Stranica 128 od 182 PrviPrvi ... 2878118126127128129130138178 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,351 do 6,400 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #6351
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    finger... koliko ljudi opskrbljuje vrt tvoje mame?

    desetine tisuća kao ovi zagrebački prodavači po tržnicama?
    ne bih rekla

    kažem ti...
    u mojoj obitelji je masa poljoprivrednika
    obitelj je velika
    i neke stvari se ne uspiju ni za obitelj dobro napraviti

    a kamoli za prodaju

  2. #6352
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    znaci recimo skuham mrkvu i tikvicu recimo i onda u tu vodu stavim kuhati palentu
    skuhaš voćku/povrćku... kad omekša, srepaš vilicom ili žlicom i dok se još kuha zaspeš palentom
    dobiješ nešto kao varivo, gustoću sama odredi

    ili, kuhaš palentu i onda kad nju uspeš, uribaš na sitni ribež voće ili povrće
    te dvije minute kuhanja su dovoljne da omekšaju te sitne komadiće

  3. #6353
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nisam sigurna da razumijem pitanje.
    Moja mama uzgaja za nas, nikome ne prodaje dalje, ono što se ne pojede svježe, sprema se u škrinju.
    i to povrće koje uzgoji ne izgleda savršeno, pojedu i spuži, i napadne mušica, no koga briga za to. Ne opterećuje me izgled, sve dok je fino i zdravo.

  4. #6354
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    o tome se i radi, finger - tvoja mama NE prodaje. NE proizvodi veće količine. i fyi, znam za slučajeve kao bio uzgoja koji je sve samo ne bio. takvih je nažalost više nego onih koji stvarno prodaju ono što i govore.

  5. #6355
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to ti i kažem
    uzgaja za vaše potrebe, ne za prodaju
    možeš ti uzgojiti za sebe i svoje, ali ne za pola zagreba

    taj vrt tvoje mame snabdijeva desetak ljudi, maksimalno dvadeset

    kažem ti da moj stric, poljoprivrednik od rođenja (a ima 80 godina) ne uspije uzgojiti za nas 50
    jer bi se samo tima morao baviti
    a od nečega se mora i živjeti

    ne znam što još treba pojasniti

  6. #6356
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    uzgajati išta bez ikakvog tretiranja je SF.
    je, na veliko...kad uzgajas za sebe je tesko, ali se moze

  7. #6357
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Da, nazalost Sta se toga tice U pravu ste. No opet bih radije odabrala spizu sa pazara i sezonsku,nego ducansku! Takva sam! A mozda sam I naivna.

  8. #6358
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    nažalost, finger, mogu ti garantirati da je veći dio onog s placa potpuno isto kao u dućanu.

  9. #6359
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Kad se kupuje U velpro,metro I ostalih.
    No osvrnila sam se na tvoju recenicu da je SF uzgojiti hranu bez tretiranja. To me zabolilo

  10. #6360
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    za prodaju i život od te zarade
    naravno da je inače moguće
    pa večina nas doma na taj način uzgaja barem začine
    i čeri rajčice

  11. #6361
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,509

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kažem ti da moj stric, poljoprivrednik od rođenja (a ima 80 godina) ne uspije uzgojiti za nas 50
    jer bi se samo tima morao baviti
    a od nečega se mora i živjeti
    a zašto ne bi vama prodavao i opet od toga živio, znam kaj buš rekla , on je u bosni itd., ali nitko nije reko da i onima bližima mora sve pokloniti.

  12. #6362
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jelena, on ima njiva koliko tebi pogled ne može dosegnuti, pa tko bi to obrađivao

    i, bez brige, ne poklanja meni nitko ništa
    sve ja to odradim

    (a neće valjda prodavati svojoj djeci i unucima, 8 djece i tridesetak unuka )

  13. #6363
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,509

    Početno

    sve je to ok ak ti njemu dodes 1-2 godisnje pa ti nekaj da, ali ak si tam svaki dan, a ne pomognes mu onda ti ima pravo i naplatiti, zakaj nebi i on treba imat malo koristi kaj se muci.

  14. #6364
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa haj ti 500 km svaki dan

    ali, ok
    nije topik o mojim obiteljskim odnosima

    rekla sam ono što sam imala

  15. #6365

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    tko ima svoje, super.
    ali neće vam dijete krepat od jabuke iz konzuma ili mrkve iz interspara, pa ne prodaje se to za robote! jako puno njih sa placa kupuje isto na zelenim tržnicama pa preprodaje, što je i u redu (ako ima deklaraciju, kao u našoj voćarni).
    jako puno njih na placu isto izlaže na pult 11 po 11 komada, da izgleda kao da je iz vrta.

    ako imate tu mogućnost ići okolo ko jastreb i bdijeti nad prehranom djeteta u 100% slučajeva, izvolite. nije mi jasno samo šta se postiže time da se izolira od vanjskih utjecaja. kao da sa 2-3 godine već neće hrpu raznoraznih konzervansa ubaciti u sebe.

  16. #6366
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja kupujem u Konzumu jabuke jer ne mogu u bio dućkasu kupit jabuka koliko ih moja djeca(naročito starija,mali sporadično)mogu pojesti. Znači malom bi mogla kupiti po 2 voćke svake vrste tjedno,a kaj da radim sa curkom koja smaže 2 dnevno. Ja te love nemam,uostalom kakvo voće i povrće jedu u vrtiću? Ne mogu ih nažalost izolirati od sr... koja nam podvaljuju u hrani jer ih je preveć zato se od proljeća bacam na vrtlarenje barem osnovnih povrtnica i onih koje rastu ispod zemlje.

  17. #6367

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ltuna, naravno da neće dijete krepat od jabuke ili mrkve iz interspara...

    ali mislim da bi, naravno ako je to ikako moguće, bilo dobro da uvođenje namirnica trebalo napraviti s "bio i eko" domaćim
    ako ne, sve dobro dok nema alergije...
    no ako se ipak pojavi alergija na nešto što je iz interspara, koonzuma, bille i sl.-ja bih se prvo zapitala da nije neka alergija na nešto čima je isto tretirano, a ne na konkretnu namirnicu

  18. #6368
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ma mislim da ćemo tako i mi kupovati ovdje iz dućana koji su nam bliži jer meni je prvi bio dućan 60 km od kuće pa stvarno ne znam kako ćemo to organizirati u nedogled, mogu tu i tamo kupiti kad mi je usput, al opet se pitam koliko je to što se tamo prodaje stvarno bio i eko proizvod dali se to stvarno može kontolirati jel ta jabuka špricana ili nije? Da ne bude skuplja 5 puta a na kraju isti ko u Konzumu

  19. #6369
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    tako je, nemozes zapravo ni privjeriti kakva je namirnica, mozemo samo vjerovati ili ne ...
    kako sam vec napisala, i meni bio nije usput pa sam se bas sa tikvom opskrbila i spremila u zamrzivac, tako radim i sa svojim iz vrta, samo sto cu morati nabaviti onu pravu ledenicu, premala mi je ova u frizideru, jos kad muz nalovi ribe

    tako ja sa alergijom od ove moje male, zapravo ne vjerujuem da je alergicna na piletinu, vec da je to bas nesto u kupovnom, a sto cu kad mi je domace nedostizno...a sanjam o kokicama doma, al samo za jaja, za druge potrebe nemam srca

    neznam isto sto da mislim za krusku...davala sam 3 dana i sva tri dana joj je bio onaj crveni krugic na guzi...jel da pokusam opet ili je to alergija?
    sva sam na iglama od njene osjetljivosti, valjda nece potrajati

  20. #6370
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    tko ima svoje, super.
    ali neće vam dijete krepat od jabuke iz konzuma ili mrkve iz interspara, pa ne prodaje se to za robote! jako puno njih sa placa kupuje isto na zelenim tržnicama pa preprodaje, što je i u redu (ako ima deklaraciju, kao u našoj voćarni).
    jako puno njih na placu isto izlaže na pult 11 po 11 komada, da izgleda kao da je iz vrta.

    ako imate tu mogućnost ići okolo ko jastreb i bdijeti nad prehranom djeteta u 100% slučajeva, izvolite. nije mi jasno samo šta se postiže time da se izolira od vanjskih utjecaja. kao da sa 2-3 godine već neće hrpu raznoraznih konzervansa ubaciti u sebe.
    Moram samo komentirati da je ovaj post jako ružan, bar meni
    littletunafish naravno da mi dijete neće krepat (koji ružan izraz, ne bi da govorimo o životinjama) od jabuke iz konzuma ali ja za sebe ne kupujem jabuke u konzumu pa onda neću ni za svoje dijete koje je nedavno tek krenulo sa dohranom. Zašto da riskiram alergiju zbog svega čime voće tretiraju ako ne moram? Radije ću joj cijelu zimu davati jabuku iz našeg vrta koju čuvam na tavanu nego svaki dan nešto drugo a kupljeno u trgovačkom lancu.
    Znam da neću moći kontrolirati što jede u vrtiću npr. ali dok god mogu trudit ću se davati ono za što znam da je domaće.

  21. #6371
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    sve je to super, Gabi, kad imaš više toga svojeg za što si 100% sigurna odakle je. ako nemaš, nije baš dobro ni da dijete cijelo vrijeme držiš na 1, 2 namirnice. a kad dođe sezona kad je dostupno više stvari, ako nemaš svoje, opet si prisiljena kupovati i tu ti garantiram da je 99% toga tretirano pa makar prodavači drugačije tvrdili. bilo oni iz Konzuma, s placa ili kojekakvi ko fol bio i eko (mada ne kažem da apsolutno ne postoje). vjerovatno bih i ja razmišljala kao ti da mi obitelj ne radi to što radi pa sazna sve i svašta. a saznala sam i da se mase stvari ljudi boje samo zbog neinformiranosti - npr. na receptima se potegnulo pitanje tekućeg dima koji je zapravo puno bolja i zdravija varijanta od klasičnog dimljenja. ima toga još masu... i, btw, garantiram ti da je (bar dio) jabuka iz Konzuma super kvalitete i uzgojen s minimalno tretiranja u suprotnom ih moj svekar nikada ne bi nudio svojoj unuci

  22. #6372
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Gabi, ali ti imaš jabuku iz svojega vrta-
    Kao da i ja ne bih rado.Ali, nemam.
    A da bih otišla na plac i kupila jabuku za koju opet nisam sigurna da nije kupljena u dućanu pa preprodana pod "domaće - eko - organsko", ja moram svome djetetu opet nešto uskratiti.

    Svako od nas bije neke svoje bitke i određuje što mu je važno.
    Ja sam odabrala da ću od ovoga što mi je dostupno, izvući najbolje i najviše.

    Da je idealno - nije.
    ali je optimalno u mojim mogućnostima: vremenskim, financijskim, organizacijskim.

  23. #6373
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    frka, furt mi uletavaš s postovima

  24. #6374
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    (ja sam sad totalno off, al jako često se sjetim onih divnih velikih plastenika na Jakuševcu koji valjda prodaju na placu?, ne znam kud to ide, al uvijek mi to zanimljivo vidjeti)

  25. #6375
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ma cure slažem se s vama, ni ja ne padam na te eko i bio fore, za sad padam samo na domaće.
    Onda se zapravo smatram sretnom jer stvarno puno toga imamo doma, što svekiji, što moji baka i deda i starci.

  26. #6376
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    (ja sam sad totalno off, al jako često se sjetim onih divnih velikih plastenika na Jakuševcu koji valjda prodaju na placu?, ne znam kud to ide, al uvijek mi to zanimljivo vidjeti)
    Da sa finom domaćom salaticom.Moja kolegica se jako ponosi sa svojim vrtom na Jakuševcu, meni se recimo to čini jako opasno, kao i fine voćke koje vole uzgajati uz cestu pa svo ono olovo se lijepo nataloži na voćki,zemlji itd. Hoću reći da nikad ne znaš gdje kumica sa placa uzgaja svoje "domaće" proizvode, a da i ja znam pojest voćku iz svog vrta znam ali nemam.

  27. #6377
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jedan moj frend agronom nasmijao se i na to moje domace.
    reko je nasa rajcica, spanjolska rajcica, sve je to isto tretirano.

    kupujem domace jer inace pokusavam sto vise kupovati domace.
    ono na sto najvise pazim je riba.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 10.02.2014. at 23:52

  28. #6378

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram samo komentirati da je ovaj post jako ružan, bar meni
    littletunafish naravno da mi dijete neće krepat (koji ružan izraz, ne bi da govorimo o životinjama) od jabuke iz konzuma ali ja za sebe ne kupujem jabuke u konzumu pa onda neću ni za svoje dijete koje je nedavno tek krenulo sa dohranom. Zašto da riskiram alergiju zbog svega čime voće tretiraju ako ne moram? Radije ću joj cijelu zimu davati jabuku iz našeg vrta koju čuvam na tavanu nego svaki dan nešto drugo a kupljeno u trgovačkom lancu.
    Znam da neću moći kontrolirati što jede u vrtiću npr. ali dok god mogu trudit ću se davati ono za što znam da je domaće.
    kad si se već uhvatila na riječ, namjerno sam koristila "krepat" jer mi je "umrijeti" ipak preozbiljno za dati kontekst, bože sačuvaj tako nečega!!
    nisam (planirala) imati analogiju sa životinjama, iako, svatko ko ima kućnog ljubimca i djecu će ti reći da se jednako pažljivi pri prehrani i jednih i drugih.
    oko ostalog mi se čini da se slažeš sa mnom.

  29. #6379
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    prema tablici dohrane sa navršenih 10. mjeseci se može uključiti tamno meso peradi...trebam li i tamno meso davati 4-5 dana kao što sam bijelo meso?kontam sa iste je životinje, pa valjda nema potrebe ...isto i za kus-kus, i sa navršenih 11. mjeseci za junetinu...kus-kus je od pšenice, a N. je jela pšenični griz, kao i junetina što je starije meso od teletine...i ovo 4 dana teletine mi je previše, a ona hoće...
    inače juče sam bila u ovom našem vrtiću...teta iz jaslica mi se "pohvalila" kako imaju super ishranu, eto npr. taj dan su imali sarmu ...a inače im daju i uštipke ...sreća je što im ne daju hrenovke i paštete, to me malo utješilo...i još mi je rekla kako mi "moderne" mame ne začinjavamo hranu djeci, pa imaju problem kad dođu kod njih...nije im palo na pamet da oni malo pretjeruju...nemam drugog izbora za čuvanje, a od ovog mi dođe da se upucam...

  30. #6380
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    prema tablici dohrane sa navršenih 10. mjeseci se može uključiti tamno meso peradi...trebam li i tamno meso davati 4-5 dana kao što sam bijelo meso?kontam sa iste je životinje, pa valjda nema potrebe ...isto i za kus-kus, i sa navršenih 11. mjeseci za junetinu...kus-kus je od pšenice, a N. je jela pšenični griz, kao i junetina što je starije meso od teletine...i ovo 4 dana teletine mi je previše, a ona hoće...
    Koliko sam ja upućena - da, trebala bi svaku namirnicu po 4-5 dana davati. Ne moraš joj, npr., teletinu davati svaki dan suho kao meso. Možeš joj jedan dan teleću juhicu, jedan dan s nekim povrćem, drugi dan možda s kojom šakicom žitarica...

    A što se tiče prehrane u vrtiću, i ja sa zebnjom razmišljam o tome. Pogotovo što nemam vrtića na izbor i znam da će doći dan kada će moje dijete jesti zašećerene makarone, paštete, hrenovke i sl. Tješim se da ću mu dotada udariti zdrave temelje i da mu to neće biti glavna hrana.

  31. #6381
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma ne treba biti tako strog sa 10 mjeseci, a pogotovo što je to ista vrsta namirnice
    ne može se desiti alergija, već samo da možda teže padne na želudac

    ali neće, daj

    slobodno

  32. #6382
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    hvala apri

  33. #6383

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    evo nakon mjesec dana vrtića naše iskustvo. jeo je sarmu, grah, leću, faširance (pretpostavljam svinjetinu) i možda još poneku takvu "zdraviju" namirnicu. u suštini to nije nezdravo,nego samo preteško za njih, zar ne? ali kad je bio taj grah na meniju doslovno je svako dijete pojelo punu porciju...

    Ipak, svaki dan imaju brdo voća ujutro i popodne za užinu. skoro svakodnevno (haha, kad nije grah) imaju i fino povrće (npr jučer brokulu, cvjetaču i krumpir).
    ja sam se dogovorila da mom djetetu ne daju čokolino i ostale čoko stvari- namaze, pahuljice itd. nisu radili nikakvih problema oko toga, dat će mu sir ili tako nešto. ionako udovoljavaju "prohtjevima", jer naravno da ima klinaca koji su alergični na neku namirnicu ili ih još nisu probali.

    tako da ajde, nije baš grozno, i tjedni meni bude izvješen pa mogu svaki dan reći ako je nešto problematično. da, nema baš ribe, i nema baš crvenog mesa (teletina)

  34. #6384
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    ... ali kad je bio taj grah na meniju doslovno je svako dijete pojelo punu porciju...
    i danas pamtim vrtićki grah ...to je nešto najbolje što sam u životu jela i nikad mu neću zaboraviti ukus...tako da vjerujem da je i današnjim malcima taj grah stašno dobar ...

  35. #6385

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    i danas pamtim vrtićki grah ...to je nešto najbolje što sam u životu jela i nikad mu neću zaboraviti ukus...
    da ti javim kad bude sljedeći tjedan pa ti otići "pogledati vrtić"?

  36. #6386
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    to bi mi bio jedan skuuupii grah ...čekat ću ga u ovom našem ...

  37. #6387
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Može pomoć? Čini mi se da sam čitala da se intergralna riža, tj pauhuljice trebaju pomiješati s nekom algom da budu lakše probavljive...true or false? Cura ima 7 mj., imam kući Alnatura rižine pahuljice (samo riža, bez dodataka) i dvoumim se da li da ponudim tako, bez alge?! Je li netko probao?

    A marelice...mislila sam da se na oko ne mogu prepoznati marelice koje su sumporene i one koje nisu...u DM-u sam vjerojatno imala totalno zbunjenu facu jer je netko vrećice s marelicama stavio na mjesto šljiva. I sad, gledam ja pakiranje...piše Aprikoten. OK, to su marelice. Gledam cijenu, piše šljive, gledam što je u vrećici...pa, tamno je, moraju biti šljive . Ali zašto onda na pakiranju piše Aprikoten?! Ne mogu vjerovati na što sušene marelice zapravo liče...

  38. #6388
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Jesi baš 100% ziher da su to bile marelice

  39. #6389
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja znam da sam ja popularnije od alnaturinih marelica, ali piše apricosen

    jesu to te?

    http://das-ist-drin.de/Alnatura-Apri...200-g--428799/

    suhe marelice koje nisu sumporene jesu tamne
    uostalom, probaj
    pa reci jel marelica, jel šljiva... il je lubenica

  40. #6390
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    marelice koje nemaju sumpora na oko mogu izgledati kao sljive, ali kad se usporede vidi se razlika. pa ako se zapitas za marelice jesu li to mozda sljive, znaci da si nasla dobre :D

  41. #6391
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ma da, to je to. Ja sam ipak mislila da će biti malo narančastije, zapravo mi pao mrak na oči jer sam do sad očito jela samo sumporene. I vjerojatno bi za ove DM-ovske mislila da su se pokvarile . Nikad nismo prestari za naučit nešto novo.

    Nego, ima li tkogod komentar na integralnu rižu?

    Argo, šta ti radiš ovdje? Krenula s pripremama za dohranu?

  42. #6392
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    phipy ja sam isto čula preporuku to za combu alge da se pomiješa za bolju probavu, s kojom namirnicom ste vi započeli? Ja uopće nisam pametna s čim krenuti jer me strah zatvora ako krenem s rižom, mrkvom a za voće kažu da nije dobro da se navikne na slatke okuse...

  43. #6393
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ne znam gdje da pitam pa cu ovdje: jel u redu navecer ispeci palacinku pa da je dijete pojede sutra ujutro?

    Dijete ce jos malo 10 godina

    Ne volim bas peci ujutro- inace bih morala prati kosu, a nemam vise ideja za dorucak/uzinu u skoli.

  44. #6394
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    phiphy neko je nekad mudar ovdje na forumu objasnio da se bebama ne daju integralne stvari...neka je stvar sa neiskoristivim mineralima ili već nešto slično...uglavnom nije preporuka integralno...
    Mali Mimi to i nije baš istina za voće...u mojoj sredini su mi govorili da ne počinjem s jabukom, jer neće htjeti povrće...od početnih namirnica, istina nije htjela tikvicu, i inače malo teže je prihvatala povrće...sada sve jede, tikvicu i dalje ne voli...i ne dramim radi toga ...i još jedna stvar ako ti je utjeha, ne voli bananu...najslađu namirnicu ne voli...

  45. #6395
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    anci trznula si me...
    znam da sam bila na dohrani, pišem odgovor, pritisnem brzi odgovor i vidim da si i ti pisala...rekoh nisam valjda na vježbačicama pisala o dohrani

  46. #6396
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Tko o palacinkama nego ja

  47. #6397
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    phipy ja sam isto čula preporuku to za combu alge da se pomiješa za bolju probavu, s kojom namirnicom ste vi započeli? Ja uopće nisam pametna s čim krenuti jer me strah zatvora ako krenem s rižom, mrkvom a za voće kažu da nije dobro da se navikne na slatke okuse...
    Mi smo ovako krenuli: kruška, jabuka, proso, tikvica, quinoia, koraba i sad smo na tikvi, s time da smo pred kraj quinoje uveli bananu kao pojačivač okusa . Do tada nam je to bila kruška, ali je dobila nogu zbog sumnje da je izazvala kisele stolice i urnebes svaki put kad bi se M. pokakala. M. nije htjela jesti proso bez kruške, tikvicu je prvi dan pojela kao najfiniju stvar na svijetu, sljedeće dva nikako, četvrti sam dodala malo kruške, i opet je jela. Isto je vrijedilo i za quinoju. Ni koraba bez banane nije išla. Trudim se da je banane što manje, i morala sam napraviti izbor: ili neće posjesti ništa ili će pojesti uz dodatak banane. Ja izabrala dodatak banane za koju se trudim da je ima što manje. Vjerujem da se kreće s voćem kako bi dijete na nečem finom (slatkom) uopće krenulo nešto jesti/žvakati/zadržavati u ustima. Mrkva mislim da više nije preporuka sa 6. mj.

  48. #6398

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Mi krenuli sa kruskom,jabukom..prihvatio povrce bez problema..cak ga vise voli od voca..

  49. #6399
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Anci
    ti to ozbiljno pitas?
    kod nas je to pod normalno.
    ako kojim slucajem ostane neka palacinka od dorucka ducemo se za veceru. i od vecere za dorucak. cak ni ne stavljam u frizider.

  50. #6400
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa to je ko kruh, može stajati dok ne vidiš da je pozelenjelo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •