Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 425

Tema: Sve naše dijagnoze

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    na sunčanoj strani ulice
    Postovi
    156

    Početno

    Evo i mog puta=borbe za bebu...
    U braku 4 godine, svjesni problema sa plodnosti 2,5.
    MM '73, oligoastenozospermia, ponekad čak i i oligoastenoterato. Operirao varikokelu, ali se spermiogram nije ništa poboljšao. Sa mnom sve ok, '78.
    Nakon mnogih pretraga, u 6.mj. bili na AIH na VV - nismo dobili bebu.
    U 11. mj. prvi ICSI - vraćene 2 blastociste, čekamo rezultat.
    Mislim da je ono najgore prošlo. Najteže mi je bilo suočiti se s problemom, proći sve pretrage, čekanje 2 godine. Sada kada smo krenuli u postupke, nekako je lakše, jer znam da činimo sve da dobijemo svog malog
    , treba samo strpljenja i pozitivne energije.
    svima puno uspjeha i ~~~~~~~~~~~

  2. #152

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    MM i ja već dvije godine se trudimo, trudimo, trudimo, ali nikako da zatrudnimo. Stoga su uslijedile terapije vitaminima, mineralima, čajevima....., ali ništa. Ustvari, prvobitno je problem bio u mojim anovulatornim ciklusima, a što skoro nitko od ginića nije skužio zašto nemam ovulacije. Po preporuci kolegice s posla dođem ja tako do dr. Radončića - tom čovjeku sam do neba zahvalna, jer mi je spasio život. Naime, uz anovulatorne cikluse ja sam krvarila 25 dana u ciklusu. Dr. R. je odmah posumnjao na štitnjaču, te se to i potvrdilo, moja štitnjača, tj. Hipofiza ili TSH divlja li divlja, zajedno sa visokim antitijelima i sve to izravno utječe moj reproduktivni sustav. Kada smo to ustanovili uslijedila je terapija Eutyroxom koja je doživotna, ali nema veze, ja sam uz nju zdrava i imam školski uredne cikluse i veeelike, jaaaake ovulacije.
    Nakon toga, a prije nekih 2 mjeseca odemo mi 1. put na VV čisto da vidimo kakav nam je spermiogram i kakve su šanse za trudnoću, kad ono dr. A. kaže oligoasteno... i moramo na isci kao jedinu metodu i to možemo na VV početkom lipnja. Mene ubija svako čekanje i odem ja do omiljenog foruma kad ono nešto piše o mojoj omiljenoj poliklinici, kad sam vidjela da i oni rade MPO oduševila sam se, a još kad sam vidjela da to radi moj doktor - sjela sam na vlak i odem ja do njega. Mi se popričamo, dogovorimo i kaže on da mu dođem idući tjedan da mi napravi protokol. I tako, otišla ja kod njega ponovno, čovjek mi dao kontracepc. tablete sad za prosinac, a nakon njih, početkom siječnja krećem sa pravom stimulacijom za icsi pod anestezijom, pa neka mi dragi Bog pomogne. Svi su mi se osjećaji izmješali, a to je sada - mjesec dana prije, a tek šta će biti poslije...

  3. #153
    korinica

    Početno Re: Sve naše dijagnoze

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa
    Evo ovdje možete ukratko napisati s čime se borite;ukratko svoju,muževu dijagnozu,godine i na koji način ste se do sada liječili.
    Sve suvišne komentare ću brisati bez milosti.
    Bok cure. Kada sam imala 18 godina zbog karcinoma odstranjena su mi oba jajovoda. Sada imam 34 godine i zanima me da li se u Hrvatskoj ili negdje u inozemstvu rade operacije ugradnje umjentih jajovoda (novodno je moguće ugraditi plastične jajovode).

  4. #154
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bokić curke,napokon da i ja mogu pisati vam nakon dugog čekanja
    Mm 26,a ja 25 zajedno smo 9 g. od početka imamo problema tj. ja imam policistične jajnike.ginekologa koji je stalno odbijao raditi uzv ili papu .napokon sam otišla u Polik.Sunce na sistemacki to je bilo 2007.u 1.mjesecu gdje su mi otkrili endometriozu 5 cm.S tim nalazima sam otišla k svom dr.te mi je rekao da ne prizna te nalaze zato jer su rađeni kod privatnika.Uglavnom da skratim te godine sam op.u 3 m izvađena mi je veča polovica desnog jajnika te dijagnosticirana neplodnost.Nakon godinu dana opet je nađena end.samo na lijevom jajniku sva sreča pukla je sama.Mm je radio spermiogram 3 puta i svaki je bio fenomenalan.Krenuli smo u VV 2004. pa smo stopirali radi god.te smo 2008.ponovo otišli na VVali radi velikih gužvi i dugog čekanja preselili u Vinogradsku čekam na HSG i nalaze CB.

    CURE MORAMO VJEROVATI I NADATI SE JER NADA POSLJEDNJA UMIRE SMO TAKO ČEMO USPJETI SVE PREVLADATI I DOĆI DO NAŠIH DUGO I ŽELJNO ČEKANIH BEBICA................

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    ja:73;sve ok
    MM:71;oligoasthenoteratozoospermia,oligoasthenozoo spermia
    u braku 4.godine. prirodno pokušavamo 4.god.,2007.g.dobili dijagnozu.
    -03/08- krenuli na prvi postupak u ivf pol.(stim.icsi). koristili 16 amp.gonala f i superfact. aspiracija- 6 oocita.ET- 2 zametka.beta=0.
    -10/08 - naš drugi postupak.petrova(stim.icsi).koristila 18 gonala. 11 dan na UZV nestale folikule(navodno cistične).ipak se odlučuju se za aspiraciju-2 oocita. zbog neuspjelog brazdanja zametka odustaje se od ET.
    - 01/09 - spontani ciklus(pri.icsi).punkcija jednog folikula, ne dobije se oocite.
    ... idemo dalje...

  6. #156
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno NOA

    Nova na forumu,iako vas već duže vrijeme čitam.
    MM i ja, zajedno vec 6 godina. 2005.krenuli sa svim pretragama. Kod mene sve uredu,osim što imam mikrocistične jajnike. Na početku spermiogram na granici. Zatim krenuli sa inseminacijama (6 puta) ali nažalost neuspješno.
    2006.krenuli prvi put u postupak sa Gonalima,ali su jajne stanice bile nezrele pa se odustalo.
    2007.postupak sa Menopurom i ET 2 blastice=beta 540
    Primile se obadvije,ali jedna nije dočekala ni prvi uzv,dok je druga lijepo rasla,srce kucalo.Da bi u 8.ili 9.tj. srce prestalo kucati.
    Nakon toga imali jos 2 stim. i 3 prirodna postupka ali nažalost bezuspješno.
    I sada čekamo 11.mj.2009. postupak u Mariboru.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3

    Početno pozdrav...

    Evo još jedne "nove " rodice... Nova pod navodnicima jer vas sve skupa već jako dugo pratim, ali nikako da se i sama oglasim. Do sad.
    Nedavno smo dobili nalaz suprugovog spermiograma pa me zanima vaše mišljenje, tj. može li mi ga tko malo pojasniti na način da li ima smisla pokušavati prirodno začeti bebu?Ja sam 76. god. suprug 74. kod mene sve ok, a njegov zadnji nalaz ( 11/08 )glasi:

    volumen ejakulata 1.500 mil, koncentracija spermija 182.3/ml, pokretnih 19%, prog.pokretnih 10%
    Morfologija: normalnih 5%, abnormalnih 95%
    Hormoni svi u granicama normale, izoenzim LDH-X uredan.
    Bakteriologija ejakulata uredna, bris mokraćne cijevi također. Čekamo
    UZV skrotuma.
    Napominjem i to da je suprug bio strastveni pušač, a sada ne puši već 4 mj. i planiramo uskoro ponoviti pretragu.
    Unaprijed hvala,
    pozdrav,
    amani

  8. #158
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    pa stvarno ne znam gdje je MM stavio moje predstavljanje!
    Ali evo slijed: ja-74.god, on 71.Druge godine braka skužili da puca netko u prazno.Očitala jedna dr.krivo spermiogram-on u bedu-ja ga tješila 3 dana dok nisam ponovno odnijela nalaz i na kraju plivači plivaju rekordne discipline.Znači ipak sam ja s felerom!On me tješio tijekom HSG,laporaskopije,međutim moji jajovodi skroz prohodni ali samo su se na ulazu u maternicu slijepili.Doktora bilo strah pročačkati malo jače i tako nas dvoje već 5 god. jurišamo po bolnicama.Uglavnom on mene tješi i da nemam njega uhhh...ne znam kako bi psihički.Riječi podrške:daj,sredi se.Ići ćemo slijedeći puta i biti će sve ok.I tako ovim slijedom:
    -vv 3ivf+1ET
    -IVF 2ivf +nadam se u 6.mj
    -poslala papire jučer za mb-znate ono:ako ne upali ovo, onda ćemo ono...

  9. #159
    orline avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Ja ’72.g.
    MM ’67.g.
    U braku sest godina, od toga cetiri godine pokusaja.
    Novembar 2005.g. prirodno trudna prvi put, zavrsilo se kao biohemijska.
    Decembar 2006.g. prirodno trudna drugi put, missed ab. u osmoj nedjelji.
    Vode nas kao idiopate,jer pored obimnih ispitivanja koje smo prosli, nije nadjen uzrok steriliteta.

  10. #160
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    nažalost, evo i mene, čitam vas neko duže vrijeme ali konačno da se i predstavim
    ja i mm '76. pokušavamo 2 godine
    mm – normo 2007, oligoasthenoteratozoo ili asthenoteratozoo 2008/2009...
    ja –hipotireoza, neuredni ciklusi zadnju godinu, HSG- ok, 1 prirodna trudnoća missed.ab. u 10.tjednu, PCOS?
    u iščekivanju prvog IVF Petrova

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Napokon da vam se i ja predstavim.
    Čitam Rode već tri godine, koliko i pokušavamo ostvariti trudnoću.
    Iza mene su dvije laparoskopije 2004 (teratom na jajniku) i 2007 (priraslice), i jedan neuspješan IVF na Merkuru (studeni 2008).
    MM sve OK.
    Pripremamo se za drugi pokušaj.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    656

    Početno

    bok svima, ja sam ovdje nova i več skro dvije godine se borim sa neplodnošću. s mm je sve ok a ja imam policistične jajnike i nikako nemogu ostati trudna. bila sam na dvije inseminacije ali bezuspješne.
    muku mučim mjesecima s tom cistom šta mi se pojavi. baš sam imam jednu od 6cm i ili če puknuti ili idem na operaciju.

  13. #163
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo i mene.

    prije samo godinu dana, ja nisam ni znala za postojanje foruma RODA, i moj zivot je bio uglavnom vedar, smiren i ugodan

    onda smo MM i ja poceli da pravimo bebu, i preko noci se promijenilo puno toga...
    trudnoca nije dolazila, pocela je nervoza...u tipkanju po internetu saznajem za RODU, pocinjem da citam forume...
    taman kad sam upratila cure na 'prije zaceca' i htjela da se predstavim... :shock:
    moji nalazi hormona su pokazali vrlo fluktuirajuci FSH...i taman kad sam se oporavila od soka i nevjerice, stize nam nalaz od MM - njegov spermiogram neveseo totalno :shock:
    pa sad sabiramo snagu i spremamo strategije za dalje. hvala curama koje su mi se nasle sa savjetima i podrskom i ostalima za divne price i dragocjena iskustva!

  14. #164
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    uf...nije lako se preseliti ovdje. nisam baš nova, ali me dugo nije bilo (uglavnom sam bila na PZ). nakon 4 godine kojekakvih upala dobili smo nalaz spermiograma - azoospermia. još smo u šoku, ali moram negdje naći neku priču sa hepi endom jer ne mogu vjerovvati da može na nalazu biti nula
    ne znam ni kamo se okrenuti, na koja vrata pokucati i koga što pitati. možemo li sami nešto poduzeti. može li ta dijagnoza slijedeći put biti malo optimističnija?

  15. #165
    kiara avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    rominka brzo na podforum o azoospermiji! ovdje ima puno pozitivnih priča nakon takve dijagnoze, nadam se da će i ti biti jedna od njih brzo
    potpisujem

    ja sam već neko vrijeme na forumu,ali sad ću tu samo napisati naše dijagnoze.
    MM´79,JA ´84
    MM-oligoasthenoteratozoospermia;JA-PCOS
    1pokušaj Klomifen-ništa
    1IVF Petrova-HS,nema aspiracije,ni ET
    2IVF Petrova-BINGO!

    svima želim sreće i ne odustajte!!!

  16. #166

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    JA 1978. OK, MM 1975. oligoasthenozoospermia

    Iz prvog ISCI-a ostala trudna!!!!!!

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    5

    Početno happy story

    mi 73, oligoasthenozoospermia
    2001-2002 carcinoma in situ
    2004 histeroskopska ablacija polipa i laparoskopsko odstranjenje paraovarijalne ciste, prilikom operacije doslo do perforacije uterusa
    u rujnu 2005 cekala icsi kod dr. p-b (sve pohvale), nikad docekala... spontana trudnoca... sin 3 g....
    bila narucena za ICSI u ozujku 2009 kod dr. p-b, u studenom 2008 uzimam sve uputnice za zadnje preglede, nikad docekane, spontana trudnoca... termin krajem srpnja
    eto,
    pozdrav

  18. #168
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Ciao cure, evo da se i ja javim i prijavim naš problem
    MM i ja već 4 god. pokušavamo zatrudnit. U tih par godina napravili smo sve preglede koje su nam doktori savjetovali i sve Ok. Ta neobjašinjiva idiopatska neplodnost. Čini li se meni da je to najgora varijanta!?!?! :?
    U veljaći smo bili na prvom IVF i beta - 0. Momentalno sam čekalica, nekidan smo imali FET. Nadam se, ali teško je ovo čekanje!!!

  19. #169

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    31

    Početno

    Sad gledam i vidim da uopće nisam prijavila naš problemčić. Internet mi štekao tako da nisam uspjela ništa poslati. Sad je veza popravljena i evo mog izvješća.
    Od 2001. cin III i HPV, brzo sanirano, stalne kontrole
    2007. kao kontrola vaginalvi brisevi- ureaplazma
    Zbog učestale neplodnosti u mojoj obitelji sumnja je uvijek bila da će problem biti kod mene, pa odlazimo u Petrovu isključiti mm kao problem, aliiiii teratozoospermija. :shock:
    Da bi ponovili nalaz dolazimo na VV situacija još gora još manje ispravnih plivača i još su se i uljenili- prijedlog dr. Lučija odmah prelazimo na IVF.
    Ja trenutno-oba jajnika blago policistična , drugo ok.
    Krećemo sad u 5. mjesecu da bi možda što napravili prije njihovog godišnjeg.

  20. #170
    jogobela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    42

    Početno

    Hej cure
    Već neko vrijeme čitam ovaj forum,a onda sam se odlučila registrirati i nešto napisati...
    Evo i naše priče-zajedno smo 6.g.,a od toga ni ne znam koliko pokušavamo zatrudnjeti.Prije 2.g. krenuli smo na pretrage.MM napravio spermiogram,sve ok.Ja HSG,sve ok.Onda smo još malo čekali i nadali se,ali ništa.Krenuli opet kod doktora da vidimo što dalje.MM ponovio spermiogram,nalaz oligoastheno.Doktor kaže da nećemo ni pokušavati sa inseminacijom.Trebamo obaviti sve pretrage i ako bude sve ok (nadam se da hoće) u 10.mj. idemo na IVF!

  21. #171
    Heaven

    Početno

    Imam 26 godina, on 38.
    Prije dva mjeseca sam otkrila da imam HPV, klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. Prosla sam terapiju i ostale su mi još samo HPV i klamidija koju ne mogu izolirati On nema nista od tih prijenosnih.
    Gin nas je oboje stavio na neku eksperimentalnu terapiju sa Herplexom zbog HPV-a koja traje 3 mjeseca. Danas je napravljen spermiogram i rezultat je azoospermija, tako da sad čitam cijeli forum u potrazi za informacijama. Da li je moguce da je Herplex ili neki antibiotik koji je uzimao zadnjih 10 dana jer je imao gripu na neki nacin pokazao krivi rezultat spermiograma jer on ima dijete iz proslog braka od skoro godinu dana....?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno

    sekundarni sterilitet
    idipatska neplodnost
    prosle godine mm spermiogram nije bio dobar
    popravili za tri mjeseca (proxeed u kombinaciji sa c i e vitamnima)
    hormonski nalazi kod mene ok
    pocetkom godine uradila hsg, sve u najboljem redu
    svi ostali nalazi potpuno ok, hvala Bogu
    ove godine mm spermiogram idealan

    uradili jednu inseminaciju
    i dva ivf
    prvi beta ivf pozitivna- biohemijska trudnoca
    drugu tek trebam da radim

    borimo se sa neplodnoscu 5,5 godina

  23. #173

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno

    da, zaboravila sam napisati da smo godinama radili folikuliemtrije ili isli na ciljani odnos, s obzirom na sve postojece obzire niti jedan ljekar nije nikada spominjao neki drugi vid potpomognute oplodnje (tek na nase izricito insistiranje krenuli smo ove godine sa AIH i IVF)

    krajem godine imala sam jednu biohemijsku trudnocu iz prirodnog pokusaja, a vjerujem da je bihemijskih bilo puno vise samo sto ih svojevrmeno nisam znala prepoznati.

  24. #174
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Evo, da se predstavim,
    ja 41 (ubrzo 42), moj dragi 34, trudimo se već 3 godine, ali tek pred godinu dana otkriven polip, prošlo je vrijeme dok smo izliječili ureaplazmu i operirali polip, nakon toga sve u redu i išli na ciljane odnose, pošto i dalje nije bilo ničeg došla sam do MPO doktora koji nudi klomifen pa u rujnu IVF jer je njegovo jedino objašnjenje moje neplodnosti da sam prestara, u međuvremenu me zakon izbacio iz MPO postupaka jer nismo u braku...izlaza više ne vidim, u Mariboru se predugo čeka, ne znam kako je s Postojnom? Ostaje mi navodno samo godina dana za pokušaje...

  25. #175
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno mi

    Ja 72 - 2/08 laparatomija mioma 9cm, narasto bez ikakvih simptoma, nakon toga dosta zavrzlama sa bakterijama u mjehuru i cervixu, zadnje OK; hormoni svi OK, O redovita potvrđeno UZV, endometrij uvijek OK, ciklus 28 dana traje 4-5dana, osjećam O oko 13-14dc; koja kila više/kolesterol i puno stresa/povećana štitnjača al hormoni OK

    On 72 - povišen šećer a snižen testosteron, više kila, i oligoasthenoteratozoospermija, nedavno upala prostate (ja ga zarazila streptokokom jer je moj ginic tvrdio da ne trebam antibiotike) i on poslije dugo bori borbu s bakterijama i konačno OK

    Zajedno 2 godine, par mjeseci kasnije ja saznam za veliki miom i mogućnost da ostanem bez maternice, on uz mene, dan prije operacije mi u bolnici kažu da sam možda trudna jer se nešto vidi na UZV, izvadili mi krv i rekli da je sad - al da je možda još prerano i poslali me na vikend, u pon nisu htjeli ponoviti hcg, ja inzistirala i izvadili krv i opet da je -, valjda je bio, to me još uvijek muči. No tada smo dobili ideju o zajedničkom djetetu ali i o zajedničkom životu a ženidbi jednoga dana kada ćemo čekati bebu. I eto sada nam je priroda i zakon malo promijenila planove

    Krećemo ozbiljno, on ide za koji dan andrologu a onda na ISCI hitno - pitanje je samo koliko će to hitno ispasti brzo

  26. #176
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Cure bok!
    Evo da se napokon i ja registriram, cure s jučerašnje kavice su me uspjele nagovoriti. Za one s kavice, ja sam Iva. Htjela sam vam se prvo tamo javiti, ali dok se ja sjetim, tema već zaključana.

    Dakle, najbolje je da se prvo predstavim onima s kojima sam jučer manje pričala te svima ostalima koje još nisam upoznala:

    MM i ja oboje imamo 33 godine. Zajedno smo od 2002, a u braku od 2007. Bebicu bezuspješno pokušavamo dobiti već 4 godine. Na VV smo krenuli krajem 2006, kada je MM dijagnosticirana asthenozoospermia. Svi ostali naknadni nalazi spermiograma na VV pokazuju istu dijagnozu (osim što, kako dr.A kaže, brojke stalno "šeću"), dok je jedan jedini nalaz koji smo napravili prošle godine u Petrovoj pokazao asthenoteratozoospermiu.
    Kod mene, barem prema dosadašnjim nalazima, sve ok.

    Nakon dosta dugog prikupljanja nalaza, u 3. mjesecu ove godine smo napokon krenuli na prvi AIH na VV, na žalost neuspješan.
    U 7. mjesecu smo bili i na prvom stimuliranom IVF-u, također na VV-u. I opet ništa. Tu me malo zabrinulo što sam imala 6js od kojih se samo jedna oplodila. Doktora nisam stigla pitati razlog tako slabe oplodnje js jer mi je transfer bio zadnji dan prije njihovih godišnjih pa se sve nekako brzo odigralo, ali mislim da će mi to biti prvo pitanje sada kada dođem ponovo na kontrolu i dogovor krajem mjeseca.
    I sad, kao i svi ostali, čekamo novosti oko našeg dragog Zakona.
    U međuvremenu, da ne gubimo vrijeme, prošli tjedan smo poslali papire u Maribor i čekamo termin.

    Eto, to je to. Zahvaljujem se svim curama s jučerašnje kavice na toplom dočeku, nadam se da ću uskoro upoznati i ostale, a svima šaljem jednu veliku .

  27. #177
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Evonas da dopunim vratili se na VV i u 5mj/09.krenuli sa sprejem i menopurim dobili 13 folikula od toga 9js i od toga 7 oplođenih sv blastociste vračene 2 peti dan nakon 13 dana vadili ß i ona iznosi 1222.4,nakon2 dana opet ß 2460.7 uzv BINGO čekamo blizančeke!!!!!!

    Cure samo hrabro i pzitivno i bit će rezultata

  28. #178

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    55
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa
    Evo neka onda moderatori spoje u jedno:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...23&start=0#top ;)
    Haj! evo sretna sam da sam se napokon odlučila registrirat i porazgovarat sa svima vama iskusnim i hrabrim curama i ženama o istim ili sličnim problemima. Naima ja i suprug već dvije godine radimo na bebaću(ćima) al nikako da potrefimo. Obavili smo sve preglede on u V.V. i s njim je sve ok. a ja sam paralelno obavljala preglede u poliklinici Sunce. Radila sam status hormona i svi su ok., propuhivanje jajovoda (propuhali su mi oba- neopisivi bolovi, al to je priča za sebe, bitno da je to sad iza mene i da sam to pobijedila), dakle jajovodi prohodni, radila folikulometriju tokom jednog cjelog m.c. i sve ide svojim tokom, radila ispitivanje na bakterije i gljivice i to je o.k. pa dobro pitam se u čemu je problem. Ono najnovije što sam sad počela istraživati je endometrioza. Zadnjih pola godine strašno me boli prilikom odnosa oko ljevog jajnika i prema unutrašnjosti zdjelice i menstruacije mi nisu redovite. Kolko sam informirana to bi mogli biti simptomi endometrioze. Dal ima netko ista il slična iskustva? :? :cry:

  29. #179

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    12

    Početno

    evo i mene !

    ja 76.god.,sve ok.
    mm.76.-retrogradna aspermija(vracanje ejakulata u mokracni mjehur)-posljedica operacije karcinoma testisa)
    5. icsi-a u Postojni .
    razmisljamo o Austriji,mislim da bi nam imsi mogao pomoci.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    656

    Početno

    Citiraj kika83 prvotno napisa
    Pozzz svima, evo da i ja napišem o mojim problemima nešto
    Ja 83godište, pcos, jedan jajovod začepljen, drugi ok, jedan jajnik pun sitnih cista, drugi više manje ok, navodana endometrioza,povišen prolaktin :? , bila na laproskopiji, nemam ovulacije, neredovita menga. Nakon laproskopije menga relativno redovna, prirodna ovulacija :D
    Mm 82 godište, spermiogram prije 2g uredan, prije dan napravljen, nešto se pogoršao
    Bili na dvije inseminacije, treća obavljena jučer i sad čekanje.
    U slučaju ne trudnoće spermamo se za 11mj za IVF ili ICSI

    Zaboravila napisat da smo u braku više od 2g i odonda pokušavamo dobit bebu

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ja 77. godište, problem sa TSH 2.94, ostali nalazi o.k.
    Suprug 77.godište. Dijagnozaligoastenoteratozospermija.
    Operacija varikocele, 18.06.2009.
    Operacija kriptorhizma, 09.07.2009.
    Bliži se naš prvi postupak u klinici Adebar i nadamo se malo boljem nalazu spermiograma.
    Na bebici radimo dvije godine

  32. #182
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    mm 4x asthenozoospermia...zadnji oligoasthenozoospermia.... ...samnom za sada sve u redu........malo me zabrinjava moj FSH skoro 12......

  33. #183

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Poz svima

    Evo i mene sa dijagnozon

    ja pcos, neredoviti ciklusi bez ovulacije
    muz sve ok

    Trenutno u fali čekanja transfera obavljenog 22.09.

  34. #184
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    pozdrav svima i od mene....


    pokušavamo 3 godine,bez uspjeha...moj MM 41,a ja 36 god...
    u 2.mjesecu 09'doznajemo za oligoasthenozoospermiu,a sa mnom sve ok.za sada ...u 3.mjesecu se naručimo za 4.mjesec u petrovoj..u 5.mjesecu krenemo u prirodni i prsne folikul i odustane se od postupka,u 6.mjesecu ponovo prirodni /icsi,ali, nažalost ,beta 0...u međuvremenu čekamo za 9.mjesec stimulirani,ali zbog kongresa odgođen za 10.mjesec... sad sam u postupku i trenutno čekam punkciju za koji dan

  35. #185

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    kod nas stvari stoje ovako:

    ja 77, sve više manje uredno, dosta sam se mučila sa bakterijama al sad je sve čisto. trenutno smo u Ljubljani i dr. otkrio na 1. uzv ciste, ne znam šta će bitit sa tim
    MM 75, astenoteratozoospermija.

    02/09 ICSI-beta-O
    05/09 klomifeni-beta-O
    06/09 klom.- nismo došli do ET

    od sutra sam šmrkalica!

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Drage moje forumašice, danas sam podigla suprugov nalaz, prvi poslije operacije varikocele, sada ima dijagnozu astenoteratozospermija. Moj suprug je u prethodnom nalazu imao 0% progresivno pokretnih spermija, a sada taj postotak iznosi 7,6% :D

  37. #187
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Evo da i ja obznanim našu dijagnozu. Mm i ja pokušavamo već skoro 3 godine, ove godine u srpnju mm napravio je prvi spermiogram, dijagnoza: teška oligpasthenozoospermia, pred nekoliko dana ponovio je nalaz i malo je bolji: oligpasthenozoospermia. Ulazimo u postupak u veljači 2010.god. - ICSI - do tada moramo napraviti još neke pretragice.

  38. #188
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    da se i ja javim, pratim vas godinama, ja 75 MM 69, kod mene bilo sve OK, onda vanmaterična, pa odstranjen jajovod, MM oligo..., 7 godina borbe, 5 ICSI, 3 FET, krećem ponovo krajem 11 mj. kod dr. Reša

  39. #189
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    pozdrav svima, evo nešto malo o nama, ja sve ok (bar za sad), mm jako loš nalaz spermatograma, ne bi znala točan naziv dijagnoze, pokušavamo 6 god, prije 13 dana prva inseminacija!

  40. #190
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Pozdrav svim curama...
    Pratim vas dugo, pa eto da se i predstavim..
    Ja 79., PCOS, Hashimoto..
    MM 76. OK.
    U postupku prvog AIH u Vinogradskoj....

  41. #191
    medena8 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    337

    Početno

    Pozdrav svima!
    Čitam vaše dijagnoze (i potpise) i čini mi se da nitko nema ni približno lošu sliku kao mi (vidi se u potpisu), između ostalog su stigli i nalazi hormona MM-a, FSH 17, svi ostali hormoni uredni (kao i svi ostali nalazi, SK, UK, test na Mycoplasmu, Ureaplasmu, Chlamydiu - uredni) a jedino što sam uspjela pročitati je da bi to moglo biti ovo: Urođena germinativna aplazija (Castillo-Engeleov sindrom). Ima li netko sa sličnim problemom, a da je već prošao nekakav tretman i obradu jer nismo pametni što činiti dalje... Da l' da gubimo vrijeme i dalje, od urologa do endokrinologa ili jednostavno krenemo prema postupku MPO-e... ??? :? :? :?

    Unaprijed hvala i, naravno, SRETNO SVIMA!!!

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    10

    Početno

    kopija mog posta sa "mameibebe"

    ja 41 g
    mm 43 g

    u braku (vezi) vise od 6 godina, otad i zelja za bebom

    ja: lpsc prije nekoliko mjeseci, dijagnoza: teska endometrioza "kissing ovaries", sve bilo slijepljeno, odstranjen jedan jajnik i ogromna cista. drugi jajnik uredu, jajovod prohodan. maternica jos ima sitnih zarista endometrioze, zavaljena, uzak i dubok grlic maternice (sto bi rekao jedan ginekolog koji me lijecio: "svi uslovi za onemogucavanje trudnoce"...)

    '07 biokemijska trudnoca

  43. #193
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Pozdrav svima !

    U braku tri godine.
    Prirodna trudnoća 2007. ( spontani u 6.tjednu)
    U lipnju 2009. saznajemo za dijagnozu mm - oligoastheno
    kod mene do sad sve ok, najednom dijagnoza - začeplen lijevi jajovod i dogovorena laparoskopija za veljaču 2010.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Bok cure!
    Evo javljam se prvi put iako vas već dugo pratim i zahvaljujem se na svim korisnim informacijama koje sam našla na ovom forumu.
    Suprug i ja smo u braku već 4,5 godine, a već pune 3 se na SvDuhu borimo s neplodnošću. Kod mene se u početku sve činilo ok (hormoni, ciklusi, ovulacije), samo je suprug imao lošiji spermiogram.Nakon 3 AIH dr.B me poslao na laparo+histero kad su mi odstranjena žarišta endometrioze, cista s jajnika i uklonjen mi je poprilični septum (pregrada) iz maternice.
    Nakon toga smo pokušali s još 3 AIH, ali bezuspješno. Zatim naizmjenično 4 prirodna IVF i 2 stimulirana IVF prilikom čega je 1x bila biokemijska t.
    Ponovili smo sve nalaze i napravili neke nove, uključujući imunološke...međutim tu je sve ok. Sad čekamo betu nakon još jednog stimuliranog ciklusa, a ako bude negativna napravili bi još kariogram, hla tipizaciju i NK stanice.

  45. #195
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo i mene. Ja i muž već pokušavamo 3.5 godine. Na početku se sve činilo ok. Njegov spermiogram je uvijek uredan. 6 ciklusa klomifana i ciljanih odnosa- nikad ništa. Zatim me ginekolog šalje na hsg jajovodi progodni. Potom na jednu inseminciju-biokemiska trudnoča. Prošle godine u 7mj prirodno trudna- nažalost vanmaterična trudnoča i odstranjen desni jajovod. Evo sad skupljma papire po ovom novom glupom zakonu pa krečem opet na inseminaciju. U međuvremenu sam popila tone čajeva marulje, vrkute.......i sad je došlo vrijeme da sve to bacim u smeče, idem na jednu ili dvije inseminacije ako ne upali na IVF

  46. #196
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    dobar dan. neki dan sam upoznala ovaj forum, jer je na njemu puno pisano o potpomognutoj oplodnji. pa ću i ja malo napisati o sebi. u braku smo već 6 godina, imamo jedno dijete od 5,5 godina. bila jedna vanmaternična prije 2,5 godine uklonjen lijevi jajovod, poslije dvije biokemijske trudnoće. nalazi hormona u granicama normale, muž je prvo imao ashtenozoospermiu, zadnji nalaz oligoasthenozoospermia, sa 8% progresivnih. u 3 mjesecu idem na prvi AIH. nadam se da će biti uspješan. Idem na SD kod dr. Pavelić Turudić, jer Dr. B nije tada bilo u bolnici pa me ona primila.

  47. #197
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Hejjj!!! U braku smo skoro pa 4 godine, toliko radimo i na bebi... Ja PCOS,nema ovulacije, neredovite M. Bila na laparoskopiji i HSG-u(jajovodi uredno prohodni)
    Pila Dabrostone, Duphastone, Klomifene, Utragestane i Gluchofage i ništa Kod MM sve 5.
    Sad sam dobila uputnicu za VV i čekam M da obavim prvi pregled

  48. #198
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    oboje 79
    ja - sve ok
    mm - oligoasthenozoospermia

    pokušavamo 5 godina,
    1. stim. ICSI - ß=0
    2. stim. ICSI - biokemijska
    3. prirodni IVF - ß=0

  49. #199
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene. Ja i muž već pokušavamo 3.5 godine. Na početku se sve činilo ok. Njegov spermiogram je uvijek uredan. 6 ciklusa klomifana i ciljanih odnosa- nikad ništa. Zatim me ginekolog šalje na hsg jajovodi progodni. Potom na jednu inseminciju-biokemiska trudnoča. Prošle godine u 7mj prirodno trudna- nažalost vanmaterična trudnoča i odstranjen desni jajovod. Evo sad skupljma papire po ovom novom glupom zakonu pa krečem opet na inseminaciju. U međuvremenu sam popila tone čajeva marulje, vrkute.......i sad je došlo vrijeme da sve to bacim u smeče, idem na jednu ili dvije inseminacije ako ne upali na IVF
    a evo opet sam ostala prirodno trudna, i opet vanmaterična trudnoča...sad bez obadva jajovoda i u iščekivanju 6 mj.i prvog IVF-a kod dr Reš-Ljubljana

  50. #200
    missixty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    187

    Post

    mm: 31,normozoospermia
    ja: 31, PCOS, inzulinska rezistencija, sek.amenoreja, pretilost (uh...)
    Pokušavamo ostvariti trudnoću od 2006.god. Kod liječnika odlazimo posljednje 2 godine. Pokušali smo 4 stimulirana ciklusa u komb. sa ciljanim odnosima, a nakon toga 06.10.2009. naš prvi ICSI (missed ab). Sad nakon 6 mj. pripremam se za drugi pokušaj.
    Uopće nemam spontanu menstruaciju , a prema tome niti ovulaciju. Na Klomifene ne reagiram.
    Posljednje uređivanje od missixty : 15.03.2010. at 11:07

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •