Stranica 51 od 82 PrviPrvi ... 41495051525361 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 4091

Tema: Imena za curice (5)

  1. #2501

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne

    uopće mi nije bitno tko se tako zove ili koliko ih se tako zove

    bio bližnji, daljnji, prijateljica ili netko treći
    Mene bi jako zanimalo tko se kako zove, ali nije da bih se mjesala u odluke oko davanju imena. Sutila bih i negativne komentare zadrzala za sebe.

    Ono sto sam htjela reci, je da je mnogima vazno da njihovo dijete ne dijeli ime (barem ne s ucenicima u razredu ili u vrticu). Pa pitam kako bi se te osobe snasle u ovakvoj situaciji.
    Posljednje uređivanje od Imogen : 19.05.2013. at 14:42

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    moji se zovu ko pola Hrvatske i okolnih zemalja

    i stvarno mi to nije važno

    ako mi se sviđa ( a to su mi bila lijepa tradicionalna vječna imena ) nikad mi nije palo na pamet da im ne dam ta imena jer se hrpa ljudi tako zove

    ja sam pak protivnica traženja različitih imena samo da se ne bi zvali ko hrpa njih, pa onda ispadne neko nevjerojatno ime koje ne bih mogla ni zamislit

  3. #2503

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Ja imam drugaciji stav prema rijetkim imenima, trazim rijetka imena, ali ne izmisljam ta imena. Samo da su rijetka, lijepa, moj stil itd.

  4. #2504
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Meni bi smetalo da netko meni blizak baš iznenada odluči nazvati dijete onako kako sam ja rekla da će se moje zvati. Mi nismo nikome govorili koja su nam imena u igri, tako da u takvoj situaciji ne bih mogla nikoga optužiti da mi je ukrao ime. Bratić je nazvao svog sina onako kako sam ja godinama htjela nazvati svoje dijete, ali on to nije znao i šta sad... on je prvi dobio sina, a ja sam odlučila da ne želim da nam se sinovi jednako zovu jer je meni osobno to blesavo. Dakle, "na gubitku" sam jer sam sama tako odlučila. No, ionako nemam sina.

  5. #2505
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj naniluc prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Osobno volim imena koja završavaju na -ija, ja -zvuče mi nekak ( Anastazija, Antonija, Lucija, Viktorija, Larija...)
    Nego, već duže nisam čula da se neka beba zove Valerija, a isto prekrasno ime.
    i ja volim ta na -ija
    i ono vječno - Marija mi je prekrasno
    i Nataša je isto krasno

  6. #2506
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    Marcela mi je krasno ime
    kod nas i nije tako rijetko, znam tri djevojke i jednu djevojčicu tog imena.
    da sam rodila prije 12 godina kćer, tako bi se zvala.
    Posljednje uređivanje od mislava : 20.05.2013. at 16:14

  7. #2507
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Mi smo jučer uspjeli suziti izbor na 4 imena za našu malu buhtlicu. Nakon što sam ja predložila 58 imena, a njemu niti jedno nije sjelo (među njima i Adela koju ću teško prežaliti), uspjeli smo složiti oko sljedećih imena:

    Dana
    Nola
    Dalia
    Amelia

    Mislim da ćemo teško odabrati jer su nam sva Dana i Nola su nam super jer su praktična, kratka i jednostavna, s time da ja laganu prednost dajem Noli koja mi je zbog ovog L nježnija i melodičnija. Osim toga, anglist sam po struci a ime Nola je keltskog i irskog podrijetla te znači plemenita, nježna i lijepa. Inače sam sucker na slovo L u imenima, što kod nas potencijalno može bit problematično jer se u našem gradiću (Zagorje, granica sa Slovenijom) L često izgovara kao LJ Radim u školi pa se naslušam kako klinci jedni druge dozivaju Filjip, Aljen, Nataljija, Magdaljena i slično. Diže mi se kosa na glavi od toga, ali jednostavno mi se ova tri imena toliko sviđaju da sam odlučila da me nije briga

    Amelia mi je u igri od samog početka i srce me jako vuče tom imenu iz više sentimentalnih razloga. Oduvijek mi se sviđa to ime, kao i francuska inačica Amelie. Prije dva mjeseca mi je umrla baka s kojom sam bila jako bliska, a ona se zvala Ljubica (Amalija). Kako je Ameli(j)a jedna varijanta tog imena, nekako me vuče da odam počast baki tim imenom. Osim toga, MM i ja smo se upoznali i spandžali u Mađarskoj. Prošle godine smo krenuli u pripremu za MPO i da se malo odmorimo i posvetimo jedan drugome, otišli smo u Mađarsku na par dana, tamo gdje je sve i počelo. Taj vikend sam, na opće čuđenje i iznenađenje, spontano začela Nedavno sam ustanovila da je Amelia, između ostalog, i učestalo mađarsko ime. Bila sam gotova. Mislim, to nemre bit slučajno sve skupa, jel tak? Super mi je i eventualni nadimak, odnosno skraćenica tog imena - Meli.

    A Dalia mi je jednostavno prekrasno, ženstveno, nježno, otmjeno... I obožavam istoimeno cvijeće, imala sam ga u vjenčanom buketu.

    Ja stvarno ne znam kako ćemo odlučiti. Sreća da imamo još 3 mjeseca vremena.

    Eto, glasanje je otvoreno. Koje bi ime vi odabrale?

  8. #2508
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Od gore navedenih imena najljepše mi je Nola. I vise mi se sviđa Amalia od Amelia.
    Isto tako mislim da je totalno nebitno što ja mislim. To je vase dijete i vi znate razloge zašto ono nosi/nositi će neko ime.
    Nekim će se ljudima svidjeti, nekima neće, na kraju će se svi naviknuti.
    Volim imena koja imaju neku svoju "priču", kod vas je to slučaj sa Ameliom.
    Sjećam se žara kojim je moj muž tražio ime za našu djevojčicu.
    I lijepo mi je ime koje je izabrao. Lijepo mi je i značenje. Najljepša mi je djevojčica.

  9. #2509
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    1. Dalia
    2. Dana
    3. Amelia
    4. Nola

  10. #2510
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Dahlia, onda ce ti u tvom gradicu izgovarati: Daljija, Melji, Ameljija
    Meni su prekrasna Dana i Dalia. Mmmm...bas ih dugo nisam cula, a tako lijepo zvuce.

  11. #2511
    deniii avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    112

    Početno

    moje dijete će bit pola god bezimeno ahah ja i muž nikako na zelenu granu!! On bi neka neznam svoja tipa Viktorija i Andrea,,,a ja volim kratka jednostavna kao Lea ili Doris, ratujemo od 16tt, odkad znamo da je cura i nikako nać sredinu

  12. #2512
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Amelia i predivna priča ide uz odabir...

  13. #2513
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Dana

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Meni je Nola nekako prezime, jer sam prvo čula tu varijantu pa mi se teško naviknuti da je to i ime. Dana zahtijeva dugo prvo ''a'' u izgovoru? Takvo mi zvuči kao grublja izvedenica od Danice. Amelia mi je lijepo, a Dalia mi najljepše i najlakše klizi s jezika. To su moji prvi dojmovi, a vama sretno s odabirom. Koje god izabrali, čim se djevojčica rodi nećete moći zamisliti da bi drugačije zvala, tako da ne možete pogriješiti

  15. #2515
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je dana genijalno, bilo mi je u užem izboru, ali ne po danici nego po scully

  16. #2516
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    matahari, mene Amalia previše asocira na aNOmalija pa me to odbilo od originalne inačice tog imena.

    lulu-mama, živim u nadi da ćemo ih preodgojiti U postupku sam skužila da sva imena na mom pisu imaju L pa sam se na kraju odlučila ne opterećivat time. Važno da je da se nama ime sviđa i da ga mi i ona pravilno izgovaramo. Ionako ne govore svi taj nesretni LJ, već uglavnom djeca koja žive tu u okolnim selima, a kako radim u školi zapelo mi je to za uho. Većina ljudi ipak će lijepo i normalno izgovarati taj L.

    sss , nekako i meni Nola sve čudnije zvuči. A Dana je u odnosu na ova ostala imena nekako grubog prizvuka. Inače, Dana bi se po našoj zamisli izgovarala s kratkim a, naglasak na prvom slogu. Osim toga, nekako predmnijevam da bi negdje tamo u postupku mogla od milja postati Danica čega se ježim

    U kratko, jučer su Nola i Dana ipak otpale. Dvoumimo se između Dalia i Amelia. To će biti sigurno najteži odabir jer Dalia nam zvuči ljepše i, kao što si rekla, ljepše klizi s jezika, dok Amelia ima sentimentalnu težinu. Ali dobro, i to je već veliki napredak u odnosu na neki dan kad je na popisu bilo pedesetak imena

  17. #2517
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Koje god izabrali, čim se djevojčica rodi nećete moći zamisliti da bi drugačije zvala, tako da ne možete pogriješiti
    Hm, ja se baš ne bih složila s ovim. Gledam svoju bebu i mogu je zamisliti sa svim onim imenima koje smo razmatrali. Isto kako neke žene odmah "znaju" što nose... Ja niti sam znala što nosim, do zadnjeg dana, niti smatram da je ovo ime baš stvoreno za moju bebu. Niti mislim da ime može (ne) pristajati osobi.
    Eventualno da smo je nazvali Sunčica Vrištalica.

  18. #2518

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ja se baš ne bih složila s ovim. Gledam svoju bebu i mogu je zamisliti sa svim onim imenima koje smo razmatrali. Isto kako neke žene odmah "znaju" što nose... Ja niti sam znala što nosim, do zadnjeg dana, niti smatram da je ovo ime baš stvoreno za moju bebu. Niti mislim da ime može (ne) pristajati osobi.
    Eventualno da smo je nazvali Sunčica Vrištalica.
    Ja svoje dečke ne mogu zamisliti s drugim imenima . A bilo je prijedloga i prijedloga. MM je npr. kao iz puške ispalio prvo moguće ime za dečka: Tiberius Nije me nikako mogao shavtiti zašto to ime vjerojatno i nije najsretniji izbor za klinca u Hr (on je odrastao u Njemačkoj).
    Ali, ovo je tema o curkama pa neću dalje.
    Kad bi nama uletila još i curka, ime nam je spremno: Julia.
    Ja sam spominjala još i Anđelu, ali kaže moj MM da ne može nikako, nakon Merkelice

  19. #2519

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    meni se ta kratka imena ne sviđaju Ja sam za ona moćna, duga imena tipa Aleksandra, Viktoria, Eleonora. Na njih se može složit sto i jedan nadimak, kratak i melodičan

  20. #2520
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    meni se ta kratka imena ne sviđaju Ja sam za ona moćna, duga imena tipa Aleksandra, Viktoria, Eleonora. Na njih se može složit sto i jedan nadimak, kratak i melodičan
    Dobro, nije da mi se kratka ne sviđaju, ali slažem se s ostatkom izjave. Viktoria, Eleonora
    Aleksandra mi je tak-tak.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 23.05.2013. at 12:57

  21. #2521
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja glasam za Ameliju zbog pozadinske price. I nemoj zaliti za Adelom, znam jednu curicu koju zafrkavaju adela-padela i mala ne moze smislit svoje ime pa svima kod upoznavanja laze da se zove Jelena.

  22. #2522
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja glasam za Ameliju zbog pozadinske price. I nemoj zaliti za Adelom, znam jednu curicu koju zafrkavaju adela-padela i mala ne moze smislit svoje ime pa svima kod upoznavanja laze da se zove Jelena.


    Doduse, mislim da u HZ nema opasnosti od te rime.

    Meni su Nola i Amelia
    Dana mi automatski priziva na babu Danu, a Dalija (mislim da Dalia nije cvijet?) mi je predivan cvijet, ali kao zensko ime me ne vuce
    Za razliku od Kamelije...

  23. #2523
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih dala ime Ljubica, ako već želiš uspomenu na baku
    a i puno mi je ljepše nego amelia

    radije bih onda amaliju <3

  24. #2524
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    meni se ta kratka imena ne sviđaju Ja sam za ona moćna, duga imena tipa Aleksandra, Viktoria, Eleonora. Na njih se može složit sto i jedan nadimak, kratak i melodičan
    Meni su kratka imena uglavnom zvučna i više mi zapnu za uho, ali ima mi definitivno mnogo dugih imena koja su mi premoćna. Eleonora je definitivno jedno od njih. Bilo je i na mom popisu prije nego smo ga skresali, kao i varijacija Leonora. No, MM je odmah prekrižio sve što u sebi ima Nora jer to kod nas u Zagorju znači luda Elizabeta mi je isto pri samom vrhu moćnih ženskih imena.

    Što se tiče Adele, ja sam morala guglati što znači padela Kao što maca papučarica reče, u Zagorju nema straha od te rime

    I da, ako ćemo strogo gledati cvijet nije Dalia nego Dalija, ali mene i ta inačica ipak podsjeća na cvijet.

  25. #2525

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja glasam za Ameliju zbog pozadinske price. I nemoj zaliti za Adelom, znam jednu curicu koju zafrkavaju adela-padela i mala ne moze smislit svoje ime pa svima kod upoznavanja laze da se zove Jelena.
    Tak dugo dok ne postane Jelena-posrana pelena

  26. #2526
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih dala ime Ljubica, ako već želiš uspomenu na baku
    a i puno mi je ljepše nego amelia

    radije bih onda amaliju <3
    Ljubica nije internacionalno. To nam je bio jedan od najvažnijih kriterija jer ipak će dijete biti rođeno u EU i bit će joj sva vrata otvorena. Osim toga imamo neke planove za budućnost da se preselimo u Veliku Britaniju pa joj samim time želimo olakšati život. Za varijantu Amalija sam već napisala što me smeta. Osim toga, Amelia mi je oduvijek lijepo i mene će uvijek podsjećati na baku jer su u suštini Amalija i Amelija ista stvar. Potječu iz istog jezika, imaju isti korijen i isto značenje. Isto tako, nije to ime isključivo povezano sa bakom već predstavlja našu priču, vezu i ljubav i mjesto našeg prvog susreta i začeča tog malog stvorenja. Ni Amalija ni Ljubica ne bude te asocijacije u nama.

    Btw, koliko postova moram objaviti da više ne moram čekati da moderatori odobre?

  27. #2527
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja mislim kako ne postoji ime kojemu djeca ne mogu pronaći rugalicu

  28. #2528
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Slažem se apricot. Djeca mogu bit jako okrutna kad im se hoće.

    Znam za slučaj gdje su jednog dečkića zvali Urac. Ime mu je bilo Enis. Mislim, ja ne znam kako su se uopće toga sjetili
    Posljednje uređivanje od dahlia : 24.05.2013. at 15:25

  29. #2529
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim kako ne postoji ime kojemu djeca ne mogu pronaći rugalicu
    I ne samo djeca...
    U vrijeme dok još nismo znali koga očekujemo, među prijedlozima za curicu mi je bilo i ime Amalija. Reakcija MM "što, Anomalija!?"
    Na isti mi je način uništio san o kćeri Izabeli ("Iza čega?")

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se apricot. Djeca mogu bit jako okrutna kad im se hoće.

    Znam za slučaj gdje su jednog dečkića zvali Urac. Ime mu je bilo Enis. Mislim, ja ne znam kako su se uopće toga sjetili

  30. #2530
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Dahlia, mislim da se nakon 10-tak postova objavljuju automatski.

    Još malo

  31. #2531
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se apricot. Djeca mogu bit jako okrutna kad im se hoće.

    Znam za slučaj gdje su jednog dečkića zvali Urac. Ime mu je bilo Enis. Mislim, ja ne znam kako su se uopće toga sjetili
    znam za isti slučaj. je li taj dečkić (sad već muškarac) s Brača ili tamo ljetuje? ni ja se nisam mogla načuditi tko se toga sjetio.

    btw, meni je nadimak Nina (a ime sasvim drugačije), a prijatelj iz susjedstva s kojim sam u djetinjstvu bila nerazdvojna je Denis. pogađajte kako su nas svi klinci zvali

  32. #2532

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Ljubica nije internacionalno. To nam je bio jedan od najvažnijih kriterija jer ipak će dijete biti rođeno u EU i bit će joj sva vrata otvorena. Osim toga imamo neke planove za budućnost da se preselimo u Veliku Britaniju pa joj samim time želimo olakšati život.
    To je i meni bilo jako važno ( a vjerovala ili ne i mojim starcima kad su bratu i meni birali imena) i na kraju sam dala jedno ime koje nema varijacije, već je takvo u svim jezicima.
    Drugo ime - bila nam je ljepša engeska varijanta imena, ali smo se ipak odlučili na HR varijantu, da ne budemo wannabe stranci.
    Super smo skombinirali, baš sam zadovoljna.

  33. #2533

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku

    btw, meni je nadimak Nina (a ime sasvim drugačije), a prijatelj iz susjedstva s kojim sam u djetinjstvu bila nerazdvojna je Denis. pogađajte kako su nas svi klinci zvali
    Kako - ajde me nasmij u ovaj tmuran dan

  34. #2534

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se apricot. Djeca mogu bit jako okrutna kad im se hoće.

    Znam za slučaj gdje su jednog dečkića zvali Urac. Ime mu je bilo Enis. Mislim, ja ne znam kako su se uopće toga sjetili
    nisu se sami sjetili, to je iz vica o muji i hasi

  35. #2535
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Kako - ajde me nasmij u ovaj tmuran dan
    frka, ja gruntam, ali ne mogu povezati. Zadnjih sam mjeseci spora...

  36. #2536
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Ljubica nije internacionalno. To nam je bio jedan od najvažnijih kriterija jer ipak će dijete biti rođeno u EU i bit će joj sva vrata otvorena. Osim toga imamo neke planove za budućnost da se preselimo u Veliku Britaniju pa joj samim time želimo olakšati život. Za varijantu Amalija sam već napisala što me smeta. Osim toga, Amelia mi je oduvijek lijepo i mene će uvijek podsjećati na baku jer su u suštini Amalija i Amelija ista stvar. Potječu iz istog jezika, imaju isti korijen i isto značenje. Isto tako, nije to ime isključivo povezano sa bakom već predstavlja našu priču, vezu i ljubav i mjesto našeg prvog susreta i začeča tog malog stvorenja. Ni Amalija ni Ljubica ne bude te asocijacije u nama.

    Btw, koliko postova moram objaviti da više ne moram čekati da moderatori odobre?
    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    To je i meni bilo jako važno ( a vjerovala ili ne i mojim starcima kad su bratu i meni birali imena) i na kraju sam dala jedno ime koje nema varijacije, već je takvo u svim jezicima.
    Drugo ime - bila nam je ljepša engeska varijanta imena, ali smo se ipak odlučili na HR varijantu, da ne budemo wannabe stranci.
    Super smo skombinirali, baš sam zadovoljna.
    znači li to da ćemo ulaskom u EU izgubiti dio svojega identiteta?
    ako postajemo punopravnom članicom, zašto onda ostake zemlje iz zajednice ne bi preuzeli naša?

    ja, eto, ne vjerujem, da je ime ikome otežalo snalaženje u novim prostorima, dobivanje posla ili bilo što.
    ok, možda si malo polome jezik, ali lomimo i mi na irskim, turskim ili mađarskim.

  37. #2537
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj matahari prvotno napisa Vidi poruku
    frka, ja gruntam, ali ne mogu povezati. Zadnjih sam mjeseci spora...
    Ja definitivno imam trudnicki mozak, ali ovo sam pofatala

    Ajmo sa rimom:
    Denis i Nina,
    P.... i V.....


  38. #2538
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja definitivno imam trudnicki mozak, ali ovo sam pofatala

    Ajmo sa rimom:
    Denis i Nina,
    P.... i V.....



    Moj trudnički morak to nikad ne bi povezao

  39. #2539
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    znam za isti slučaj. je li taj dečkić (sad već muškarac) s Brača ili tamo ljetuje? ni ja se nisam mogla načuditi tko se toga sjetio.
    Ja znam za relativno friški slučaj. Dečko je još u osnovnoj, negdje u Zagrebu. Ispričala mi je kolegica koja je prije par godina radila na zamjeni u toj školi.

  40. #2540
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    znači li to da ćemo ulaskom u EU izgubiti dio svojega identiteta?
    ako postajemo punopravnom članicom, zašto onda ostake zemlje iz zajednice ne bi preuzeli naša?

    ja, eto, ne vjerujem, da je ime ikome otežalo snalaženje u novim prostorima, dobivanje posla ili bilo što.
    ok, možda si malo polome jezik, ali lomimo i mi na irskim, turskim ili mađarskim.
    Ne, baš naprotiv. Zato mi biramo djeci hrvatska imena koja su internacionalna, a ne strana imena. Razlika je ogromna. Tu mislim na imena poput Ana, Filip, Ema, Elizabeta ili Monika (sasvim slučajno i moje ime), dakle imena koja su prisutna i prepoznatljiva u mnogim svjetskim jezicima. Ta se imena ne pišu isto kao i nekim drugim zemljama ali se isto ili vrlo izgovaraju, što olakšava komunikaciju. U tu skupinu po meni spada i Amelia/Amelija.

    Strana imena su ona koja ne postoje u hrvatskom jeziku, kao Pierre, Marisol, Ashley i tome slično, imena koja imaju dupla slova ili potpuno različit spelling od onoga kako se izgovaraju.

    Ako je osoba sposobna i snalažljiva, ime joj neće biti odlučujuć faktor u dobivanju posla ili snalaženju, ali moglo bi olakšati svakodnevnu komunikaciju, a o birokraciji da ne govorim.

  41. #2541
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zašto je lakše izgovoriti Ashley nego Ljubica?
    ili Heather nego Nataša?

  42. #2542
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    tako je, maco - nerazdvojni duo Denis Penis i Nina Vagina. dan danas mi neki vršnjaci to dobace kad se sretnemo - izgleda da nismo ništa zreliji

  43. #2543

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    I ne samo djeca...
    U vrijeme dok još nismo znali koga očekujemo, među prijedlozima za curicu mi je bilo i ime Amalija. Reakcija MM "što, Anomalija!?"
    U NL imamo princezu Amaliu, curicu od 10 godina. Kolege na poslu je zovu princeza Analia.

  44. #2544

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer uspjeli suziti izbor na 4 imena za našu malu buhtlicu. Nakon što sam ja predložila 58 imena, a njemu niti jedno nije sjelo (među njima i Adela koju ću teško prežaliti), uspjeli smo složiti oko sljedećih imena:

    Dana
    Nola
    Dalia
    Amelia

    Mislim da ćemo teško odabrati jer su nam sva Dana i Nola su nam super jer su praktična, kratka i jednostavna, s time da ja laganu prednost dajem Noli koja mi je zbog ovog L nježnija i melodičnija. Osim toga, anglist sam po struci a ime Nola je keltskog i irskog podrijetla te znači plemenita, nježna i lijepa. Inače sam sucker na slovo L u imenima, što kod nas potencijalno može bit problematično jer se u našem gradiću (Zagorje, granica sa Slovenijom) L često izgovara kao LJ Radim u školi pa se naslušam kako klinci jedni druge dozivaju Filjip, Aljen, Nataljija, Magdaljena i slično. Diže mi se kosa na glavi od toga, ali jednostavno mi se ova tri imena toliko sviđaju da sam odlučila da me nije briga

    Amelia mi je u igri od samog početka i srce me jako vuče tom imenu iz više sentimentalnih razloga. Oduvijek mi se sviđa to ime, kao i francuska inačica Amelie. Prije dva mjeseca mi je umrla baka s kojom sam bila jako bliska, a ona se zvala Ljubica (Amalija). Kako je Ameli(j)a jedna varijanta tog imena, nekako me vuče da odam počast baki tim imenom. Osim toga, MM i ja smo se upoznali i spandžali u Mađarskoj. Prošle godine smo krenuli u pripremu za MPO i da se malo odmorimo i posvetimo jedan drugome, otišli smo u Mađarsku na par dana, tamo gdje je sve i počelo. Taj vikend sam, na opće čuđenje i iznenađenje, spontano začela Nedavno sam ustanovila da je Amelia, između ostalog, i učestalo mađarsko ime. Bila sam gotova. Mislim, to nemre bit slučajno sve skupa, jel tak? Super mi je i eventualni nadimak, odnosno skraćenica tog imena - Meli.

    A Dalia mi je jednostavno prekrasno, ženstveno, nježno, otmjeno... I obožavam istoimeno cvijeće, imala sam ga u vjenčanom buketu.

    Ja stvarno ne znam kako ćemo odlučiti. Sreća da imamo još 3 mjeseca vremena.

    Eto, glasanje je otvoreno. Koje bi ime vi odabrale?
    1.Dalia
    2.Amelia
    3.Dana
    4.Nola

    Ali dala bih prednost Ameliji. (Znas da se deklinira s j, zar ne?)

  45. #2545

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    zašto je lakše izgovoriti Ashley nego Ljubica?
    ili Heather nego Nataša?
    Englezi mi Ljubicu izgovarali Lzhabika. zh kao zhaba.

  46. #2546
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne bih rekla da englezi brinu kako ćemo mi izgovarati njihova imena

  47. #2547
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja imam ime koje mi stranci krivo izgovaraju a jos gore pisu. A imam puno posla sa strancima. Nakon toliko godina vec sam ispucala sve bonuse strpljenja, ljubaznosti, uvidjavnosti i sveg moguceg, danas mi to samo i jednostavno ide na zivce. Eeee a kad mi pocnu da nemaju te akcente na tastaturi... ukratko - davno vidjeh svoje ime napisano kako spada!

  48. #2548
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Bok, evo kako sam ja odustala od jednog imena, a to je bilo Chiara odnosno Kiara, Kjara,Kijara ...ne možemo se dogovoriti kako da pišemo ime. U HR ne postoji slovo "ch" pa bi shodno tome trebalo biti "K" a muž pak kaže da je njemu grozno da se strana imena pišu hrv.jezikom (on je Istrijan i tamo je uobičajeno da se recimo talijanska imena pišu hrvatskim izgovorom i to mu je bedasto).

    Meni je OK Kiara, ali on bi Chiaru. Pa sad pregovaramo na način da ja smišljam druga imena a on nek se dogovori sam sa sobom-pa ćemo vidjet hehe. Ipak je on pola odgovoran za ime.

    Druga imena su Monika i Pia. A ako bude dečko nemamo pojma. Možda Natan ili Nikola.

    Amalija(Ljubica) je naše obiteljsko ime, kao i Agatha i baš tak se piše a nosila ga je moja šukunbaka.

  49. #2549
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Evo ti lajk zbog odustajanja!

  50. #2550
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    meni Kiare, Natani i sl nikako ne sjedaju. Meni je najdraže ime Sophia no neki kompromis bi bio Sofia. Ili sa slinjenja nad Nathanom mi je super sjelo Natko, fenomenalno ime.
    A Kiara, baš mi ne sjeda, a Chiara predivno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •