakakvih...mi smo došli bez poziva, imali su 2 reda, za one s pozivom i one bez, stanes u red i cekas. Prvo su pustali sve s pozivom, onda su krenuli pustati nas, jako brzo to ide, unutra je sve savrseno organizirano, nekih 50ak timova, pregled lijecnika, pa upis i na kraju cijepljenje. Stranci mogu uzeti samo astrazenecu, domaci su mogli birati izmedju onog ste je bilo na pladnju.
    Mi smo se za to odlucili jer kod nas ovim tempom ne bi dosli na red nikada, nisu cijepili jos ni moju nepokretnu svekrvu i svekrva, koji je blizu 80-ete, na listi su i to je to.
    Otišli smo na blef i prošli, za drugu dozu će nas zvati mailom za 3mj.

  17. #10467
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj, držim fige da je najgore iza vas i da brzo idete kući, veliki zagrljaj ti šaljem. Baš joj se grozno poklopilo sa vodenim kozicama, jel ima i druge pozitivne djece u vrtiću?
    Velika je ok?
    Mislim da smo najgore prošli. Ako se ko sjeća, pisala sam tamo na temu kozica, pitala čime smijem spuštati temp. Meni je bilo sumnjivo što joj voltaren čepić spusti temp na sat i nešto sitno a koze se suše.
    Dobija intravenozno neki antibiotik, nisam upamtila koji i pila je 6 dana sumamed.
    Dr nam je objasnila da je njena upala kombinacija oba virusa (nešto prema snimku pluća, covid se vidi sa vanjske strane pluća a ove virusne na unutrašnjoj strani).

    Za vrtić ne znam, nije do mene ništa došlo. Nedavno sam saznala da je toga već bilo prije, ali su o tome šutili i nisu zatvarali grupe u izolaciju.

    Velika je samo izgubila čulo mirisa, ali ne da reći. Mm je imao upalu bronhija (inače hronicni bronhiticar), ali je dobro prošao jer je počeo piti terapiju na vrijeme.

  18. #10468
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    J-la, zelim vam svima brz oporavak.

  19. #10469
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    J-la i cipelica uf..zelim vam sto brzi oporavak, vama i vasoj obitelji

  20. #10470
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Svima oboljelima želim što brže ozdravljenje [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #10471
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    In love, ti si iz hrvatske ili? U bg ste isli?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.03.2021. at 23:03

  22. #10472
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pitanje za prijavljene na cijepise

    Upravo mi dosao mail da sam se prijavila za cijepljenje. Bez broja prijave kao sto sam dobila u prvom mailu kad sam prijavila mamu

    Sebe nisam prijavila, jel moguće da to kasni neki mail za njenu prijavu? Jel jos netko dobio tako?

  23. #10473
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo bacih oko, i ja sam dobila ponovo potvrdu na mail. Isto sam se davno prijavila.

  24. #10474
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ok onda nesto prckaju po aplikaciji ocito

  25. #10475
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mozda prioritiziraju sad ucitelje i tur. djelatnike . Nisam nista od toga. Javim jesam dobila mejl.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.03.2021. at 23:19

  26. #10476
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dobili mejlove, ovo je nacin da kazu zaboravite na redoslijed prijave i pa-pa, cjepivo, izgubite svaku nadu vi koji ste se prijavili . Jer, kao, bit ce prioritizirani oni s visokim godinama i komorbiditetima, bez obz sto su ti kao vec trebali bit rijeseni kod lom-ova. Ja to citam - nema transparentnosti, kaos se nastavlja i sa cijepise.hr.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.03.2021. at 23:25

  27. #10477

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Evo i meni u 23:36 stiglo

    Poštovana/i,
    potvrđujemo da ste se uspješno prijavili za cijepljenje protiv bolesti COVID-19.

    Prednost imaju osobe starije životne dobi.

    Prednost također mogu ostvariti osobe koje boluju od bolesti koja uvećava rizik za teže oblike
    bolesti COVID-19 ako su svom liječniku obiteljske medicine javile da se žele cijepiti. Liječnik
    potvrđuje da je nužan prioritet s obzirom na narušeno zdravstveno stanje.

    Točan termin i mjesto cijepljenja zaprimit ćete na isti način kao ovu poruku u trenutku kada
    dođe Vaš red za cijepljenje s obzirom na Vašu dob i zdravstveno stanje.



    Zahvaljujemo na razumijevanju i suradnji,

    Ministarstvo zdravstva i Hrvatski zavod za javno zdravstvo

  28. #10478
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Al po tome ja nisam trebala dobiti mail jer je mama dobila prvu dozu i valjda je trebala biti maknuta s liste...
    Tko bi ga znao vise.

  29. #10479

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mi nismo dobili te druge mejlove

  30. #10480

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja bi rekla po tekstu da su napokon povezali LOM prijave i prijave na platformu.

  31. #10481

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    evo sad stigli i nama

  32. #10482

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam se prijavila kod LOM-a u siječnju
    neki dan sam se tek prijavila i na cijepise
    ovo je drugi mail (prvi je bio potvrda s rednim brojem 70000...)

  33. #10483
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se prijavila kod LOM-a u siječnju
    neki dan sam se tek prijavila i na cijepise
    ovo je drugi mail (prvi je bio potvrda s rednim brojem 70000...)
    a treba se prijaviti na oboje?
    ja sam se vec prije prijavila kod LOM pa sam mislila da ne treba i ovo...

  34. #10484
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    a treba se prijaviti na oboje?
    ja sam se vec prije prijavila kod LOM pa sam mislila da ne treba i ovo...
    Ovisi kako ti je organiziran LOM, ali sad se bune da nemaju oni vremena na kraju balade kljuckat xy osoba u aplikaciju. Meni je moja rekla OK u siječnju (tad valjda nije znala kako to ide), zapisala me tada, imala sam dojam "negdje". Kada je aplikacija tek krenula, pisalo je da se ne treba prijavljivati na aplikaciju ako si se prijavio kod LOM-a, ali ja sam, sluteći kaos, napravila duplić. Kad sam je nedavno zvala i samo spomenula riječ "cijep" samo je rekla "nemam ja viškove AstraZeneke, svi se morate prijaviti na cijepise.hr, sami, mi smo svoje komorbiditetne procijepili".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 00:05

  35. #10485
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma super

    sutra odmah zovem za provjeru
    thnx ina

  36. #10486
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vezano za aplikaciju "novo" je da su sad napravili "undo" tih dobivenih brojeva i rekli da je i aplikacija za komorbiditetne i starije jer taj proces nije završen, očito je to neko priznanje toga da je sustav preko lom-ova bio kaotičan, a i da nije završen ni iz daleka. Bitno je da slušamo novosti što je rekao njojo itd. I da spikeri obziljnih glasova čitaju te gluparije od fb objava.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 00:09

  37. #10487
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ma super

    sutra odmah zovem za provjeru
    thnx ina
    Ništa nisi izgubila, brojevi se ionako ne pikaju, a nekomorbiditetan Hrvat će prije u u Srbiju, nego će EU kapaljka od cjepiva do nekomorbiditetnog Hrvata . I na dnevniku je bila jedna žena iz ZG, jer prema natpisu iz tportala se moglo zaključiti da može region, bez Hrvatske, ali očito ima i Hrvata, to nam je očito put. Od naših nećemo dobit ništa. Osim malo igara sa njonjom i ko je ovaj tjedan nazvan drukerom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 00:10

  38. #10488

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    a treba se prijaviti na oboje?
    ja sam se vec prije prijavila kod LOM pa sam mislila da ne treba i ovo...
    ja sam sve do neki dan vjerovala u sustav i prijavu kod LOM-ova, nisam htjela duplu prijavi raditi
    no, ipak, shvatila sam da je "vrag odnio šalu" i prijavila se i putem aplikacije

  39. #10489
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se otisli danas cijepiti u Srbiju. Super organizacija, bilo je hrpa ljudi iz BIH, Makedonije, Madzarske, stranaca svakakvih...mi smo došli bez poziva, imali su 2 reda, za one s pozivom i one bez, stanes u red i cekas. Prvo su pustali sve s pozivom, onda su krenuli pustati nas, jako brzo to ide, unutra je sve savrseno organizirano, nekih 50ak timova, pregled lijecnika, pa upis i na kraju cijepljenje. Stranci mogu uzeti samo astrazenecu, domaci su mogli birati izmedju onog ste je bilo na pladnju.
    Mi smo se za to odlucili jer kod nas ovim tempom ne bi dosli na red nikada, nisu cijepili jos ni moju nepokretnu svekrvu i svekrva, koji je blizu 80-ete, na listi su i to je to.
    Otišli smo na blef i prošli, za drugu dozu će nas zvati mailom za 3mj.
    Ali to jako puno košta. Svatko mora imati PCR test, pa još put. I jedno spavanje, valjda. I boravak u tuđoj zemlji. Ako se dobiju simptomi, pa te ne puste nazad?
    I moraš ići i vratiti se u 48 sati od vađenja brisa. Još ako ruka boli, kako voziti? Od Rijeke do Beograda je koliko, oko 550km?
    Meni se to čini silan rizik za zdravlje. Umor i pri dolasku i pri odlasku. Bojala bih se reakcije.


    A ni od cijepljenja u vezi s prelaskom HRgranice nikakva korist. Danas mi došla susjeda iz EU, cijepljena s dvije doze, zdravstveni radnik, ima žutu knjižicu i liječničku potvrdu, prošlo je dovoljno od druge doze . Na granici joj otvorili samoizolaciju dok ne napravi test i pošalje im negativan rezultat.

    Sve ludo.

  40. #10490
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Beti, ne boli ruka tako da ne mozes voziti.

  41. #10491
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za aplikaciju "novo" je da su sad napravili "undo" tih dobivenih brojeva i rekli da je i aplikacija za komorbiditetne i starije jer taj proces nije završen, očito je to neko priznanje toga da je sustav preko lom-ova bio kaotičan, a i da nije završen ni iz daleka. Bitno je da slušamo novosti što je rekao njojo itd. I da spikeri obziljnih glasova čitaju te gluparije od fb objava.
    Pa je, sigurno. Neki LOMovi ce sigurno imati jako puno prioritetnih pacijenata po kojekakvim privatnim kljucevima.
    Jedino se mozes nadati da su velikane vec u dobroj mjeri cijepili. Starci vecinom cekaju drugu dozu. Ne vjerujem da su broj prijave skroz izbacili iz kriterija za redoslijed.

    Mogle bi kladionice krenut kad ce se krenut s cijepljenjem 50- osoba bez komorbiditeta.

  42. #10492
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kasna jesen sigurno.
    Kod moje LOM se spustaju godinu po godinu sad su na 77.
    Tek kad dodu do 60 god.ne spustaju se po redu nego po bolestima bez obzira na godine.
    Moji roditelji od 65 ce doci na red u ljeto.
    Tako mi rekla med.sestra.
    Osim ako se kaj ne promjeni na bolje sa dolaskom cjepiva.

  43. #10493
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se otisli danas cijepiti u Srbiju. ...
    Otišli smo na blef i prošli, za drugu dozu će nas zvati mailom za 3mj.
    Bravo! Izvrsno ste to napravili, i sve u skladu sa sreca prati hrabre! Drzim fige da nece biti problema za drugu dozu...

  44. #10494
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    In love, ti si iz hrvatske ili? U bg ste isli?
    Da, zaletili se iz Rijeke do Bg, piknuli nas i natrag kući.

  45. #10495
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo! Izvrsno ste to napravili, i sve u skladu sa sreca prati hrabre! Drzim fige da nece biti problema za drugu dozu...
    Kazu da za ove cijepljene s prvom dozom imaju osiguranu i drugu. A mozda do tada krene i u Hr pa uspijemo tu s drugom dozom. A s jednom dozom mozemo za 3tj slobodno do mojih u Sloveniju, i to je nesto.

  46. #10496
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Odlični mi slovenci, oni ne vjeruju Pfizeru? Jer s njim možeš tek nakon 2.doze preko.
    A druga doza kod nas za 6tj, pa ti čekaj

    Za Modernu i Astru puštaju ranije

  47. #10497
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to jako puno košta. Svatko mora imati PCR test, pa još put. I jedno spavanje, valjda. I boravak u tuđoj zemlji. Ako se dobiju simptomi, pa te ne puste nazad?
    I moraš ići i vratiti se u 48 sati od vađenja brisa. Još ako ruka boli, kako voziti? Od Rijeke do Beograda je koliko, oko 550km?
    Meni se to čini silan rizik za zdravlje. Umor i pri dolasku i pri odlasku. Bojala bih se reakcije.


    A ni od cijepljenja u vezi s prelaskom HRgranice nikakva korist. Danas mi došla susjeda iz EU, cijepljena s dvije doze, zdravstveni radnik, ima žutu knjižicu i liječničku potvrdu, prošlo je dovoljno od druge doze . Na granici joj otvorili samoizolaciju dok ne napravi test i pošalje im negativan rezultat.

    Sve ludo.
    Ne treba komplicirati i to je to. Da smo tako razmisljali ne bi nigdje otisli. A s jednom dozom astra zeneke se moze u slo, u srbiju, a u povratak u hr mozes sa izvadjenim antitijelima, tako da meni to znaci puno vise nego potroseno vrijeme i novac. A i zastita je tu.
    Ali mi smo navikli tako, do Bg je autoput, side effects su dosli tek danas ( boli malo ruka), tako da stvarno nema problema. Dosli smo u 10 nevecer u bg, chekiranje u hotel, ujutro u 7 na velesajam, u 15h smo vec bili doma. Bilo je ili to ili kukati doma kako cijepiva nema.

  48. #10498
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    A na kraju krajeva, mi smo jos od blizu, bilo je ljudi iz Mostara ( stariji), kazu vozili su 9 sati preko Bosne...tako da, sve je stvar prioriteta.

  49. #10499

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to jako puno košta. Svatko mora imati PCR test, pa još put. I jedno spavanje, valjda. I boravak u tuđoj zemlji. Ako se dobiju simptomi, pa te ne puste nazad?
    I moraš ići i vratiti se u 48 sati od vađenja brisa. Još ako ruka boli, kako voziti? Od Rijeke do Beograda je koliko, oko 550km?
    Meni se to čini silan rizik za zdravlje. Umor i pri dolasku i pri odlasku. Bojala bih se reakcije.


    A ni od cijepljenja u vezi s prelaskom HRgranice nikakva korist. Danas mi došla susjeda iz EU, cijepljena s dvije doze, zdravstveni radnik, ima žutu knjižicu i liječničku potvrdu, prošlo je dovoljno od druge doze . Na granici joj otvorili samoizolaciju dok ne napravi test i pošalje im negativan rezultat.

    Sve ludo.
    Bravo za sve koji su uspeli na Sajmovima (sad čitam da i NS vakciniše, nisam znala za to uopšte)! I brz oporavak svima bolesnima!

    Beti, pa naravno da ne moraš ići u Srbiju ako je komplikovano .
    Rijeka nije tako blizu, slažem se. Ali od Zg do Beograda ili Novog Sada autoputem - zar treba i noćenje?
    Što se toga da te neće pustiti natrag ako dobiješ simptome: .
    Kod nas inače ništa od mera ne proveravaju, bolnice su svakako pune, misliš treba im još i bolesni strani državljanin? Itekako bi te pustili, uostalom, jedini simptom koji proveravaju je temperatura, antipiretik u pravo vreme verovatno rešava i to na dovoljno dugo da se granica pređe - tako se verov. korona i proširila svuda...

    Ruka ne boli tako dramatično, više je otečena i bez snage. Veći problem je temperatura i malaksalost koja kod nekih, pogotovo mlađih, kreće skoro od momenta vakcinacije, a kod nekih tek za 12h. Ima i srećnika bez nuspojava...
    Svakako ne verujem da bi kretala na put sama, a ako se vozači smenjuju onda je manje naporno podneti put natrag. Mislim ja sam vozila bicikl i hodala pod temperaturom celo prepodne, nije udobno ali prođe...

    Svako zna svoje mogućnosti i šta mu je prihvatljivo, šta van dometa. Ali baš da je skupo i naporno, pa svako putovanje je takvo, a nije baš da ne postoji i zdravstveni turizam, gde isto ne ideš da bi se odmorio i osećao super, nego naprotiv, isključivo da bi uložio u svoje zdravlje. Nije njega baš Vučić izmislio, koliko god bi on voleo da jeste .

  50. #10500
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    A na kraju krajeva, mi smo jos od blizu, bilo je ljudi iz Mostara ( stariji), kazu vozili su 9 sati preko Bosne...tako da, sve je stvar prioriteta.
    Eto što je loša prometna infrastruktura... Mostar duplo bliže Beogradu od Rijeke, a zapravo duplo dalje :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •