Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Savjeti nutricioniste u trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno Savjeti nutricioniste u trudnoci

    Pozdrav, drage trudnjacice!

    Ja sam 22+2 , trudnoca je uredna, hvala Bogu, ja idem dan za danom, lagano, uzivam u svakoj sekundi dok ispod svoga srca nosim najbitnije bice u svom zivotu. Inace, nekad prije sam pisala kako sam kao mlada djevojka, u 21. god. operisala nekoliko puta karcinom stitnjace sa metastazama po plucima i jeziku, i primila 8 terapija radioiodom....

    Danas mogu reci da je taj odvratni period iza mene, na dozivotnoj terapiji sa vjestackim hormonom stitanjce sam, jer ju nemam uopste, i na stalnim kontrolama onkologa, endokrinologa i ginekologa sada.

    Naravno da sam u periodu svoje najteze borbe za zivot, nahvatala kilograma i kilograma. Dakle, za sada, do ovog stepena trudnoce sam se udebljala jos 3 kg (ukupno imam 85 kg trenutno) i naravno da ce jos ici na gore. I to me uopste ne tangira, sa estetskog aspekta. Naravno, malo se brinem za taj zdravstveni...

    I tako sam posjetila nutricionistu, kako bih nabavila jos koji povoljan savjet za svoju prehranu, iako zaista vodim racuna (moram priznati, pokoji slatkis mi se omakne sve cesce...)

    Uglavnom, izmedju ostalog, preporucen mi je Herbalife (ali ne program za redukciju tezine, nego onaj za odrzavanje i opskrbu tijela tvarima potrebnim za bebicu i majku). Dakle, nesto kao dodatak prehrani (2 sejka + 2 obroka + uzina + multivitamin i vlakna). Inace, redovno pijem Pregnital + natal active sokice (koji su, btw, bljak).

    Da li je neka od vas koristila ovaj program u trudnoci, da li imate bilo kakvih iskustava, bila bih vam jako zahvalna?

    Zelim biti educirana, zelim svoje zdravlje i zdravlje svoje mrvice unaprijediti sto vise, a voljela bih cuti vasa iskustva po pitanju ovakvog prehrambenog stila.

    Hvala svima!

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nisam isla nutricionistici, ali sam u trudnocu (obje, u stvari) usla s dosta kila viska pa sam se puno raspitivala i informirala o specificnoj prehrani u trudnoci (kad ne smijes bas jesti sto god zelis).

    Uglavnom, meni pase ono sto inace dobivaju trudnice s gestacijskim dijabetesom, 1800-2000 kcal dnevno, primjer imas ovdje: http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../05_dijeta.asp

    Osobno, nisam sklona gotovim pripravcima-zamjenama za prave namirnice jer je to cista kemija, koliko god nutritivna bila, s umjetnim sladilima (vjerojatno) i nikako se ne bih osjecala ok to jesti ni inace, a kamoli u trudnoci. Ne trebaju ti ni ti bljak natal sokici, uzmi voce i povrce, svjeze ili sokove od njih.

    Nadam se da ti pomaze i ovakav pogled.

  3. #3
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Herbalife sam koristila prije trudnoce, daaaavno prije i koliko se sjecam rijec je bila o tzv "stanicnoj prehrani" koja sadrzi ciljano samo ono sto stanice tijela koriste iz nasih namirnica bez viskova, toksina i sl. tako da mi se cini da nije strahota ako se odlucis za takvo kontroliranje tezine

    inace, potpisujem busybee, ako ne moras bas, ja ne bi na tvom mjestu koristila nista umjetno sto nije nuzno, nego probala laksom prehranom i kontrolom slatkog i masnog i...nepretjerivanjem u svakom pogledu.

    sretno i dalje u trudnoci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •