Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Suha koža

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno Suha koža

    Čime da ga mažem?
    Kupamo se u vodi sa malo maslinovog ulja i ničim ga ne mažem. Tu i tamo kada mi se učini da je koža suha bi ga namazala dječjim mlijekom za tijelo.
    Meni se ni sada ne čini da ima suhu kožu ali doktor je to na pregledu ustvrdio i sad me zanima da li ima nešto dobro baš za takvu kožu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Ja mazem povremeno maslinovim uljem i Niveom za bebe.Krema je vlazna,a bas to je vazno za takvu kozu.

  3. #3
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    mustelino ulje, mažemo se nakon kupanja...doduše, ne svakog.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja planiram kupiti Musteline Stelatopia proizvode za kupanje i mazanje.

  5. #5
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    A šta je s bademovim uljem? Jel' to ok?

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Leon je imao susu kozu kad smo ga kupali, nego sada kad ga tusiramo, i to ga tusiramo svaku vecer - samo vodom.
    Kupku smo radili najprije samo s malo maslinovog ulja, a kasnije s Mustela Stelatopia Bath Oil. I jako smo zadovoljni Mustela proizvodima. Sada ga nakon tusiranja po licu i kriticnim dijelovima tijela (na kojima je imao dermatitis) namazem Mustela Stelatopia kremom.
    I protiv sunca smo imali kremu od Mustele.

  7. #7
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    bademovo ulje ti je genijalno mi uvijek uvalimo malo u kadu

  8. #8
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ja bademovim mažem kosu jer mi je suha...kožu ne.
    možda je najbolje napraviti kupku s kap maslinovog, iako ja, kako rekoh, koristim mustelu.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja ću definitivno kupiti Stelatopiu. Lea isto ima suhu kožu, doduše OK je jer stavljamo maslinovo ulje u kupku, ali sad joj se opet pojavio jedan lišajčić na nozi - na Cybermedu dr. Richter kaže da je to neurodermitis.

  10. #10
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    meni su i kreme s bademovim uljem najbolje,tako da je to ok

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Mi isto koristimo sve 3 Stelatopie (uljnu kupku, gel za čišćenje i kremu) sa super efektom. Već mjesecima držimo neurodermitis pod kontrolom.
    Valjda je na zdravoj (suhoj) koži rezultat još bolji.

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Gdje ima mustelinih proizvoda za kupiti? U svakoj apoteci ili?

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa nema baš u svakoj, ali ima u mnogima. U meni najbližoj npr. nema, zato još nisam niti kupila Stelatopiu. Znam npr. da ima u ljekarnama Dvoržak, oni imaju više prodajnih mjesta po gradu. Vjerojatno ima i u onoj u Jurišićevoj.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nama je dermatolog preporučio Balmandol. To je na bazi bademovog ulja, a ma rekla bi da je to zapravo ulje... uopće se ne pomiješa s vodom. Ja ne mogu odoliti da mu ne operem guzu i noge sa sapunom poslije toga.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nama je dermatologica rekla da niti slučajno ne mažemo suhu kožu uljem već isključivo kremama. Nama je super najobičnija belobaza sa dodatkom maslinovog ulja (preporuka dermatologice u Naftalanu) Roku (neurodermitis) je koža tak mekana nakon toga, kak mu nije bila niti od jedne od krema koje su cure spomenule, al to opet ovisi od djeteta do djeteta.

  16. #16
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    mi od rođenja koristimo eucerinovu uljnu kupku- par kapi u kadu, i skroz je OK. Inače M. isto ima suhu i osjetljivu kožu. S ovom kupkom se preporodila.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    Ulje, definitivno ne za suhu kožu!

    Mene uhvati period da mi koža na pojedinim djelovima tijela bude suha, kao da se peruta. Koristim od Avene - Trixera emulzija, odnosno krema za tijelo. Nakon dva dana koža bude tako mekana i glatka, a ljuštenju ni traga. Znam i da Mustela ima neke preparate za suhu kožu, ali nisam nikad probala.

  18. #18
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mustela je tako skuupaaa...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ali dugo traje.

  20. #20
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mi koristimo bademovo ulje u vodi za kupanje. Nema suhe kože.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Kad sam s Markom došla iz rodilišta patronažna nam je rekla da bebu nakon kupanja namažem od glave do pete baby uljem.Dakle nakon 15 dana te torture počela mu se ljuskati koža,pedijatrica poludila ni slučajno mazati bebinu kožu ona je dovoljno masna sam po sebi i kupati je u što blažem sapunu.U svaku vodu dodati maslinovo ulje dok se koža ne oporavi uliti 1-2 dcl.Nakon toga koža mu je divna...

  22. #22
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Brunda, probaj i Dercome Ölbad - Dr. Wolff. Skuplje jest (cca. 100Kn), ali vrlo učinkovito. Ako hoćeš, dam ti svoju flašicu na probu, moji malci je više ne koriste, a šteta baciti.

    U kadu uliti 1-2 čepa kupke (ovisno o količini vode) i to je to. Toplo preporučujem!

  23. #23
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Za početak sam probala nakon kupanja sa malo maslinovog ulja (kao i do sada) namazati ga sa Niveinim mlijekom koje sam imala doma. Razlika je očigledna. Koliko god sam ja mislila da ima dobru kožu tek sad kužim da je bila suha. sada je tako mekana i glatka da bi ga stalno štipala za guzu
    Lex, za Dercome mi je rekla i kolegica sa posla da je super.

    A sad još jedno pitanje, s čim im perete kosu i koliko često?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    za dercome i ja potpisujem. i pazi na vlaznost zraka.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    za kosu pitas... johnson baby sampon. a koliko cesto...uh, kad uspijem. ugl jednom tjedno ili jednom u desetak dana. nekad ne zeli nagnuti glavu pa operem samo straznji dio, pa za par dana hoce pa onda siskice

  26. #26
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Mustela je tako skuupaaa...
    Skupa jest al je sigurno dobra i mozda naj bolja.
    A zasto ne pokusas sa niveinom djecijom kremom za lice i tjelo?

  27. #27
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    A sad još jedno pitanje, s čim im perete kosu i koliko često?
    Kosu peremo svako 3 dan sa Niveinim samponom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mi peremo kod svakog kupanja, al se kupamo svaka 3 dana, kad mu je pojačano suha koža peremo čistom vodom, a kad koža miruje isto Niveinim šamponom hipoalergenim ili tak nekaj sl. mogu doma pogledat kaj točno piše na njemu.

  29. #29
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mi od ljetos koristimo Babylove losion za kupanje. Doduše, mi se već jako dugo samo tuširamo pa i ne kupujemo kupke. Ima unutra kreme i jako je nježna. I ja se tuširam s njim jer imam jako suhu i dehidriranu kožu.

    Osim toga, ako je koža baš jako suha, namažem prije spavanja DM-ovu nevenovu mast Melkfett. I do jutra je koža fenoimenalna.

  30. #30
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Jan ima od rodjenja uzasno suhu kozu (ljeti bude ok, ali zimi koma s lisajevima) i jedino sto je pomoglo je Mustelina stelatopia krema. Jes da kosta ko svetogpetrakajgana, al vrijedi nam svaku lipu.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kupila sam Stelatopia kremu i kupku; kako je stvarno skupo mislila sam prvo kupiti samo kupku, ALI - Mustela ima akciju i ako kupite dva proizvoda dobijate TORBU ; tako da sam ipak kupila i kremu - a kome treba svijetloplava platnena štepana torba neutvrđene namjene neka potrči do najbliže apoteke i kupi dva Mustelina proizvoda.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Mi koristimo Mustelinu Cold cream, i isto nam je odlična. . . .
    Mažem ga ujutro i navečer.

  33. #33
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Kod nas se pojavio sličan problem otkad je počela zima. Obraščići su mu malo porumenili i suhi su na dodir - ok, to mi je jasno od čega. Ali slična stvar je i na vanjskim stranama potkoljenica. E, to mi već nije jasno. Ne vidi se ništa, ali pod rukom se osjeti kako je na tim mjestima koža suha i hrapava. Pojavilo se kad smo se zbog gljivica ostavili vlažnih maramica i počeli mu guzu prati pod mlazom vode. Je li mu to ova naša vodurina isušila kožu (ako jest, zašto baš na potkoljenicama)? Ili je nešto drugo?

  34. #34
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    I mi imamo suhu kožu po ličeku a u zadnje vrijeme i po rukicama i potkoljenicama...Pedijatrica nam nije ništa posebno savjetovala, koristimo mustelinu coldcream za lice a tijelo mu vrlo rijetko (samo suhe dijelove) namažem istom kremom ili zg melemom. Mislim da za suhu kožu nema posebne pomoći nego treba čekati da prođe zima i odvratno suhi zrak od centralnog u stanovima...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako je samo suha koža u pitanju, dobra je Avene Trixera krema i kupka, a ako je u pitanju neurodermitis, Mustela Stelatopia ili Aderma exomega.

  36. #36
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ako je samo suha koža u pitanju, dobra je Avene Trixera krema i kupka, a ako je u pitanju neurodermitis, Mustela Stelatopia ili Aderma exomega.
    potpisujem!!to i mi koristimo!!

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Mi koristimo sve od mustelle - stelatopia krema (za lice) + bath oil, koža joj je super, a bila je jako suha. Za tijelo koristimo losion a derma exomega. Kupamo se svaka dva dana, i tada peremo i kosu. Operemo je s bath oil od mustelle (stellatopia). Ne ispiremo, kako i piše tamo. Pazimo da voda nije pretopla, i ne trljamo kožu trljačicama, nego samo rukama. I tapkamo ručnikom, opet bez trljanja. Sve prema preporukama iz mustelline brošure. Jedino nam je žao što stellatopia kreme ne miriše, za razliku od običnih mustellinih koje bi stalno mogla šnjofkati na mojoj bebici

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    probajte i linola mlijeko-oko 100kn, ili linola fett kremu- oko 80kn, za izrazito suha područja

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Mi se mazemo pavlovicevom kremom po cijelom tijelu, poslije kupnja. Nabavljamo pavlovicevu iz BiH-proizvedena u Beogradu, roza naljepnica, zove se Baby cream-tako nesto, nisam sigurna jer je Filip bacio poklopac iza ormara. Super nam je i za guzu i za tijelo. Sad bas sizim jer nam je nestalo, a nitko ne ide u BiH (ili Srbiju). Trenutno mazemo Mustelom, Stelatopijom, nije losa, ali ona nam je bolja. Imam Mustelu od prije, prebacila se na Baby cream jer se F. znao cesati nakon sto bih ga namazala Mustelom.
    Ako netko ide u BiH ili Srbiju ili od tamo dolazi u Zagreb-javite se, treba nam krema!

  40. #40
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi smo nakon preko pola godine od "netipičnog" svraba (jer je bio u kombinaciji s alergijom) skužili da je Sven alergičan na maslinovo ulje :/
    Uglavnom, sad se već 2 mjeseca ne kupamo u njemu i sve je u najboljem redu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj buca prvotno napisa
    probajte i linola mlijeko-oko 100kn, ili linola fett kremu- oko 80kn, za izrazito suha područja
    Za sebe sam kupila linola mlijeko, i čini mi se kao 100% isto Nivea plavo mlijeko za tijelo - miris, tekstura, i osjećaj zagušene kože. Teško razočaranje!

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Našoj malenoj se negdje sa tri mjeseca starosti jako isušila koža na leđima i prsima i dobila je kao neke crvene lišajeve. Do tada smo ju kupali svaki dan sa Niveinom ili Johnsons kupkom i poslije mazali s uljem ili kremom. Onda nam je pedijatrica rekla da ju ne kupamo prečesto nego svaki 2, 3 dan. Tako i radimo i obavezno se mažemo s A-Derma exomega mlijekom, a od nedavno koristimo i njihovu kupku. Budući da joj je i ličeko bilo suho i crveno mlijeko stavimo i na njega. Rezultat mrak! Svima preporučam, koža joj je divna. Istina da ne miriši baš nešto, ali super je mekana, a već smo se i na miris navikli.

  43. #43
    internetMum avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    38

    Početno

    Curke, moj sin ima isto suhu kožu, ali i sitne prištiće po nogama i rukicama.
    Jel bi ta A derma pomogla da se prištići povuku?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi isto oduvijek muku mucimo sa suhom kozom i raznim lisajevima.
    mustela stelatopia je zakon, zatim maslinovog ulja u kupku. kupanje suprotno nekim misljenjima se nama pokazalo da je bolje sto rijedje, najgora koza joj je nakon vode. zato joj lice cesto perem filtriranom brita vodom. nakon svakog kontakta s vodom obavezno temeljito namazati kozu. zimi nas muci suh zrak, a ljeti sunce, znoj, pijesak. na sve zivo reagira...al s obzirom da je po cijele dane u pjesaniku jos se dobro i drzi...
    vele prodje s vremenom, iza druge godine. premda ni mm ni ja jos uvijek nismo dosli u tu fazu oboje imamo suhu i osjetljivu kozu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    A-Derma 8) , a ne miriši jer je prirodna i bez ikakvih kerefeka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •