Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: BLIZANCI

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno BLIZANCI

    upravo sam se vratila od ginekologa i ostala šokirana kad mi je rekao da nosim blizance!
    bilo bi sve super da mi nije rekao da je jedan super,čak sam mu srčeko čula i odgovara 6 tj. trudnoće,al ovaj drugi je premali i nema otkucaja srca
    rekao je da u 80% slučajeva završava gubitkom jer se mali ne razvije dovoljno....a i postoji mogučnost da za 3 tjedna kad je iduća kontrola malecki naraste....neznam sta da mislim :/
    jeli ko imao slična iskustva?

  2. #2
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Nadia žao mi je nadam se da će sve bit u redu

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja frendica je nosila blizance na pocetku, onda je jednog izgubila. zivi i vodi trudnocu u belgiji, i tamo su joj rekli da se masa trudnoca zapocinje na taj nacin (da budu blizanci) i da se cesto jedan izgubi. sad nosi jednog i sve je ok.

  4. #4
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Nemam iskustva,ali ~~~~~~~~~~ za maloga da naraste veeeeliki!

  5. #5
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ni ja neman iskustva ali nadam se da ce i drugi narasti
    evo, ja sam blizanac i to je predivno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    u petom tjednu trudnoce vidjela se jedna GV, a druga se nazirala.
    na sljedecem pregledu-2 tjedna kasnije-kucala su dva srceka.

    veci dio trudnoce jedna beba je bila manja. pogotovo se to dobro vidjelo u samom pocetku.

    sretno, i nadam se da ce i drugo srceko prokucati!!

  7. #7
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    držim fige da sve bude ok...

  8. #8
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~ i za drugo srceko

  9. #9
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Evo malo vibrica:

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    52

    Početno

    držim fige da se oboje razviju u prekrasne bebe!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    i ja saljem dobre zelje!!

  12. #12
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe i bebe

  13. #13
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ~~~~~~~
    ~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    I mi šaljemo vibrice za obadvije bebice!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

  15. #15
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  16. #16
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    nadia7
    nije rijetkost da trudnoća započne kao blizanačka a da se samo jedan plod razvije! One koje su u postupcima potpomognute znaju da su ovakve situacije česte iz jednostavnog razloga što je trudnoća očekivana, rano se ustanovljava uz pomoć krvnog testa (ß) a na uzv se ide također rano kad se u g.v. tek može naslutiti odjek ploda!

    Ako je tvoja druga mrvica na mjestu, postoji mogućnost da se implantirala kasnije i da će se srčeko zaista čuti na slijedećem pregledu.

    Trudnoća u prirodnom postupku u pravilu se utvrdi kasnije i nije rijetkost da se eventualni gubitak drugog ploda (tj. gest. vrećice) protumači kao mensrualno krvarenje...

    Postoji i mogućnost je da se plod koji se prestao razvijati apsorbira i da do krvarenja uopće ne dođe, što opet nije rijetko.

    Opusti se koliko je to moguće i ako si nestrpljiva, odi na uzv ranije!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    nadia7
    nije rijetkost da trudnoća započne kao blizanačka a da se samo jedan plod razvije! One koje su u postupcima potpomognute znaju da su ovakve situacije česte iz jednostavnog razloga što je trudnoća očekivana, rano se ustanovljava uz pomoć krvnog testa (ß) a na uzv se ide također rano kad se u g.v. tek može naslutiti odjek ploda!

    Ako je tvoja druga mrvica na mjestu, postoji mogućnost da se implantirala kasnije i da će se srčeko zaista čuti na slijedećem pregledu.

    Trudnoća u prirodnom postupku u pravilu se utvrdi kasnije i nije rijetkost da se eventualni gubitak drugog ploda (tj. gest. vrećice) protumači kao mensrualno krvarenje...

    Postoji i mogućnost je da se plod koji se prestao razvijati apsorbira i da do krvarenja uopće ne dođe, što opet nije rijetko.

    Opusti se koliko je to moguće i ako si nestrpljiva, odi na uzv ranije!
    iva luca i sve ostale cure hvala vam na dobrim željama!
    Ja sam prirodno zatrudnila iako je MM ustanovljena asthenotheratozoospermia..
    ginekolog mi je pripisao utrogestan 3×1 i folacin jednu tabletu dnevno..
    za idući pregled sam naručena za tri tjedna nadam se da će bit sve ok! :/

  18. #18
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  19. #19
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    24

    Početno Re: BLIZANCI

    Nadia,
    i ja nosim blizance i sad sam u 14 tjednu. Mene je gin u 9 tjednu upozorio da mi je jedna beba puno manja u odnosu na drugu i da ima puno manje mjesta i plodove vode. Prosli tjedan sam bila na pregledu i oboje su lijepo narasli preko 6 cm, sad gotovo da nema razlike.

    Ako svaka beba ima svoju placentu puno je veca vjerojatnost da oboje prežive. Ima raznih vrsta blizanačkih trudnoća...

    U svakom slucaju sretno nam bilo!




    Citiraj nadia7 prvotno napisa
    upravo sam se vratila od ginekologa i ostala šokirana kad mi je rekao da nosim blizance!
    bilo bi sve super da mi nije rekao da je jedan super,čak sam mu srčeko čula i odgovara 6 tj. trudnoće,al ovaj drugi je premali i nema otkucaja srca
    rekao je da u 80% slučajeva završava gubitkom jer se mali ne razvije dovoljno....a i postoji mogučnost da za 3 tjedna kad je iduća kontrola malecki naraste....neznam sta da mislim :/
    jeli ko imao slična iskustva?

  21. #21
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude dobro!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Cure sretno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    43

    Početno Re: BLIZANCI

    Meni je 5 tjedan na UZV utvrdio 2 gestacijske vrećice sa ŽV s tim da je jedna normalne veličine, a druga znatno manja??? Kakva su iskustva s ovakovim slučajevima???

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno

    Tako je i meni Kuva.
    u večem sam srčeko čula i odgovarao je za 6 tj.,a u manjem je žv bila bez embrionalnog odjeka i nije bilo srčeka...dosta malecki od drugoga.
    Ginekolog kaze da postoji mogućnost da ovaj samo jadan ode,da je moguće da i prokrvarim,mene je samo strah ako do toga i dode da nebi povukao i ovu drugu srečicu.
    u srijedu mi je ultrazvuk pa ću više znati

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno

    dobro vece

    cure imam jedan problem da li ima neko slican mom ne dobijam menzes redovno i imam veliku brigu

  26. #26
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    naida, dobro nam došla .

    nisam sigurna da sam dobro shvatila što te muči. neredoviti ciklusi, sumnjaš na trudnoću...?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno

    nisam trudna test pokazuje negativno ,danas sam iala u srebrenik doktorici na pregled i usatanovila je poremeaj hormona dala mi je neke tablete

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno

    dala mi je neke da pijem 7 dana da izazovu menzes i onda da pijem 3 mjeseca za
    uvanje zovu se diade35 jel neko ovake tablete koristi i zanima me da li cu poslije njih moi ostati u drugom stanju.unaprijed hvala

  29. #29
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mislim da bi trebala napraviti hormonske nalaze iz krvi kako bi se ustanovilo koji su i jesu li hormoni u disbalansu.

    To što ćeš piti 7 dana su tablete progesterona, vjerovatno dabroston koje će ti umjetnim putem izazvati krvarenje. Nakon što nastupi krvarenje piti ćeš DIANE35 koje su u osnovi kontracepcijske tablete, ali sa visokom dozom hormona, i koje je uobičajeno ordinirati kod hormonskog poremećaja koji je vrlo često izazzavn sindromom policističnih jajnika.
    Nakon što prestaneš piti tablete, koje kao što sam napomenula, imaju i kontraceptivno djelovanje, tehnički je moguće da dođe do začeća.

    Sretno!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno Re: BLIZANCI

    [quote="iv6300"]Nadia,
    i ja nosim blizance i sad sam u 14 tjednu. Mene je gin u 9 tjednu upozorio da mi je jedna beba puno manja u odnosu na drugu i da ima puno manje mjesta i plodove vode. Prosli tjedan sam bila na pregledu i oboje su lijepo narasli preko 6 cm, sad gotovo da nema razlike.

    Ako svaka beba ima svoju placentu puno je veca vjerojatnost da oboje prežive. Ima raznih vrsta blizanačkih trudnoća...

    U svakom slucaju sretno nam bilo!
    ajme super :D
    baš si me oraspoložila
    ja se nadam da će bit sve u redu

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    24

    Početno Re: BLIZANCI

    Javi kako je proslo na pregledu!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    43

    Početno Re: BLIZANCI

    U ponedjeljak sam na pregledu pa se javim, tada ću biti u 10 tjednu.

  33. #33
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nadia ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude super sa obje mrvice
    Ja sam također prije 3 dana otkrila da nosim blizance, dvojajčane, svaki ima svoju posteljicu i ćule smo oba srčeka kako kucaju, iako jedan jest malo manji od drugog...jako sam uzbuđena i naprosto ne mogu dočekat da ih zagrlim samo se nadam da će sve biti OK s njima...al ako su na tatu sigurna sam da če se čvrsto držati

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno

    nazalost,drugog otkucaja nema..ginekolog kaze da je vrečica prazna i da je to glukoza i da će je druga bebica potrošiti ili će otići sama..
    al sam vidila svoju drugu bebicu koja je jaka i velika već,ćak je i plesuckala dok smo je gledali na ultrazvuk nesto prekrasno..

  35. #35
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Baš mi je drago zbog druge bebice :D

  36. #36
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj TOMISLAVA prvotno napisa
    Baš mi je drago zbog druge bebice :D
    X

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Super za bebicu! :D

  38. #38
    ARCY

    Početno

    HELLO
    JA SAM TRUDNA 22 TJ. NOSIM BLIZANCE- JEDNOJAJČANE SA JEDNOM POSTELJICOM, ŠTO JE RIZIK ZBOG BLIZANAČKE TRANSFUZIJE I SL. STVARI, AL JA VJERUJEM DA ĆE SVE BITI OK.
    TRENUTNO SE BEBE RAZLIKUJU U TEŽINI, NE PREVIŠE, AL JE RAZLIKA (A TREBALE BI BITI SKORO ISTE) PA SAM NA ČEŠĆIM PREGLEDIMA

    SLJEDEĆI UZV JE 10.09 PA ČEMO VIDJETI.
    PUSE SVIMA!

  39. #39
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Čestitam, Arcy, to je divno! :D :D

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Čestitamo i mi!! :D :D

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    23

    Početno Mislim da nosim blizance

    Otkrila sam da sam trudne (testom za trudnocu) prije 2 tjedna i pregled mi je zakazan u ovaj petak, imam ogromnu trbusinu i sumnjam na bblizance ( braca mojeg supruga su blizanci) iako ne bi trebalo "preci" na nas, trbuh mi je stvarno pregolem za mjesec dana trudnoce. Ima li kakvih razlika u trudnoci kada nosid blizace ( u pocetku trudnoce) ne mogu izdrzati do petka da saznam sve detalje, molim savjet ako netko ima koji...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    To se tek kasnije primeti razlika. Kad je tako jako mala trudnoća, nema šanse da znaš da li nosiš blizance ili ne. Bar ne tako spolja.
    Beta može ukazati na blizanačku trudnoću, a kasnije i UZV.

    Moja prijateljica, koja je rodila blizance je jako vitka, ali njoj se stomak nije isticao do nekog 4. meseca, tek onda je počeo onako da se primeti. Kao u normalnoj trudnoći. A tek posle joj je nabujao. A bebe su bile baš krupne.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Samo opušteno. Na uzv-u ćeš sve saznati. Ja sam znala od 5 tjedna trudnoće!

  44. #44
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Re: Mislim da nosim blizance

    Citiraj Kaos prvotno napisa
    Otkrila sam da sam trudne (testom za trudnocu) prije 2 tjedna i pregled mi je zakazan u ovaj petak, imam ogromnu trbusinu i sumnjam na bblizance ( braca mojeg supruga su blizanci) iako ne bi trebalo "preci" na nas, trbuh mi je stvarno pregolem za mjesec dana trudnoce. Ima li kakvih razlika u trudnoci kada nosid blizace ( u pocetku trudnoce) ne mogu izdrzati do petka da saznam sve detalje, molim savjet ako netko ima koji...
    Ja nosim blizance, i da trbuh mi je jako rano otežao...nije se vidio do nekog 7 tjedna a onda je poćeo i rasti, u 5 tj. je bio jako napuhan, ja sam bila umorna na 10u i sumnjala sam da možda nosim blizance. A na prvom UZV se nije vidila druga beba (5+2).

  45. #45
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno Re: Mislim da nosim blizance

    Ja nosim blizance, i da trbuh mi je jako rano otežao...nije se vidio do nekog 7 tjedna a onda je poćeo i rasti, u 5 tj. je bio jako napuhan, ja sam bila umorna na 10u i sumnjala sam da možda nosim blizance. A na prvom UZV se nije vidila druga beba (5+2).
    [/quote]

    Baš sam ovo htjela čuti... Ja sam trudna 9+5 i imala sam ultrazvuk sa 5+3 na kojem se vidjeo samo jedan plod, međutim imam strašan predosjećaj da nosim blizance. Znam da bi sve to mogla biti samo moja podsvjesna želja ali ne mogu si pomoć... Idući ultrazvuk je za dva tjedna, nadam se da će ih tada biti dvoje
    Inače, sama sam dvojajačani blizanac (brat mi je poginuo kad samo bili mali - zato i želim tako jako bizance) te u mojoj obitelji ima dosta slučajeva... sestrični su otkrili da je nosila bizance tek kad je izgubila jedan plod u 4om mjesecu trudnoće... zanimaju me vaša iskustva, jel se blizanačka trudnoća odmah otkrije ili imam još vremena za nadu?

  46. #46
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    blizance - ispravak

  47. #47
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Koliko ja znam, nekad se dosta dugo ne otkrije, ovisno koliko dobar UZV ima tvoj dok. Jedna cura tuda na forumu, sorry ne znam nick, je doznala da ima blizance tek u 5 mj. trudnoće :shock: Najčešće se doduše otkrije do 10-11 tjedna, ali zaista ima šanse da ih ne vide i do kasnije.

    Ja sam isto kao i ti, i nakon prvog UZVa nekako brijala da bi mogla imat blizance. Jednostavno su mi svi simptomi bili pet puta jači. Pa čak sam još i na Prije začeća forumu, i prije napravljenog testa curama govorila da se čudno osječam i da brijem da se nešto događa. I eto ti ga, instinkt me nije prevario.

    Vibram da ih bude dvoje, i ako bude tako, da ti trudnoća bude lakša od moje, jer meni je jako teško. Al budem izdržala za male kokice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •