Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: posljedice radi tableta

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno posljedice radi tableta

    pozdrav kuma me zamolila da vas pitam recite mi koje mogu biti posljedice za bebe koje doje a mama pije neke tablete koje nesmije? i sta smije piti za glavobolju, do sad je pila lupocete,panadol i tome slicno

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    za glavobolju smije te što si i sama nabrojala, na bazi paracetamola.

    A na ovo prvo pitanje ti nito ne može odgovoriti, pogotovo ne bez navođenja o kojem je točno lijeku riječ.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    sinersul od 980 mg imala je neku upalu

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    malo janje,

    najbolje je nazvati Zavod za farmakologiju:

    Zavod za kliničku farmakologiju
    Klinika za unutrašnje bolesti
    KBC Zagreb
    Kišpatićeva 12
    10 000 Zagreb

    Tel. +385 1 2388 275
    +385 1 2388 288
    Fax. +385 1 2421 875

    e-mail: klinfarm@zkf.hr

  5. #5
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i jos jedan savjet - kad treba mama dobiti terapiju - obavezno nek navede da doji, da ne namjerava prestati i nek doktor nadje alternativan lijek koji je kompatibilan s dojenjem. jako je mali broj lijekova kojima se ne moze naci takva zamjena.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    rekla je da je rekla doktoru i nije citala dok nije popila sve a u unutra pise da ni slucajno trudnice i doilje nesmiju piti

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    neka nazove ovaj broj koji je dala Sun.
    kompanije se cesto tom klauzulom zele ograniciti od odgovornosti stoga je stvarno najbolje nazvati zavod za farmakologiju i biti sigurna.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    sinersul od 980 mg imala je neku upalu
    Kod Sinersula koji se uzima u trudnoći (trimetoprim i sulfometoksazol) postoji rizik teratogenosti (trimetoprim je antagonist folne kiseline), a kod novorođenčeta može izazvati hemolizu i methemoglobinemiju ; dok kod dojenja postoji mali rizik od kernikterusa u dojenčadi sa žuticom,te od hemolize u dojenčadi s manjkom G6PD(jedan enzim).

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    daj mi molim te objasni te izraze nista ih ne kuzim

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    sorry, hemoliza je razgradnja (raspadanje)eritrocita, a kernikterus je odlaganje bilirubina u bazalnim ganglijima mozga (radi se o neurološkom deficitu).

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    neznam ima li to ikakve veze s tim ali mala jos ne sjedi sama ne pokusava puzati i mora ici na fizikalne. ona je te tablete prije mjesec dana pila

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    mislim da nema veze.a koliko je beba stara?npr.moja se samostalno posjela sa 8,5,propuzala s 1 god.a prohodala s 14,5.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ima 8 mj. znaci nista alermantno

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    HY jucer je zvala farmakplpgiju broj koji ste dale i zena joj nije htjela nista reci vec neka donese uputnicu i dodje gore kod njih ili neka plati. da nisu dobrovoljni telefon s besplatnim savjetima :?

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Tak su i meni odgovorili jednom davno kad sam ih isto zvala radi tableta i dojenja. Ja sam im odgovorila da mi je bebica stara 2 tjedna (tako je i bilo) i da nemam niti namjeru niti mogućnost dolaziti u Zagreb po savjet. Trebam hitan savjet telefonski odmah, jer bebica treba dojiti kroz pola sata maksimalno. Nakon malo povišenog tona s moje strane, gle čuda, pristali su mi spojiti s doktoricom.

  16. #16
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja sam zvala Zavod za farmakologiju jer dojim a moram piti lijek za migrenu zomig i rekli su mi da bilo koji lijek koji trudnica ili dojilja i smije uzimati, tj. ako mora i ako je liječenje neizbježno najbolje bi bilo popiti lijek odmah nakon dojenja. Da se lijekovi u prosjeku zadržavaju u organizmu oko 4-5 sati a izlučuju se i u majčino mlijeko, mada na nekima piše da se ne izlučuju. Znači najbolje bi bilo kad nebi trebali nikakav lijek popiti ali ako baš morate znate posljedice a njih u našem slučaju hvala bogu nikad nije bilo ali ja moram uzimati lijek jer moje migrene traju po 3 dana i ako lijek ne uzmem na vrijeme znam i povraćati. Za bolove uzimam isključivo lupocet tablete i ništa više. To je moje iskustvo sa lijekovima. Ako je kome pomoglo ja sretna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •