Matilda svaka ti čast, ja se nisam uspjela izboriti gotovo ni za što, a i skužila sam da im je najvažnije da se najprije pravno osiguraju-skinu sa sebe odgovornost za svaku pa i najobičniju odluku
(e, da uspjela sam jedino skinut sa sebe sondu za mjerenje trudova, jer me užasno stezala i smetala, naravno uz napomenu da moram reći da sam je sama skinula)


ono što me najviše naljutilo - opet nisu dali MM da dođe u toku noći, pozivala sam se na obećanje dr Š. osobnoda će suprug moći prisustvovati porodu - no "babica je šef" - kako je rekla dežurna doktorica
(a za tečaj nitko i ne pita)


no dopustili su mu da dođe tek ujutro u 6, tako da sam ja čitavu noć (i dan prije ) preležala s trudovima i čekala 6 sati da mi probuše vodenjak

srećom u rađaoni sam mogla raditi što sam htjela, babica je drijemala u svojoj izbi, ja sam malo ležala, malo klečala na stolu , pa šetala, išla stalno na WC i brojala minute...

drugo što me žicnulo je odgovor dr.R. kad sam pitala koliko sam otvorena: "Pa što je to vama bitno?" - i nije mi htio odgovoriti.
No to je bilo ujutro, kad sam bila već toliko izmorena i izfrustrirana, jer sam se nadala da će sve odavno biti gotovo, tako da nisam imala snage ništa odgovorit.

sve u svemu, čast iznimkama tj. iznimnim situacijama, ali očito je da gore ni osoblje ne surađuje, jer inače ja nebi išla tri puta u box i dok me jedan dr. htio staviti na drip dok se ne porodim, drugi je govorio-ne još i vraćao me u sobu

što se tiče dojenja, ja sam jedino od sestre A. doživjela da ne želi dati ništa nego tjera žene na dojenje (ona čak nije sestra za bebe nego primalja) dok me "dječja" sestra, kad sam tražila da mi dovedu M. sa sunčanja da ga nahranim, pitala "A vi bi dojili?"