molim sve koji znaju hitan odgovor jer sam totalno razočarana i ljuta i ne znam više što da mislim.
Trudnica sam na komplikacijama otvorenim od 10.7. i danas sam dobila prvu naknadu, stoga i ta moja silna "sreća"! Za tih 20 dana mi je naknada ravno 647,00kn a rečeno mi je u hzzo-u koji sam odmah zvala da će mi za puni mjesec daljnja naknada biti 850,00kn - odnosno 831,00 ako bude po "novome" (ni oni ne znaju). Očekivala sam puno veći iznos jer sam bila prijavljena na netto plaću 4185,00kn a brutto oko 6000,oo. Prijavio me je poslodavac s datumom 9.5.2006. što znači da sam do komplikacija imala 1 isplaćenu plaću a bila 2mj prijavljena. Gdje god sam se prije raspitivala(po zakonima, pravilnicima, vašem i sl. forumima te hzzo koji su informacije skrivali kao zmija noge pa sam preko veze tek nešto doznala...)dobila sam informaciju da će mi u slučaju da ne zadovoljavam uvjet staža od 6mj isplatiti naknadu i porodiljni na osnovu 2 mj prijave tj. minimum uvjet 1 isplaćene plaće i to u visini 100% iznosa netto plaće koji bi u tom slučaju iznosio 4185,00kn. Dobila sam danas u hzzo-u Bjelovar, ovaj put odmah informacije, bez zataškavanja da je potreban prethodni staž od 6mj a inače mi daju minimumalnu naknadu a to je tih 850,00. I da će mi naknada za porodiljni biti samo 1700,00kn a ni približno mojoj netto plaći. Molim sve koji znaju odgovor da li je to doista tako i ako nije kome se mogu obratiti? I da li se naknada za nonorođeno dijete dobija po novom ili starom za nas koje ćemo roditi u 12mj 2006.? Odnosno po tome kad se preda zahtjev ili po datumu porođaja? Ovo mi je prvi put da vam pišem pa pozdrav svima![/b]