I ja sam imala CIN 2 uz HPV visokog rizika. Savjetovano mi je da u tri mjeseca probam "dignuti" imunitet, pa da onda opet napravim Papa test. Tijekom ta tri mjeseca nalijevala sam se aloe verom, ehinacheom, vitaminima (najviše antioksidansima ACE), matičnom mliječi, smanjila unos šećera, povećala unos povrća...ma nema što nisam... i Papa je opet bio isti, CIN 2. Potom mi je učinjena biopsija i PHD nalaz nije bio dobar (čak CIN 3), savjetovana mi je Lletz konizacija. S obz. da sam ja u tom periodu silno htjela u svoj prvi IVF (u koji se može ići samo sa dobrim Papa testom) - djelovala sam brzo. Tada mi je puno pomogla jedna naša forumašica (koja je prošla kroz isto), tako da sam i danas zadovoljna svojim odlukama i izborom klinike u kojoj sam obavila taj zahvat. Nakon toga je Papa bio uredan.
Postoji još neinvazivnija metoda liječenja: premazivanje grlića maternice Aldara kremom (ne znam radi li se to još uvijek u Poliklinici Vili), neke žene su se uspjele riješiti CIN-ova na taj način. Važno je znati da ne postoji metoda kojom se boriš protiv HPV-a jer on ostaje u organizmu (a ima ga 80% žena, samo velikoj većini ne stvara probleme pa niti ne zna da ga ima), već protiv CIN-ova i upala.

Sretno ana.m!