Stranica 6 od 383 PrviPrvi ... 456781656106 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #251
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne znam
    mislim da treba biti oprezan, ali ne panicariti
    Rudana cu svakak gledati
    Da, al sto je panicarenje, a sto oprez...ako je 65 plus, znaci rizicna je. Sad, nije ministar zabranio izlazak ljudima preko 65 iz kuce i nijr rekao da ne smiju u kazaliste, al.ja bih uvijek bila na strani.opreza, a ne junacenja.

  2. #252
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rekla buh da dio problema lezi u kontradintornim ozjavama i ponasanjima. Tipa “maske ne stite od virusa” nasuprot “potencijalno oboljelog skupljamo u svemirskim odijelima”. Nije cudno sto si ljudi svasta konstruiraju u glavi.

  3. #253

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ma problem je što maske stvarno nisu neka super zaštita
    Odijela za Jupiter su ipak nešto drugo

  4. #254
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla buh da dio problema lezi u kontradintornim ozjavama i ponasanjima. Tipa “maske ne stite od virusa” nasuprot “potencijalno oboljelog skupljamo u svemirskim odijelima”. Nije cudno sto si ljudi svasta konstruiraju u glavi.

    pa to i je istina
    maske baš ne štite
    odjela da

    mene muči to što kažu da maske ne štite
    a primarna od sve zaštite ima kirurške maskice i gumene rukavice
    i to je to


    nisam za paniku
    ali za oprez svakako

  5. #255
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ok, a kako biti oprezan ako moraš u bus, tramvaj, vlak?
    Ja ne mogu dati otkaz, a kći ne može pasti godinu zbog izbjegavanja javnog prijevoza.
    Znači po ovome što tu pojedini pišu da mi igramo ruski rulet?
    Pa da, tko nas šiša i tko nam kriv što ne vozimo i nemamo svaka svoj auto.
    Tko preživi, pričat će...
    Ma dajte, molim vas.
    Prošle godine u studenom, dakle prije tri mjeseca i pol , moja kolegica iz firme,ali ne surađujemo direktno jer ona radi u prodaji, je oboljela od gripe i završila u zaraznoj s takvom kompliciranom upalom pluća da je ležala tamo mjesec i pol i jedva su ju izvukli. Rekli su joj da je starija da se ne bi izvukla živa.
    U isto vrijeme, kolega koji je radio direktno s njom, mlad, zdrav, svaki dan u teretani...isto dobije gripu, upalu pluća i na kraju infarkt kao posljedicu gripe.
    Oboje su bolnički liječeni i ona je provela na bolovanju tri mjeseca, a on je dao otkaz po isteku bolovanja jer je uvjeren da ga je stres pokosio, a nije. Gripa je.
    I sad se ja danima pitam: što ako je kod oboje bio corona virus, a ne gripa?
    Sad to više ne možemo znati, ali počelo im je kao gripa i zakompliciralo se do kraja. Preživjeli su oboje,ali...

  6. #256

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Tanči, ako su bili hospitalizirani i navedeno je da je razlog komplikacijama koje su ih zadesile gripa, vjerojatno su im rađeni testovi da se potvrdi da je virus gripe u igri.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Nisi pročitala što smo pisale...
    Oni koji ne moraju, ne bi se trebali voziti samo zbog šetnje...
    Mi koji moramo, nadamo se najboljem.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 29.02.2020. at 21:32

  8. #258
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, ako su bili hospitalizirani i navedeno je da je razlog komplikacijama koje su ih zadesile gripa, vjerojatno su im rađeni testovi da se potvrdi da je virus gripe u igri.
    Moguće, to ne znam, ali evo, užasne komplikacije.
    Kod oboje. I to od obične gripe. Navodno.
    Stariji i osjetljiviji ljudi to ne bi preživjeli.
    I niti slova nigdje nije pisalo o toj gripi, a sigurna sam kad je imala takve gadne komplikacije, da je oboljelih bilo još.

  9. #259

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće, to ne znam, ali evo, užasne komplikacije.
    Kod oboje. I to od obične gripe. Navodno.
    Stariji i osjetljiviji ljudi to ne bi preživjeli.
    I niti slova nigdje nije pisalo o toj gripi, a sigurna sam kad je imala takve gadne komplikacije, da je oboljelih bilo još.
    Tako je skoro svake godine s gripom, zato postoji preporuka za cijepljenje i barem dio ugroženih se cijepi
    Cijepljenje je za kronične bolesnike besplatno, liječnici obiteljske medicine vode brigu da se to provodi, itd.

    Korona se širi brže zbog 14 dana inkubacije, a pacijent je za to vrijeme zarazan a bez simptoma
    Kod gripe to nije slučaj
    Plus, imamo situaciju zero herd immunity s koronom

  10. #260
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi pročitala što smo pisale...
    Oni koji ne moraju, ne bi se trebali voziti samo zbog šetnje...
    Mi koji moramo, nadamo se najboljem.
    X. Za svaku situaciji cost-benefit se procjenjuje, nema bas 0-1.

  11. #261

  12. #262
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jao, sad sam skuzila da mi avatar nije bas in
    u svoju obranu imam reci da ga imam vec godinama

  13. #263

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Opusti se ... Koliko sam u toku, sumnja je skrenula sa šišmiša na pangoline (ljuskavce). Njihove ljuske slove za afrodizijak pa pretpostavljaju da je prvih par slučajeva obolelih muškaraca iz Wuhana prodavalo zaražene životinjice na crnoj berzi, zato je teško utvrditi poreklo virusa jer svi umešani u tu trgovinu ćute kao zaliveni... Koliko sam shvatila, genom virusa se poklapa 99,9% sa virusom koji imaju pangolini.

  14. #264
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...arij/10035247/

    Ovdje pise da je 20x smrtonosnija od gripe, to bi (meni) objasnilo svemirska odijela (uz to da je nov kod ljudi). I 'obicna gripa" je pred puno godina bila veliki bauk.

  15. #265
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Je li kakav događaj otkazan u vašoj blizini radi prevencije širenja virusa?

    Ja sad čitam za jedno sportsko natjecanje za djecu. Moj sin se sutra natječe, baš me zanima hoće li se odgoditi
    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da do toga nece doci.
    Iskreno mislim da i struka i politika pretjeruju.
    Natjecanje o kojem sam pisala nije se odgodilo. Održano je jučer u Splitu.

  16. #266
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kolega je ovaj vikend trebao putovati u Dubai. Odustao je, ne zbog straha od zaraze, nego od straha da ga negdje ne zatvore u karantenu i ostave par tjedana...

  17. #267
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ovo je u zadnje vrijeme postalo jako bitno za istaknuti, neka bude zabiljezeno da nije od straha a), nego straha b)

  18. #268
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mob pojeo ostatak, bio je jos smajlic i da moji tako govore. Ja se sjetim Srsen i njene izjave ko kaze da se ne boji itd. Al je zapravo svejedno iz kojeg straha je osoba odustala. po meni, to je dobro, sto se manje sad mijesamo i cirkuliramo je dobro.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2020. at 11:50

  19. #269
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je u zadnje vrijeme postalo jako bitno za istaknuti, neka bude zabiljezeno da nije od straha a), nego straha b)
    pa iskreno, meni ti strahovi nisu isti
    ako ideš na put znači da ne strahuješ od virusa i ne širiš paniku, dok u slučaju zatvaranja u hotel drugi šire paniku čija si ti izravna žrtva
    ja sam imala prst na mišu da kupim karte za španjolsku, pa sam odustala kad sam vidjela da neke hotele stavljaju karantenu
    ishod je možda isti (nisam kupila karte) ali me nije strah virusa nego paničnih ljudi
    doduše, ja imam privilegiju da se ne bojim virusa (nismo u rizičnoj skupini)

  20. #270
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Brige virus il epidemiologe zbog cega si apsinirao. Nevazno. U tom smislu govorim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2020. at 15:53

  21. #271

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    doduše, ja imam privilegiju da se ne bojim virusa (nismo u rizičnoj skupini)
    Ako se zaraziš i ništa ti ne bude jer nisi u rizičnoj skupini, svejedno predstavljaš izvor zaraze za druge ljude (od kojih su neki u rizičnim skupnama) i činjenica da si zaražena doprinosi širenju virusa.
    Zbog toga je razumno pričekati s planovima i ne dovoditi se u situaciji da postanemo prijenosnici, ako je to izvedivo.

  22. #272
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Prvi pacijent u Italiji ima 38 godina i maratonac je a ako sam dobro shvatila još je na respiratoru, svakako u intenzivnoj, tako da nisu te rizične skupine baš precizno definirane.

  23. #273

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ma dobro, i neki iz rizičnih skupina su usput i maratonci
    Ali da, u pravu si, to su tek grube procjene i podjele.

  24. #274
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog toga je razumno pričekati s planovima i ne dovoditi se u situaciji da postanemo prijenosnici, ako je to izvedivo.
    Da, u tome je poanta, nevazno je 'tko je poceo' i 'tko se konja boji'.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2020. at 17:32

  25. #275
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I zato smo u istoj pasti svi, cijelo nase ljudsko 'krdo", iako sad sigurno padaju cijene svega.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2020. at 17:37

  26. #276
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Mi 2 dana s djetetom moramo u bolnicu na pretrage...iskreno nije mi bas svejedno među masu ljudi po hodnicima...uh..

  27. #277
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi pacijent u Italiji ima 38 godina i maratonac je a ako sam dobro shvatila još je na respiratoru, svakako u intenzivnoj, tako da nisu te rizične skupine baš precizno definirane.
    Mozda je bas zato sto je maratonac
    Salim se, al otkad je Bob Harper imao srcani udar ne mislim da tjelovjezba moze rizike dovesti do nule.
    Slazem se da se treba odgovorno ponasati, ali mi je zamagljena granica između odgovornog ponasanja i panicnog.
    Ja sam bila na poslovnom putu prosli tjedan, u zemlji u kojoj *navodno* nema Covida. Sto bi sad bilo odgovorno ponasanje? Da ne idem na posao?
    Zasto je to razlicito od privatnog odmora?

  28. #278
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ha ha da sad svi pišu da je baš zato što je maratonac na intenzivnoj.
    Ne znam, ne razumijem se, onako općenito smatram da su ljudi koji trče dobrog zdravlja.
    Ne znam zašto ne bi trebala ići na posao ako si bila u zemlji u kojoj nema virusa, zašto bi uopće razmišljala o tome.
    Preporuke za sad nisu takve niti za one koji su bili u zemljama/regijama u kojima se razbuktala epidemija, ali evo danas su najavili da će biti takve ako se nastavi rast broja slučajeva u Italiji.

  29. #279

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se da se treba odgovorno ponasati, ali mi je zamagljena granica između odgovornog ponasanja i panicnog.
    Ja sam bila na poslovnom putu prosli tjedan, u zemlji u kojoj *navodno* nema Covida. Sto bi sad bilo odgovorno ponasanje? Da ne idem na posao?
    Zasto je to razlicito od privatnog odmora?
    Ne kužim, netko ti je sugerirao da ne bi trebala ići na posao zato što si bila na putu u zemlji u kojoj nije registriran nijedan zaraženi?

  30. #280
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam shvatila betty da se pita je li bilo neodgovorno ici na poslovni put u zemlju di nema covid, a ona dolazi iz grada u kojem se pojavio (plus putovanje)

  31. #281
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Iako sad kad ponovo citam mislim da sam krivo shvatila

  32. #282
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi 2 dana s djetetom moramo u bolnicu na pretrage...iskreno nije mi bas svejedno među masu ljudi po hodnicima...uh..
    Ako je rebro, provjeri, kontrolne preglede su bili rekli da su odgodili.

  33. #283
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda je bas zato sto je maratonac
    Salim se, al otkad je Bob Harper imao srcani udar ne mislim da tjelovjezba moze rizike dovesti do nule.
    Slazem se da se treba odgovorno ponasati, ali mi je zamagljena granica između odgovornog ponasanja i panicnog.
    Ja sam bila na poslovnom putu prosli tjedan, u zemlji u kojoj *navodno* nema Covida. Sto bi sad bilo odgovorno ponasanje? Da ne idem na posao?
    Zasto je to razlicito od privatnog odmora?
    Svina je zanagljena, nema 0-1. U ovon trrnu je odg da ides na posao. Ni s priv. odmora te ne bi samoizolirali ako nije sa zarista. Priv je drigacije od poslovnog zato jer je jedno obaveza, a drugo gust, pa da se makar za guste smanji frekvencija putovanja. Nista u ovom nije crno bijelo Mozda tamo gdje bi bila isla za 14 dana postane novo zariste pa te samoizoliraku, mozfa ne, vidis da no epidemiolozi ne znaju predvidjat i ogradjuju se od prognoza i 2x dnevno daju obavijesti, a nove preporike svaki dan.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2020. at 18:47

  34. #284
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja trebam na put. Jos nisam kupila kartu. Doduse za mjesec dana al nisam sigurna ide li mi se.
    Radi se o otoku. Putovanje cca 10 sati sa cekanjima po aerodromima.
    Put od dva dana.
    Ne znam kad cu se konacno odluciti.

  35. #285
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Jos da dodam. Doma imam kronicara a na poslu imam i panicara
    Danka me kuzi, sta ne?

  36. #286
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Sorry na off...ina33 isprazni inbox
    Posljednje uređivanje od mašnica : 02.03.2020. at 19:17

  37. #287

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jos da dodam. Doma imam kronicara a na poslu imam i panicara
    Danka me kuzi, sta ne?
    Haha, kužim, kužim LOL

    A ništa, bušvidla....
    Neke će stvari postati jasnije u narednih par tjedana, čini mi se.

  38. #288
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Masnice, spraznila, meni je bila uletila kontrola na rebru na jednom djecjem odjelu gdje su i inace s maskicama, i kad nema korone, trebao je bit dan nakon prvog slucaja, nisam uspjela nikog dobit na tel. Spremili smo se ic, al je mm vidio clanak u jl tu vecer u kojem je ravnatelj rebra rekao da se tamo osniva karantena, ukidaju posjete, nehite op i kontr pregledi pa nismo isli. Nadam se da cemo ga uspjet odradit do ljeta i da ce sit. bit bolja.

    Danka, pa i ja te kuzim, mislim da te svi kuze. Ne znam koliko unaprijed moras kupit kartu. Ako je to vrijeme sad, ja bih mozda apstinirala.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2020. at 20:12

  39. #289
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim, netko ti je sugerirao da ne bi trebala ići na posao zato što si bila na putu u zemlji u kojoj nije registriran nijedan zaraženi?
    Ma ne, nego sam se nadovezala na ono sto si rekla da mozemo siriti zarazu iako sami nismo ugrozeni.
    Mislim, mozda svi skupa sada sirimo zarazu.
    Ako tako razmisljam, onda mi je jedino odgovorno da se svi samoizoliramo dok ne prođe epidemija.
    S druge strane, citam da su aviokompanije same pocele otkazivati letove, tako da je sigurno pametno ne kupovati karte tj ne putovati.

  40. #290

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, nego sam se nadovezala na ono sto si rekla da mozemo siriti zarazu iako sami nismo ugrozeni.
    Mislim, mozda svi skupa sada sirimo zarazu.
    Pa ja sam se nadovezala na tvoju izjavu, da se ne bojiš eventualne zaraze (tj. virusa), jer ti i nitko tvoj ne spada u rizičnu skupinu.

    Ne bojim se ni ja vlastite zaraze, ali bih pazila da se ne zarazim, ako je to izvedivo - dakle, ne zbog toga što me strah da bih stradala od bolesti
    Primarni razlog što želim izbjeći zarazu je to što bih bila prijenosnik
    Ne mogu to potpuno kontrolirati, ali mogu pričekati s odlukama o putu u zemlje gdje je potvrđeno da ima puno oboljelih i gdje su stvari na rubu (npr. Italija)
    Nadam se najboljem, ali pušem na hladno (ako imam taj luksuz da mogu birati)

  41. #291
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ameri danas otkazali jednu it veliku godisnju konferenciju zbog korone, pfiew, jedna svadja u obitelji manje. Sad pratim cro it eventove, al mislim da oni vec zalaze u proljece pa se nadam da ce tad bit manje opasnosti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.03.2020. at 09:07

  42. #292
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dani prolaze, a mene strah obuzima.
    Toliki da sam kupila vlažne maramice, mislim glupost, ali toliko sam bila protiv njih. Pa obrišem ručke od kolica u dućanu i ruke poslije kupovine.
    Pa ne dajem karticu blagajnici, nego sama prislonim, a svjesna sam da sve što sam kupila, ona premetne po rukama. I svi oni koji su to slagali.
    I opet sama sebi izgledam blesavo sa tim postupcima.
    I tužna sam što ne idem na izlete, a išla sam bar dva puta mjesečno. Najviše u Italiju.
    E, da, Kaufland ima automat sa dezinfekcijskim maramicama na ulazu, nacrtano kako obrisati ručke kolica.
    Konačno sam oprala volan u autu
    U Rijeci je već 5 dokazanih slučajeva. Ah, ti mediji!
    Bilo bi bolje da ne šire paniku. Ili ne bi?

    Nadam se da će to splasnuti uskoro. I panika i virus.
    Ili će se ove godine iznajmljivači kupati ljeti u moru i stezati remen u zimi.

    Korean air je već ukinuo letove za ZG. Hoće li ona kompanija čiji avion očekujem letjeti? Ma, hoće, hoće. Panika je to. Proći će!

  43. #293
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    John Oliver o coroni❤️❤️❤️

    https://www.youtube.com/watch?v=c09m5f7Gnic


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #294
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    John Oliver o coroni❤️❤️❤️

    https://www.youtube.com/watch?v=c09m5f7Gnic


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Genijalan

  45. #295
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A ja to s panikom ne razumijem. Ako je min zdravlja rekao nema rukovanja, pazitr s bankomatima i kvakama i ako hzzj dijeli letke kako se ruke peru, koja je to panika? Sad postoji realna opasnost i ponasamo se odgovorno ko mravi prema tim uputama, a ne ko cvrci iz basne koji gude violinu i smije se mravima koji vukljaju hranu. Dogodine ce valjda taj djavo oslabit, a i mi koji imamo kronere i doktori koji hendlaju kronere i cijeli zdrav sustav ipak bit pametniji jer ce bit iskusniji za jednu sezonu. Za 2 god ce razvit hopefully cjepivo, pa ce se cjepise cijepit. I nadamo se da ce se sve to dogodit sa sto manje zrtava i to je to.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.03.2020. at 10:15

  46. #296
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    John Oliver o coroni❤️❤️❤️

    https://www.youtube.com/watch?v=c09m5f7Gnic


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    dakle Leftovers i Adam Driver fever

  47. #297
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Meni ta zabrinutost da netko tko npr prebrise bankomat pa da ga drugi il sam sebe ne vidi il da svakako naglasi da se ne boji korone, nego panike, pa da ga povijest ne zabiljezi da nije bio 'cool' u to vrijeme - a ne znam, cudna
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.03.2020. at 10:21

  48. #298
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    John Oliver o coroni❤️❤️❤️

    https://www.youtube.com/watch?v=c09m5f7Gnic
    Savršen kao i uvijek
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 03.03.2020. at 10:28

  49. #299
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni je najbolja vijetnamska javnozdravstvena kampanja.
    Inace, apsolutno drzim da vrijedi pratiti preporuke- koje za sada NE obuhvacaju izbjegavanje javnih okupljanja npr za zdrave osobe. Ne mislim da itko pokusava biti cool ako komentira da postoji utjecaj tzv infodemije na razinu panike. Koja moze samo pogorsati situaciju.

  50. #300
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja oko sebe uglavnom ne vidim paniku nego denial, i ruganje onima (meni) koji pokušavaju pratiti upute.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •