Stranica 222 od 383 PrviPrvi ... 122172212220221222223224232272322 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,051 do 11,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #11051
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I ja jako slabo pratim vijesti.
    Je l se to meni cini da su utihnuli s prioritetnim skupinama - policajci, vatrogasci, obrazovanje?

    nisu, sad spominju obrazovanje i turističke djelatnike :/

  2. #11052
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Bogme na današnje brojeve ušla bih ja odmah u red za AZ...

  3. #11053
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Prije velikog četvrtka sam poslala mejl na neki email koji sam našla kod cjepljenje nešto i dobila danas odgovor da taj email be važi!!?

  4. #11054

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod nas već na e-prijavi biraš koju vakcinu hoćeš.
    Postoji opcija "bilo koja odobrena" ili spisak od 5 odobrenih gde možeš obeležiti koje hoćeš, tj. izostaviti one koje nećeš.
    Oni koji su odabrali "bilo koja" su mahom dobili Sinofarm jer je ona stigla prva i u najvećim količinama.
    Oni koji biraju su bili pozivani samo kada i ako je stigla ta vakcina u taj vakc. centar.
    (Neki od tih ljudi su doslovno pozvani tek prethodnih par dana, koliko čujem.)
    To je rešavalo deo vaših problema.
    Ali mi nismo imali na raspolaganju nikakve kontakt telefone da otkazujemo ili menjamo termine i vakcine.
    I naravno, niko živ nije mogao da pohvata sistem odabiranja prioriteta.
    Tako da su neke stvari kod vas bolje, a neke manje dobro rešene nego kod nas.

  5. #11055
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je to odlično, trebali su takav izbor i kod nas staviti. Smanjili bi si muku oko nedolazaka i uzaludnih zvanja ljudi

  6. #11056
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni je prihvatljivo ako su ove kobne situacije rijetke nuspojave AZ. I manje nužne stvari konzumiramo/prakticiramo i ja i moji, a koje imaju neke gadne rijetke ili vrlo rijetke nuspojave.
    Inače, muževi roditelji su prošlog tjedna cijepljeni prvom dozom Pfizera (71/72 godine), moj tata (sad će 80) je imao neku administrativnu zavrzlamu s liječnicama i njihovim odlascima u mirovinu u kojoj je i njegova prijava za cijepljenje pogubljena. Sad se konačno prebacio kod moje dr. i kad završi s terapijom za neko akutno stanje, čeka ga cijepivo. Kad veće dajemo izvještaje, evo i moga...

  7. #11057
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mom tati prošlo skoro 7 tjedana od 1.doze AZ. Danas zovem za lijekove i baš ću pitati sestru što s drugom dozom, jel oni vode računa, kad budu zvali ili kakva je već procedura

  8. #11058
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

  9. #11059
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I u mojoj županiji nove mjere.
    Zatvaranje svih trgovina osim prehrane. I svih šoping centara.
    Zatvaranje svih ugostiteljskih objekata i terasa
    Nastava on line za sve.

    Sutra će se znati da li će sve to biti.
    Brojevi su nam ogromni.

  10. #11060
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...odina-20210408

    Az ogranicena na preko 60 il 55 za spanj, it njem, franc, finsku.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2021. at 14:33

  11. #11061
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nas stav trenutni:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...trebu-15063950

    Nas obiteljski stav trenutni je da ce mm uzet astru ako mu ponude, ja ne znam. Zabijam glavu u pijesak, a na cunku ffp2. Oboje imamo istu dg, istu dob, razlicit spol .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2021. at 14:37

  12. #11062
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...odina-20210408

    Az ogranicena na preko 60 il 55 za spanj, it njem, franc, finsku.
    Prvo bilo nikako za starije od 65, sad je pak samo za njih. Nije ni čudo da u tom svom kaosu ljudi odbijaju Astru

  13. #11063
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I u mojoj županiji nove mjere.
    Zatvaranje svih trgovina osim prehrane. I svih šoping centara.
    Zatvaranje svih ugostiteljskih objekata i terasa
    Nastava on line za sve.

    Sutra će se znati da li će sve to biti.
    Brojevi su nam ogromni.
    Ne kužim
    Jel se pitaš dali će samo to biti,ili misliju još nešto?

    Na kak dugo?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.04.2021. at 16:23

  14. #11064
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Može li link na nove mjere u ri? Jel imate maske po vani? ( Čitam neke stare info)

  15. #11065
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo dobrih vijesti
    - Jučer smo zaprimili potvrdu da 14. travnja stiže prvih 7150 cjepiva tvrtke Johnson&Johnson - rekao je napomenuvši kako u sljedećim tjednima očekujemo značajno veće količine cjepiva. Inače, cjepivo kompanije Johnson&Johnson daje se u jednoj dozi.
    - Samo u travnju bismo trebali zaprimiti još više od 428.688 doza, a u to nije uključeno 777.000 dodatnih Pfizerovih doza, koje trebamo zaprimiti tijekom drugog kvartala - rekao je.

    aha fali link
    https://www.24sata.hr/news/za-120-po...cjepivo-755389
    Posljednje uređivanje od Vrci : 08.04.2021. at 16:36

  16. #11066

  17. #11067
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo jednog jednostavnog oko az i sto napraviti i kad za slucaj shita, cini se da ima spasa ako te i zahvati neki shit, da nije one way ticket to the blues:

    https://www.jutarnji.hr/life/zdravlj...ojave-15064026
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2021. at 16:45

  18. #11068
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Beti , a ići do plaže i sjesti s klincima ?

  19. #11069
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni zatvaranje uopće ne smeta. Više me baš briga za sve.

  20. #11070
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Ja jedva čekam kad ću doći na red... Moram priznati malo me strah AZ, obzirom na obiteljsku trombofiliju, a i kad sam napokon ostala trudna, jedan liječnik je bio za to da uzimam heparin, a drugi ne. Nisam ga na kraju uzimala, samo andol 100.
    Meni je malo čudno da je velika razlika u postocima cijepljenja između medicinskih sestara i liječnika...

  21. #11071
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moj muz je pozvan sutra na velesajam! AZ. Ide, naravno. Jedva je docekao!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #11072
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja cu samo napisati da zavidim svima koji su dosli na red za cijepljenje prije mene i jako sam nezadovoljna zbog toga
    Posljednje uređivanje od magriz : 08.04.2021. at 22:14

  23. #11073
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam sretna što srednjoškolci prelaze na online nastavu i neće me više ugrožavati bez maski u javnom prijevozu.
    Cijepila bih se odmah s bilo čim.
    Da mogu.
    Iako imam i dosta godina i dijagnoza i prijavljena sam na sve strane, nitko me ne zove.
    Bitno da se zove one koji ne žele cijepljenje.
    Ukoliko me uskoro ne pozovu, a vjerujem da neće, iću ću s prijateljicom i kćeri u Beograd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #11074
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    MM i ja smo se također prijavili za cijepljenje. Nažalost, nije htio prihvatiti šansu koju smo imali da odemo u Beograd. Ljudi oko nas umiru kao muhe, jedva čekam da se narod procijepi i da ova agonija završi. Nakon godinu dana, počinjem pomalo psihički padati.

  25. #11075
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.24sata.hr/news/ni-ivan-d...e-ljude-755425

    Ne znam jel ovo tocan clanak
    da se ogradim odmah.
    Navodno Njemacka nece ma 2.dozu ici opet sa AZ nego ce davati druga cjepiva.

  26. #11076
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Dakle, te vijesti ki ki, osim u24 sata ne nalazim u nijednom mediju, ni dokacem ni stranom.
    Dapace Ivan Djikic je jucer jasno rekao da je rizik uzimanja kontracepcijskih pilula visestruko veci od cijepljenja AZ.

  27. #11077
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.24sata.hr/news/ni-ivan-d...e-ljude-755425

    Ne znam jel ovo tocan clanak
    da se ogradim odmah.
    Navodno Njemacka nece ma 2.dozu ici opet sa AZ nego ce davati druga cjepiva.
    Ja sam shvatila da ne žele cijepiti drugom dozom AZ mlađe od 60 g.
    Meni je drago da se što više cijepi. Zapravo mi, s obzirom na moj posao i činjenicu da mali ide u vrtić, uopće nije jasno kako već nisam zaražena.

    Koliko sam ja shvatila Johnson je jako sličan AZ.

  28. #11078
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.reuters.com/article/heal...-idUSS8N2ET03E

    Ima ovdje da ispod 60 godina se moze ici na drugu dozu nekog drugog cjepiva.

  29. #11079
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Evo nasla sam, da je ta ideja dosla od STIKO ( Standige Impfkommission), sto je njemacki stalni savjet za cijepljenje- kao preporuka za odredjene skupine, koja JOS nije niti razmatrana, pa sukladno tome ni prihvacena.
    S time da u tom razmatranju treba uzeti u obzir cinjenicu da je kombiniranje cjepiva slabo istrazeno.

  30. #11080
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.reuters.com/article/heal...-idUSS8N2ET03E

    Ima ovdje da ispod 60 godina se moze ici na drugu dozu nekog drugog cjepiva.
    Kiki, to je misljenje strucnjaka, relevantno naravno. Ali daleko od informacije da se u Njemackoj gradjani procijepljeni prvom dozom AZ vise nece cijepiti AZ.

  31. #11081
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, te vijesti ki ki, osim u24 sata ne nalazim u nijednom mediju, ni dokacem ni stranom.
    Dapace Ivan Djikic je jucer jasno rekao da je rizik uzimanja kontracepcijskih pilula visestruko veci od cijepljenja AZ.
    Ova usporedba s kontracepcijskim tabletama mi nije bas neka. Prvo sam sigurna da dobar dio zena uopce ne razmislja o kontracepcijskim pilulama kad procitaju sve o nuspojavama, da im jednostavno nije prihvatljivo. I nitko ih onda ne uvjerava da je rizik prihvatljiv i da bi bas eto trebale.

  32. #11082
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    No, to da mladjima od 60 vise uopce neve davat prvu dozu az nije uopce daleko od toga da mladjima od 60 vec cijepljenim s prvom dozom az, nece davat drugu dozu. U najmanju ruku ce im dat da biraju.

  33. #11083
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Radi se samo o stavljanju rizika u kontekst. Poanta je da mnoge aktivnosti i radnje cinimo u zivotu koje nose ZNACAJNO vece rizike od cjepiva AZ. Moj je dojam da je vecina ljudi nema predodzbu koliko je malen taj rizik i u tom smislu usporedba je dobra. Ponoviti cu da je u UK cijepljeno 18 milijona ljudi, i imali su 7 smrtnih slucajeva sveukupno- mozda povezanih sa AZ. Jucer, samo jucer, umrlo je 36 ljudi od COVIDa u Hrvatskoj.

  34. #11084
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    No, to da mladjima od 60 vise uopce neve davat prvu dozu az nije uopce daleko od toga da mladjima od 60 vec cijepljenim s prvom dozom az, nece davat drugu dozu. U najmanju ruku ce im dat da biraju.
    Studije o kombiniranju cjepiva se tek rade.
    a takodjer podsjetiti cu da je Njemacka do nedavno imala preporuku da se ne cijepe stariji od 65 godina s Az. Tako da se ne bih kladila niti da je ova preporuka uklesana u kamenu.

  35. #11085
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se samo o stavljanju rizika u kontekst. Poanta je da mnoge aktivnosti i radnje cinimo u zivotu koje nose ZNACAJNO vece rizike od cjepiva AZ. Moj je dojam da je vecina ljudi nema predodzbu koliko je malen taj rizik i u tom smislu usporedba je dobra. Ponoviti cu da je u UK cijepljeno 18 milijona ljudi, i imali su 7 smrtnih slucajeva sveukupno- mozda povezanih sa AZ. Jucer, samo jucer, umrlo je 36 ljudi od COVIDa u Hrvatskoj.
    Nije 7 nego 19, https://www.gov.uk/government/news/m...ur-blood-clots

    Naravno da je rizik od covida veci, to uopce nije upitno. No, isto tako izgleda izvjesno da je rizik od drugih cjepiva manji od rizika od az.

  36. #11086
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ok, ono je rekla EMA neki dan, vidim da je ovdje i broj cijepljenih veci od 18 milijona. Nije poanta samo u tome da je rizik od komplikacija covida veci, nego da su omjeri rizika nevjerojatni. Da se razumijemo ja nikog ne nagovaram, ali mi se cini da je opci dojam o rizicima AZ doista prenaglasen. Znacajno. Pa je i strah od nuspojava sukladan tome.

  37. #11087
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja se slazem da si ti u pravu, da je (kako se sad cini) rizik od necijepljenja na razini drustva i ogromne vecine pojedinaca neusporedivo veci od rizika od cijepljenja s az. I da, cak i to, sto ce Hrvatska (valjda) moci nabaviti dovoljn e doze i drugih cijepiva i procijepiti sve koji se ne zele cijepiti s az, biti mozda i prekasno za neke od onih koji su se jucer danas sutra odbili cijepit. I da odgadjanje cijepljrnja znaci vise i bolesnih i mrtvih i svega
    .. i sve je to racionalno... pa i da je i opasnije uci u auto nego cijepiti se. Ali ova unutarnja krvarenja od az zvuce toliko strasno, i toliko random koga ce pogoditi (a nekoga ipak hoce, to se isto cini sigurnim), da je i strah sasvim prirodan.

  38. #11088
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Kod nas sljedeća 2 tjedna sva škola online, i niži razredi

  39. #11089
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ono je rekla EMA neki dan, vidim da je ovdje i broj cijepljenih veci od 18 milijona. Nije poanta samo u tome da je rizik od komplikacija covida veci, nego da su omjeri rizika nevjerojatni. Da se razumijemo ja nikog ne nagovaram, ali mi se cini da je opci dojam o rizicima AZ doista prenaglasen. Znacajno. Pa je i strah od nuspojava sukladan tome.
    cinjenica je da je s AZ od pocetka krenulo naopako. prekid testiranja, sumnja u rezultate, ne za starije od 65, ne za mlade od 65... nije cudo da su ljudi zbunjeni i u strahu
    dodajmo tome brexit i politiku...
    Posljednje uređivanje od magriz : 09.04.2021. at 09:53

  40. #11090
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.reuters.com/article/us-h...source=twitter

    Evo i Francuska sa preporukama kao Njemacka

  41. #11091
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mislim da je stvarno strah prirodan. Ali i da tko može biti racionalan u ovoj situaciji može bolje procijeniti rizik. Značajno je viši rizik vožnja automobilom od cijepljenja. Samo u Hrvatskoj pogine u prometu 300tinjak ljudi godišnje (kad nema covid-a), a mislim da si malo ljudi dozvoli da ne sudjeluje u prometu.

    Meni je puno veći problem što će neki dobiti poželjno, a neki manje poželjno cjepivo na temelju ničega. Ta ekipa povlaštenih što hodaju po masovnim sprovodima, cijepe se kad cjepiva nema, dobivaju bolje cjepivo kad izađe na vidjelo da je jedno manje poželjno, to je meni najodvratnije. Narodu se stalno nešto mulja što ne vrijedi za vlast koja nas ničim nije uvjerila da je sposobna. Nekakvi bezveznjaci s plagiranim diplomama su došli u poziciju da kod ovakvih stvari gdje se radi o životno važnim problemima sebe stavlja u povlaštenu situaciju.

    To očekivanje discipline naroda, uz istovremeno kršenje svih mjera i stalno muljanje ovo nije bilo rizično, ovo je rizično - da sam ja onaj čovjek koji je platio par tisuća kuna kaznu jer je u samoizolaciji išao svojim traktorom na svoje polje, ja bih bila na terapiji nekoj. Osjećam se kao Fanika Canjeg u Glembayevima.

    Uglavnom, meni je od ove korone odvratnije samo to beskrupulozno izvrtanje vladajućih.
    A to je li AZ za one do 65 ili iznad 65, to razumijem da se mijenja u ovisnosti o znanju. Prvo se nije znalo kako djeluje na starije, a sad se zna da je manje rizično za starije i to je vrlo jednostavno.

  42. #11092
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Potpis na Jelenu.

  43. #11093
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Primorsko-goranska županija u lock-downu 2 tjedna.
    Veselje online nastave
    Drugo me baš i ne zanima previše.

  44. #11094
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Evo mi doma svi pozitivni, uključujući i mene cijepljenu Pfizerom obje doze. Tete u vrtiću pozitivne, mali zakurio jedan dan do 38, dan poslije više niš i ispao pozitivan za dva dana. Muž već 4 dana ima nisku temp, do 37.8, ja sam danas dobila, mala za sada ništa (puj, puj, puj). Kulminacija i rasplet slijedi...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  45. #11095
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi doma svi pozitivni, uključujući i mene cijepljenu Pfizerom obje doze. Tete u vrtiću pozitivne, mali zakurio jedan dan do 38, dan poslije više niš i ispao pozitivan za dva dana. Muž već 4 dana ima nisku temp, do 37.8, ja sam danas dobila, mala za sada ništa (puj, puj, puj). Kulminacija i rasplet slijedi...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Joj

  46. #11096
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2267514


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #11097
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Svjetska zdravstvena organizacija ne preporucuje kombiniranje- zasad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #11098
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi doma svi pozitivni, uključujući i mene cijepljenu Pfizerom obje doze. Tete u vrtiću pozitivne, mali zakurio jedan dan do 38, dan poslije više niš i ispao pozitivan za dva dana. Muž već 4 dana ima nisku temp, do 37.8, ja sam danas dobila, mala za sada ništa (puj, puj, puj). Kulminacija i rasplet slijedi...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Pred koliko si primila 2.dozu?

  49. #11099
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Pred koliko si primila 2.dozu?
    Dva i pol ili ravno dva mjeseca. Tako nešto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  50. #11100
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ova usporedba s kontracepcijskim tabletama mi nije bas neka. Prvo sam sigurna da dobar dio zena uopce ne razmislja o kontracepcijskim pilulama kad procitaju sve o nuspojavama, da im jednostavno nije prihvatljivo. I nitko ih onda ne uvjerava da je rizik prihvatljiv i da bi bas eto trebale.
    Strah od kontracepcije je nesto prilicno hrvatsko, iz nekog razloga. Ovdje je ona stvarno uobicajena i ne postoji ni nekakav opsezan postupak prije nego ih lijecnik prepise. Najnormalnije je da na postpartum pregledu nakon 6-8 tjedana (vaginalni vs. carski) krene kontracepcija. I naravno da netko odbije, kao sto ce odbiti i cjepivo (iz raznoraznih razloga).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •