Stranica 373 od 383 PrviPrvi ... 273323363371372373374375 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 18,601 do 18,650 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #18601
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

  2. #18602
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Dakle ovako, Izrael imace ne spada u zemlje s najvisom procijepljenoscu jer imaju procijepljenih 62% ukupnog stanovnistva, sto je s obzirom na supersirecu deltu, malo. No oni su veliki dio svojih procijepljenih cijepili i trecom dozom tako da za pocetak uopce nemaju visoke slucajeve trenutno- i dobar su primjer zemlje u smislu vaznosti booster doze. No cak i u valu krajem ljeta, tj u rujnu, kada su imali visok broj novozarazenih smrtnost i hospitalizacije su bile znacajno nize nego u prethodnim valovima. Za ocekivati je jos bolje brojeve kada bi i procijepljenost bila visa od navedene. Nizozemska ima procijepljenost s dvije doze 73% populacije, jako visoke brojeve i jako nisku smrtnost! Dakle 12.11. 16 000 oboljelih i 32 smrti. Dakle jako malo hospitalizacija i smrti na ovakav broj zarazenih! Delta je jako zarazna i za ocekivati je njeno setanje po populaciji- pogotovo kad se popuste mjere sto su mnoge zemlje koje su dosgnule odredjeni postotak procijepljenosti i napravile. Mnoge zato dostizu rekorde u brojevima novooboljelih- ali brojevi hospitaliziranih su znacajno, doista znacajno nizi, od onih od prosle jeseni i zime, u smislu postotka u odnosu na zarazene. I u tome je tajna cjepiva. Hrvatska ima 45% procijepljenih gradjana. Samo 45%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #18603
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    https://ourworldindata.org/explorers...UT~DEU~ISR~NLD

    Hrvatska Austrija Njemačka Nizozemska Izrael
    Ajme, mislila sam da ce SAD biti puno gori, ali izgleda da je nekako donekle izbalansirana situacija izmedju izuzetno procijepljenih i izuzetno neprocijepljenih krajeva.

  4. #18604
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Rehab, vjerujem da je neizvedivo testirati sve, i cijepljene i necijepljene. Pa tko bi to radio i tko bi to platio?
    Evo samo uvodjenjem potvrda u javne sluzbe ce se stvoriti kaos, a treba testirati samo necijepljene.
    Morali su odgoditi da bi organizirali.
    U slucaju gdje je logisticki i financijsku nemoguce testirati sve, nije li logicnije testirati one koji ipak vise sire zarazu?

  5. #18605

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    evo ja jos uvijek cekam da oni kojima ove mjere nisu u redu daju bolje rjesenje za spas RH populacije u cjelini

    a dotad u potpunosti podrzavam ove koliko god nesavrsene bile jer
    ..daju rezultat - cijepilo se vise ljudi nego u zadnjih par mjeseci i to ce sigurno, i to 100% sigurno!, pozitivno utjecati na stanje u bolnicama
    i svima zelim da sto manje ljudi tesko oboli ili jos gore od toga

    (moje osobno iskustvo je da kad su meni bliske osobe kad su teze obolile imale srecu da nije bilo frke u bolnicama, a tad jos nije bilo cjepiva niti ovak zarazne verzije)

  6. #18606
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle jako malo hospitalizacija i smrti na ovakav broj zarazenih! Delta je jako zarazna i za ocekivati je njeno setanje po populaciji- pogotovo kad se popuste mjere sto su mnoge zemlje koje su dosgnule odredjeni postotak procijepljenosti i napravile. Mnoge zato dostizu rekorde u brojevima novooboljelih- ali brojevi hospitaliziranih su znacajno, doista znacajno nizi, od onih od prosle jeseni i zime, u smislu postotka u odnosu na zarazene. I u tome je tajna cjepiva.
    Ovo je glavna poanta cijepljenja koju, nazalost, ustrajni protivnici istog stalno zanemaruju. Svi se hvataju za to da i dalje ima oboljelih i da zbog toga cijepljenje ne sluzi nicemu. A naravno da ima i da ce biti, ali poanta je u tome da cijepljenje rasterecuje zdravstvene sustave (svih zemalja) i smanjuje broj umrlih. I omogucava svijetu da nastavlja s zivotom bez ogromnih promjena i uskracivanja svakodnevih uzitaka.

  7. #18607
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I inace da ne bude zabune, jer sigurno mnogi nece otvoriti link, mjere su ok sasvim, naprimjer sve radi, i skole i kafane i restorani i kultura i koncerti. I to uz 16000 zarazenih dnevno.

  8. #18608

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ovako, Izrael imace ne spada u zemlje s najvisom procijepljenoscu jer imaju procijepljenih 62% ukupnog stanovnistva, sto je s obzirom na supersirecu deltu, malo. No oni su veliki dio svojih procijepljenih cijepili i trecom dozom tako da za pocetak uopce nemaju visoke slucajeve trenutno- i dobar su primjer zemlje u smislu vaznosti booster doze. No cak i u valu krajem ljeta, tj u rujnu, kada su imali visok broj novozarazenih smrtnost i hospitalizacije su bile znacajno nize nego u prethodnim valovima. Za ocekivati je jos bolje brojeve kada bi i procijepljenost bila visa od navedene. Nizozemska ima procijepljenost s dvije doze 73% populacije, jako visoke brojeve i jako nisku smrtnost! Dakle 12.11. 16 000 oboljelih i 32 smrti. Dakle jako malo hospitalizacija i smrti na ovakav broj zarazenih! Delta je jako zarazna i za ocekivati je njeno setanje po populaciji- pogotovo kad se popuste mjere sto su mnoge zemlje koje su dosgnule odredjeni postotak procijepljenosti i napravile. Mnoge zato dostizu rekorde u brojevima novooboljelih- ali brojevi hospitaliziranih su znacajno, doista znacajno nizi, od onih od prosle jeseni i zime, u smislu postotka u odnosu na zarazene. I u tome je tajna cjepiva. Hrvatska ima 45% procijepljenih gradjana. Samo 45%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ok, ajmo onda malo o Nizozemskoj, jer imaju izuzetno visok postotak procijepljenosti i jako malen postotak smrtnosti i hospitalizacija.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-siri-15119898

    Dakle, slazemo se da cjepiva stite utoliko sto znacajno smanjuju broj hospitalizacija i postotak smrtnosti. Je li zaista potrebno u ovom slucaju uvoditi lockdown ili se Nizozemci mogu osloniti na postotak procijepljenosti (u ovom clanku se navodi postotak od 84%) i ucinak cjepiva?
    Kuzim da je ova situacija u Nizozemskoj trenutno neusporediva sa situacijom u Hrvatskoj, ali realno je ocekivati ovakav scenarij bilo gdje u skorijoj buducnosti.
    Je li primjer Nizozemske dokaz da cak ni visoki postotak procijepljenosti (sa svim benefitima koje to donosi) i Covid potvrde nisu garancija za barem djelomicni izlaz iz krize ?

  9. #18609
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    rehab, otvori link pa pogledaj što znači lockdown u slučaju Nizozemske https://www.government.nl/topics/cor...sures-in-brief

    znači to što u našim medijima piše lockdown ne znači ništa. Kao niti ogroman broj slučajeva, pola manji nego u Hrvatskoj.

    Pametne (i bogate) zemlje uvode mjere na vrijeme.

  10. #18610
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    https://ourworldindata.org/explorers...UT~DEU~ISR~NLD

    Hrvatska Austrija Njemačka Nizozemska Izrael

    ovaj Mimin graf je bas super jer pokazuje koliko je u Hrvatskoj situacija teska- i koliko je ZNACAJNO teza nego u zemljama s visom procijepljenoscu, i u broju novozarazenih, a kamoli u broju hospitaliziranih i umrlih.

  11. #18611
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ima i smrtnost

    https://ourworldindata.org/explorers...UT~DEU~NLD~ISR

    (otvarati na vlastitu odgovornost)

  12. #18612
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Baš sam htjela pitati znate li što znafi lockdown u NL? Rad kafića do 7.
    Škole i fakulteti rade normalno. Do jučer su na nastavu išli bez maski. Sad su ih vratili i skratili radno vrijeme. I to je uglavnom to

  13. #18613
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Točno. "Oštre mjere" vrlo su relativan pojam.

  14. #18614
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ajmo onda malo o Nizozemskoj, jer imaju izuzetno visok postotak procijepljenosti i jako malen postotak smrtnosti i hospitalizacija.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-siri-15119898

    Dakle, slazemo se da cjepiva stite utoliko sto znacajno smanjuju broj hospitalizacija i postotak smrtnosti. Je li zaista potrebno u ovom slucaju uvoditi lockdown ili se Nizozemci mogu osloniti na postotak procijepljenosti (u ovom clanku se navodi postotak od 84%) i ucinak cjepiva?
    Kuzim da je ova situacija u Nizozemskoj trenutno neusporediva sa situacijom u Hrvatskoj, ali realno je ocekivati ovakav scenarij bilo gdje u skorijoj buducnosti.
    Je li primjer Nizozemske dokaz da cak ni visoki postotak procijepljenosti (sa svim benefitima koje to donosi) i Covid potvrde nisu garancija za barem djelomicni izlaz iz krize ?
    Mislim evo fakat te pozivam, kao i Mima, da pogledas njihove restrikcije. Onak, mogu odrzavat koncerte u zatvorenom, do 1250 ljudi. Inace JL ekstra tendenciozno izvjestava. Neki dan su imali ogroman clanak o sirenju zaraze u Singapuru, dramatican naslov je bio Sto se to dogadja u Singapuru- zaraza se siri unatoc visokoj procijepljenosti… i onda na kraju dugoh clanka koji propituje korisnost cjepiva recenica: Singapur unatoc velikom broju slucajeva ima izuzetno nisku smrtnost od kovida, svega 0.2%. Eto.

  15. #18615
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i smrtnost

    https://ourworldindata.org/explorers...UT~DEU~NLD~ISR

    (otvarati na vlastitu odgovornost)
    evo ja stvarno stvarno pozivam sve koji pozivaju na osobne slobode u ovoj situaciji da otvore ovaj link. da se smrznes od uzasa i jada.

  16. #18616
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pri cemu, upravo zato sto su nam bolnice, i u ovom valu, kao i u prethodnima- pogotovo prosle zime, prepune, smrtnost ce biti jos veca- kada nam na naplatu dodju sve one zanemarne kronicne bolesti, svi neotkriveni maligniteti i sl.

  17. #18617
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ali naci ce razloga da kazu, recimo, da je Johns Hopkins korumpiran i je vecina tih ljudi umrla od neceg drugog.

  18. #18618
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Evo, moj je danas isao na neki koncert. I nisu ga otkazali nag je počeo u podne.
    I danas to pričam frendicama i diđemo do zakljufka kak je to super. A ne u doba naše mladosti kad si trebao fakat ponoć da se bend pojavi i počne svirat

  19. #18619

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mima i ja smo pisale u isto vrijeme, sad sam otvorila link.
    Ja ne negiram da cijepljenje ima svoju ucinkovitost, zato sam se i cijepila, kao i skoro cijela moja obitelj.
    Ja sam samo i iskljucivo protiv mjera koje produljuju ekonomsku i mentalnu krizu u kojoj se svijet nalazi. Naprosto, ne vidim logike u tome da trgovina moze raditi od 8 do 16 h. Ne vidim logiku u tim Covid potvrdama, onakvim kakve su sada zamisljene.
    Da su Covid potvrde i cijepljenje garancija za prestanak mjera i sirenja zaraze, prva bih bila za to da postanu obaveza.
    Buduci da nisu garancija, ne mozemo gradjane tupkati po glavi kao neposlusnu djecicu.

  20. #18620
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ajme tipfelera. Trebalo je dočekat ponoć za početak koncerta.

  21. #18621

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, moj je danas isao na neki koncert. I nisu ga otkazali nag je počeo u podne.
    I danas to pričam frendicama i diđemo do zakljufka kak je to super. A ne u doba naše mladosti kad si trebao fakat ponoć da se bend pojavi i počne svirat
    To je ono o cemu pisem. Virus ima svoje radno vrijeme ? U podne moze, u ponoc ne moze ?

  22. #18622

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim evo fakat te pozivam, kao i Mima, da pogledas njihove restrikcije. Onak, mogu odrzavat koncerte u zatvorenom, do 1250 ljudi. Inace JL ekstra tendenciozno izvjestava. Neki dan su imali ogroman clanak o sirenju zaraze u Singapuru, dramatican naslov je bio Sto se to dogadja u Singapuru- zaraza se siri unatoc visokoj procijepljenosti… i onda na kraju dugoh clanka koji propituje korisnost cjepiva recenica: Singapur unatoc velikom broju slucajeva ima izuzetno nisku smrtnost od kovida, svega 0.2%. Eto.
    Otvorila sam. Drago mi je da je situacija bolja nego sto pise.

  23. #18623

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I jos nesto, ja bih bas voljela da sam upratila kako su u zemljama s visokim postotkom procijepljenosti politicari i mediji iskomunicirali potrebu za cijepljenjem. Jer meni je ovo kod nas horor. Doslovno kao da ljude tjeraju da se NE cijepe. Svojim izjavama i napisima polucuju totalni kontraefekt.

  24. #18624
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mima i ja smo pisale u isto vrijeme, sad sam otvorila link.
    Ja ne negiram da cijepljenje ima svoju ucinkovitost, zato sam se i cijepila, kao i skoro cijela moja obitelj.
    Ja sam samo i iskljucivo protiv mjera koje produljuju ekonomsku i mentalnu krizu u kojoj se svijet nalazi. Naprosto, ne vidim logike u tome da trgovina moze raditi od 8 do 16 h. Ne vidim logiku u tim Covid potvrdama, onakvim kakve su sada zamisljene.
    Da su Covid potvrde i cijepljenje garancija za prestanak mjera i sirenja zaraze, prva bih bila za to da postanu obaveza.
    Buduci da nisu garancija, ne mozemo gradjane tupkati po glavi kao neposlusnu djecicu.
    logika lezi u cinjenici da zemlje koje su uvodile mjere na vrijeme prije dostupnog cjepiva, te zemlje koje su uvele kovid potvrde nakon sto je cjepivo postalo dostupno imaju znacajno manju stopu tesko oboljelih i umrlih. dakle njihovi zdravstveni sustavi bili su i ostali dostupni za sve one kojima su potrebni.
    ova vrsta netupkanja gradjana kako ti to zoves ima svoju cijenu, prije svega u broju umrlih. a dakako i ekonomsku, jer se cijena lijecenja tesko oboljelog pacijenta od kovida mjeri u stotinama tisuca kuna.

  25. #18625
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mima i ja smo pisale u isto vrijeme, sad sam otvorila link.
    Ja ne negiram da cijepljenje ima svoju ucinkovitost, zato sam se i cijepila, kao i skoro cijela moja obitelj.
    Ja sam samo i iskljucivo protiv mjera koje produljuju ekonomsku i mentalnu krizu u kojoj se svijet nalazi. Naprosto, ne vidim logike u tome da trgovina moze raditi od 8 do 16 h. Ne vidim logiku u tim Covid potvrdama, onakvim kakve su sada zamisljene.
    Da su Covid potvrde i cijepljenje garancija za prestanak mjera i sirenja zaraze, prva bih bila za to da postanu obaveza.
    Buduci da nisu garancija, ne mozemo gradjane tupkati po glavi kao neposlusnu djecicu.
    Kod (Minnesota) su postojale ogranicavajuce mjere dok nismo dostigli odredjen postotak procijepljenosti. Tad su povucene i trgovine rade dokle im se 'oce. Imamo kazalisne predstave, koncerte u malim prostorima i na stadionima. Sportska natjecanja, treninge, vecere i vjencanja. Nose se maske prema odlukama lokalnih samouprava, vlasnika organizacija i biznisa, procelnika skolskih distrikta. Ili se ne nose. Sad su uveli dodatne potvrde kako bi se broj procijepljenih jos povecao pa se trazi dokaz o cijepljenju na radnim mjestima (pisala sam negje gore na koga se to odnosi, da ne ponavljam). Ta najnovija mjera je istog casa potakla dodatni broj ljudi na cijepljenje (i odredjeni broj na dodatne prosvjede). Plus, nesto vise od tjedan dana cijepimo djecu od 5 do 11 godina i odaziv je, za sad, prilicno dobar.

  26. #18626
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    I jos nesto, ja bih bas voljela da sam upratila kako su u zemljama s visokim postotkom procijepljenosti politicari i mediji iskomunicirali potrebu za cijepljenjem. Jer meni je ovo kod nas horor. Doslovno kao da ljude tjeraju da se NE cijepe. Svojim izjavama i napisima polucuju totalni kontraefekt.
    Vjerojatno bolje, no vidimo da se Hrvatska po procijepljenosti smjestila točno u društvo u koje pripada, pa onda ne znam koliko bi komunikacija pomogla.

  27. #18627
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Vec sam pisala - u tim zemljama su političari bili dosljedni. Ako donesu mjeru, vrijedi za sve. Nema iznimaka tipa uskrsna procesija na Hvaru.

  28. #18628
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    To je ono o cemu pisem. Virus ima svoje radno vrijeme ? U podne moze, u ponoc ne moze ?
    pa pretpostavljam da se radi o ideji razmjernosti. dakle ne postoji savrsena mjera u zaustavljanju sirenja virusa, osim potpunog lock downa, koji je neizdrziv i neodrziv. radi cega se pronalaze kompromisi, pa ako je procjena da recimo ljudi nakon 20h, primjericeuslijed konzumacije alkoholnih pica, pocinju primjenjivati neke oblike dezinhibiranog, opustenijeg ponasanja, onda je valjda logikamte mjere da se sprijecavanjem toga ipak uspori sibanje delte kroz populaciju. I tako sa svakom mjerom. Doduse, nasi su tu uzasni, neuvjerljivi, nekonzistentni i to je sigurno dobar dio razloga zasto je tako velik dio populacije nepovjerljiv. No to sto smo svjesni toga, ne mjenja cinjenicu da ta nepovjerljivost stanovnistva ima svoju cijenu- u ljudskim zivotima.

  29. #18629
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    I jos nesto, ja bih bas voljela da sam upratila kako su u zemljama s visokim postotkom procijepljenosti politicari i mediji iskomunicirali potrebu za cijepljenjem. Jer meni je ovo kod nas horor. Doslovno kao da ljude tjeraju da se NE cijepe. Svojim izjavama i napisima polucuju totalni kontraefekt.
    A meni to izvlačenje na lošu komunikaciju stožera nikako ne leži, pa niti je pandemija hrvatski problem niti je naš stožer jedini na svijetu koji komunicira s ljudima o virusu.
    Protivnici cjepiva su uglavnom na internetu i od svega što Internet cijelog svijeta nudi biraju određeni tip sadržaja, ne znam šta je to naš stožer mogao drugačije iskomunicirati pa da se oni drugačije postave.

  30. #18630
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kao cijepljena osoba apsolutno za prosvjed protiv Covid potvrda i ne interesira me pjeva li na njemu Thompson ili Let 3, smatram da je vazno izvrsiti pritisak.
    Covid potvrde nisu rjesenje.
    Ne razmisljam uopce u smjeru totalitarne drzave, nego mentalnog izivljavanja nad gradjanima. Prije nekoliko mjeseci sam ostala sokirana kad se nisam trebala testirati za boravak u bolnici, a moj necijepljeni muz je morao, iako se i kao cijepljena mogu zaraziti i prenijeti virus. U cijeloj ovoj prici oko korone, jedino mi je imao smisla lockdown, kada nismo znali s cim imamo posla i valjalo se upoznati s neprijateljem i pripremiti. Sve od tada pa do danasnjeg dana, po meni je kupus nelogicnih mjera, proturjecnih informacija, izludjivanja gradjana. Nije cudo da su antivaxeri i teoreticari zavjera dosli na svoje
    Potpis na sve. Rehab. I, naravno, "vrijeme je da se krene..." i napravi pritisak, u tome je poanta. A ne da se doma čmrlji u svojoj jazbini i gunđa na cijeli svijet. Neki je dan jedan vakser mojem prijatelju poželio bolnu i mučnu smrt na respiratoru. Pa ću ja zbog toga reći da ste vi svi isti? Jer je on bolestan?
    Mazohistički si, Svimbalo, preko Indexa pratila prosvjed i uočila transparent o Mengeleu? Ma nije moguće, mora da su ga napisali ravnozemljaši, redikuli i kako su još bili nazivani. Redikuli i ravnozemljaši su igra riječima, a Mengele nije? Nije da bih osobno ispisala takav transparent, bila bih mnogo kreativnija, sigurna sam.
    Vi se slažete sa svim izjavama i svime napisanim što su vakseri u posljednjih godinu i pol servirali javnosti? Sigurna sam da ne. Tako da ja, Svimbalo, nisam ni najmanje diskreditirana jednim transparentom ili izjavom o nedarivanju krvi. Smiješno. Zašto bih bila? Samim pojavljivanjem na prosvjedu volim Prljavce i Thompsona? Bože sačuvaj. I samim pojavljivanjem na prosvjedu pozivam na neki bojkot protiv darivanja krvi. Kako da ne.
    Za mene je ovaj prosvjed prije svega imao značenje bojkota besmislenih covid potvrda pa ako sam za to, neću zamoliti Kaae ili Svimbalo da pripomognu. Moram se prikloniti skupini ljudi koja se također tome protivi. U cijelom se svijetu prosvjeduje protiv njih pa ni mi nismo iznimka. Naravno da su potvrde besmislene i naravno da će vrijeme i to pokazati.
    A dotad ćemo se boriti, netko uz Thompsona, a netko uz Bareta.
    Ali nije da se puštalo Čavoglave i provociralo. Lijepa li si je čak i meni jako draga pjesma. Ja se ne sramim što živim u ovoj zemlji i što je Hrvatska moja domovina.
    Btw. Tomislav Lošo je na prosvjedu tražio javno znanstveno sučeljavanje (tako da je i to, Tanja, dokaz da ga se ne zove) - pa eto - što se čeka?! Zašto bi to odbili? Nečega se boje?

  31. #18631
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Betty, još ti dugujem odgovor, ali to ću navečer.

  32. #18632
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A meni to izvlačenje na lošu komunikaciju stožera nikako ne leži, pa niti je pandemija hrvatski problem niti je naš stožer jedini na svijetu koji komunicira s ljudima o virusu.
    Protivnici cjepiva su uglavnom na internetu i od svega što Internet cijelog svijeta nudi biraju određeni tip sadržaja, ne znam šta je to naš stožer mogao drugačije iskomunicirati pa da se oni drugačije postave.
    Da! Isto tako, argument dozvoljenih procesija itd, iako je sam po sebi točan, ne govori uopće u prilog teoriji da je odvratio ljude od cijepljenja.
    Mogao je samo potvrditi onu Quod licet Iovi, non licet bovi.
    I kako je u svim medijima, pa i onim koje prate antivakseri (pretpostavljam) bilo moguće pohvatati informacije, stožerna politika nipošto nije baš za sve kriva.

  33. #18633
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da su potvrde besmislene i naravno da će vrijeme i to pokazati.


    Pretpostavljam da zadnjih nekoliko strana, opet, cijeli niz forumasa mlati praznu slamu i da si samo ti i tvoji izvori u pravu.

    Mislim, postoji mogucnost da ih sve redom ne vidis. Znam da mene vidis pa, evo, samo ti ukazujem da postoje razni linkovi koje je stavila Mima koji pokazuju nesto drugo. I sasini postovi o tome pisu. I mnogi drugi.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 13.11.2021. at 19:35

  34. #18634
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni ovo jesu stroge mjere, rad od kuce, dozvoljeno primanje do maksimalno 4 osobe dnevno u kuci, drzanje distance od 1.5 m u vlastitoj kuci (to valjda s gostima?), ducani koji rade tek nesto dulje od radnog vremena.

  35. #18635
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Da! Isto tako, argument dozvoljenih procesija itd, iako je sam po sebi točan, ne govori uopće u prilog teoriji da je odvratio ljude od cijepljenja.
    Mogao je samo potvrditi onu Quod licet Iovi, non licet bovi.
    I kako je u svim medijima, pa i onim koje prate antivakseri (pretpostavljam) bilo moguće pohvatati informacije, stožerna politika nipošto nije baš za sve kriva.
    Dopustanje procesije na Hvaru je bila prva svijetla tocka tog lockdowna u kojem su se nekakvi clanovi civilne zastite (cega li) izderavali na ljude jer setaju po plazi, i istu te plaze ogradili trakama, a po medijima se analizirao razmak izmedju trkaca i biciklista koji su se mimoisli na Jarunu...

    Nakon procesije na Hvaru je sve pomalo postalo dozvoljeno.

    I
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 13.11.2021. at 19:39

  36. #18636
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Freyja, ako ti riječi "redikul" ili "ravnozemljaš" smatraš jednakima usporedbama s Mengeleom, onda zaista nemamo o čemu razgovarati dalje.
    Pa, zbog toga i svga drugog što si napisala u tom i prethodnim postovima, ja više i neću.

  37. #18637
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni ovo jesu stroge mjere, rad od kuce, dozvoljeno primanje do maksimalno 4 osobe dnevno u kuci, drzanje distance od 1.5 m u vlastitoj kuci (to valjda s gostima?), ducani koji rade tek nesto dulje od radnog vremena.
    Ovo su za Nizozemce vrlo blage mjere. Kad su bile stroge, nisu ni izlazili iz kuće. Kad su mjere malo bile popustile, smjeli su se npr. naručiti i rezervirati termin za dućan cipela ili odjeće.

  38. #18638
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Freyja, ako ti riječi "redikul" ili "ravnozemljaš" smatraš jednakima usporedbama s Mengeleom, onda zaista nemamo o čemu razgovarati dalje.
    Pa, zbog toga i svga drugog što si napisala u tom i prethodnim postovima, ja više i neću.
    Poštujem tvoj izbor.

  39. #18639
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja stvarno stvarno pozivam sve koji pozivaju na osobne slobode u ovoj situaciji da otvore ovaj link. da se smrznes od uzasa i jada.
    Katastrofa. Gledam the Economist danas, u kojem smo mi drustvu od katastrofa situacije....Litva, Bugarska, Rumnjska, Ukrajina, Slovenija. Danas je Djikic kritizirao onaj proslogodisnji lockdown da ne mozes i zupanije u zupaniju, a mislim da ce nam nasi na kraju to susnut za sretan Bozic kad je gradjanima tesko pokazat potvrdu i cijepit se. Sto se mene tice, svako onaj koga ponizava pokazat potvrdu pomaze ga tkati.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.11.2021. at 19:53

  40. #18640
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku


    Pretpostavljam da zadnjih nekoliko strana, opet, cijeli niz forumasa mlati praznu slamu i da si samo ti i tvoji izvori u pravu.

    Mislim, postoji mogucnost da ih sve redom ne vidis. Znam da mene vidis pa, evo, samo ti ukazujem da postoje razni linkovi koje je stavila Mima koji pokazuju nesto drugo. I sasini postovi o tome pisu. I mnogi drugi.
    Mislim da cjepiva nisu besmislena za starije, pretile, bolesne...dapače, ali ako čovjek na njih dobrovoljno pristaje. Covid potvrde za mene su potpuna besmislica.

    Stavljam ovaj link samo zato da naglasim kako se slažem sa svakom rečenicom bez obzira na tebe, Sašu i sl. Poštujem vaše mišljenje, ali se oko ovoga ne slažemo. Ne moraš to, Kaae, uporno kritizirati. Ionako drugi već znaju tvoje mišljenje, a ja ionako neću promijeniti svoje vezano uz njih pa daljnja rasprava na tu temu nema smisla.

    https://www.youtube.com/watch?v=joxyvz0Cb6A

  41. #18641
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo su za Nizozemce vrlo blage mjere. Kad su bile stroge, nisu ni izlazili iz kuće. Kad su mjere malo bile popustile, smjeli su se npr. naručiti i rezervirati termin za dućan cipela ili odjeće.
    Al, ako uz dosta visoku procijepljenost (ja nalazim 76% ukupne populacije s bar jednom dozom) imaju ovakve mjere, to nekako implicira da ce ih imati tko zna do kada i tko zna koliko iducih godina.

  42. #18642
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Covid potvrde su potpuno nepotrebne u zemlji gdje je narod razuman i ima povjerenje u preporuke struke.
    Steta sto nismo takav narod.

  43. #18643
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Bojim se da ćemo se morati naviknuti na život s virusom. Jedino je pitanje koliki je broj mrtvih nekoj državi prihvatljiv. Kako brojevi rastu, tako države koje dobro upravljaju epidemijom uvode mjere, tj. reagiraju na vrijeme.

  44. #18644
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al, ako uz dosta visoku procijepljenost (ja nalazim 76% ukupne populacije s bar jednom dozom) imaju ovakve mjere, to nekako implicira da ce ih imati tko zna do kada i tko zna koliko iducih godina.
    Zaprao oni samo stite svoj zdravstveni sustav.
    Zele omoguciti ljudima dostupnist usluga ( kao i prije covida) , a onima sa covidom koji zaglave u bolnici najbolju sansu za prezivljavanje i oporavak.
    Dok se kod nas pokusava gasiti pozar i drzati glavu iznad vode. Statistike prezivljavanja su prilicno jasne. I prilicno je jasno zasto je tako.

  45. #18645
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni ovo jesu stroge mjere, rad od kuce, dozvoljeno primanje do maksimalno 4 osobe dnevno u kuci, drzanje distance od 1.5 m u vlastitoj kuci (to valjda s gostima?), ducani koji rade tek nesto dulje od radnog vremena.
    Stvarno mi nije jasno sto je tu strogo. Moje su mjere puno stroze, osim sto me stozer ni ovim mjerama na poslu nije zastitio, a mogao je. Na poslu stvarno srljam i drzim si fige. Nizozemska bi me zastitila.

  46. #18646
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Betty, još ti dugujem odgovor, ali to ću navečer.
    Radije odmori uz čaj. Bio je naporan dan danas.

  47. #18647
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Radije odmori uz čaj. Bio je naporan dan danas.
    Evo, baš se odmaram uz čaj. Taman da napunim baterije.

  48. #18648
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,149

    Početno

    Daj si onda pogledaj smrtnost po zemljama:

    https://ourworldindata.org/explorers...UT~DEU~NLD~ISR

  49. #18649
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

  50. #18650
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek mi čitaš misli, ja došla staviti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •