Naša priča:
Uvijek neki problemi s mojim jajnicima. Jedan doktor tvrdio da su policistični, drugi da nisu i tako u nedogled. Pila kontracepcijske tablete radi normaliziranja ciklusa oko dvije godine. Odlučila prestati, odmoriti organizam, i zatrudniti. I tu su tek započeli problemi.
Ciklusi podivljali 36 - 48 dana. Na jednoj kontroli nakon dugog kašnjenja menstruacije doktorica zaključila da sam vjerojatno trudna (nešto se kao vidjelo na UZV), nakon krvnih pretraga zaključila da nisam trudna i po tom stanju hormona pitanje i kad ću biti.
Nakon stotina i stotina pretraga završila u Petrovoj, ponovno su zaključili da su jajnici izgledom policistični, ali hormoni su se ustabilili, i hormonski status normalan. Doktor mi je rekao da sam napravila pretraga previše i za jednu Njemačku, a kamoli za Hrvatsku :shock: (pogotovo jer se iz tih svih nalaza uopče nije vidjelo u čemu je problem).
MM i ja smo pokušavali više od godinu dana, bili smo očajni, nakon svake menstruacije danima bih plakala, činilo mi se da je cijeli svijet oko mene trudan, a samo ja ne (tak je i bilo, sve prijateljice i rođakinje su u međuvremenu zatrudnile).
Moram napomenuti da sam stalno čitala Vaše priče i Vaša iskustva, i jedino me je to još držalo (na poslu sam znala biti satima na internetu :shock: ).
Kako ja svemu u životu pristupam kao velikom projektu, tako sam odlučila i tome pristupiti. Jedan mjesec napravila sam tablicu i mjerila istovremeno bazalnu temperaturu, pratila izgled sluzi golim okom, izgled sluzi putem mini mikroskopa, LH trakice, sve podatke sam bilježila, crtala grafikone (napominjem, kod mene je bio problem jer se nikako nije mogla utvrditi ovulacija, a navodno je postojala) i na naše veliko čuđenje zatrudnila baš taj mjesec. :D :D :D :D
E sad, nije bilo baš romantično, a ni spontano, ali bilo je učinkovito.
Od tada nismo skidali smješak s lica i evo sada imamo naše malo zlateko.
Nakon svega toga na poslu su reagirali u smislu, a kud baš sad???!!! Došlo mi je da ih zadavim golim rukama, ili da im odgriznem nos npr., ali to je jedna druga priča, ova naša je sretna i svima Vama želim puuuuuno bebica. Vrijedilo je čekati!