Stranica 101 od 383 PrviPrvi ... 519199100101102103111151201 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,001 do 5,050 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5001
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa znamo da ima puni više pozitivnih, nego potvrđeno pozitivnih, to nije tajna, ti podaci su objavljujeni. Koliko je ono bilo, nešto iznad 2% populacije u nekom trenutku pozitivno, dakle cca 80 000 ljudi.

  2. #5002
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    na svim otocima ima pozitivnih

  3. #5003

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Evo, meni fakat nisu jasne ove najnovije mjere.

    Na svadbama je dozvoljeno 50 ljudi, a na ostalim privatnim svečanostima i proslavama najviše 20. Zašto na svadbama više, ako se zna da su rizičnije?

    I to da su organizatori i vlasnici ugostiteljskih objekata dužni vršiti nadzor. Pa očito je da ga ne drže, jer inače ne bi došlo do pogoršanja.

    Ne kužim zašto stožer ide 'edukativno', a ne 'represivno'. Što je loše da kažnjavaju one koji se ne pridržavaju mjera? Pa očito je da sadašnje mjere ne donose rezultata. Da uvedu kazne, mislim da bi se svi malo bolje pridržavali mjera .

    I ovo s fitness centrima. Neka me nitko ne shvati krivo, ali zašto ljudi usred ljeta idu u te centre, kaj nije bolje vježbati vani na zraku (bar sad po ljeti se to može)...

  4. #5004
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Kao Zagreb će osigurati po dvije maske za klince koji će trebati nositi iste,uz napomenu da je u gradu Zagrebu(!) djece do četvrtog razreda maxi 21 ,očito ni novi ministar nije naučio ko ni Lovrić koliko naši razredi imaju učenika znači ovo je baš bilo rečeno decidirano za ZG

  5. #5005
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A što znači držat nadzor na svadbi u restoranu? Tko s kime priča ili tko s kime sjedi?
    Fitnes centri - valjda vani na zraku nema sprava koje im trebaju .

    Zapravo, došla sam pitati konkretno pitanje... Koliko znam u lipnju je bilo drive-in testiranje na početku Rockefellerove. Je li to još uvijek tamo i jesu li tamo gužve? Trebam s malim na pretragu u jednu zgradu u Rockefellerovoj, hoću li uopće moći proći s autom kroz tu ulicu?

  6. #5006
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Hoces. Nisu tamo guzve.

  7. #5007
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala!

  8. #5008
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Zavisi kad ides..ja bi trebala proci kroz Rockfellerovu oko 8 ujutro i odustala sam od tog puta, koliko sam vidjela negdje do11 h je tolika guzva za Stampar da auti stoje u koloni do Zvijezde i jos malo od raskrizja na svaku stranu...pa ti je mozda bolje stati negdje na Zvijezdi pa pjesice do Rockfellerove

  9. #5009
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razumijem. A ako dođem s gornje strane, s Mirogoja? Znaš li možda jesu isto kolone i s druge strane? Makar da me netko doveze što je bliže moguće po Mirogojskoj pa izađem iz auta i dalje ću pješke? Moram tamo biti naravno ujutro, oko 8.30
    Ili da krenem u 6 od doma?

  10. #5010
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem. A ako dođem s gornje strane, s Mirogoja? Znaš li možda jesu isto kolone i s druge strane? Makar da me netko doveze što je bliže moguće po Mirogojskoj pa izađem iz auta i dalje ću pješke? Moram tamo biti naravno ujutro, oko 8.30
    Ili da krenem u 6 od doma?
    Idem doma tim putem oko 11:30 i nema nikakvih redova i guzve.

  11. #5011
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Idem doma tim putem oko 11:30 i nema nikakvih redova i guzve.
    Nisu guzve vise ni u osam.

  12. #5012
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nema gužve


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #5013
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Vjerovat ću svima, a potvrdit ću vam sutra .
    Hvala cure!

  14. #5014
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Sad i mene zanima, jer sam prosli tjedan u par navrata u 8 probala tim putem i na kraju se zbog guzve okrenula...pa ako vise nema guzve, pliz javi...to mi je najkraci put

  15. #5015
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    ja prolazim tamo oko 7. nema nikakve guzve u to doba. u povratku idem oko 15 sati i isto nema guzve.
    napominjem da su radovi oko mihaljevca pa oni koji dolaze od strane mlinova moraju paziti na obilazak.

  16. #5016
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    Sad i mene zanima, jer sam prosli tjedan u par navrata u 8 probala tim putem i na kraju se zbog guzve okrenula...pa ako vise nema guzve, pliz javi...to mi je najkraci put
    A nama ne vjeruješ?

  17. #5017
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Cubana mozda smo mi oguglale na svakodnevne pojave

  18. #5018
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A nama ne vjeruješ?
    Ee sorry nisam vidjela da si napisala u osam...krivo skuzila da se misli oko 11...onda se sutra vracam na taj put

  19. #5019
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, da. Mihaljevac je raskopan i obustavljen je promet.
    Ali niti na Zvijezdi, niti na Mirogojskoj nema gužve. Svako jutro prolazim tuda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #5020
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo svježe vijesti od prije sat i pol .
    Dakle, oko 8.30 sam došla sa strane Zvijezde i skrenula u Rockfellerovu bez problema, do tamo nema nikakvih kolona. Tamo je odmah nakon zavoja (kad se prođe Fran Mihaljević) drive in testiranje. I tu desno mogu skrenuti 3-4 auta. Ako dođe 5. ili 6. auto koji bi skrenuo desno u drive-in nastane na par minuta zastoj, no to malo što smo mi tamo stajali, brzo se raščistilo. Ali je i bilo par puta da se ne može proći iste sekunde.

    Što se tiče Mirogojske, tamo su tri trake, po dvije se normalno vozi. U najdesnijoj je jutros bila kolona do cca 100 m iznad skretanja u Rockfellerovu.

    Jesmo razjasnile sve?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 27.08.2020. at 09:58

  21. #5021
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    E zene moje,ja ne znam jel to meni samo tako kad dodjem do zvijezde, ali tamo totalan zastoj u Rockfellerovu...auti stajali iz svih smjerova, na kraju sam usla u suprotan trak prema Mirogoju, nemam srece s tim smjerom

  22. #5022
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije dobro stanje sa koronom u našoj zemlji. Vjerujete li da će biti bolje? Hoćemo li se vratiti na male brojke?
    Mozete li živjeti koliko-toliko normalno? Koliko je strah prisutan?
    Kako ja? Držim se. Valjda.

  23. #5023
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Više me strah socijalnih, ekonomskih i psihičkih posljedica nego što imam strah od korone. Oprezna sam, držim se mjera, ne idem u gužve, ne idem na okupljanja a ostalo kao i do sada. Jedino što eto u skoroj budućnosti neću s prijateljicama na žensko putovanje van granica.
    Jučer se s nebodera do našeg bacila ženska osoba. Na žalost J. i njena prijateljica su prošle tuda i doživjele šok. Mi mame smo se popodne našle na kavi. Jedna mama je psiholog, jedna soc. radnik. Uglavnom kažu da au depresije u ogromnom porastu a prijateljica u hitnoj kaže da samo skupljaju ljude koji vrše samoubojstvo a u novinama ni riječi. Tu i tamo koji slučaj. Toga je mene strah.

  24. #5024
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Ajme, mitovski! Uzas.
    Slozila bih se s tobom. Mene je vise strah mojih drugih medicinskih boljki, da necu moci dobiti odgovarajucu skrb zbog korone. Veca mi je vjerojatnost da cu od toga umrijet. Trenutno kao da nijedna druga bolest ne postoji.

    A osim maske, izbjegavanja guzve i pojacane higijene, ne znam sto bih jos mogla.

    Na godisnjem smo naletili na organiziranu grupu turista, hodaju po stazi, nama iz suprotnog smjera. Muz je zaostao 30tak metara iza nas. Ja sam malog povukla u stranu, u neko grmlje par metara od staze dok ne prodje kolona, a muz se normalno prosetao pokraj njih, sto je mene izbezumilo, jer sam smatrala da su to ljudi koji su i inace neoprezni. Nisam sretna sto sam toliko posizila u sebi sto je muz nastavio hodati.

  25. #5025
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije dobro stanje sa koronom u našoj zemlji. Vjerujete li da će biti bolje? Hoćemo li se vratiti na male brojke?
    Mozete li živjeti koliko-toliko normalno? Koliko je strah prisutan?
    Kako ja? Držim se. Valjda.
    imas li struju? vodu? signal za tv, mob, komp? mozes li kupit namirnice? smijes li putovati? ima li goriva na pumpama? radi li zdravstvo, drzavne sluzbe? mnogi privatnici?

    lako za brojke, mene brine psihoza, a ti ju odlicno potices

  26. #5026
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Na godisnjem smo naletili na organiziranu grupu turista, hodaju po stazi, nama iz suprotnog smjera. Muz je zaostao 30tak metara iza nas. Ja sam malog povukla u stranu, u neko grmlje par metara od staze dok ne prodje kolona, a muz se normalno prosetao pokraj njih, sto je mene izbezumilo, jer sam smatrala da su to ljudi koji su i inace neoprezni. Nisam sretna sto sam toliko posizila u sebi sto je muz nastavio hodati.
    Jelena hug, malo me podsjecas na mog zakonitog
    ali probaj racionalno razmisljati - prekratki je to kontakt za bilo sto

  27. #5027
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Mi nosimo maske tamo gdje treba, peremo ruke kao i inace, na svadbe i velika slavlja ne idemo jer ih nitko oko nas ni ne organizira...
    bili smo mm i ja i u kazalistu ( na otvorenom), cure se nadju sa svojim prijateljicama i imaju treninge, ja i inace radim od doma, bili smo na moru, na izletima u hrv...
    Ono sto nam trenutno najvise moze poremetiti svakodnevnicu je skola
    Koronu ne bih htjela dobiti, kao niti bilo koju drugu bolest, ali vise me strah potresa nego korone, taman kad se vratili s mora i tamo se malo opustila opet neki dan streslo

  28. #5028
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Možda priča od mitovski nema veze s koronom,ali da je grozna je

  29. #5029
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda priča od mitovski nema veze s koronom,ali da je grozna je
    Nisam ju ni na pisala kao da ima veze s koronom jer to ne znam niti mogu znati...napisala sam ju jer se dogodila i jer sam se onda nadovezala na sastanak s mamama koje su te struke da imaju uvid u veliki porast samoubojstava.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 28.08.2020. at 10:26

  30. #5030
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena hug, malo me podsjecas na mog zakonitog
    ali probaj racionalno razmisljati - prekratki je to kontakt za bilo sto
    Je, al zamisli sad da je grupa vec razmijenila viruse. I svaki drugi je zarazen. Dok on prodje pokraj njih 50tak, korona oblak lebdi oko njih.

    Zbilja sam prolupala

    Zezam se malo. Meni se cini da sam ja racionalna, kao sto puno ljudi misli za sebe
    Malog sam dala u vrtic, prvenstveno iz razloga sto mislim da je vaznije da ima kontakt s djecom, pa i dodir. Nadam se da se necemo razboljeti, a psihicke posljedice ce ostati na svima nama jos dugo. Isto kao i kod nas koji smo dobrano osjetili rat.

  31. #5031
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Inače sam citala da su Nijemci radili studiju da se neznatan broj zarazio u javnom prijevozu, premda isticu da je teško dobiti tocne podatke, s obzirom na nemogucnost traženja kontakata.

    U svakom slučaju, najviše oboljelih se zarazilo doma. Ali to meni ima logike. Jer ako se jedan zarazi negdje, na razlicim mjestima, kod kuce moze jos troje zaraziti, sto znaci da ih je trosturko više kod kuce zarazeno.

    Tako da je malo otkrivanje tople vode.

  32. #5032
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa nije li to logično. S ukućanima imaš najintenzivniji i najbliskiji kontakt. S drugim ljudima se ne moraš grliti, ljubiti niti biti jako dugo jako blizu, hoću reći možeš lakše i bolje kontrolirati trajanje i intenzitet kontakta.
    Ali ako ti dođe doma zaraženo dijete o kojem moraš brinuti, e onda si tu gdje si.
    Ako će koga utješiti, moj sin je bio pozitivan na koronu i svi smo odgulili dva tjedna samoizolacije. Nitko od njegovih kontakata nije obolio, uključujući i sestru mu koja je s njim pila vodu iz iste boce i lizala njegov sladoled. Tako da nije baš da virus zaskače iz žbunja, čak ni ako ga doma netko donese.

  33. #5033

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja zasad idem na posao autom, dok još godišnji traju.

    Ali kad se svi vrate i kad krene škola, pa u javni prijevoz, nije mi baš svejedno.

    Čuvam se koliko mogu. Ne osjećam se ugodno, jer stalno moram na nešto paziti, a i mediji nas stalno bombardiraju.

    Veselim se početku (prave) školske godine, iako nitko ne zna kako će to biti. Ne znam što će biti s maturalcem (iako se ostaje u državi i putuje u područje s manje zaraženih)...

    I da, strahujem od jeseni i pojave i ostalih dišnih bolesti...

    Kako li je tek starijoj populacij, kojima će kretanje opet biti ograničeno...

  34. #5034
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije li to logično. S ukućanima imaš najintenzivniji i najbliskiji kontakt. S drugim ljudima se ne moraš grliti, ljubiti niti biti jako dugo jako blizu, hoću reći možeš lakše i bolje kontrolirati trajanje i intenzitet kontakta.
    Ali ako ti dođe doma zaraženo dijete o kojem moraš brinuti, e onda si tu gdje si.
    Ako će koga utješiti, moj sin je bio pozitivan na koronu i svi smo odgulili dva tjedna samoizolacije. Nitko od njegovih kontakata nije obolio, uključujući i sestru mu koja je s njim pila vodu iz iste boce i lizala njegov sladoled. Tako da nije baš da virus zaskače iz žbunja, čak ni ako ga doma netko donese.
    Utjesno, iako smo i mm i ja prije ko jelena, ono, vidis kolonu pa, 'atomski s lijeva''. Naravno da za sebe mislim da sam racionalna ) . Navodno je broj sredstava za smirenje propisanih u portugalu skocio ne za 20 posto, nego za 20 puta!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.08.2020. at 11:14

  35. #5035
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije li to logično. S ukućanima imaš najintenzivniji i najbliskiji kontakt. S drugim ljudima se ne moraš grliti, ljubiti niti biti jako dugo jako blizu, hoću reći možeš lakše i bolje kontrolirati trajanje i intenzitet kontakta.
    Ali ako ti dođe doma zaraženo dijete o kojem moraš brinuti, e onda si tu gdje si.
    Ako će koga utješiti, moj sin je bio pozitivan na koronu i svi smo odgulili dva tjedna samoizolacije. Nitko od njegovih kontakata nije obolio, uključujući i sestru mu koja je s njim pila vodu iz iste boce i lizala njegov sladoled. Tako da nije baš da virus zaskače iz žbunja, čak ni ako ga doma netko donese.
    Barbi , hvala na ovoj informaciji. Je li on imao ikakve simptome?

  36. #5036
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije li to logično. S ukućanima imaš najintenzivniji i najbliskiji kontakt. S drugim ljudima se ne moraš grliti, ljubiti niti biti jako dugo jako blizu, hoću reći možeš lakše i bolje kontrolirati trajanje i intenzitet kontakta.
    Ali ako ti dođe doma zaraženo dijete o kojem moraš brinuti, e onda si tu gdje si.
    Ako će koga utješiti, moj sin je bio pozitivan na koronu i svi smo odgulili dva tjedna samoizolacije. Nitko od njegovih kontakata nije obolio, uključujući i sestru mu koja je s njim pila vodu iz iste boce i lizala njegov sladoled. Tako da nije baš da virus zaskače iz žbunja, čak ni ako ga doma netko donese.
    ja ovakve slucajeve skupljam, niste jedini, ima jako puno takvih, jos od ozujka
    Posljednje uređivanje od magriz : 28.08.2020. at 11:32

  37. #5037
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da se članovi obitelji ne zaraze? Jesu li ti koje znaš imali simptome (ovi pozitivni)?

  38. #5038
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da se članovi obitelji ne zaraze? Jesu li ti koje znaš imali simptome (ovi pozitivni)?
    Ja znam dva takva slucajeva. Zarazeni su bili s jakim simptomima. Ostali se nisu zarazili.

  39. #5039
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    wow to je stvarno odlično.


    I još ako je ono Laucovo istraživanje točno, zapravo ako su T-stanice stvarno djelotvorne tj. daju imunitet, onda bi i ukućani mogli biti imuni, bez obzira na to što se uopće nisu razboljeli/bili pozitivni.


    https://www.cell.com/cell/fulltext/S...7YU4KMDSv7LVk4

    (na ovo mislim, nije Laucovo istraživanje, nego ga je on linkao na Fb neki dan)
    Posljednje uređivanje od Mima : 28.08.2020. at 11:49

  40. #5040
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Barbi , hvala na ovoj informaciji. Je li on imao ikakve simptome?
    Imao je jedno popodne i noć temperaturu, popio Lupocet i to Lupocet junior jer nije bilo ničeg drugog doma dakle nedovoljnu dozu za njegovih 190cm i 75 kila, preznojio se dobro i ujutro se probudio fit kao da ništa nije bilo. Nikakvih drugih simptoma, niti kašalj niti malaksalost, ništa. U nekim normalnim okolnostima svi bismo odmahnuli rukom i ne mislili o tome dalje, ni kad su bili jasličari nisam ih za tako nešto vodila doktoru, a kamoli na kakve daljnje pretrage. Međutim, kako ove godine ništa nije normalno i uobičajeno, on je netom bio došao od jedne bake iz Dalmacije i bio u niskom startu da ide kod bake i dide u Slavoniju, zvali smo doktoricu i tražili da ga možda ipak testira. I bingo. Pozitivan nalaz je dobio četiri dana nakon te temperature i daljnjih simptoma nije imao, osim što je rekao jedan dan da mu neke stvari imaju čudan okus, ali i to je prošlo do idućeg dana.
    Gdje se zarazio zapravo ne zna, iako je dosta izlazio. Nitko od njegove ekipe nije bio pozitivan, neki su testirani i negativni, ostali se nisu razboljevali pa se nisu ni testirali. Moja mama kod koje je bio također je morala odguliti samoizolaciju, međutim i ona je ok i nije se razboljela.

    Pišem sve ovo jer mi je stvarno žao i čitati u kojem su neke od vas stresu u svakodnevnom životu. A to je život. Čuvaš se koliko možeš, i inače, ne samo od korone. Pereš ruke, ne ližeš javne wc-e ni rukohvate u tramvaju :p, ne ljubakaš sa svakim, koristiš zaštitu, živiš odgovorno koliko možeš ali živiš, ne provodiš dane u strahu.
    Uvijek je bilo bakterija i virusa, potresa i poplava, gladi i ratova, ali ljudi žive i moraju živjeti. Ne možeš se od svega osigurati, od svega zaštiti, od svega očuvati sebe i svoje, koliko god to snažno netko želio.

  41. #5041
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,533

    Početno

    Trenutno je kolegica s posla u izolaciji, žive u istom kućanstvu (odvojeni katovi al su stalno zajedno) sa šogorom i svekijima. Svekar je inače jako bolestan, pa je smješten prevencije radi u bolnicu (pozitivan je). Svekrva ima temp i kašlje, šogor isto temp, sad mu prolazi. Pozitivni su njih troje šogi i svekiji.

    Ona s mužem i djecom u izolaciji, rekli im da čekaju da vide hoće li bit simptoma. Zasad nitko nema od njih.

  42. #5042
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    barbi, super i
    slazem se s tobom oko rizika i stresa...

  43. #5043
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da se članovi obitelji ne zaraze? Jesu li ti koje znaš imali simptome (ovi pozitivni)?
    znam oba slucaja. osoba sa simptomima, clanovi kucanstva negativni. osoba bez simptoma, clanovi negativni.
    i to ne samo po 1 primjer

  44. #5044
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    A čuj, obično su zabrinutiji ljudi koji spadaju u nekakve rizične skupine. Od početka je jasno da je korona za većinu ne pretjerano ozbiljna bolest, ali čitavo vrijeme postoji jedan postotak ozbiljno bolesnih, koji i nije baš tako mali, evo i sad je u Hrvatskoj 10% poznatih oboljelih hospitalizirano. Ima ti i ljudi koji ni po čemu nisu bili rizični, ali kad netko ima neki rizični faktor, meni je normalno da se više brine. Ili bolje rečeno, da se više nastoji zaštititi, da vodi više računa - nekome sa strane to možda djeluje kao strah, ne znam.

  45. #5045
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Zapravo sad sam shvatila da i ja znam slučaj osobe sa simptomima, i to ne baš laganim, a muž se nije zarazio. Djeca im doduše nisu bila doma.

  46. #5046
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Od tog našeg odvjetnika već sam pisala sin je bio pozitivan. Ni odvjetnik ni žena a ni cura s kojom je bio u najbliskijem kontaktu.. Cura je 2 puta testirana.

  47. #5047
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Korona je eto sad baš tu i nova je pa blješti pod svjetlom reflektora.
    I mnoge druge bakterije i virusi koji su za većinu ljudi blagi i bezazleni kod nekog malog postotka ljudi izazove fatalan ishod. Nije to često, ali kad je netko tebi blizak u pitanju za statistiku te nije briga. Najgore moguće takvo iskustvo dogodilo se u mom najbližem krugu ljudi, smrt zdravog djeteta... eto tako, jedan na milijun, više milijuna, ne sjećam se omjera.
    Samo shvatiš kako si malen pod zvijezdama.
    Opet kažem, poduzmeš što možeš, živiš odgovorno, vežeš djecu u autu, eliminiraš rizike koje možeš. Ali nema smisla živjeti u iluziji da se tebi nešto ne može dogoditi jer ti paziš. Kao što nema smisla stalno živjeti u strahu da ti se ne dogodi onaj malo vjerojatan ali moguć loš ishod.

    Eto me danas malo uzelo na životnu filozofiju... umjesto da radim.

  48. #5048
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Utjesno, iako smo i mm i ja prije ko jelena, ono, vidis kolonu pa, 'atomski s lijeva''. Naravno da za sebe mislim da sam racionalna ) . Navodno je broj sredstava za smirenje propisanih u portugalu skocio ne za 20 posto, nego za 20 puta!
    ina, je l se to ti i ja lovimo za anegdotalne slučajeve
    I meni je drago pročitati. Zapravo me stalno zanima tko se kako zarazio, jer se uz niz istinitih i lažnih istraživanja ne može probiti do prave informacije.
    Al evo i ja znam jedan asimptomatski slučaj, testiran kao kontakt zaraženog, a doma nije zarazio brata s kojim živi.
    Ali općenito znam malo slučajeva osobno.

  49. #5049
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zapravo me stalno zanima tko se kako zarazio, jer se uz niz istinitih i lažnih istraživanja ne može probiti do prave informacije.
    Jelena, rekla bih da je ovo pitanje svih pitanja.
    I mene to zbilja zanima, posebno uz konkretno vlastito iskustvo.

  50. #5050
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Prijateljica radi na veterinarskom faksu u Beču i oni (i ona osobno) testiraju uzorke. Još mi je u lipnju pričala da je prilično često da se ne zaraze ostali članovi kućanstva. Isto anegdota, ali malo jača :D
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.08.2020. at 12:29

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •