Stranica 9 od 32 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 1581

Tema: Radovi u vrtu

  1. #401
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja ne kužim dokad ću ovo izdržati?
    jesam ja zasadila krompire na zlaticogradu, pitam se
    svaki dan puna čaša, svaki...

    nego, kad se najranije krumpiri mogu povaditi?
    Puna čaša nije ništa. Moja mama je zna nabrati pola kantice - svaki dan. Dakle može biti i lošije.
    Ne znam da li krivo govorim, ali mislim da sad kad je krumpir ocvao zlatice više nisu bitne.
    Mi ih sad više ne diramo.

  2. #402
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Vezano za rabarbaru, koristite samo stapke, listovi nisu dobri i zapravo se ne smiju konzumirat. Posadite je u jesen il rano proljeće, najbolje je uzeti od nekoga korijen i posaditi u ne preduboku rupu u koju se stavi komposta. Nakon par godina može se i presađivati tj. razrjeđivati jer je navodno 3-4 biljke dovoljno za potrebe cijele obitelji.

  3. #403
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku

    nego, kad se najranije krumpiri mogu povaditi?
    ja svoja tri reda već povadila
    šta povadila, i pojeli ga
    mene je ubila suša, povadila sam sve same klikerčiće jer se cima osušila
    a možda mu je smetao i orah, bio je posađen pod njegovom krošnjom

    eh da, odlučila sam rajčicu ipak pošpricati galicom, uhvatila ju plamenjača
    samo, kaže mi čovjek da špricam dok je još rosa, a mi se budimo u deset
    do kada bude rose?

  4. #404
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Navij sat

  5. #405
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Špricaj sa preslicom,sa preslicom se šprica u podne

  6. #406
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Špricaj sa preslicom,sa preslicom se šprica u podne
    po največem suncu?
    nisam čula za taj postupak
    možete malo to pojasnit, baš me zanima

  7. #407
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Joj, zezam SikuPiku. Preslicom se prska za suhog vremena tijekom sunčanih dana, to bi možda i bilo u rano proljeće u podne , sada sigurno ne.

  8. #408
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja nemam gdje nabaviti preslicu
    zna li netko može li pomopći suhi čaj od iste
    vidjela danas u dm

  9. #409
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Piše da može suha preslica, ali omjer je valjda 100g, a ne 1kg kao što ide svježa(provjeri to). E sada suha preslica je nadam se isto što i čaj od preslice.

  10. #410
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    da, sad čitam i biovrtu da se čaj pravi od suhe preslice
    samo nemam omjere
    valjda ću negdje naći

  11. #411
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Meni trune paprika, polako zrije i trune...jel to neka bolest ili je to posljedica suše, visoke temperature i zalijevanja ili?
    Recimo da ju redovito zalijevam, prihranjivala sam ju(ne baš redovito) koprivom.

  12. #412
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    i moja paprika je u katastrofi, vrt mi je cijeli dan na suncu, i mislim da su to opekline od sunca jer joj je stabljika ok, samo plodovi imaju crne mrlje!

  13. #413
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    baš šteta za papriku, moguće da je zbog ovih velikih vrućina...

  14. #414
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    mi danas pojeli prva dva paradajza iz vrta...paprika se drži još kako tako..ali je blitva pokleknula pod vrućinama do kraja..

  15. #415
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Crne mrlje koje liče kao da gnjili na papriki... Jako mi liči na gljivičnu bolest.
    http://www.agrisoftteam.info/plodovi...ichum-spp.html

    Valjda nije.

  16. #416
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ha ha, samo se vi sprdajte
    Danas sam provjerila kod drugih koji godinama koriste tu galicu i kažu da nema šanse da se šprica dok je još rosa jer onda razvodni sve nego ili ranije prijepodne ili predvečer.
    Ma, budući da sam do jako kasno budna (do 5, pola 6 ujutro), čak sam mislila izaći i to pošpricati, ali mi bed zbog M. jer ona kad se probudi, sika mora biti na gotovs. Ali dobro, sredio bi to tajo pričama

    Nego, i meni je žao što nisam ranije prskala preslicom, odnosno, preventivno čajem od vratića, ali dok smo dočekali MM plaću, susjed mi uletio s galicom i sad ću ipak pokušati s njom.

    Flopice, pogledaj u knjizi gdje općenito govori o čajevima, juhama i gnojivma - uvijek je isti postupak i omjeri za sve biljke, to ti je na početku samog tog poglavlja.
    Mislim da tih čajeva ima i u biljnim ljekarnama.

    A paprika, i moja je takva. Istina, ne sva. Baš sam sinoć brala, isto je ima dosta, ali nekoliko njih je bilo takvo. Čitala sam da plamenjača i nju uhvat

  17. #417
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Beti3 nije tako crna točka, nego baš onak smeđe trulo. E sada javila se kolegica koja radi s hrpom vrtlarica i kaže da se sve žale na tu trulež paprike i da je to posljedica ovih vrućina i zalijevanja, mm tvrdi da je to bolest i da se baš zove trulež paprike i da naravno ima sredstvo(kemija) za pošpricat.
    SikaPika i ja sam čitala da papriku hoće zahvatit plamenjača ali mislim da to nije to.
    Idem baš do vrta.

  18. #418
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    kaže da se sve žale na tu trulež paprike i da je to posljedica ovih vrućina i zalijevanja
    bitno je paprike i paradajze nikad ne zalijevati po listovima nego samo od ispod, zemlju oko korjena! Valjda to radite, ali pišem za slučaj da netko ne zna.
    Možete da si olakšate zalijevanje između redova pomidora i paprika imati iskopan po jedan mali jarak i onda samo natočite vodu u te udubine.
    Kod nas nema :kuc-kuc: nikakve truleži ali zna nam se pojaviti plamenjača na pomidorima ako bude u ljeti puno kiše - prošlo ljeto smo imali dosta problema s time.

  19. #419
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    nisam ni ja sigurna jel je bolest il je prepečena, više mi izgleda prerečeno!
    a je kupovao netko špric za to il još bolje nešto prirodno čime se može zaštitit ako več je bolesno?
    no usprkos zalijevanju meni sve gori na vrtu jer je cijeli dan na suncu, krastavci su se osušili, mahune kak idu van tak ih opeče sunce i suše se, tak da ove godine mi sve nekak nikak!

  20. #420
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    MM zvao prijatelja koji uzgaja papriku na veliko, kaže maknuti trule plodove, redovito zalijevati i dati kalcija...naravno on ima nekog svog asa u rukavu ali meni se to ne sviđa.
    Jel zna netko koje je bio gnojivo bogato kalcijem???

  21. #421
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kod mene je sad najezda zlatica,biiiiiiiiiiip im njihovu!
    sutra idem u 8 ujutro da ih potamanim, nisam mogla 2 dana i sad su zavladale
    jedna lijepa vijest, pocrvenio mi je jedan veliki paradajz, ja se osjećam ko da sam ga rodila
    kako se veselim (nisam baš skroz racionalna, jel)

    mislim, nikad dosad nisam imala vlastiti paradajz, baš sam ponosna
    dosta hvalisanja

  22. #422
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Joj Flopice,čestitke!
    S istim osjećajima sam iz vrta izlazila kada sam prvu tikvicu ubrala.
    I tko je imao čast pojesti prvi paradajz?

  23. #423
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Flopice,čestitke!
    S istim osjećajima sam iz vrta izlazila kada sam prvu tikvicu ubrala.
    I tko je imao čast pojesti prvi paradajz?
    hvala
    danas nam je posebna obiteljska prigoda, a muž je na putu
    pa ga čuvam za večeras da ga svečano podijelimo s djetetom na jednake komade
    (uz domaću slaninu)

  24. #424
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno


    BTW stigneš još i kruh ispeči

  25. #425
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    ubrane prve mahune i rajčice. mljac.


    naši krumpiri nemaju zlatica. kaže moja mama da neke vrste ne napadaju. jel to stvarno tako?

  26. #426
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    flopice, samo se ti hvali. Znam taj osjećaj prvih plodova. Treba ga podijeliti.

  27. #427
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Beti , pa da
    ponos je prevelik da bi se zatomio

  28. #428
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ha ha, kao da sam ga rodila! Sjajno!
    Flopice, čestitam! Sigurna sam da je bio ukusan, a paradajz i slanina su dobitna kombinacija! Dobro, i kruh sa svinjskom masti, ali za to ipak moraš ispeći kruh U krušnoj peći po mogućnosti

    Pomikaki, ovo za paprike si u pravu. Kad polijevam, često mi se završi i na stabljici, listovima. Kao, neću gaziti previše po zemlji pa onda polijevam svagdje...

    Paradajz se i kod mene počeo crvenjeti. Već smo jeli cherry, ali sad ga ne berem jer smo ga neki dan špricali galicom.
    Tikvice, one duguljaste su napokon krenule. Prvi cvjetovi su otpadali, ali sad vidim nekoliko plodova. Samo da već jednom padne kiša i natopi zemlju.
    Krastavci su mi li - la, ima cvijeta, ali nešto se plod slabo zameće. Ma, vruće mu je iako njega jedinog svaki dan zalijevam. A baš sam mislila da ćemo imati krastavaca k'o šodera.

    Primjetila sam da mi je pomogao pelin s kojim sam prskala kupus i kelj protiv lisnih uši.
    Osim toga, tikvice sam prskala juhom od češnjaka i mislim da joj je pomoglo protiv, e sad me ubijte, ne znam kako se zove ta bolest, ali na listovima se pojavljuju brašnaste fleke, list žuti... Uklonila sam one listove koji su bili najviše time zahvaćeni i sad je ok.

  29. #429
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ovako, paradajz je bio s a v r š e n
    mrkve imam komada 4, od dvije kartice sjemena
    pomikakine bundeve / tikve su čudo,lijepo se razvijaju i baš im se veselim
    kupus relativno ok. ali karfiol i brokula ne znam hoće preživjeti od buba, danas idem po onu preslicu od nekidan
    mislim, ja imam tih biljčica relativno malo, ali bit će za teglu - dvije grincajga (ako ima netko dobar recept neka podijeli na receptima, pliz)

  30. #430
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    kod nas nočas pala kiša, baš sam se veselila, kad ono samo prašinu natopila koliko je zemlja suha, tako da če od te kiše biti malo koristi
    al mogla bi lupit peronospora jer sunce več prži, pa pitam , s čim najbolje pošpricat paradajz , mislila sam mlijekom ak neznam točan omjer jer je 1:10 ILI?

  31. #431
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Manuela ja mislim da je to taj omjer

  32. #432
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Kaže baka da je gledala Korneliju kako prska s čistim mlijekom, ja sam jednom poprskala s čistim mlijekom i jednom s razrjeđenim.
    Moj paradajz je katastrofalan, kao da je opečen. Al dobro opet se veliki dio može iskoristit, pa svaki dan klopamo salate, šalše..polako i zimnicu spremam.
    I kod nas je pala noćas dobra kiša, još malo planiram zalit ajvaricu pa pomalčirati sa sjenom.
    Sad mi je krivo što nisam neke ljute papričice posadila, baš mi fale ovako uz ova jela od paradajza.

  33. #433
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    pomikakine bundeve / tikve su čudo,lijepo se razvijaju i baš im se veselim
    baš mi je drago
    možeš ih jesti i dok su zelene, sad kad bih znala što sam ti slala mogla bih ti reći više,
    ali mi u pravilu jedemo zelene tikvice i samo one koje nam promaknu uspiju požutjeti
    jedino možda hokaido ostavimo da požuti - morala bih pitati supervizora

  34. #434
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    moj je paradajz rodan ko blato, ovaj rani što sam sadila no njenu jako žuti lišče mada ga zalijevam, a ovaj kaj sam kasnije sadila, listovi zeleni a plod gnjili, čitala sam da je to bilo zaraženo sjeme i da takvom baš nema spasa, pa ču vidjet kaj bu od toga!

  35. #435
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    zanima me djevojke jeste li možda več počele sijat salatu za jesen il je još prerano?

  36. #436
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pomikaki nisam posadila sve jer jednostavno nije bilo mjesta, ali nagodinu ću prilično proširiti vrt.
    ove tikve su neke okrugle, narančasto-žute boje tek su počele rađati i čini se da će biti ogromne!

    moj je paradajz za sad čisto dobro, samo nisam kidala zaperke a znam da znalci to rade da se ne bi previše širio .
    moram ga bolje povezati jer je pretežak i pada.
    sad ću počupati kristal salatu pa će mi ostati gredica poveća prazna, što mogu sad posaditi?

  37. #437
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    pitanje potpune neznalice: baka nam je posadila butternut tikvu, ja sam mislila da se ona bere narancasta, tamo nekad u rujnu, baka je sad ubrala jednu i kaze da ne mogu tako dugo stajati u vrtu...nase su dobre velicine, svijetlo zelene.pa...kad se beru?

  38. #438
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    http://www.exotic-king.com/butternut-tikva.html
    sline mi idu, ja nisam ništa tih zimskih tikvi posadila, baš mi je krivo...uf moram napravit bolji plan za nagodinu.

  39. #439
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas nočas pala kiša, baš sam se veselila, kad ono samo prašinu natopila koliko je zemlja suha, tako da če od te kiše biti malo koristi
    al mogla bi lupit peronospora jer sunce več prži, pa pitam , s čim najbolje pošpricat paradajz , mislila sam mlijekom ak neznam točan omjer jer je 1:10 ILI?
    ja sam radila prema omjeru 1:6, mlijeko - voda
    no, nisam čekala rezultat nego kasnije špricala galicom, a te zaražene plodove sam otkinula i bacila
    meni su te velike bundeve, jesenske, turkinje tek počele cvasti
    valjda će do jeseni biti nešto od njih
    vrt mi idućih 10 dana ostaje na milost i nemilost prolaznika (već su neki kidali paradajz i usput gazili poriluk) jer idemo na mooooreeee

  40. #440
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajme SikaPika, valjda će biti milostivi i dobri prolaznici pa ga neće previše očepurati!
    ove pomikakine tikve meni izgledaju super al ja ne znam koje su
    velike, narančaste, baš ću probati jednu konzumirati sad da vidim jel rano ili nije

  41. #441
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    kod nas konačno pada kiša i hvala bogu jer je zemlja več bila presuha od onolikog sunca!
    no ja sam jučer iskoristila lijep dan pa sam malo otišla do vrta posijat salatu i mrkvu, pobrala sam paradajza i dala mami da nam skuha za zimu!

  42. #442
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme SikaPika, valjda će biti milostivi i dobri prolaznici pa ga neće previše očepurati!
    ove pomikakine tikve meni izgledaju super al ja ne znam koje su
    velike, narančaste, baš ću probati jednu konzumirati sad da vidim jel rano ili nije
    ja bi ih jela ili skroz mlade, dok us zelene i koštice još nisu formirane ili su male i mekane, a ako ćeš ih jesti zrele, ne moraš se žuriti, pusti da dozriju do kraja.

  43. #443
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    da vam se i ja pridružim...u vrtu....
    moram vas iščitati....
    ali vidim da je i flopica ultra ponosna na svoje prve plodove!!
    bome mo i mi to uveličali i ovjekovječili
    baš me veseli to vrtlarstvo!

  44. #444
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Danas vidim da je u susjedovom vrtu ponovo procvala magnolija. I naravno, odmah odem provjeriti svoju, i puna je cvjetnih pupova. Što se to događa? Magnolije ( magnolia soulangiana) uvijek cvatu u rano proljeće.

    Zna li tko nešto o ovoj ljetnoj cvatnji?

  45. #445
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    i moja magnolija ima pupove no tak je svake godine, na prolječe je puna cvjetova a pred jesen ima ih samo nekoliko!

  46. #446
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Hvala, vjerojatno je moja do ove godine bila premala da cvate i na jesen. Sad me je ugodno iznenadila.

  47. #447

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Prvi puta sam na ovom topiku jer prvi puta imamo plodonosni vrt, doduše jednostavan, ali ga imamo. Malih pomidora imamo više od mjesec dana, samo izbacuju nove i nove, veliki pomidori stalno crvene, negdje mjesec dana. Paprika je izrazito mala, mali broj plodova, ali je zdrava. Pitala sam susjede i kažu da kod nas u Primorju paprika nikada ne naraste veća. Ono što je važno da je izrazito ukusna, kao da je okus tri velike paprike u njoj. Krastavaca ima k'o blata, tikvice jedemo valjda svaki drugi dan. Jagode smo pojeli. Čekamo da smokve i šipak narastu. Fažol smo stavili pregusto, narasla je prašuma bez plodova, tako da to ide van.

    Ja sada trebam pomoć za dvije stvari:

    - kada i kako posijati broskvu (najsličnije je raštici, razlike su u nijansama)?
    - postoji li mogućnost da sada ubacimo neku bundevu, moja djeca je užasno žele, ali mi se toga nismo ni sjetili. Pojma nemam bi li im odgovarala naša zemlja (na vjetru, dosta kamenja)?!

  48. #448
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    jučer sam skužila da su nam opet došli oni ružni naranđasti puževi u vrt, tj imam posvakud po travnjaku!
    grozni su mi i več neznam kak da ih se riješim!
    prošle godine sam kupovala pužomor i svaku večer ih solil I potrošila par kila soli, sad me zanima jer ima netko nekakav jednostavniji način da ih se spriječi ili uništi!
    svaki savjet je dobro došao!

  49. #449
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi puta sam na ovom topiku jer prvi puta imamo plodonosni vrt, doduše jednostavan, ali ga imamo. Malih pomidora imamo više od mjesec dana, samo izbacuju nove i nove, veliki pomidori stalno crvene, negdje mjesec dana. Paprika je izrazito mala, mali broj plodova, ali je zdrava. Pitala sam susjede i kažu da kod nas u Primorju paprika nikada ne naraste veća. Ono što je važno da je izrazito ukusna, kao da je okus tri velike paprike u njoj.
    Ej, ajde mi sačuvaj malo sjemena od tih paprika

    za bundeve ti je sad svakako kasno bolje čekaj iduću godinu.

  50. #450

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ej, ajde mi sačuvaj malo sjemena od tih paprika

    za bundeve ti je sad svakako kasno bolje čekaj iduću godinu.
    to je neka najjednostavnija i najobičnija paprika, ali ovdje ne može baš narasti jer zemlja nije moćna i puna je kamenja. okus je kao za cijelu veliku papriku, ali je malena

    što možemo još sada ubaciti - broskvu i matovilac?

Stranica 9 od 32 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •