Stranica 25 od 44 PrviPrvi ... 15232425262735 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,250 od 2184

Tema: Cijepljeni protiv COVID-a i oni koji to žele postati, informacije o testiranjima....

  1. #1201
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    CDC i ostala tijela u SAD-u cije misljenje me zanima ne pricaju o tome, odnosno ne vide problem u ovom trenutku.
    U kojem smjeru ne vide problem
    a )da se cijepi
    b) da se ne cijepi?

  2. #1202
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ćemu ako je dva puta imala/ ima koronu i dva put cjepljena
    Niste čitali da previše Bustera djeluje negativno na imunitet
    Da, to su vec spominjali i pisalo se o tome.

  3. #1203
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    10. dan od pojave simptoma… curka ima pozitivan PCR .

    Najbolje potrošenih 550 kn ikad!!! .
    Super vijesti. Kad je vec dobila covid da bar dobije i izuzece od SI

  4. #1204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    10. dan od pojave simptoma… curka ima pozitivan PCR .

    Najbolje potrošenih 550 kn ikad!!! .
    Jeeej

  5. #1205
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U kojem smjeru ne vide problem
    a )da se cijepi
    b) da se ne cijepi?
    Stalno pisem - ovdje se cijepi odmah nakon preboljenja, takva je preporuka CDC-a i relevantnih medicinskih ustanova (i ministarstava) koji se odnose na SAD, Minnesotu (u mojem slucaju), itd. NE govori se o tome da postoji problem s boosterima, odnosno to ne vide kao problem.

    Booster i prirodni imunited i sto vec vidim samo u kontekstu Europe, u kojoj ja nisam, niti se vodim europskim preporukama (tim vise sto sam skroz ok s ovim sto americke kazu).

  6. #1206
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    10. dan od pojave simptoma… curka ima pozitivan PCR .

    Najbolje potrošenih 550 kn ikad!!! .
    Ajme, Bubilo, ovo je u rangu moje frendice koja je pred par mjeseci skoro tulum napravila kad je sin ispao negativan na kovid, a pozitivan na strep.

  7. #1207
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno



    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Super vijesti. Kad je vec dobila covid da bar dobije i izuzece od SI
    Ma čak me izuzeće od budućih izolacija nije toliko motiviralo koliko očaj jer su joj dali da mora ostati do 27.1. u izolaciji (10+ dana od naše zadnje izolacije u kućanstvu, ne bi li možda dobila simptome koje je već imala 5.1.)

  8. #1208
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Njoj onda SI vec i gotova [emoji2]

  9. #1209
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno pisem - ovdje se cijepi odmah nakon preboljenja, takva je preporuka CDC-a i relevantnih medicinskih ustanova (i ministarstava) koji se odnose na SAD, Minnesotu (u mojem slucaju), itd. NE govori se o tome da postoji problem s boosterima, odnosno to ne vide kao problem.

    Booster i prirodni imunited i sto vec vidim samo u kontekstu Europe, u kojoj ja nisam, niti se vodim europskim preporukama (tim vise sto sam skroz ok s ovim sto americke kazu).
    Mene samo zanima zasto Americi prirodni imunitet ne vrijedi nista. Razumijem politicki, ali me stvarno zanima neko medicinsko objasnjenje. Opcenito me zanima jer bi to bio presedan u povijeti zaraznih bolesti.

  10. #1210

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    i meni to suludo
    pogotovo kaj se pise da lijekovi koje su razvili i razvijaju rade na dizanju antitijela
    pa kaj to isto i tijelo ne napravi kad netko preboli?!

    nego, sirius
    jesu li ti antitijela bila viša nakon kaj ti je curka imala covid a vi bili negativni?
    ne sjecam se da si odgovorila na to, a pisale smo u 10./11.mj o tome
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 14.01.2022. at 21:53

  11. #1211

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    meni ne bi nikad pa ni za ovu zaraznu bolest palo napamet da se odem cijepiti nakon kaj sam preboljela
    I nitko od mojih poznanika ili prijatelja nije se nakon preboljenja otisel cijepit

  12. #1212

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    da budem jasnija, pod time mislim na cijepljenje unutar barem pol godine od preboljenja

  13. #1213
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, hvala vam puno na odgovorima .
    Jeste imale neke nuspojave?
    Nikakve. Kao ni na Pfizera. I ja i MM smo legli na kauč i čekali nuspojave da dođu ali ništa.
    Možda zericu trulije i umornije nego inače, vjerojatno autosugestija.

  14. #1214
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    i meni to suludo
    pogotovo kaj se pise da lijekovi koje su razvili i razvijaju rade na dizanju antitijela
    pa kaj to isto i tijelo ne napravi kad netko preboli?!

    nego, sirius
    jesu li ti antitijela bila viša nakon kaj ti je curka imala covid a vi bili negativni?
    ne sjecam se da si odgovorila na to, a pisale smo u 10./11.mj o tome
    Nisam dobila rezultate. Mozda i jesam, ali nisam gledala u sustav zadnjih 10 dana.

  15. #1215
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    meni ne bi nikad pa ni za ovu zaraznu bolest palo napamet da se odem cijepiti nakon kaj sam preboljela
    I nitko od mojih poznanika ili prijatelja nije se nakon preboljenja otisel cijepit
    Meni bi palo. Jer imam iskustvo da neki imaju antitijela 0 nakon 6 mj nakon ne bas lakog oblika ( ako vjerujemo antitijelima ) Ali mi i dalje nije jasno da se cijepi bas odmah nakon preboljenja.

  16. #1216
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa vjerojatno ovisi i o simptomima koje si imao. Meni nije padalo na pamet da se ne cijepim nakon (težeg) preboljenja, pogotovo jer se valjda tri dana poslije počelo i pričati i javno pisati “Pero je dobio već drugi put nakon samo 3. mjeseca”.
    Bolest o kojoj ništa ne znaš, ni koliko ti traju antitijela, koliko njih te štiti, toliko je jako zarazna… svaki mjesec nova znanstvena saznanja… nije gripa za koju znaš da si miran barem 12 mjeseci.

  17. #1217
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo zanima zasto Americi prirodni imunitet ne vrijedi nista. Razumijem politicki, ali me stvarno zanima neko medicinsko objasnjenje. Opcenito me zanima jer bi to bio presedan u povijeti zaraznih bolesti.
    Good point sirius!

  18. #1218
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerojatno ovisi i o simptomima koje si imao. Meni nije padalo na pamet da se ne cijepim nakon (težeg) preboljenja, pogotovo jer se valjda tri dana poslije počelo i pričati i javno pisati “Pero je dobio već drugi put nakon samo 3. mjeseca”.
    Bolest o kojoj ništa ne znaš, ni koliko ti traju antitijela, koliko njih te štiti, toliko je jako zarazna… svaki mjesec nova znanstvena saznanja… nije gripa za koju znaš da si miran barem 12 mjeseci.
    Moja kolegica je imala tezi oblik bolesti, 3 mj bolovanja.
    Antitijela 0 nakon 6 mj.
    Tako da ni oblik bolesti nije garancija za zastitu. Barem sto se razine antitijela tice. Dok ne nademo nacin mjeriti druge mehanizme zastite.

  19. #1219

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    nisam ni racunala da su samo antitijela pokazatelj
    nego da je izuzetno rijetko, ono sansa 1:10.000/100.000 da se netko od zarazne bolesti ponovo razboli u jednoj sezoni
    negdje sam u 10-2021 citala, daklem prije omikrona (koji ocito je ful drukciji od prijasnjih sojeva) da je cc manje od 2.000 ljudi imalo koronu 2.put (potvrđeno pcr-om)
    na tome se temelji moje razmisljanje


    sirius tebe sam se sjetila usput

  20. #1220

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    10. dan od pojave simptoma… curka ima pozitivan PCR .

    Najbolje potrošenih 550 kn ikad!!! .

  21. #1221
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    10. dan od pojave simptoma… curka ima pozitivan PCR .

    Najbolje potrošenih 550 kn ikad!!! .
    Super, znate na cemu ste i no more samoizolacoje !!!

  22. #1222
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo zanima zasto Americi prirodni imunitet ne vrijedi nista. Razumijem politicki, ali me stvarno zanima neko medicinsko objasnjenje. Opcenito me zanima jer bi to bio presedan u povijeti zaraznih bolesti.
    Sto ti znaci "politicki"? Mislis - epidemioloski? U wrbinaru se spominjalo losiji ucinak samo prirodnog imuniteta vs cijepljenje i vs cijepljenje i preboljenje. I za gripu se ne konta puno prirodni imunitet - ko se treba cijepiti, cijepi se svake godine (mislim na pacijente 65 plus, znam da se dri nisu bas cijepili, ond kako koji). Valjda da se omikron ne dodaje toliko - iz epidemioloskih razloga, da se smanji cirkulacija na onoliko koliko sustav moze probaviti.To bi bio moj laicki guess. Pazi, koliko je mocan - u samo 6 tjedana je u potpunosti istisnuo deltu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.01.2022. at 00:08

  23. #1223

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To bi trebalo bit za prelazak granice prema engleskoj
    Jelena O, lateral flow test ili LFT je naš "brzi" test.

    Inače, UK je promijenila pravila od nedjelje i jako ih relaksirala za procijepljene. Prije si trebao napraviti kod nas "brzi "test prije ulaska u avion, naručiti se na PCR u UK prije polaska, kupiti ga i platiti, broj tog testa unijeti u Passenger Locator Form (bez toga nisi mogao u avion), napraviti taj test u UK i čekati rezultate u karanteni. I to govorim za fully vaccinated.
    Od nedjelje fully vaccinated trebaju samo raditi taj "Day 2 test", koji sad može biti i "brzi", ne mora biti PCR, ali isto se mora naručiti i kupiti prije ulaska u avion jer se ta šifra upisuje u Passenger Locator Form. Znači, ne treba "brzi" test kod nas raditi, a taj "Day 2 test" se može napraviti i odmah po slijetanju, a najkasnije do dva dana nakon slijetanja. I ne mora se biti u izolaciji. I taj test može biti ovaj LTF ( lateral flow test ili "brzi"), što je značajno jeftinije nego PCR.
    Ne znam gdje slijeću, na Heathrowu možeš odmah napraviti taj test (jedino ga trebaš kupiti još prije puta). Vjerujem da ima i na drugim aerodromima.
    A može ga se naručiti i da te čeka na adresi na koju ideš. Oko 25 funti je s poštarinom.

    Evo tu sve upute, na stranici britanske vlade: https://www.gov.uk/guidance/travel-t...virus-covid-19

  24. #1224
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo zanima zasto Americi prirodni imunitet ne vrijedi nista. Razumijem politicki, ali me stvarno zanima neko medicinsko objasnjenje. Opcenito me zanima jer bi to bio presedan u povijeti zaraznih bolesti.
    Nisam to mislila! Sad vidim da, tako kako sam napisala, zvuci bas kako si ti shvatila. Mislila sam na booster i unistavanje ili sto vec prirodnog imuniteta. Svi priznaju prirodni imunitet, naravno, kao super pozitivnu stvar. Htjedoh reci da ovo na sto se Jelena O. referirala (o previse boostera) se tu ne smatra bitnim ili zabrinjavajucim.

  25. #1225
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo lagano i nasih s pozivima na boostere i najavljivanjem potrebe za novim cjepivima ujesen. I to uz racunanje da ce se 50 posto evrope zaraziti unutar 6-8 tjedana, ako sam dobro zapamtila, ipak ne razmisljaju nazalost jos o imunitetu krda. Al sirius, da ti ja ne prenosim i mozebitno iskrivljujem, skicni kaein webibar, iz moje perspektive je jako informativan, ne traje predugo, a adresiraju i pitanja imuniteta krda i prirodnog imuniteta.

    https://lm.facebook.com/l.php?u=http...E6zA42S2aMRuLj
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.01.2022. at 00:13

  26. #1226
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovo i slicno ovome: https://fortune.com/2022/01/12/ema-w...r-flu-endemic/ Na to sam mislila. Tu nije prepreka za cijepljenje i docjepljivanje.


    Imunitet stecen nakon kovida je plus, svima. Ali prema dosadasnjim opservacijama, nedovoljan. Zbog toga se preporucuje boostanje.


    Sto se tice nedajbozecijepljenjanakonpreboljenja, prijateljicin sin je prebolio kovid izmedju dvije doze Pfizera (za djecu 5-11 godina). Pozitivan test 22.11. (simptomatican, ali blago), druga doza Pfizera 8. prosinca. Danas pozitivan na kovid, uz simptome, opet blage. Ovdje se stvarno nitko ne oslanja na prirodni imunitet, neovisno o Omikronu (ali nadamo se da cemo moci nakon Omikrona, kazu medicinari.)

  27. #1227
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ni racunala da su samo antitijela pokazatelj
    nego da je izuzetno rijetko, ono sansa 1:10.000/100.000 da se netko od zarazne bolesti ponovo razboli u jednoj sezoni
    negdje sam u 10-2021 citala, daklem prije omikrona (koji ocito je ful drukciji od prijasnjih sojeva) da je cc manje od 2.000 ljudi imalo koronu 2.put (potvrđeno pcr-om)
    na tome se temelji moje razmisljanje


    sirius tebe sam se sjetila usput
    Gdje to? U HR?

    Ja ih trenutno znam troje koji su pozitivni dvaput u istoj sezoni, unutar 2-3 mjeseca. Svo troje su djeca, igrom slucaja, ili ne. Dvoje od troje su cijepljeni.

  28. #1228

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Što znači u sezoni? Ne znam kako se to klasificira...

    Članica moje šire obitelji je dvaput imala Covid u manje od godinu dana, a između dva preboljenja je i dvaput cijepljena. Postoji mogućnost da je opet zaražena, znat će za koji dan (ima zaraženih u obitelji trenutno). A nije jedina za koga znam da je imao dvaput, pa i na ovom forumu ih ima nekoliko...

  29. #1229

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ako je "sezona" od jednog pika do drugog, to je 3-4 meseca?
    Znači treba da bude utešno što je mali broj ljudi dobija na tri meseca?
    Znam stvarno mnogo ljudi koji su je imali dva-tri puta u dve godine, to je puno češće nego grip.
    Uopšte ne vidim utehu u prirodnom imunitetu, bar za sada.
    Cena mu je do sada bila preskupa i previše rizična, pa i za omikron je diskutabilno koliko se isplati, ali nije da imamo mnogo izbora hoćemo li ga dobiti ili ne.

  30. #1230
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je sezona nesto kao sezona gripe. Kod nas obicno od studenog do travnja. Traje, sta's. Obicno onaj tko ima influenzu dobije influenzu jednom i to je to (u sezoni, lol). A nesretnija ekipa pokupi prvo recimo influenzu A, a onda malo kasnije B. Najnesretnije sastavi i A i B odjednom. Ili nekome jos uleti i H1N1.

    Tako valjda i ovo s kovidom. Prijateljicin sin je sigurno pokupio u jednoj sezoni, odnosno u istom valu pandemije, cak, s obzirom da se radi o 22.11. i 14.1. i da krivulja nikad nije pala.

  31. #1231

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    BB, odlično potrošen novac za testiranje.
    Da se sad ne vraćam stranice unatrag i ne računam, je li tvoj išijas koji si ranije spominjala bio u terminu zadnje bolesti?
    Ja se već nekoliko dana patim s bolovima u leđima, a kad to spomenem, čujem za dosta slučajeva cijepljenih (i tri puta) kojima je zapravo ta bol bila jedini (ili gotovo jedini simptom, najčešće uz neku sitnu temperaturu 37,2 jedan dan). Trenutno sam u fazi odluke da li da idem na testiranje ili ne (leđa bole, od boostera Moderne prošlo mjesec dana).

  32. #1232

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    onda sam ja zivjela u ruzičastom oblačiću blazenog neznanja da majka priroda ipak bolje zna od cjepiva i da nas preboljenje stiti dovoljno da ne trcimo odma po cjepivo
    i kaj je najbolje zivjela sam u spokoju uvjerena da smo zasticeni (naravno postivajuci mjere i maske!)

    jer zaista nitko od mojih koji su preboljeli nije se cijepio unutar 6 mj i NIJE pokupio ponovo ( neki novi soj), a među njima je i uciteljica razredne nastave i ljudi koji su s puno ljudi u doticaju svakodnevno i ljudi koji rade u Štamparu i nasi seniori i mm..

    eto, ljudi oko mene se cijepili ( i ja) tek po 2 puta..jedino mi seka sad se sprema na 3. jer zvanicno nije imala, a cijepila se jos u 6/21

    mozda je ipak i do imuniteta nekaj, mozda su u sumi...
    ma glavno da smo dobro

  33. #1233

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    BB, odlično potrošen novac za testiranje.
    Da se sad ne vraćam stranice unatrag i ne računam, je li tvoj išijas koji si ranije spominjala bio u terminu zadnje bolesti?
    Ja se već nekoliko dana patim s bolovima u leđima, a kad to spomenem, čujem za dosta slučajeva cijepljenih (i tri puta) kojima je zapravo ta bol bila jedini (ili gotovo jedini simptom, najčešće uz neku sitnu temperaturu 37,2 jedan dan). Trenutno sam u fazi odluke da li da idem na testiranje ili ne (leđa bole, od boostera Moderne prošlo mjesec dana).
    Nisam BB...ali već sam pisala da su i mog nećaka i moje najmlađe dijete boljela leđa (i to dosta, neuobičajeno za mlade/djecu) dok su imali Covid, a i nekoliko odraslih mi je to reklo.

  34. #1234
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Za bolove u ledjima sam i ja cula od nekoliko ljudi.

  35. #1235
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne, ne, moj išijas je počeo prije Božica, a pozitivna sam od ovog tjedna (i prijašnjih godina su me bolila leđa kad bih nešto teže digla, ali sad me prvi put ovako ukočilo i živac se upalio).

    Ali da, mnoge sam čula da u koroni spominju leđa. I mene u prvom preboljenju. Nekako slično gripi “kad te sve, cijelo tijelo boli”, ali ovdje to ostane samo na leđima.

  36. #1236

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Ja sam, budući da je divan sunčan dan i malo manje leđa bole, otišla na testiranje, pa ću znati je li to bilo to ili sam se samo "ufurala"
    Kada čitam ove probleme s testiranjima (naručivanje, čekanje danima, cijene testova) u ZG ne mogu ni reći koliko mi je drago da živim tu gdje živim.
    Nema naručivanja za testiranje, dođeš, pričekaš i odeš (danas ukupno, od izlaska iz auta do ponovnog ulaska - točno 17 minuta, a moram reći da zbog leđa prilično sporo hodam, nisam čak ni parking morala platiti (po kartici i znam koliko mi je trebalo), a dijele i paket medicinske literature - 3 Narodna zdravstvena lista i letke o prevenciji svega i svačega.
    Baš kad mi cura stavljala štapić u nos dođe mladić i pita može li bez uputnice, kaže ona da može ali da se plaća, 380 ili 390 kn sad više nisam sigurna, ali ovdje sam čitala puno veće iznose.
    Ni za cijepljenje nema naručivanja, dođeš i obaviš.
    U ove dvije godine ovog ludila bila sam na tri cijepljenja i tri testiranja pcr-om i ukupno na to nisam potrošila više od sat i pol vremena (kada sve zbrojim)
    Zato, nije baš da sustav nigdje ne funkcionira...

  37. #1237
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Evo i mene u klubu opet imam koronu.
    Dakle krajem trvanja 2021. sam imala koronu, drugu dozu sam dobila krajem kolovoza.

    Od simptoma samo skakljanje u grlu. Uvjerena sam da sam se prehladila na trcanju.
    Ali zbog situacije doma provjerih par puta. Danas imam pozitivan kucni.
    Tek u pon mogu zvati lijecnika. Da nemamo kronicara u kuci ne bih se testirala vise puta doma. Vec bih nakom prvog ostala na prehladi.
    A danas crta na testu nije jaka. Slaba je al je tu.

  38. #1238
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene u klubu opet imam koronu.
    Dakle krajem trvanja 2021. sam imala koronu, drugu dozu sam dobila krajem kolovoza.

    Od simptoma samo skakljanje u grlu. Uvjerena sam da sam se prehladila na trcanju.
    Ali zbog situacije doma provjerih par puta. Danas imam pozitivan kucni.
    Tek u pon mogu zvati lijecnika. Da nemamo kronicara u kuci ne bih se testirala vise puta doma. Vec bih nakom prvog ostala na prehladi.
    A danas crta na testu nije jaka. Slaba je al je tu.
    treći put?!
    omg
    grlim

  39. #1239
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Korona drugi put.
    1. U travnju 2021 i sad
    A cijepljena sam kraje kolovoza s drugom dozom.
    Isprike ako sam nejasno napisala.

  40. #1240
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Korona drugi put.
    1. U travnju 2021 i sad
    A cijepljena sam kraje kolovoza s drugom dozom.
    Isprike ako sam nejasno napisala.
    Držim palčeve za super blagi tijek! To je valjda ovo što predviđaju da će unutar 6-8 tjedana 50 posto Evrope imat omikrona (a EU je relativno visoko procijepljena). Delta travanj, ciljepljenje, sad omikron.

  41. #1241

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene u klubu opet imam koronu.
    Dakle krajem trvanja 2021. sam imala koronu, drugu dozu sam dobila krajem kolovoza.

    Od simptoma samo skakljanje u grlu. Uvjerena sam da sam se prehladila na trcanju.
    Ali zbog situacije doma provjerih par puta. Danas imam pozitivan kucni.
    Tek u pon mogu zvati lijecnika. Da nemamo kronicara u kuci ne bih se testirala vise puta doma. Vec bih nakom prvog ostala na prehladi.
    A danas crta na testu nije jaka. Slaba je al je tu.
    spajalice
    ja jucer pop kad je mala javila da je curka iz razreda pozitivna narucila dete i danas ujutro bila na brzom testu prek zg.brzi test za 50kn
    u roku pol sata dosla Digitalna potvrda...

  42. #1242
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    spajalice
    ja jucer pop kad je mala javila da je curka iz razreda pozitivna narucila dete i danas ujutro bila na brzom testu prek zg.brzi test za 50kn
    u roku pol sata dosla Digitalna potvrda...
    Ti brzi su odjednom super biznis. Bila sam jutros u centru Z s malom u kupovini hlaca. I sokirano ugledam stand sa testovima pred ulazom . Sve za 50 kn .

  43. #1243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da a zašto onda ti brzi nisu na uputnicu ako si s nekim ko ima koronu ili i sam imaš simptome?

  44. #1244

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pa od 17. vele da budu
    al ak se nekom ne da cekati moze se vec danas naruciti u Zg..

  45. #1245

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    pa od 17. vele da budu
    al ak se nekom ne da cekati moze se vec danas naruciti u Zg..
    uz placanje jelte
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 15.01.2022. at 15:17

  46. #1246
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Uz muževih nećaka od pred koji dan, i brat dobio koronu za sad 2/3 cjepljenje obitelji dobio

  47. #1247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Eto i šogorica u temp, znači ako bude i ona to je 100 posto cjepljenje s 100 posto korone

  48. #1248
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kako nisu na uputnicu kad postoje punktovi za antigenske:

    https://www.zagreb.hr/en/vazna-obavi...-testir/173169

    Je l te na ovim punktovima samo plaćaju?
    Ja sam dobila uputnice za antigenski za cure, ali termin bi mi bio 12. dan pa se nisam htjela ni naručiti.

    Inače nikako ne mogu dokučiti zašto mi je za dvoje djece dala antigenski uputnicu, a samo za jedno PCR, a termin na koji smo prvo bili naručeni je bio 8. dan. Koja je šansa da će 8. dan biti pozitivne na antigenskom, jako mala, zar ne?

    I onda im lupi 20 dana izolacije. Sto je u najmanju ruku roditelju 10 dana bolovanja na dijete. Je l to ide na državu ili poslodavca? Ako na državu, je l jeftiniji 1 PCR test ili 10 dana bolovanja? Ne kužim stvarno…

    Je l još netko čuo u zadnja 2 tjedna da mu Dr nije htio dati PCR uputnicu?

  49. #1249
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Eto i šogorica u temp, znači ako bude i ona to je 100 posto cjepljenje s 100 posto korone
    Cjepljenje ne štiti samo i nužno od zaraze nego i od teških simptoma.

  50. #1250

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam, budući da je divan sunčan dan i malo manje leđa bole, otišla na testiranje, pa ću znati je li to bilo to ili sam se samo "ufurala"
    Kada čitam ove probleme s testiranjima (naručivanje, čekanje danima, cijene testova) u ZG ne mogu ni reći koliko mi je drago da živim tu gdje živim.
    Nema naručivanja za testiranje, dođeš, pričekaš i odeš (danas ukupno, od izlaska iz auta do ponovnog ulaska - točno 17 minuta, a moram reći da zbog leđa prilično sporo hodam, nisam čak ni parking morala platiti (po kartici i znam koliko mi je trebalo), a dijele i paket medicinske literature - 3 Narodna zdravstvena lista i letke o prevenciji svega i svačega.
    Baš kad mi cura stavljala štapić u nos dođe mladić i pita može li bez uputnice, kaže ona da može ali da se plaća, 380 ili 390 kn sad više nisam sigurna, ali ovdje sam čitala puno veće iznose.
    Ni za cijepljenje nema naručivanja, dođeš i obaviš.
    U ove dvije godine ovog ludila bila sam na tri cijepljenja i tri testiranja pcr-om i ukupno na to nisam potrošila više od sat i pol vremena (kada sve zbrojim)
    Zato, nije baš da sustav nigdje ne funkcionira...
    Nema veze s temom.... ali ako si u gradu koji ti je u imenu, divan ti je grad. Rado bih živjela tamo.
    A da ostanem u temi... baš mi je zanimljivo kako kod vas sve funkcionira, a nisu ni vama male brojke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •