Lego Duplo su DUPLO veće od običnih. I pasale su jedne na druge u nekim kombinacijama. Nemam ih više (dali i vrtić daaaavno) pa ne mogu točno provjeriti.

Za malo dijete najbolje je nabaviti Lego BASICS kantu ili kutiju. To je prva garnitura koja treba ući u kuću. TEk nakon toga dolaze u obzir garniture. Mi ih imamo nekoliko (pobrali mi dječaci sve plastične kutije s poklopcem iz špajze, ali to je dobar način da se ne pomiješaju dijelovi različitih setova).

Mi smo prije par godina dobili od susjede preko 1,5 kg legica rasparenih (svekrva je vagnula ) iz raznih setova. Bilo mi je žao vidjeti da se brojni setovi više ne mogu složiti, a nije bilo ni uputa :/ . Istina, te upute djeci nešto znače tek od pete godine (moj stariji ih obožava, a mlađi podnosi - njega je trebalo UČITI kako se služiti uputama). Danas više nemaju problema s uputama... A kockice povremeno operemo (one starije).

Uputa za korištenje: ako ne slažete na stolu, obavezno stavite neku deku na pod, jer tako se mogu kocke spremiti u doslovce 3 sekunde!