Stranica 209 od 383 PrviPrvi ... 109159199207208209210211219259309 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,401 do 10,450 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #10401
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, ove kartice su depresivne, s ovim točnim vremenima davanja - 21 dan, 28 dana... xy dana. Nema kartice za otprilike, range od - do . Možda bolje da ne gledamo te kartice.

    S ovih kartica, Sputnik mi najprivlačnije izgleda, kombinacija tri virusa - to mora bit dobro!

  2. #10402
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, ove kartice su depresivne, s ovim točnim vremenima davanja - 21 dan, 28 dana... xy dana. Nema kartice za otprilike, range od - do . Možda bolje da ne gledamo te kartice.


    Al je li to zaista toliko bitno da bude točan razmak? Ja mislim da sam recimo jedino najstarijeg cijepila s točnim razmakom - za ona cjepiva za koja ide docjepljivanje... s mlađima je to uvijek bilo po mjesec-dva-ili više kasnije od zamišljenog, zbog ovog ili onog razloga. Nikad mi to pedijatria nije predstavila kao problematično.

    Sputnik mi najbolje izgleda, tri virusa kombinirana u jedno cjepivo. To mora bit dobro!

  3. #10403
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,627

    Početno

    Meni je fascinantno da kinezi imaju 3 cjepiva, plus jedno za emergency use,a da o tome tako malo ide u javnost. Jesu ucinkovita i sl

  4. #10404
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku


    Al je li to zaista toliko bitno da bude točan razmak? Ja mislim da sam recimo jedino najstarijeg cijepila s točnim razmakom - za ona cjepiva za koja ide docjepljivanje... s mlađima je to uvijek bilo po mjesec-dva-ili više kasnije od zamišljenog, zbog ovog ili onog razloga. Nikad mi to pedijatria nije predstavila kao problematično.

    Sputnik mi najbolje izgleda, tri virusa kombinirana u jedno cjepivo. To mora bit dobro!
    Ma, normalno da nije, ja bi to sve rekla tim znanstvenicima s njihovim karticama i terminima u dan da cemo mi to odokativno .

  5. #10405
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    A propos prijave neprioritetnih kod lijecnika:
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...onira-20210325

  6. #10406
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Što nisu napravili tim od 3-4 matematičara da im optimira proces. Kakav gubitak vremena, novca i resursa.

  7. #10407
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Možda je to bio i cilj, činjenica je da ovo omogućava potpuno netransparentno cijepljenje.

  8. #10408
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Mog tatu nisu jos zvali za pfizera, trebao dobit 19.3. Psiholoski, on se nazalost ponasa ko da nije cjjepljen, zali boze cjepiva. Stoji doma, uz teska nagovaranja je oso u interspar ciljajuci najmanje ljudi ostvarit neke popuste uz ffp2 masku u off peak vremenu, inace se ponasa ko i prije cjepiva psiholoski, nema druzenja ni van, nema niti govora o fizickom susretunosim ala romeo i julija, kontakt da ga se gleda na balkonu. Cijepljenje 1. dozom mu nije promijenilo kvalitetu zivota nimalo, umirao je od straha to malo sto je izasao uz svu zastitu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.03.2021. at 12:27

  9. #10409
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Moja mama, s druge strane, nakon prve doze AZ živi kao da je potpuno procijepljenja, ali kad bolje razmislim tako je živjela i prije.

    Još je imala i neku hunjavicu na jesen, pa misli da je to bila korona i da je prebolila.

  10. #10410
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Vec sam ranije napisala da je meni psiholoski puno bolje nakon druge doze. Moji poslodavci se ponasaju kao da covid ne postoji i da ljudi ne nose maske pomislila bih da pandemija ne postoji.
    Nama se povecao broj pacijenata preko 30% od prije pandemije . Prostor i broj osoblja je isti, a i tada smo isli preko svih granica.
    Tako da se punio bolje osjecam jer distanca ne postoji medu stotinama ljudi svaki dan u kratko vrijeme na malom prostoru.

  11. #10411
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Moja mama je jucer isla upoznati svoju novu dr. koja joj je obavila sistematski i posla ju na pretrage ( nije bila desetljece) i rekla se zeli cijepiti.
    Dr. je rekla da ima AZ i moze petak ili ponedjeljak. Mama ima 66 godina bez kronicnih bolesti.

  12. #10412
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja sam ponovo zvala svog doktora, ništa od cijepljenja za nas mlade AZ se odbija, ali ima još puno starijih koji su zainteresirani.

    S druge strane, čujem da se cijepe moji vršnjaci bez ikakvih bolesti .. moram priznati da me to stvarno uzrujava.

  13. #10413
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Meni se ipak cini da, s obzirom na dostupnu kolicinu cjepiva, cijepljenje dosta dobro funkcionira, tj. po planu. Vecina starijih ljudi koje poznajem se dosad imala priliku cijepit (neki su i odbili), a od relativno mladjih, znam samo jednog koji se cijepio, a taj ima ozbiljnu bolest.

    A uz to, sad ima sve vise istupa u medijima u kojima se zagovara cijepljenje mladjr populacije koja vise skri zarazu. Jer, mozda moji roditelji (ponasaju se kao Inin otac) jesu puno ugrozeniji od korone od nekog mladjeg, no, sanse da se zaraze su takodjer puno manje, a sanse da oni nekog zaraze skoro nikakve... dol ova mladjarija okolo, vjerojatno im srecom nece bit nista, al zarazu sigurno sire leva-leva. Tesko je rec koga je bolje prvo cijepit u ovoj situaciji s malo cjepiva.

    No, lom-ovi ili punktovi, na kraju dana cemo opet imat svega par tisuca vise cijepljenih nego dan prije. I to je pravi problem. Al problem koji bi se mogao znacajno umanjiti hitnim uvozom ruskog i kineskih cjepiva. Al nazalost, vaznije je odobrenje Brisela od zivota ljudi :/

  14. #10414
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    https://www.facebook.com/watch/?v=930692221023629

    Dobar Primorcev govor na temu "koje cjepivo odabrati"

  15. #10415
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Jel ima negdje podatak o broju cijepljenih po županijama?

    Sad je na vijestima bilo da u Dubrovačko-neretvanskoj županiji imaju veliki porast oboljelih, a procijepljeno je 11.3% stanovništva (starijih od 18).
    Ako je cijepljenje ravnomjerno po županijama, to bi značilo da se je u Hrvatskoj cijepilo 415.000 ljudi?

  16. #10416
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Kajsa, ako je to istina, to je debelo iznad prosjeka. Nemam pojma kako je u RH, al evo ti Njemacka npr. Po Bundeslandovima:
    https://www.handelsblatt.com/politik.../26923748.html

    Samo jedan ima 11.7, svi drugi su ispod.

  17. #10417
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kajsa, ako je to istina, to je debelo iznad prosjeka. Nemam pojma kako je u RH, al evo ti Njemacka npr. Po Bundeslandovima:
    https://www.handelsblatt.com/politik.../26923748.html

    Samo jedan ima 11.7, svi drugi su ispod.
    To je danas izjavio u HTV dnevniku načelnik Stožera civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije.
    Valjda on zna.
    Onda cijepljenje nije ravnomjerno, a čudno je da bukti baš tamo gdje je najviše cijepljenih

  18. #10418
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    To je prvi prilog na dnevniku gdje govore o tome kako će u toj županiji zatvoriti terase kafića

    Okupljanje max 15 ljudi

    To se vjerojatno neće odnositi na mise

  19. #10419
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima negdje podatak o broju cijepljenih po županijama?

    Sad je na vijestima bilo da u Dubrovačko-neretvanskoj županiji imaju veliki porast oboljelih, a procijepljeno je 11.3% stanovništva (starijih od 18).
    Ako je cijepljenje ravnomjerno po županijama, to bi značilo da se je u Hrvatskoj cijepilo 415.000 ljudi?
    22. ozujka je cijepljeno 9.5% stanovnistva - imas na our world in data brojke, a vjerojatno i na nekoj nasoj stranici. Al tu se broje i dvije doze dane jednoj osobi. Vjerujem da je tako i za Dubrovacku zupaniju. Dvi doze je dobilo, cini mi se, oko 5% ljudi, na razini Hrvatske.

  20. #10420
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    To je danas izjavio u HTV dnevniku načelnik Stožera civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije.
    Valjda on zna.
    Onda cijepljenje nije ravnomjerno, a čudno je da bukti baš tamo gdje je najviše cijepljenih
    Pa i nije bas cudno. Kad sam gledala brojke u Izraelu, njima je broj zarazenih poceo bas padati kad su debelo presli 50 posto cijepljenih. Ovih 11 posto je nista. Makar je to vjerojatno 5 posto zapravo.

  21. #10421
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,585

    Početno

    Koliko ja imam informacija puno vise starijih je cijepljeno van Zg nego u Zg, pricam naravno u odnosu na ukupan broj starijih u tom gradu. Split izgleda puno bolje stoji od Zg.

  22. #10422
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i nije bas cudno. Kad sam gledala brojke u Izraelu, njima je broj zarazenih poceo bas padati kad su debelo presli 50 posto cijepljenih. Ovih 11 posto je nista. Makar je to vjerojatno 5 posto zapravo.
    Tesko da ce zaraza stati obzirom na broj , ali i strukturu cijepljenih. Ok, zdravstveno osoblje i zaposleni u domovima za starije, to utjece na sirenje.
    Ali populacija 75+ , pogotovo ona koja nije u grupnom smjestaju i tako ne utjece na sirenje epidemije .

  23. #10423
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tesko da ce zaraza stati obzirom na broj , ali i strukturu cijepljenih. Ok, zdravstveno osoblje i zaposleni u domovima za starije, to utjece na sirenje.
    Ali populacija 75+ , pogotovo ona koja nije u grupnom smjestaju i tako ne utjece na sirenje epidemije .
    Da, tocno to. Plus se, osim u domovima, vecinom cijepe oni starci koji su se i ovako i onako cuvali (opet moj dojam na mom uzorku). Ovi sto se nisu cuvali se ni ne zele bas cijepit. Od starije generacije u mojoj obitelji, ovi sto su stali doma i smanjili sve kontakte su se svi cijepili,a ovi sto svrljaju okolo kao da se nista ne dogadja - tima ne pada na pamet cijepit se.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 25.03.2021. at 20:43

  24. #10424
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Rastu nam lagano brojke, vezano uz srednje (i middle) skole pa su prije nekoliko minuta objavili promjenu strategije:


    BREAKING Via Catharine Richert, @CatRichert MPR news:

    “BREAKING NEW THREAD: Minnesota will expand COVID-19 vaccination to *all* state residents 16 and older starting March 30.

    The information, which has been communicated to health systems and public health offices, marks a major milestone in Minnesota's vaccine strategy.”

  25. #10425
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Kaae, hvala sto nas informiras.
    Zagreb je bas banana s cijepljenjem. A i s potresom. Koliko sam cula u starackim domovima su cijepljeni i oni koji su prebolili, i to dvaput cijepljeni. Ne pazi se. Jesu li se zbilja s AZ cijepili Plenkovic, Beros i Jandrokovic? Sva trojica preboljeli covid. Ja sam bas rezignirana.

  26. #10426
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moja mama kad je zadnje pitala svoju dr za cijepljenje je dobila odgovor da se još cijepe oni od 90+
    Bravo država još jednom!
    Nadam se da će se uspjeti cijepiti do ljeta, pa da može s klincima na more

    A mi? Valjda se budemo cijepili najesen, onda odmah odosmo na neki put za božić, dost mi je kuće

  27. #10427
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,536

    Početno

    Aha
    potvrdu o cijepljenju protiv COVID-a 19, kojom osoba dokazuje da je od primitka druge doze cjepiva proizvođača BioNTech/Pfizer prošlo najmanje 7, MODERNA 14 i AstraZeneca 21 dan

    Znači ako se cjepio s astrom i druga doza za 4 mjeseca onda još najmanje 3-4 tjedna pred put moraš planirati znači najmanje 5.5 mjeseci ,znači trebaš se cjepiti za Prvi maj ako za Božić oćeš na skijanje ili u Beč na germknedle
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.03.2021. at 07:29

  28. #10428
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ili ću se cijepiti jednom dozom Johnsona. Ili ću se cijepiti Pfizerom i drugu dozu za 3 tjedna. Mislim da je jasno da do jeseni će se promijeniti i dinamika i dostupnost cjepiva...

  29. #10429
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,536

  30. #10430
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Definitivno se mora nešto promijeniti s dinamikom cijepljenja i raspodjelom cjepiva po ordinacijama, jer ovo kako je sada ne valja ni najmanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #10431
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,627

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ću se cijepiti jednom dozom Johnsona. Ili ću se cijepiti Pfizerom i drugu dozu za 3 tjedna. Mislim da je jasno da do jeseni će se promijeniti i dinamika i dostupnost cjepiva...
    silly, kod nas Pfizer ima razmak 6 tj sad. Ne možeš dobiti ranije.

    Očito i naši idu na max razmak da što više ljudi dobije cjepivo

  32. #10432
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    silly, kod nas Pfizer ima razmak 6 tj sad. Ne možeš dobiti ranije.

    Očito i naši idu na max razmak da što više ljudi dobije cjepivo
    Pa znam da je tako sad, ali sam ja rekla planove za jesen. To je za 6-8 mjeseci. Ne vjerujem da ce biti isto tad.

  33. #10433
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno se mora nešto promijeniti s dinamikom cijepljenja i raspodjelom cjepiva po ordinacijama, jer ovo kako je sada ne valja ni najmanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najbitnije je da se promijeni količina cjepiva.

    Ovdje imate podatke o broju cijepljenih u Hrvatskoj - to je ukupan broj administriranih doza. 22. ožujka je bio 390 000.
    https://github.com/owid/covid-19-dat...ta/Croatia.csv

    Ovdje su podaci po Županijama na dan 9. ožujka. Zagreb je na taj datum imao daleko više cijepljenih od ostatka Hrvatske, recimo duplo više od Splitsko-dalmatinske županije, što je po ovom planu i ok jer ima duplo više stanovnika. Po tablici se čini da se općenito ravnomjerno raspodjeljuje po broju stanovnika.
    https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novost...-druge-zemlje/
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 26.03.2021. at 10:05

  34. #10434
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,585

    Početno

    Moj tata treba dobiti Phizera 12.4, njemu je odmah rečeno za 6 tjedana, javim se povratno.

  35. #10435
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-gore-20210326

    Evo, kupis srpsku sim karticu pa mozes na cijepljenje. Al nes moc putovat iz hrv u eu ako dobijes sputnika il kineze. Lili, ako tm to malo prouci moze li se birat cjepivo i koje...javi na PP . I kako nabavit sprski sim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.03.2021. at 10:46

  36. #10436
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Moj poznanik koji živi na relaciji Bg-Zg-St se cijepio u Srbiji. Ali pp. da on ima prebivalište tamo.

  37. #10437
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,627

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj tata treba dobiti Phizera 12.4, njemu je odmah rečeno za 6 tjedana, javim se povratno.
    Zg županija i masovno cijepljenje Pfizerom ima drugu planiranu dozu 1.5. Baš me zanima jel budu opet na praznik rada organizirali masovno il budu pomakli tjedan prije

  38. #10438
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,585

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-gore-20210326

    Evo, kupis srpsku sim karticu pa mozes na cijepljenje. Al nes moc putovat iz hrv u eu ako dobijes sputnika il kineze. Lili, ako tm to malo prouci moze li se birat cjepivo i koje...javi na PP . I kako nabavit sprski sim.
    pošajem mu

  39. #10439

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    [QUOTE=ina33;3202862]https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-gore-20210326

    Evo, kupis srpsku sim karticu pa mozes na cijepljenje. Al nes moc putovat iz hrv u eu ako dobijes sputnika il kineze. Lili, ako tm to malo prouci moze li se birat cjepivo i koje...javi na PP . I kako nabavit sprski sim.[/QUOTE]

    Bože, ina, kupiš na prvoj trafici!

    Sad ozbiljno, ja sam sinoć videla da ljudi iz BiH masovno dele vest ali sam mislila da je neka sprdnja, međutim izgleda je realno.
    Ako je samo do sim kartice, zaista se može kupiti na svakoj trafici, ima i VIP i Telenor i MTS ispostava na svakom ćošku, neke prodavnice su isto franšize, jedino pitanje gde je rasprodato, možda se isplati doći do BG nekim mrvicu zaobilaznijim putem kroz neko od sela.
    S obzirom da su sad valjda stvarno vakcinisani svi koji su hteli, iskoristite priliku ako možete da se organizujete!
    Ali apelujem da jako jako vodite računa, brojevi obolelih su nam očajni, Vojvodina posebno, nigde ne idite bez KN maski, naročito u redovima i u hali. Sajmovi su dobro organizovani ali povremeno se prave gužve.

    Britanski soj dominira Vojvodinom i deca imaju teže kliničke slike nego do sada. Većinom je to i dalje u rangu težeg gripa sa upalom pluća bez potrebe za kiseonikom, ali nije ni to neka sreća... Gojazna deca su posebno rizična, evo poznajem takvog tinejdžera kome je korona u mesec dana okinula juvenilni dijabetes trenutno u totalno nekontrolizanoj fazi na bolničkom lečenju. Insistirajte da vam deca nose maske u školama, puno je zarazniji zaista.

  40. #10440

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-gore-20210326

    Evo, kupis srpsku sim karticu pa mozes na cijepljenje. Al nes moc putovat iz hrv u eu ako dobijes sputnika il kineze. Lili, ako tm to malo prouci moze li se birat cjepivo i koje...javi na PP . I kako nabavit sprski sim.
    E da, znam da sam sinoć pomislila na tebe...mislim da je na meniju nažalost Astra Zeneka, tako da nisam sigurna da si zainteresovana. Ali uzmi moju informaciju sa rezervom (svakako kod nas ide indijski Covishield, aka Astra).

  41. #10441
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma može se to, išla je vijest još prije mjesec i više da na tu foru dolaze iz Makedonije. I tad se moglo birati cjepivo, ne znam jel sad može za strance.

  42. #10442

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma može se to, išla je vijest još prije mjesec i više da na tu foru dolaze iz Makedonije. I tad se moglo birati cjepivo, ne znam jel sad može za strance.

    Mislim da si morao imati srpski pasoš prvo, posle si valjda morao imati samo prijavu na srpskoj e-upravi, a sad koliko sam shvatila ne treba ti bukvalno ništa, poklanjanje .
    Epidemiološki to itekako ima smisla jer svi smo mi deo istog malog regiona i ljudi cirkulišu stalno bez puno kontrole, bolje vakcinisati one koji hoće nego da vakcine propadaju... Samo i dalje krivim naše vlasti što nije mnogo mnogo više urađeno da se zaustavi antivakcerska propaganda.

  43. #10443
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    [QUOTE=pulinka;3202878]
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-gore-20210326


    S obzirom da su sad valjda stvarno vakcinisani svi koji su hteli.
    Jel ovo zbilja ovako? Pa koliko vam se populacije cijelilo? Nekih 20-ako posto s dvije doze :/ stvarno malo - mislim puno u odnosu na ostale zemlje, al malo, ako je vec pao interes ://

  44. #10444
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mislim da je opcija za strance ili probati sa srpskim brojem i e-upravom, ili doći na ovo bez prijave, ali to je samo AstraZeneca. Nema prijava ni termina, staneš u red i cijepiš se. Vidim da je danas pun grad stranih registracija, pogotovo BiH. Jedino ne znam kako će biti za strance kad prođe taj rok zbog kojeg masovno cijepe bez prijave. Mislim da su rekli da je rok trajanja 29.3., nisam sigurna.

    Za interes ne znam, meni se ne čini da pada. Muž je išao nekidan po drugu dozu. Kaže da je bila puno veća gužva nego kad je išao prvi put. Nadam se da nećemo stati kad je već išlo tako dobro. :/

  45. #10445
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku

    Za interes ne znam, meni se ne čini da pada. Muž je išao nekidan po drugu dozu. Kaže da je bila puno veća gužva nego kad je išao prvi put. Nadam se da nećemo stati kad je već išlo tako dobro. :/
    Super!

  46. #10446

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    [QUOTE=Jadranka;3202919]
    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku

    Jel ovo zbilja ovako? Pa koliko vam se populacije cijelilo? Nekih 20-ako posto s dvije doze :/ stvarno malo - mislim puno u odnosu na ostale zemlje, al malo, ako je vec pao interes ://

    Joooj, pa ko bi to znao kod nas...?
    Prvo što stalno figurira da nas ima 7 miliona - odakle, pojma nemam. Gomila ljudi je trajno u dijaspori ili u procesu prelaska, niko živ ne zna je li Kosovo ubrojano u tih 7 ili nije, mislim stanovnici Kosova su stanovnici Kosova htela to država Srbija ili ne. Vojvodina je očigledno sve praznija, gradovi su doduše krcati ali realni broj stanovnika Srbije je i dalje diskutabilan.
    Drugo što se političari stalno gađaju te dozama, te ljudima, pa niko živ ne razume iz vesti da li su dali 3 miliona doza ili vakcinisali 3 miliona ljudi jednom dozom.

    Problem sa vakcinacijom je višestruk: doktori i dalje odbijaju pojedine pacijente od vakcinacije mahom iz neopravdanih razloga, antivakcere nisu obuzdali ni na jednom mediju, ja bih rekla naprotiv, osim toga jedino kod nas idu preporuke da osobe koje su preležale kovid čekaju 6 meseci od ozdravljenja do vakcinacije, čak sam čula da vraćaju sa vakcinacije one kojima je prošlo manje od 6 meseci od preležanog kovida, ne znam koliko je to tačno.
    To eliminiše određen broj ljudi koji bi se vakcinisao ali im se ne dozvoljava, lično znam bar jednu celu porodicu.
    I naravno ne mogu se vakcinisati ljudi koji su trenutno bolesni a nije ih malo. Da ne govorim o deci za koju vakcine nema. S obzirom na sve, još su se dobro i vakcinisali ljudi.
    Kod nas u selu nema gužve. Navodno ima još oko 200 prijavljenih, ali ne čudi me, s obzirom na antivakcinaške stavove doktora. Oko 20% sugrađana je primilo bar jednu dozu, ne znam da li im u statistiku ulaze oni sa NS Sajma, kao što sam ja, a bilo ih je...
    Pri tome je lokalna stopa umiranja ista kao i u decembru, ima ko izgubi oba roditelja u par dana, ima gde su se po dve tri kuće uzastopno ispraznile u dve nedelje...
    Otkako ima vakcine a nema odziva i otkako samo 10% nas po selu nosi maske, moja empatija je značajno opala. Nećete sebi da pomognete? OK, neka bude kako bude.

  47. #10447
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Da li stranci cijepljenje plaćaju?

  48. #10448
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li stranci cijepljenje plaćaju?
    Ne plaćaju.

  49. #10449
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,536

  50. #10450
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,627

    Početno

    Ako niste vidjele, kod nas po novom se ne mora u samoizolaciju ako je proslo 6mj od preboljevanja il cijepljenja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •