Trebam pomoć.. Imam dva problema i zbunjena sam.

Dakle, imam fibrocističnu mastopatiju još od ranije. Rečeno mi je da je blaga. Rodila sam prije tjedan dana i od prvog trenutka dojim. Ali, ciste postaju sve bolnije i svaki dan je sve gore. Patronažna me danas totalno obeshrabrila i rekla mi da neću još dugo tako izdržati i da se prestanem mučiti. Meni je žao prestati i ne želim to, jer je tako dobro krenulo.

Postoji li nešto što mogu napraviti vezano za te ciste da dojenje bude manje bolno? I jel moguće da ću se naviknuti s vremenom i da će proći?

Drugi problem je što mališa jako vuče i onda krene previše mlijeka. Onda pusti, pa plače, pa je cijela muka dok ponovo hoće sisati. Probala sam sve što sam našla. Probala sam izdojiti malo prije nego što on krene, mijenjala sam položaje, pokušavam reagirati prije nego što krenu potoci, nekad više nekad manje uspješno. Jednostavno vuče kao da je njih još 10 prištekano i kao da će mu oteti. Uz to tako jako plače po 2-3 sata.
Na telefonu za podršku kojeg sam zvala rečeno mi je da po opisu ima grčeve. I sve što sam ja našla o grčevima mi odgovara ovome što se događa, osim toga što je premali za to, svuda piše da krenu kasnije. Strah me da mu je nešto ozbiljno, a da nitko ne primjećuje. Patronažna je danas rekla da je dobro sve (osim dojenja).

Što mogu napraviti u vezi tog sisanja? Kako da postignem da se malo smiri i da ne vuče tako jako? I ima li nekog djelotvornog rješenja za grčeve? Osim masaže i onoga da će proći kroz par mjeseci?