Stranica 51 od 59 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2501
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam bila na mjestima gdje su skoro isključivo turisti, vjerujem da je situacija drugačija gdje je više lokalaca. Ni u dućanu nisu svi nosili po propisima, no većina je. Ali generalno, ako se mjera ne pridržava to ne znači da onda ni drugih mjera onda ne treba nego da se i ovih treba početi pridržavati kako spada.

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    U kafiću( terasi) u kojem sam pila kavu konobari nisu skidali maske niti nosili ispod nosa ni na 35. Stolovi razmaknuti, terasa produžena na travu. U pekaru ulazili jedan po jedan, s maskom. U domu zdravlja čekaonica organizirana vani. U trgovinama obavezna maska, zaštitar na ulazu. Niti jedna večernja fešta nije organizirana. Čak su ukinute igraonice za djecu u sklopu kampa. Istra.

  3. #2503

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Morali smo pustiti turizam ali možda smo mogli bez noćnih klubova, velikih svadbi i velikih misa u zatvorenom.

  4. #2504
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam ljetovala u 2 različita sela, tamo su se mjere poštovale na razini “20-30%”.
    U oba sela imaju po 3 ugostiteljska objekta, u niti jednom nisu nosili maske, u dućan i pekaru - tak/tak, neki da, neki ne.
    Isto i prodavači, neki da, neki ništa, neki ispod nosa ili brade...

    Bili smo i u jednom zabavnom parku, tamo sam jedino vidjela da nitko od osoblja niti na sekundu ne miče masku, špricaju ruke svakome tko nešto koristi, mjerili temperaturu i sl. Ali to je profi organizacija , ovi u selima su malo opušteniji.

    Kako god, da, u pravu si zapravo Silly. Ne znam zašto se pjenim, sigurno nas čeka neko online go.no barem u nekom vidu , pardon my french.
    Bolje da si uplatim odmah neke sate na nekoj psihoterapiji umjesto što se živciram .

  5. #2505
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Morali smo pustiti turizam ali možda smo mogli bez noćnih klubova, velikih svadbi i velikih misa u zatvorenom.
    Naravno. Al popustili su pod navalom mailova bijesnih mladenki...


    Evo mi ljetujemo isto u jednom selu, svi u trgovini nose masku, pravilno. Čak i u pekari koja je zapravo kioskna otvorenom

  6. #2506
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    U zadnje vrijeme stalno mislim da sam fulala temu i da sam na onoj "korona-panika".
    Mislim da se slobodno mogu spojiti te dvije teme.

  7. #2507

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bilo bi dobro da imamo tako napravljeno da u razredu imam video kameru i da pričam i objašnjavam, tko je u razredu sluša u živo, tko nije nek sluša od doma, tako 2 sata. Jedan sat konzultacije . i onda projekti. Djeca bi imala strukturu dana.

  8. #2508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To se recimo ne može sa pametnim pločama?
    Ili kameru zakači profač na glavu ko skijaši recimo,jel bi to hodalo?

  9. #2509
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Svašta bi se moglo napraviti da se situaciji pristupi kreativno i uz dosta planiranja, a ne da se kruto prebrojava satnica svakog predmeta.
    Evo jasno je da je ono što je važno jest da se djeci novo gradivo protumači uživo, i da postoji vrijeme za postavljanje pitanja, a da se dio zadataka i obaveza može odraditi i samostalno, odnosno online.
    Isto tako, koliko god to nekome strašno zvučalo, nisu svi predmeti jednaki, neke je lakše odrađivati online, a neke teže.
    Ali potpuno je jasno da nikome od onih koji odlučuju ne pada na pamet raditi na bilo kakvim inovativnim rješenjima.

  10. #2510
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Svašta bi se moglo napraviti da se situaciji pristupi kreativno i uz dosta planiranja, a ne da se kruto prebrojava satnica svakog predmeta.
    Evo jasno je da je ono što je važno jest da se djeci novo gradivo protumači uživo, i da postoji vrijeme za postavljanje pitanja, a da se dio zadataka i obaveza može odraditi i samostalno, odnosno online.
    Isto tako, koliko god to nekome strašno zvučalo, nisu svi predmeti jednaki, neke je lakše odrađivati online, a neke teže.
    Ali potpuno je jasno da nikome od onih koji odlučuju ne pada na pamet raditi na bilo kakvim inovativnim rješenjima.
    O, da , to je to.
    Vasni je samo zadovoljiti formu i stari nacin nekako ugurati u epidemioloske preporuke .

  11. #2511
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa mislim, samo kad se pogleda primjer tjelesnog odgoja, svima je jasno da tu i dolazi do kontakta, i da se tjelesna aktivnost u zatvorenom općenito smatra riskantnom (fitness klubovi), i da su svlačionice male i skučene, pa zašto se onda ne bi odlučilo da djeca imaju više sati tjelesnog sad, kad je lijepo vrijeme, i da se taj tjelesni odvija isključivo vani, ili da se sat tjelesnog općenito prebaci van, pa po zimi ne mora značiti vježbanje na školskom igralištu nego šetnju oko škole. Ali ne, važnije je planirati dezinfekciju svlačionica.

  12. #2512
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mislim, samo kad se pogleda primjer tjelesnog odgoja, svima je jasno da tu i dolazi do kontakta, i da se tjelesna aktivnost u zatvorenom općenito smatra riskantnom (fitness klubovi), i da su svlačionice male i skučene, pa zašto se onda ne bi odlučilo da djeca imaju više sati tjelesnog sad, kad je lijepo vrijeme, i da se taj tjelesni odvija isključivo vani, ili da se sat tjelesnog općenito prebaci van, pa po zimi ne mora značiti vježbanje na školskom igralištu nego šetnju oko škole. Ali ne, važnije je planirati dezinfekciju svlačionica.
    Recimo zato jer za svaki izlazak izvan škole moraš imati pristanak roditelja i određeni broj profesora u pratnji. A i nisu svi kvartovi ugodni za šetnju. Barem u Zagrebu.
    Kod nas su znali niže razrede izvoditi na dječje igralište u blizini škole ali to je bilo dosta komplicirano. Neki roditelji se bune, i tako... hrvatska posla.

  13. #2513

  14. #2514
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, sigurna sam da se za svako kreativno rješenje može izmisliti bar deset razloga zašto je neizvedivo.

    Što se tiče Švedske, ovo mi je kao kad naš g. Capak kaže da mi nemamo švedski model . Pa i nemamo, u Švedskoj čitavo vrijeme postoje razna ograničenja, i situacija uopće nije 'kao da nema korone'. Ne vidim po čemu se ovo što pišu o školi razlikuje od onoga što je do sad dostupno o npr. slovenskim planovima.

    “U školski restoran djeca se puštaju jedno po jedno u malim razmacima, za to vrijeme ne smiju razgovarati,
    jednako kao i dok sjede za stolom, odnosno dok jedu kako bi se smanjilo širenje aerosola.
    No, za stolom sjede jednako blizu jedno drugom kao i prije korone”

    Evo čak su i restriktivniji, nema priče za stolom

  15. #2515
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni su u tom clanku najzaninljiviji podaci o postotku zarazene djece u Svedskoj i Finskoj, odnosno to da je otprilike isti, makar su u jednoj zemlji isli u skolu, a drugoj nisu, i o tome da su,sto se tice znanja i mentalnog zdravlja, djeca u Svedskoj bolje prosla.

    Ako je za vjerovati ovim informacijama.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 23.08.2020. at 11:21

  16. #2516
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nadam se da nece bit ovog odgadjanja pocetka nastave u pojedinim zupanijama. Radije bih da, gdje ne moze uzivo, skola pocne on-line, nego da se pocetak odgodi za nedefinirano dugo vremena.

  17. #2517
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne znam jesu li ti brojevi točni, a ne znam niti zašto se govori o djeci do 19 godina, kad su u Švedskoj bile otvorene samo osnovne škole.
    Mislim da sam provjerila, i da u Sve osnovna škola znači isto što i kod nas.
    U svakom slučaju nije pitanje samo to koliko je djece dokazano zaraženo, nego i koliko djeca dalje šire zarazu u cijeloj populaciji, mislim da je to osnovni problem.

  18. #2518
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    bilo bi dobro da imamo tako napravljeno da u razredu imam video kameru i da pričam i objašnjavam, tko je u razredu sluša u živo, tko nije nek sluša od doma, tako 2 sata. Jedan sat konzultacije . i onda projekti. Djeca bi imala strukturu dana.
    Ovo bi riješilo 80% problema, a neke su učiteljice to već sprovele u razrednoj nastavi kad su se djeca u svibnju djelomično vratila u škole.

  19. #2519
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Zapravo meni je genijalno kako stalno govore da se nešto ne može jer se u cijeloj Hrvatskoj ne može i zato što nemaju SVI učenici uvjete za gledanje live streama ili naknadno na yt.
    Kao da i inače sva djeca imaju iste uvjete. Moja nije imala nastavu engleskog više od mjesec i pol dana (ne računam štrajk!) jer navodno nije bilo zamjene .

  20. #2520
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo meni je genijalno kako stalno govore da se nešto ne može jer se u cijeloj Hrvatskoj ne može i zato što nemaju SVI učenici uvjete za gledanje live streama ili naknadno na yt.
    Kao da i inače sva djeca imaju iste uvjete. Moja nije imala nastavu engleskog više od mjesec i pol dana (ne računam štrajk!) jer navodno nije bilo zamjene .
    Mi o tome redovito pričamo na poslu i sl i svi komentiramo uvijek kako su sve to izgovori da se ništa ne napravi. Ako nije savršeno i ne pokriva svaki rubni slučaj onda nećemo ništa raditi (osim ako pod raditi se ne misli osnovati novu radnu skupinu/komisiju/štogod koja će početi iznova raditi na novom čarobnom rješenju koje će popraviti SVE). Nikad nisu čuli za 80/20 princip, za "quick wins", za "low lying fruits", i sve ostale koncepte kojima svijet oko njih rješava to što jednostavno nikad nema savršenog rješenja koje pokriva ama baš sve pa onda jednostavno kreneš s onim što ti donosi najveću korist uz najmanje ulaganja...

  21. #2521
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    bilo bi dobro da imamo tako napravljeno da u razredu imam video kameru i da pričam i objašnjavam, tko je u razredu sluša u živo, tko nije nek sluša od doma, tako 2 sata. Jedan sat konzultacije . i onda projekti. Djeca bi imala strukturu dana.
    ovo je odličan prijedlog
    npr. pola razreda uživo a druga polovica od doma.
    drugi tjedan se zamijene.
    oni koji su u izolaciji/rizične skupine prate od doma također

  22. #2522

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Jako je bitno održati strukturu , odrezati sve što je nebitno . No onda bi bilo da je car gol i da je satnica nekih predmeta prenapuhana i eto ti problema. Na kraju u petom mjesecu sam već bila luda i s djecom sa se nalazila po parkovima.

  23. #2523

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Na kraju će se svesti opet na osobni angažman profesora. Neki će to shvatiti kao pošalji, napravi, slikaj i vrati... a neki će si dati truda. Prof iz engleskog iz naše OŠ je držala školu u parku, ispravljala zadaće, tumačila gradivo... žena se snašla i djeca su imala engleski normalno, samo ne u učionici već u parku. Tko je htio je došao tko nije, nije. ALi oni koji su htjeli su imali priliku. Netko drugi je slao tjedne zadatke i do narednog tjedna bio miran....

  24. #2524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jeste li gledali obraćanje za javnost?
    Prekida jako veze
    Uglavnom za više razrede i obavezne maske ako se ne može postići razmak, i po hodnicima..
    dijeljenje razreda mogućnost 3+2 dana ,pa mijenjanje u slučaju djeljenja,
    Za sad nije napravljen model za faks

  25. #2525
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Je. Faks je on line teorijski dio, a praktične vjezbe on site. To su prvo riješili.

    A ove odluke su donosili ljudi koji nikad nisu radili u školi ili bilo kako s djecom. Kaos.

  26. #2526
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zanimljivo kod klinca u 4. razredu njih ima 28 i tu nema djeljenja razreda ,a kod klinke je planirano 26 u razredu i tu bi trebalo biti djeljenja

    I još jedno kao drugačiji početak nastave ,kako ti riješiti kad moj klinac ni trebao imati samo 3 različita učitelja bez dodatnog jezika i informatike koja se navodno ove godine uvršćuje kao izborni predmet
    I gdi piše to za faksevi?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.08.2020. at 15:56

  27. #2527
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kao i uvijek - sve je ostavljeno ravnateljima. Gdje bude sposoban ravnatelj, organizirat će se sve najbolje moguće. U školama s ravnateljima "ne meže se to nikako", bit će kaos.

  28. #2528
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I da veliki je imao raspored jutarnji i isti takav popodnevni,samo obrnuti raspored.to ni u ovoj priči bilo ok,sve dok ne padne neki praznik ,neradni dan i slično,samo ne vjerujem da puno škola imaju takav na način satnice. Recimo naša osnovna nema nikako,a usput u osnovnoj opet ima i koji razred boravka pa je to teže skalkulirati

  29. #2529
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Je. Faks je on line teorijski dio, a praktične vjezbe on site. To su prvo riješili.

    A ove odluke su donosili ljudi koji nikad nisu radili u školi ili bilo kako s djecom. Kaos.
    Ja sam shvatila da svaki fakultet za sebe organizira nastavu.

  30. #2530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jadranka kak će kod vas ako znaš?

  31. #2531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I da ajmo kak bi trebao biti raspored recimo viši razredi koji već sad imaju blok sat tehničkog i likovnog svako dva tjedna,ko će biti brigu o tom rasporedu ili u slučaju da će biti da djeljenja.

  32. #2532
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka kak će kod vas ako znaš?
    Ne znam. Al fakulteti imaju jos vise od mjesec dana do pocetka nastave. Za sad je, za ovaj ispitni rok i za konzultacije, sve isto kao i za prosli rok. Moze on-line, moze uzivo. Uzivo je obavezna maska i razmak.

  33. #2533
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Jelena.o bit će kako odluče.Ja sam odlučila uopće se ne brinut na koji način će bit organizirano samo više nek imaju nekakvu redovnu nastavu.
    Eto u toj sam fazi. Ne pratim vijesti jer vidim da stalno mijenjaju i prilagodjavaju.

    Odo sutra u nabavku bilježnica i opreme da maknem i to s dnevnog reda.

  34. #2534
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A kako će s boravkom? Kazu manje sati, nema miješanja djece...kako onda?

  35. #2535
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo pricaju na RTL o boravku, i dalje kazu nema miješanja djece. Prvi osnovni ostaje boravak jer se najmanje mijesaju. Za dalje ili ce se organizirati da se djeca ne miješaju,ili ne mogu imati boravak (a kao to su ionako veća djeca

  36. #2536
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moš misliti samo godinu stariji ako i toliko

  37. #2537
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moš misliti samo godinu stariji ako i toliko
    Pa gdje je problem. Kad mi je starija bila prvašić - bio je štrajk. Kad je mlađi prošle godine bio drugi razred - bio je štrajk.
    Koliko je moje iskustvo svako malo se djeca od 6-7 godina i njihovi roditelji ionako "snalaze" kako će bit sami dok nastavnici štrajkaju, pa će valjda se i snać pol dana nakon nastave. Od trećeg ionako u većini škola nema boravka.

    A što se tiče novih preporuka, kod nas je u školi moguća ili ona da starija ima stalno masku ili da osnivač odluči da se neće pridržavati mjera - što će se vjerojatno svesti na isto - da se neće pridržavati mjera... Za početak. Razmišljam među poznanicima da otvorimo internu kladionicu, s obzirom na prenatrpanost razreda i škole, koliko će proći do trenutka dok će nam klinci završti u samoizolaciji. Za sad smo već imali prvi vrtić u državi s djecom u samoizolaciji, pa pretpostavljam da neće dugo potrajati...

  38. #2538
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije prvi, ali ne dospije sve u medije .
    Kod nas je u lipnju jedna grupa djece u vrticu (cca 4-godišnjaci) bila u samoizoalciji. Nekoliko njih iz te grupe je bilo na rođendanu jednog djeteta za vikend i u ponedjeljak su svi išli u vrtic. U četvrtak je mama djeteta javila da je na tom rođendanu bila odrasla osoba pozitivna na koronu. Stavili su u izolaciju samo djecu iz grupe koja su bila na tom rođendanu, dok su ostali nastavili ići u vrtić.

    Na samom početku ožujka u drugom vrticu u kvartu bilo je jedno dijete čiji se roditelj vratio iz Italije pozitivan, mislim da je 6 ili 7 teta bilo pozitivno, a valjda skoro pola vrtića u samoizolaciji. A to je čak i bilo u medijima.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 24.08.2020. at 22:40

  39. #2539
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ma mislim ozbiljno da je prvi. Bilo je dijete zarazeno, jos 13.3.. pa su sva djeca poslana u samoizolaciju, njih preko 100. Nakon toga je valjda svaka vijest o zarazi u vrtićima bila ilustrirana slikom iz dvorišta našeg vrtica, znam jer sam svaki put pomislila kaj opet nasi a ono neki drugi vrtic

  40. #2540
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Aha, tek sam sad skužila što si htjela reći, da je vaš bio prvi .
    Ja sam shvatila da misliš da je ovaj o kojem trenutno pišu, u Kaštelima, prvi.

  41. #2541
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju će se svesti opet na osobni angažman profesora. Neki će to shvatiti kao pošalji, napravi, slikaj i vrati... a neki će si dati truda. Prof iz engleskog iz naše OŠ je držala školu u parku, ispravljala zadaće, tumačila gradivo... žena se snašla i djeca su imala engleski normalno, samo ne u učionici već u parku. Tko je htio je došao tko nije, nije. ALi oni koji su htjeli su imali priliku. Netko drugi je slao tjedne zadatke i do narednog tjedna bio miran....
    naše profe su tvrdile da se ne smiju nalaziti s djecom, da im je zabranjeno...
    kako vaša djeca reagiraju na maske? moja poprilično hiperventilira i kuka tako da maksimalno izbjegavamo sit. u kojoj bi morala nositi masku...ne znam kako će to u školi izgledati

  42. #2542
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    https://www.nytimes.com/2020/08/26/w...reopening.html

    pročitajte kako se radi u Njemačkoj kad se u školi pojavi korona, primjer je djevojčica koja je testirana pozitivno, a nije imala simptome.
    Testirana je jer je osoba u obitelji testirana pozitivno (a osoba iz obitelji je pak testirana jer je bila kontakt pozitivne osobe)
    Sva djeca i nastavnici koji su s njom bili u kontaktu su testirani u četvrtak i drugi dan su dobili (negativne) nalaze.
    Većina se odmah vratila u školu, samo oni koji su sjedili u njenoj blizini su dobili 14 dana izolacije.

    Zašto ovo pišem, pa zato što se u raspravama često poziva na primjere drugih zemalja. Međutim, treba znati i kako se u drugim zemljama upravlja epidemijom.

  43. #2543

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    kako vaša djeca reagiraju na maske? moja poprilično hiperventilira i kuka tako da maksimalno izbjegavamo sit. u kojoj bi morala nositi masku...ne znam kako će to u školi izgledati
    Moj je "čovjek u futroli" i voli nositi masku uopće nema s tim problema, njemu se podrazumijevalo da će u školu ići s maskom i prije nego što se o tome počelo konkretno govoriti.

  44. #2544
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    U pon smo na whapp svi roditelji od oba razreda dobili poruku s upitom mozemo li ujutro djecu dovoditi u skolu (inace idu skolskim busom jer im nije blizu)...ja sam rekla za sad mogu dok ne nadjem posao. Postavila sam pitanje uciteljicama kako to sada ujutro da vozimo a u podne ce s busom dolaziti doma. Nije cak ni stvar u brojnosti djece vec u financiranju prijevoza. Planirali su uvesti 2 smjene (inace je cijela nastava samo ujutro) ali onda je to dodatan trosak jer novaca naravno nema. Na kraju su rascjepkali dva 2.razreda u 3 razreda izmjesali totalno djecu...i sad ce imati i drugu uciteljicu. Totalni raspašoj i bas sam zalosna jer uciteljica je super...roditelji su malo sokirani ali ocito nemamo drugog izbora nazalost... Bježi korono više preokrenula nam živote skroz...

  45. #2545
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    kako vaša djeca reagiraju na maske? moja poprilično hiperventilira i kuka tako da maksimalno izbjegavamo sit. u kojoj bi morala nositi masku...ne znam kako će to u školi izgledati
    Nose bez problema, starija čak zna nositi i vani jer joj je fora. Najavu da će možda morati nositi masku u školi su primili kao očekivano.

  46. #2546
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    naše profe su tvrdile da se ne smiju nalaziti s djecom, da im je zabranjeno...
    kako vaša djeca reagiraju na maske? moja poprilično hiperventilira i kuka tako da maksimalno izbjegavamo sit. u kojoj bi morala nositi masku...ne znam kako će to u školi izgledati
    Kakvu masku ima? Mojima su puno bolje medicinske jednokratne. Platnene su im puni losija opcija.

  47. #2547
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja od 4 god se čak veseli kad odemo u trgovinu s maskom. To joj je fora. Ali ne znam kako bi u školi. Srećom vrtić ne moraju.

  48. #2548
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sirius zašto pamučne ne nose?

  49. #2549
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius zašto pamučne ne nose?
    Zato sto su medicinske puno prozracnije i lakse disu pod njima. Isprobavali su zadnjih tjedana razne opcije i vrste , ali na kraju je odluka pala na obicne jednokratne kirurške koje sam kupila u odrasloj i djecjoj velicini.

  50. #2550
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Moje su skroz naučene na maske. Također su im kirurške udobnije, ali ne jamraju ni na platnene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •