Eto, napokon netko realan.

U potpunosti bih se složila s Ninom, moje iskustvo je vrlo slično. Nisu ni meni sve sestre bile simpatične, ali su se ponašale korektno.

Uostalom, i meni je jedna došla po noći dok je mali plakao i rekla: "Ne smijete ga pustit da tako plače, malo ga nosite" - a ja dan nakon carskog reza, ne mogu se ni okrenuti u krevetu, a pogotovo ne dijete uhvatiti kako treba i premiještati ga da se smiri... No, nisam joj to zamjerila, budući da žena nije mogla znati u kakvom sam stanju. Kad sam joj objasnila, sve je bilo ok.

Možda sam zbog te situacije trebala zamrziti i nju i ostatak osoblja jer su se udostojili prigovoriti?

I opet ponavljam, bilo je sestara koje su znale imati loš dan, ali bilo je i pacijentica koje su svih 7 dana, koliko sam ja tamo bila, imale loše dane - i to bez prevelikog razloga: zato što su razmažene ili neupućene.

Neke su se forumašice pobunile kad sam navela kako su pojedine pacijentice s lošim iskustvima uglavnom neinteligentne i neinformirane, pa evo samo ponekog bisera:

dvije su se rodilje pobunile što ženi u sobu donose dijete koje ima žuticu jer su mislile da je žutica zarazna !?

a među jačim provalama mi je bila moja cimerica koja je doktore na porodu pitala je l smije zadržati broj na ruci za uspomenu

i pitala nas jesu i nama dozvolili da ponesemo narukvice kući