Stranica 32 od 43 PrviPrvi ... 22303132333442 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 2139

Tema: hipospadija

  1. #1551
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    i ja bi najradije tako,zapravo poslala sam mejlić dr kad trebamo doć al se ne javlja i sad sam već u brizi...

  2. #1552

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj tinchy32 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bi najradije tako,zapravo poslala sam mejlić dr kad trebamo doć al se ne javlja i sad sam već u brizi...
    Pokušaj ga nazvati. Mi smo samo prvi put kontaktirali mailom, uvijek ga nazovem. Nekako nemam živaca čekati dok mi odgovori. Uvijek mi se javi, čak i tijekom operacije, valjda ima slušalice. Ja sam ga zvala 2-3 dana prije operacije. Bez brige, sve će biti u redu. Znam kako ti je....ali mi smo imali najgori oblik i komplikacije poslije, a evo nas sad bez hipospadije

  3. #1553
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    hvala maama,zbilaj me tješe vaša pozitivna iskustva ,jedva čekam da sve prođe i daj Bože da sve super prođe,ujutro idem na vađenje krvi..ko zna kak bu to izgledalo :D

  4. #1554

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    64

    Početno

    Dobar dan svima,vrijeme odmora pa stvarno nikoga nema na forumu.
    Zabrinuta ma i Kremenko kako su Vaši dječaci,nikako se ne javljate a ja cijelo vrijeme razmišljam i nadam se da ste dobro...kad stignete malo nam se javite sa dobrim vjestima!!!Pozz!

  5. #1555

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    pula
    Postovi
    73

    Početno

    Pozdrav Bastrid a i svi ostali.Nama je evo prošlo 2 mjeseca od operacije.Sve je lijepo zaraslo,sin piški bez problema iako mi se čini da mu je mlaz malo tanji nego na početku ali još uvijek isprazni mjehur do kraja i prilično brzo.Kontrolu imamo krajem 8 mjeseca tj.Doktor nam je rekao da pošaljemo snimku kako piški da ne dolazimo jer nam je daleko pa će on da procijeni da li je mlaz dobar.Uglavnom mi smo zadovoljni i polako zaboravljamo na hipospadiju.Puno sreće svima koji se spremaju na operaciju.

  6. #1556

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    64

    Početno

    Super baš mi je drago da je sve ok,mi bi isto krajem osmog trebali na kontrolu(zadnja nadam se) pa tko zna možda se i vidimo tamo!
    Takodjer i od mene puno sreće svima koji se spremaju na operaciju!

  7. #1557

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    25

    Početno

    Mi smo isto krajem kolovoza na kontroli
    Imam jedno pitanje- jel vašim dječacima ostaju mokre gaćice? Moj isprazni mjehur (bar mislim, vidim kako jadan čak tiska)i ja to onda još dobro otresem (čak zna i mlazić još izaći)ali ponekad primjetim kapljice na gaćicama ili kad ga presvlačim vidim. Prošli put na kontroli sam to rekla doktoru, ali on kaže da je to normalno. Naravno, muško! Ali kad sve ovo prođemo s hipospadijom, bojimo se i najmanje sitnice. Jel se kome od vas događa isto?

  8. #1558

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav svima,

    Ja i majka pratimo-čitamo redovito forum (uglavnom sa mobitela) pa evo konačno i nas.
    Uglavnom, maleni nam je odlično, presađena kožica iz usne šupljine je fenomenalno zarasla, mamica to redovito x puta dnevno maže, mazi i pazi i uglavnom pripremamo se za drugu operaciju.
    Imamo termin 27.11. i iskreno jedva čekamo odlazak u Beograd.
    Trenutno radimo i šparamo na sve strane radi troškova druge operacije.

    Što se tiče javljanja doktora putem maila:
    Meni također, rijetko odgovori iz prve, ali moj savjet je da kada vam ne odgovori nakon nekoliko dana, slobodno šaljite novi mail pa opet itd...
    Doktor ih prima jako mnogo pa očito da neki i promakne.
    Jednom sam ih slao 4 ista u tjedan dana da bi odgovorio na 4. -ti.
    Inače, odgovara i na sms poruke bez problema.
    Ja ga ipak rađe ne zovem telefonski jer neznam gdje je, ipak nebi želio dobiti ga dok je na operaciji i slično, da je nešto hitno nazvao bih bez pardona.

    Kontrole rješavamo putem fotki radi daljine (to je i sam Doktor preporučio), pripazimo da su slike fotkane kvalitetno i tada se to stvarno dobro vidi.

    Eto, toliko od nas.

    Lijepi pozdrav svima i neka nam neka kišica više padne nakon ove dugotrajne vrućine...

  9. #1559
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    onda ću mu šibnut sms??jer mi bi trebali u nedjelju ić a nemam pojma o ničem..danas smo izvadili nalaze,kak je mali i koma su mu vene pa su ga malo mrcvarile....

  10. #1560

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj maama prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto krajem kolovoza na kontroli
    Imam jedno pitanje- jel vašim dječacima ostaju mokre gaćice? Moj isprazni mjehur (bar mislim, vidim kako jadan čak tiska)i ja to onda još dobro otresem (čak zna i mlazić još izaći)ali ponekad primjetim kapljice na gaćicama ili kad ga presvlačim vidim. Prošli put na kontroli sam to rekla doktoru, ali on kaže da je to normalno. Naravno, muško! Ali kad sve ovo prođemo s hipospadijom, bojimo se i najmanje sitnice. Jel se kome od vas događa isto?
    Pozdrav svima,Kremenko drago mi je da ste dobro i da se maleni dobro oporavlja...maama i kod nas se dešava isto,ne stalno,recimo ako je zamišljen ili mu nešto drugo odvlači pažnju dok piški,ponekad se čak i zaigra pa malo pusti,stisne,pa opet pusti i sve tako...vjerujem, a pogotovo ako Vam je Dr. potvrdio da se nemate čega plašiti...mi u nedjelju idemo na more pa kad se vratimo za dva tjedna javit cemo se doktoru radi kontrole...puno Vas sve pozdravljamo...Tinchy32 sretno u ponedjeljak i svakako javi kako je sve prošlo...Pozz!!!!

  11. #1561

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    pula
    Postovi
    73

    Početno

    Tinchy32 sretno danas!

  12. #1562
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    evo da se javimo,u ponedjeljak je bila operacija,došli smo u 7 ujutro i odmah su ga počeli pripremat,odveli ga u samu u 8 a u pola 12 su došli po nas ..nije ga previše boljelo osim popodna kad ga je počelo mučiti sa stolicom što se ispostavilo drugi dan da je bio problem s citofixom i da je to bio nagon na mokrenje...pelena je bila skoro suha a tamo di se cistofix spaja s kožom je počelo curiti,kasnije mu je naoteklo i ponovno su ga morali anestezirat da mu to kao namjeste..ali na kraju je ispao da to nisu mogli,neznam zašto pa je cistofix izvađen i dobio je kateter kroz pišu..i tu problemu nije kraj jer mu se tak kateter začepio i navečer su morali postaviti drugi..eto tako naš je boravak bio u bel medicu dan duži,danas smo izašli i nadam se da bu ok sve s ovim kateterom.što se tiče osoblja svi su super,pogotovo domaćice ,dr je malo samozatajan i ne priča puno,al ako čovjek zna svoj posao neka bude i tih..držite nam fige da dalje sve bude ok

  13. #1563

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    pula
    Postovi
    73

    Početno

    Tinchy zao mi je zbog tih početnih komplikacija sa kateterom,nadam se da će od sada sve biti ok .Operacija je iza vas sad samo još izdržite desetak dana i da vam sve na kraju bude u redu.Pozdrav

  14. #1564
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Tinchy32 baš mi je žao što je počelo sa komplikacijama!Nadam se da će vam dalje biti sve uredu!
    Puse za hrabrog dečka

  15. #1565

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    64

    Početno

    Tinchy zao nam je sto ste imali komplikacija,nadamo se i drzimo fige da dalje bude sve ok i naravno zelimo Vam brzi oporavak!!!Pozz!


    Citiraj tinchy32 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se javimo,u ponedjeljak je bila operacija,došli smo u 7 ujutro i odmah su ga počeli pripremat,odveli ga u samu u 8 a u pola 12 su došli po nas ..nije ga previše boljelo osim popodna kad ga je počelo mučiti sa stolicom što se ispostavilo drugi dan da je bio problem s citofixom i da je to bio nagon na mokrenje...pelena je bila skoro suha a tamo di se cistofix spaja s kožom je počelo curiti,kasnije mu je naoteklo i ponovno su ga morali anestezirat da mu to kao namjeste..ali na kraju je ispao da to nisu mogli,neznam zašto pa je cistofix izvađen i dobio je kateter kroz pišu..i tu problemu nije kraj jer mu se tak kateter začepio i navečer su morali postaviti drugi..eto tako naš je boravak bio u bel medicu dan duži,danas smo izašli i nadam se da bu ok sve s ovim kateterom.što se tiče osoblja svi su super,pogotovo domaćice ,dr je malo samozatajan i ne priča puno,al ako čovjek zna svoj posao neka bude i tih..držite nam fige da dalje sve bude ok

  16. #1566

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav forumaši,evo mene s novim pitanjem.Ako mogu da mi odgovore oni čije djete je imalo skrotalnu hipospadiju.Nakon operacije kod mog mališe je piša povijena.Doktor kaže da je to zvog ožiljka i da će se vremenom ispraviti.Je li to slučaj bio i kod vaše djece i je li se ispravio?On ima normalne erekcije ali je malo povijen nadole.Sada mažemo nekim gelom za ožiljke da kožica se omekša.Hvala unapred na odgovorima!
    Posljednje uređivanje od tanja2612 : 17.08.2012. at 11:48

  17. #1567

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj tanja2612 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav forumaši,evo mene s novim pitanjem.Ako mogu da mi odgovore oni čije djete je imalo skrotalnu hipospadiju.Nakon operacije kod mog mališe je piša povijena.Doktor kaže da je to zvog ožiljka i da će se vremenom ispraviti.Je li to slučaj bio i kod vaše djece i je li se ispravio?On ima normalne erekcije ali je malo povijen nadole.Sada mažemo nekim gelom za ožiljke da kožica se omekša.Hvala unapred na odgovorima!
    Moj maleni je imao skrotalnu h. i dosta veliku zakrivljenost te je imao 2 operacije. Nakon prve operacije smo morali raditi nekakve vježbe (kao vakum) radi erekcije ali i da se zakrivljenost ne vrati. Vježbe smo radili često, skoro svaki put kad smo presvlačili pelene.Ali isplatilo se. Od druge operacije je prošlo skoro 6 mjeseci i zakrivljenosti nema.Čak mi se čini je možda malo zakrivljen ali prema gore (mlaz ide nekako visoko). I mi mažemo Contractubexom, 1-2puta dnevno. Ako vam je doktor rekao da je to normalno, vjerujem da je tako i da nemate razloga za paniku. Kod nas je isto malo "čudnog" izgleda, nekako je deblja donja strana kad mokri, kao da je natečena.Ja se nadam da će se to s vremenom ispraviti.

  18. #1568

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj maama prvotno napisa Vidi poruku
    Moj maleni je imao skrotalnu h. i dosta veliku zakrivljenost te je imao 2 operacije. Nakon prve operacije smo morali raditi nekakve vježbe (kao vakum) radi erekcije ali i da se zakrivljenost ne vrati. Vježbe smo radili često, skoro svaki put kad smo presvlačili pelene.Ali isplatilo se. Od druge operacije je prošlo skoro 6 mjeseci i zakrivljenosti nema.Čak mi se čini je možda malo zakrivljen ali prema gore (mlaz ide nekako visoko). I mi mažemo Contractubexom, 1-2puta dnevno. Ako vam je doktor rekao da je to normalno, vjerujem da je tako i da nemate razloga za paniku. Kod nas je isto malo "čudnog" izgleda, nekako je deblja donja strana kad mokri, kao da je natečena.Ja se nadam da će se to s vremenom ispraviti.
    Hvala maama,doktor je nama rekao da će to od gela polako popuštati i da će se vremenom ispraviti.Nadam se da neće biti više operacija.Pozdrav!!!

  19. #1569
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Tanja2612 mislim da nemate razlog za brigu.Dr Đinović kad god bi nam nešto rekao tako bi i bilo.Mi smo stekli u njega povjerenje.

  20. #1570
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    evo da se javim,mi stigli doma u subotu,nakon početnih komplikacija dalje je sve išlo u redu,dr nam je skinuo kateter 11 dan i dan nakon toga pustio nas da odputujemo doma,sve je bilo super dok ja danas popodne nisam primjetila da piški u dva smjera ( ..srušio mi se svijet,odmah sam slala sms dr i on mi veli da bi se trebalo stisnut samo od sebe..jel imao ko takav slučaj??tako sam žalosna da vam ne mogu opisat,jel to do mene krivica,jel sam krivo mazala ili je zato jer se on suzdržava od pi pi pa je onda bio prejak mlaz??

  21. #1571
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    tinchy mislim da je to bilo i nama odnosno i sada bude koji put kao da piški iz dvije rupice ali jedna je ispod druge. Sada se to sve spaja u jedan mlaz i kad stisnem vršić vidim da se sve otvara u jednu rupu. Mislim da fistula izgleda drugačije. Dobro mi smo već 6 mj od operacije pa je sve skroz zaraslo pa ja mogu tako prčkati po mišeku vi ste još friški. Kako to izgleda kod vas jel slično tako?

  22. #1572

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala Buba mara,njega nije operisao dr Đinović ali je i naš doktor jako dobar iz te oblasti pa je valjda to tako kao što je rekao.
    Posljednje uređivanje od tanja2612 : 20.08.2012. at 11:34

  23. #1573

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj tinchy32 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se javim,mi stigli doma u subotu,nakon početnih komplikacija dalje je sve išlo u redu,dr nam je skinuo kateter 11 dan i dan nakon toga pustio nas da odputujemo doma,sve je bilo super dok ja danas popodne nisam primjetila da piški u dva smjera ( ..srušio mi se svijet,odmah sam slala sms dr i on mi veli da bi se trebalo stisnut samo od sebe..jel imao ko takav slučaj??tako sam žalosna da vam ne mogu opisat,jel to do mene krivica,jel sam krivo mazala ili je zato jer se on suzdržava od pi pi pa je onda bio prejak mlaz??
    Tinchy, znam da će te ovo što ću ti sada napisati jako razveseliti....mi smo imali kateter 13dana. Čim smo ga skinuli i stigli kući, silno smo isčekivali to prvo mokrenje. Kada je krenulo, kao i tebi, srušio mi se cijeli svijet. Mokrio je na novu rupicu, ali i na još jednu, puno niže, sa strane.Zvala sam doktora, rekao je ako ne prestane da sutradan dođemo. Taj drugi mlaz je bio jednako jak kao i pravi. Odmah sam tražila na forumu, ali nisam našla da je netko imao takav slučaj. Koliko bi mi značilo da sam imala bilo kakvu utjehu...
    Uglavnom, doktor je to ponovno zamotao pa za par dana skinuo. Opet mlaz, ali ovoga puta manji, kao kapljice. I tako smo išli nekoliko puta. Iako je dr.rekao da će se vjerojatno zatvoriti, moram priznati da nisam imala previše nade. Sve dok na pregledu nisam razgovarala s dječakom (od nekih 16godina)koji mi je rekao da se i njemu to dogodilo i da se u roku 3-4 tjedna zatvorilo. Tako je bilo i kod nas.Nakon neka 3 tjedna se zatvorilo. Ne tuguj,da je bar meni netko mogao reći da je imao takav slučaj!!! Bit će sve ok.

  24. #1574
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    ima jak mlaz na novoj rupici al kak je on piškil stoječki taj novi je mlaz bio fino pod kutem al skoro pa okomito od njega je bio jedanmanji i tanak i sad neznam jel na staroj rupici ilmalo ispod glavića..maama jako jako si mi ulila nadu ,nadam se da će tako biti,veli mi dr da nemoramo dolazit tamo samo neka nek ne mažem garamicinom par dana i da mu pošaljem fotkicu kako smo se i bili prvotno dogovorili..joj daj Bože da će bit tako kako kažete ,što bih ja bez vas

  25. #1575

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    pula
    Postovi
    73

    Početno

    Pozdrav svima
    Da li je se netko možda čuo sa Dr.Đinovićem nedavno?Slali smo mu snimke zbog kontrole ali nam još uvijek ništa ne odgovara.
    Tinchy32 kako je tvoj sin?

  26. #1576

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Pozdrav svima! Vidim da su neki roditelji pisali da imaju kontrole krajem kolovoza kod dr. dinovića, mi također a nemožemo ga dobiti ni na mob. a na mail nije odgovorio. Jeste vi uspjeli dogovoriti trermine?

  27. #1577
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    bio je na odmoru prošli tjedan,jučer se vratio,mi bili na kontroli.A mi imamo tu fistulicu ,negdje na šavu nam ide mlaz i veli dr da će se 99% zarasti.Nadam se iskreno da hoće,al moramo barem 1x tjedno dolazit u BG,bili smo prošli tjedan,bili jučer i opet u ponedjeljak idemo

  28. #1578

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    47

    Početno

    Trency, gdje je kod vas bila rupica, jel malo ispod vrha ili negdje dalje. I molim te koliki je taj rez na kojem se pojavila rupica? Jer mi nije jesno ako je u većini slučajeva samo malo pomicanje kako se na tako kratkom šavu pojavi flistula.

  29. #1579

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Tinchy
    Imao sam i fistulu koja nije zarasla i koje (dvije) su zarasle.
    Vjerojatno vam je doktor rekao da naučite sina da pronađe poziciju sa prstom na fistuli da mu ništa ne curi kroz fistulu dok mokri. Dakle da me sve curi kroz meatus na vrhu i da ništa ne propusti kroz fistulu sa prstom na njoj. Meni se čini da mi je to pomoglo dosta.
    To bi trebalo i najgorem slučaju barem suzit fistulu. A ako je fistula na početku dovoljno mala i ako primjećujete poboljšanje na tome onda će se vjerojatno zatvorit. Recimo svakih 5-7 dana da se smanjuje i da manje curi.
    Barem je tako meni bilo.

  30. #1580

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Anonimni prvotno napisa Vidi poruku
    Tinchy
    Imao sam i fistulu koja nije zarasla i koje (dvije) su zarasle.
    Vjerojatno vam je doktor rekao da naučite sina da pronađe poziciju sa prstom na fistuli da mu ništa ne curi kroz fistulu dok mokri. Dakle da me sve curi kroz meatus na vrhu i da ništa ne propusti kroz fistulu sa prstom na njoj. Meni se čini da mi je to pomoglo dosta.
    To bi trebalo i najgorem slučaju barem suzit fistulu. A ako je fistula na početku dovoljno mala i ako primjećujete poboljšanje na tome onda će se vjerojatno zatvorit. Recimo svakih 5-7 dana da se smanjuje i da manje curi.
    Barem je tako meni bilo.
    Hvala na odgovoru, ali mi nije jasno kako objasniti djetetu od 18 mjeseci da drži prst na fistuli kad piški.
    Ali ne treba paničiti, treba se nadati da će sve proć bez tih flistula pa ako ih i bude onda ih rješavat.

  31. #1581

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    pula
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj tatica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, ali mi nije jasno kako objasniti djetetu od 18 mjeseci da drži prst na fistuli kad piški.
    Ali ne treba paničiti, treba se nadati da će sve proć bez tih flistula pa ako ih i bude onda ih rješavat.
    Mom sinu je nakon operacije u Rijeci ostala fistula.Upravo zato što je tako maloj djeci teško objasniti kako da drže prst na fistuli mi smo svaki put kada je on trebao piškiti išli sa njim i mi smo mu držali prst na fistuli.Kod mog sina nije zarasla ali mislim da je to bar malo doprinijelo da mu fistula ne preuzme ulogu meatusa u potpunosti.U svakom slučaju vrijedi pokušati.

  32. #1582
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    tatica nama je rupica bila negdje ispod sredine il oko sredine i ovo se sve super zarslo a na tom dijelu di ime fistulu vire dva končića dok su drugdje poispadala.A kako on ima 18 mj nemogu mu objasnit da drži prst,neće baš ni piškit preda mnom,ijetko hoće aniti mi dr nije reko da mu držim tu rupicu.Mlaz mu je tu puno tanji,a ovdje na novom mu orovereje kateterom jel sve ok i jel se sužava.I zbog tog moramo 1x tjedno u BG što nas svaki piut košta bar 1000 kn.Pitala sam sr što ako se ne zaraste i da li će ponovo morat na operaciju ,a on mi je reo da je to zahvat od 10 min.Jedino mi žao pto ga nisam pitala koliko taj zahvat košta??Mi smo imali neku smolu od samog početka,em nam je cistofix propuštal,em su ga morali ponovo anestezirat da mu to maknu pa je dobio kateter kroz pišu,pa je taj isti kateter popodne se začepio-koma mi je baš krenulo a nadam se da neće i koma završit

  33. #1583
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Moj sin je imao fistulu a bio je operiran u Rijeci.Mi smo mu stikali fistulu dok je piškio ali ga je onda bolilo.Njemu je bio preuzak mokraćni kanal pa ga je zato bolilo kad je piškio.Kad je kanalić dovoljno širok ima šanse da fistula zaraste.

  34. #1584
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    da,zato i moramo tako lesto u BG jer je dr reko da mora bit prohodan kana a da to mora provjeavat..ja se nadam nadam da će zarast,baš sam u bedu..a ovo mu je sve ostalo tao fino zaraslo da je to čudo jedno,još da nema ovog ja bi bila preprezadovoljna

  35. #1585

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj tinchy32 prvotno napisa Vidi poruku
    da,zato i moramo tako lesto u BG jer je dr reko da mora bit prohodan kana a da to mora provjeavat..ja se nadam nadam da će zarast,baš sam u bedu..a ovo mu je sve ostalo tao fino zaraslo da je to čudo jedno,još da nema ovog ja bi bila preprezadovoljna
    A baš mi je žao, ali moraš mislit pozitivno. Evo mi s malcom idemo 09.10. na operaciju, ima glandularnu hipospadiju i otvor mu je malo ispod vrha glavića. Čak su i neki doktori govorili da otvor ne treba ni dirati, samo kožicu sredit. Kad smo bili kod Đinovića i on je rekao da nije siguran treba li dirat otvor ali ipak misli da će trebat, jer kad smo prevukli kožicu preko glavića ona se zakrivljuje prema dole. I uvjeravao nas je da je to njemu rutinska operacija, a kad smo ga pitali za moguće komplikacije samo se malo nasmijao. I onda taman pred našu operaciju vidima da se kod Vas malo zakompliciralo pa nam frka. A ne sjećam se u posljednje vrijeme kad se netko javio da ima komplikacije a da je radio operaciju u Beogradu. Ali sam siguran da se mora mislit pozitivno.

  36. #1586
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    ma naravno tatice,pozitivno treba misliti.mi smo nažalost imali taj peh da nam je sve krenulo krivo od početka,možda je sve ovo zbog toga jer su morali mu maknut cistofix mi stavit kateter dolje odmah drugi dan,možda se tad nešto desilo il navečer isti dan kad su morali stavit drugi kateter -tko bi znao..baš nas prati nesreća od početka al ja ipak mislim pozitivno..još se nadam da bude sve u redu ida će se možda stisnut.A inek vas tješi mislo da je dolje sve tako ležerno,svi su super i ljubazni ,skroz je drugi pristup.Nek vas ne bude frka,to ne znači da bude i vama tako,mislim da sam ja skoro jedina kojoj se tak zakompliciralo s djetetom tu na forumu

  37. #1587

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    evo i mi smo u beogradu 24.09. bit ćemo tamo nekih 10tak dana. ako je neko tamo u to vrijeme slobodno neka se javi.

  38. #1588

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Tratina prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mi smo u beogradu 24.09. bit ćemo tamo nekih 10tak dana. ako je neko tamo u to vrijeme slobodno neka se javi.
    Tratina jesi na operaciji ili? Mi smo na operaciji 09.10.,a činimi se da su nam dječaci s istim problemčićem! Hip.otvor koji milimetar od vrha. Našem dečku će tad bit točno 19 mjes.

  39. #1589

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    tatice, na operaciji smo 24.09. imamo jako malu hypospadiu, ali smo i to odlučili riješit. otvor je maltene na vrhu samo je nagnut... uglavnom, malo ali eto, čujem da ima dečkiju kojima to bude kompleks posli pa smo to odlučili riješit. bit ćemo u beogradu tamo negdi do 6-7.10. dok ne završimo sa ove dvije kontrole. Naš malac će imati 1god i 10 mjeseci. Sad se nadamo da se ne prehladi pa da možemo to riješit bez odugovlačenja.

  40. #1590

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Tratina prvotno napisa Vidi poruku
    tatice, na operaciji smo 24.09. imamo jako malu hypospadiu, ali smo i to odlučili riješit. otvor je maltene na vrhu samo je nagnut... uglavnom, malo ali eto, čujem da ima dečkiju kojima to bude kompleks posli pa smo to odlučili riješit. bit ćemo u beogradu tamo negdi do 6-7.10. dok ne završimo sa ove dvije kontrole. Naš malac će imati 1god i 10 mjeseci. Sad se nadamo da se ne prehladi pa da možemo to riješit bez odugovlačenja.
    Tratina gotovo identičan problem je i kod nas! puno sreće, evo naš malac sad lagano prehlađen, a i mi se nadamo da ćemo to rješit 09.10. svakako puno sreće i javi kako je sve prošlo, a možda se i vidimo!

  41. #1591
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    Može jedno pitanje,svi vi kojis te bili na operaciji u BelMedic ,jeste li dobili račune?ja sam od svoje firme dobila neku malu pomoć pa im treba račun ,a mi ga nismo dobili...

  42. #1592

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Ja mislim da sam svaki put dobio račun tamo, a bio sam na pregledima u Bel Medicu većinom.
    Zadnji put kad sam bio u 12. mjesecu prošle godine na nekakvoj mini intervneciji nazovimo to tako, sam siguran da sam dobio račun. Baš se točno sjećam.

  43. #1593
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    Anonimni e daj mi molim te još reci il na pp kak su tebi riješili fistulu?

  44. #1594

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Dakle priča ide ovako.
    Ovaj dio nisam napisao na forumu (do sada).
    Meni je prof. Perović rekao da su moj slučaj potrebne intervencije u 2 akta, dakle 2 operacije.
    Nakon prve je rekao da su učinili sve i da mi druga nije potrebna. Komentirao je kako to kod njih se zna dogodit jer tek kad naprave par rezova i "otvore pacijenta" onda vide o čemu se radi po mogu odlučit drugačiju metodu.
    Na zadnjem prematanju su primijetili fistulu.
    U svakom slučaju to su riješili operacijom. Zapravo dvije operacije još su im trebale - nije im uspjela prva(dakle sve skupa 3 kod njih). Nakon druge su još radili nekakve dodatne intervencije na pregledima, šivali su i takve stvari kako bi barem suzili no konačan cilj nisu uspjeli.

    Kroz fistulu koju su operacijom zatvarali je išlo dosta urina, ako nisam držao prstom. Rekao bi barem 90% je išlo. Bilo je malo bolje ako sam kateterom pročačkao uretru prije nužde(dali su mi za doma nekoliko katetera). No naučio sam držat prst i išlo je 0% onda . Samo da kažem sada oko tog držanja prstom - ne znam je li presudno ili ne, ja sam to radio jer su mi savjetovali, ali veći razlog je bio jer mi je bilo jednostavnije i praktičnije obavljat nuždu na taj način. Oni su komentirali prije treće operacije da se dosta suzila ta fistula, a sad je li to od tog držanja prstom, je li radi vremena ili se to njima činilo - ne znam.

    Ova fistula koja se zatvorile same od sebe mi se pojavile nakon treće operacije i drugog pokušaja. Naime oni su mi govorili da bi bilo dobro da jednom dnevno obavljam nuždu na klasičan način da mi uretra i sve pročisti od sperme jer mi to može stvorit infekciju. I ja sam išao obavljat nuždu, no ona cjevčica koju sam imao u penisu se zaštopala bila od nečega (možda kakva krasta je ušla ili nešto) i onda je urin doslovno probio negdje sa strane.

    Ta fistula je bila puno manja od one koju su operirali i za nju su mi garantirali da će se zatvorit sama. Još su komentirali među sobom da urin nije probio na staro mjesto (mjesto gdje je bila fistula) i nego je našao put tamo gdje imam tanju kožu. Onaj suprapubični kateter sam trebao nosit 5 i pol tjedana da budu sigurni da je sve ok.

    Uglavnom kod mene su te obje operacije trajale svaka po mislim barem 3 sata.
    Oni su prvo rekli da bi se moglo samo zatvorit, no bili su rezervirani jer su isto tako planirali operaciju. Govorili su isto da bi to moglo u lokalnoj anesteziji (i da bi trajalo kratko), no kasnije su rekli da će ipak biti opća anestezija. Ja osobno mislim da im to dosta ovisi od slučaja do slučaja.

  45. #1595

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    Mi smo imali dvije operacije kod dr.Đinovića i obje smo mu platili u Eurima u sobi nakon operacije....račun nismo dobili niti smo tražili. Bili smo na cca 15tak kontrola između dviju operacija i nakon zadnje operacije i nikad nismo ništa više morali platiti. Kontrolu su nam jednu ili dvije evidentirali na papir i više nikad ništa, samo nam je uvijek dr. rekao kad da mu se javimo mailom za dogovor za slijedeću kontrolu.
    Posljednje uređivanje od tiko : 07.09.2012. at 13:41

  46. #1596

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj tinchy32 prvotno napisa Vidi poruku
    tatica nama je rupica bila negdje ispod sredine il oko sredine i ovo se sve super zarslo a na tom dijelu di ime fistulu vire dva končića dok su drugdje poispadala.A kako on ima 18 mj nemogu mu objasnit da drži prst,neće baš ni piškit preda mnom,ijetko hoće aniti mi dr nije reko da mu držim tu rupicu.Mlaz mu je tu puno tanji,a ovdje na novom mu orovereje kateterom jel sve ok i jel se sužava.I zbog tog moramo 1x tjedno u BG što nas svaki piut košta bar 1000 kn.Pitala sam sr što ako se ne zaraste i da li će ponovo morat na operaciju ,a on mi je reo da je to zahvat od 10 min.Jedino mi žao pto ga nisam pitala koliko taj zahvat košta??Mi smo imali neku smolu od samog početka,em nam je cistofix propuštal,em su ga morali ponovo anestezirat da mu to maknu pa je dobio kateter kroz pišu,pa je taj isti kateter popodne se začepio-koma mi je baš krenulo a nadam se da neće i koma završit
    Tinchy, kod nas je bio gotovo identičan slučaj- fistula se pojavila na šavu, tj. šav je popuštao i dr. je rekao 99% da će se zatvorit. I mi smo 3-4 tjedna išli stalno na previjanje dok se šav nije zatvorio. Što se tiče držanja prsta na rupici dok piški- nama nije bilo potrebe jer je taj dio piše bio zamotan nekakvim običnim elastičnim zavojem, valjda baš zbog toga. To mi se čini super, stisne rupicu da bi prije zarasla.
    A račun nikada nismo dobili niti tražili. Platili smo samo operacije, preglede nikada.
    Sretno svima koji se spremaju za operaciju. Ne budite tužni i imajte vjere

  47. #1597

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,
    i ja sam još jedna mama u nizu čiji sin ima hipospadiju, gdje obavit operaciju? Može li mi netko poslat kontakte od doktora Đinovića?

  48. #1598

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Ja bi osobno preporučio dr. Đinovića.
    Njegov kontakt je djinovic@gmail.com

  49. #1599

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Tratina prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mi smo u beogradu 24.09. bit ćemo tamo nekih 10tak dana. ako je neko tamo u to vrijeme slobodno neka se javi.
    Tratina, ako ste danas na operaciji puno sreće i mislimo na vas.

  50. #1600

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    64

    Početno

    Tratina sretno i od nas! Želimo brz oporavak ! Pozz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •