Stranica 10 od 15 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 716

Tema: Ovaj forum je postao...

  1. #451
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa

    neke knjige ce ostati dostupne samo savjetnicama, ali ako ti trebaju za strucno usavrsavanje, ljudi smo, dogovorit cemo se
    Bilježim se sa štovanjem.

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    u programu se ne obradjuju ovi aspekti koji tebe zanimaju, nego prakticna pomoc kod dojenja: nas je cilj pomoci zeni u problemu. ne mijenjati lijecnike, geneticare ili imunologe.
    Kuzim i jasno mi je što vam je prioritet i da nećete ženi koja nazove s konkretnim problem držati predavanje prek telefona o svim mogućim aspektima dojenja. No, svejedno mislim da je dobro imati znanja koja iako možda nisu praktična i upotrebljiva prilikom savjetovanja, svakako su korisna jer razjašnjavaju fiziološke procese, biološku osnovu dojenja itd. i zapravo čine temelj i daju vjerodostojnost, ako hoćeš "težinu", edukaciji za pomoć u dojenju koju Roda provodi.
    Ne kažem da vam tog znanja nedostaje, nego me zanimalo koliko ga i na koji način pokrivate prilikom edukacije savjetnica. OK, tu si mi odgovorila da imate literaturu i ja bih zaista voljela baciti pogled na nju, jer me to živo interesira.

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    mi smo "male od sise"
    8)

  2. #452
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa
    ...
    jednostavno, zadovoljni korisnici imaju potrebu

    @renata ili tko je ono napisao kako forum nije isti kao pred 6 godina. Pa da je isti značilo bi da se nije bogzna što maklo s mjesta. Forum se jako proširio, i tu se svega nađe, ali mislim da je dobro što je tako. Više ljudi dozna za vas.
    recimo, mm gugla po netu i traži savjete o uređenju kuće i kaže da najbolje savjete nađe na rodi! 8)

    To je sve jako dobra reklama za rodine akcije.
    Samo se vi ne bi trebale dati isprovocirati. Uvijek će se naći netko tko će kritizirati rad udruge, ali ako ste sigurne u to što radite, ima da ni ne trepnete. I da zaključate topic u velikom stilu. Što vas briga tko će se žaliti.

    Evo ja sam plakala za KSO (malko ) ali nakon ovog brišite što hoćete, neću ni trepnuti.

  3. #453
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    o fiziologiji dojenja se uci
    ostale teme koje si spomenula su fakultativne

  4. #454
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Drago mi je čuti.

  5. #455
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    objasnila sam kako funkcionira nasa edukacija za savjetnice, nas rad na telefonu i od koga je priznat
    Sto se mene tice, a vjerujem i vecine, ako ne i svih ostalih korisnika, hvala ti na pojasnjenju.

    Drugim rijecima - jos jednom se pitam jesam li blesava, ili me muci nesto drugo, ali stvarno, bas stvarno moram priznati da nigdje nisam iscitala ni u redovima, ni izmedju njih, pljuvanje savjetnica, a kamoli njihovog truda. U mojoj glavi je to zvucalo kao pitanja: tko su zene-savjetnice, gdje se skoluju, kako se skoluju, kako/zasto/zbog cega imaju ili nemaju certifikate i slicno.

    Postoji li negdje na forumu ili portalu post poput ovog koji je napisala ivarica? Tu sam XY mjeseci, lutam okolo, citam sve i svasta i moram priznati da nista takvo nisam vidjela. U slucaju da ga stvarno nema, postoji li mogucnost da bude napisan na nekom vidljivom mjestu? Misljenja sam da informacija nikada ne moze biti previse.


    Sto se foruma tice, kao i svaki drugi, prepun je dobrih i losih tema, konstruktivnih i nekonstruktivnih rasprava... sto mislim da uopce nije tako lose. Kad bi forum bio iskljucivo edukacijski, vjerujem da ne bi bio niti priblizno posjecen, vec bi se informacije i obavijesti mogle objavljivati u obliku tekstova na portalu s eventualnim linkom na email/broj telefona za pitanja i odgovore.

  6. #456
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    da ne duljim, potpisujem summer.

    poslije renatinog posta, fakat je bljak osjecaj biti tu.

  7. #457

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pomikaki, kakva reklama za Rodine akcije je Kutak za filozofski trenutak?
    Cilj je skupiti sto veci broj korisnika kako bi im se onda napisalo da dolaze voditi rasprave radi rasprava?
    Clanice udruge odrzavaju forum za koji same kazu da je kaljuza i, ustvari, klone ga se. :?

  8. #458
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    objasnila sam kako funkcionira nasa edukacija za savjetnice, nas rad na telefonu i od koga je priznat
    Sto se mene tice, a vjerujem i vecine, ako ne i svih ostalih korisnika, hvala ti na pojasnjenju.

    Drugim rijecima - jos jednom se pitam jesam li blesava, ili me muci nesto drugo, ali stvarno, bas stvarno moram priznati da nigdje nisam iscitala ni u redovima, ni izmedju njih, pljuvanje savjetnica, a kamoli njihovog truda. U mojoj glavi je to zvucalo kao pitanja: tko su zene-savjetnice, gdje se skoluju, kako se skoluju, kako/zasto/zbog cega imaju ili nemaju certifikate i slicno.

    Postoji li negdje na forumu ili portalu post poput ovog koji je napisala ivarica? Tu sam XY mjeseci, lutam okolo, citam sve i svasta i moram priznati da nista takvo nisam vidjela. U slucaju da ga stvarno nema, postoji li mogucnost da bude napisan na nekom vidljivom mjestu? Misljenja sam da informacija nikada ne moze biti previse.

    Naravno, na portalu se može naći hrpa info o rodinom sos telefonu

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=278&Show=2143
    pa dole, i linkovi sa strane
    Ima negdje na portalu i u kojim smo povjerenstvima.
    Ok, ivka je to sažela u gornji post, ali to je samo jedna moguća kompilacija. Ako se traži, može se naći i onda pitati za dodatne informacije.

  9. #459
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    S ovakvim postovima gdje se olako (i bez citata, naravno, jer sto bi se to citiralo) spominje pljuvanje, ismijavanje, psi, kaljuze, mogu reci da su autorice ne samo punopravni clanovi, vec i predvodnici kaljuze i mogu lijepo ostati s nama besposlenima koji filozofiramo uprazno valjati se po blatu. Skroz im dobro ide.

    Onakvo prozivanje MC (uz to potpuno neutemeljeno) je sramotno i zasluzuje ispriku.

    Voljela bih jedan citat gdje se znanje savjetnica (ili trud) dovodi u pitanje, jer sam ja ocito corava kraj ociju i leca.
    Potpis. Ova rasprava postaje sve gnjusnija.

  10. #460
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ako se traži, može se naći i onda pitati za dodatne informacije.
    Ono sto sam zeljela reci jest da bi, mozda, informacije poput onih iz ivaricinog posta trebale biti dostupnije. Vjerojatno (i) negdje na forumu.

    Zasto? Zato sto vjerujem da je vecina korisnika do Rode dosla na isti nacin kao i ja - trazili su informaciju, upisali nesto u google, stigli na forum, a ne na portal. Moram priznati da sam do portala stigla tek s vremenom.

  11. #461
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ako se traži, može se naći i onda pitati za dodatne informacije.
    Ono sto sam zeljela reci jest da bi, mozda, informacije poput onih iz ivaricinog posta trebale biti dostupnije. Vjerojatno (i) negdje na forumu.

    Zasto? Zato sto vjerujem da je vecina korisnika do Rode dosla na isti nacin kao i ja - trazili su informaciju, upisali nesto u google, stigli na forum, a ne na portal. Moram priznati da sam do portala stigla tek s vremenom.
    Ja sam na ova ista pitanja odgovarala svojevremeno. Te postove nemam vremena tražiti jer postoji vjerojatnost da su bili na pdfu koji su brisani. Kako se forum uglavnom čita preko nepročitanih topica, sigurno bi se i ovakvi informativni izgubili u dnevnim postovima. A kako se članovi foruma čude i kad pročitaju nakon godina pravila foruma koja su jasno istaknuta, vjerujem da bi stickanje ovih info bio gubitak vremena. Portal i forum nisu ista forma niti trebaju biti. Tko želi pronaći nešto o radu, potražit će na portalu, ako zbilja želi naći. I zapamtit će pročitano ako je pitao zato jer želi znati. Bilo na forumu bilo na portalu.

  12. #462
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    ...
    A kako se članovi foruma čude i kad pročitaju nakon godina pravila foruma koja su jasno istaknuta, vjerujem da bi stickanje ovih info bio gubitak vremena.
    Ne znam, meni je nekako normalno procitati pravila foruma i obratiti paznju na stickane topice ili barem njihove naslove. Jelte, tamo su s nekim razlogom, ovim ili onim. S druge strane, vjerujem i znam da puno ljudi to ne cita (progovara iskustvo moderiranja nekoliko foruma).

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Portal i forum nisu ista forma niti trebaju biti. Tko želi pronaći nešto o radu, potražit će na portalu, ako zbilja želi naći. I zapamtit će pročitano ako je pitao zato jer želi znati. Bilo na forumu bilo na portalu.
    Uvijek ce postojati i oni koji zbilja zele znati, a nece naci portal, ili neki odredjeni post, iz ovog, ili onog razloga. U tom slucaju, nadam se da ce im biti odgovoreno zato sto su pitali, a ne zato sto se netko osjetio napadnutim.

    Jos jednom hvala na (novim) informacijama. Sto se tenzija tice, nadam se da ce se smiriti jer ovo ne vodi nikamo, pogotovo zato sto je, uglavnom, bez povoda. Ili ga ja i dalje ne vidim. Sutra je radna subota pa se, za danas, odjavljujem.

  13. #463
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ovaj put ćemo copy pa za koju godinu opet paste.
    nadam se da ćete zadnji pasos ipak izbrisati.

    a zakaj, potpis. i zorana.

  14. #464
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moje isprike onom psu
    pa da ga skinemo s d.r.

    dalje, sto se tice pljuvanja i omalovazavanja na koje sam mislila (iako primarno ne na ovom topiku): prije dvije stranice je deaedi pisala o sarlatanstvu usporedjujuci davanje savjeta nasih "savjetnica bez certifikata" s tretmanima nekog nadrilijecnika, ne znam mu ime


    za summer i zoranu
    jesmo li od foruma stvorili kaljuzu ili ne, to nema veze s podforumima niti s odredenom forumasicom/ama/ima
    to bi bar bilo lako srediti


    ali ne, ova ogromna celulitna masa, roda.hr/forum, samo raste i sve nas guta, provodimo sate u raspravama sa, za nas osobno nebitnim ljudima (ne inace nebitnim ljudima) o tome jel oni trebaju raditi nedjeljom i sto mi radimo nedjeljom i u svadjama oko toga sto oni i sto mi mislimo oko svake moguce dnevnopoliticke teme. teme nisu nebitne, ali ove rasprave jesu, same su sebi cilj, i usavrsile smo se u njima, larpurlartistice.
    nekoliko stotina nas provodi sate dnevno u razgovorima koji cesto nisu ugodni, u kojima cesto same mi nismo ugodne, ja prva, a iz kojih necemo izaci niti bolje niti pametnije, niti mirnije. sto je nama ovaj forum? zamjena za trijebljenje u primatskim zajednicama?

    i ne, ja nisam renata koja dodje na forum svako nekoliko mjeseci s jednim postom. ja sam jedna od najvecih masnih fleka ove celulitne nakupine.
    i vec dulje vrijeme osjecam se ko da smo stvorile cudoviste, crnu rupu, ne mi rode, osoblje, nego mi, nas 8000 nas, stvorile smo cudoviste koje guta nase vrijeme, ali i nasu dobrotu, nasu kreativnost i nase sve. i nemojte mi da je to na odgovornost svakoj od nas. ili da nije tako.

    probajmo iskljuciti forum na neko vrijeme
    ili ga probajmo koristiti racionalno, kao davor kvasac.
    kruh ce biti veci, a prdit cemo manje


    na kraju isprike i teddy, ne samo njenom psu, bezvezno od mene

  15. #465
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne želim pisati ni o savjetnicama za dojenje, ni o radu Udruge, nego o forumu.

    Iščitala sam čitavu temu, prateći je od početka. Malo je reći da je skrenula u krivom smjeru. :/
    Kad sam prvi put nabasala na Rodu (tražeći kako se motaju tetra pelene ) ovaj forum je bio jedan od rijetkih koji se mogao ČITATI. Pod tim ne mislim samo čitati bez registrovanja na njemu (što je za svaku pohvalu i smatram da tako treba i da ostane). Prije svega mislim na razinu komunikacije među članovima foruma. Cjelokupna atmosfera je bila mnogo bolja nego je sad, a i način obraćanja, stil pisanja i jedan širok pogled na svijet kod većine korisnka. Blag, bez trenutne osude, usmjeravajući, počesto potkrijepljen zvaničnom (ili manje zvaničnom) potvrdom odgovora. Korisnici su pitali, upućivalo ih se gdje da traže odgovor. Sve je funkcionisalo kao jedna velika proširena porodica. Pravila su postojala i većinom su se poštovala.

    A onda je polako počelo da biva drugačije. Sve više novoregistrovanih korisnika postavlja pitanja bez da pomisli da koristi pretražnik. Kao da niko nikad nije imao sličan problem/dilemu/događaj/whatever :? Samim tim je sve više zaključanih tema sa samo dva posta. Sve češće je taj drugi post sve kraći i sve oštrijeg tona... Korisnika je sve više, osoblja foruma, koliko vidim, sve manje. Sve je manje odgovora na postavljena pitanja, a više ovakvih (pre)dugačkih rasprava koje ne vode nikuda... Ne smatram da je bilo koje pitanje toliko bezvezno da ne zavrjeđuje odgovor, makar to bilo pitanje o dječijim štramplicama. Ne ulazeći pritom u raspravu da li bi ili ne bi bilo na njega odgovoreno da ga je postavio neko drugi.
    Nadalje, sve su češće osude Ako neko traži mišljenje vascijelog foruma o svojoj dilemi, dao je odriješene ruke za svakakve odgovore. Ako neko traži podršku, pa pobogu dajte podršku ili zaobiđite temu. Kolektivno osuđivanje je postalo sport, u kojem, koliko vidim, uživa sve više i više korisnika. I to me rastužuje... U zadnjih godinu dana nivo forumske komunikacije, broj osuđivačkih postova, manjak zdravog humora (možda nekad i zdravog razuma), čitanje između redova kad između njih nema šta da se pročita, zajedljivost, ismijavanje, i slično (slobodno nastavite niz) je razlog što u zadnje vrijeme sa pet-šest strana novih postova otvorim samo nekoliko tema, a i s njima budem razočarana

    'OĆEM VESELIJI I NASMIJANIJI FORUM!

  16. #466

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Dobra ova o kruhu i prdenju.
    Nego, zar nije onda rjesenje zaista i ograniciti broj podforuma i teme na strogo edukativne? Mislim, zasto se otvaraju podforumi i dozvoljavaju teme koje cemo kasnije karakterizirati kao prdeze?

  17. #467
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa ljudski je prdnut s vremena na vrijeme

    kad smo ukidale kso, stavile smo ovaj kutak kao zamjenu, kao ustupak, koji je ipak ogranicio teme.
    ja nisam za ukidanje podforuma i zabranu dnevnopolitickih tema, ali, zar ne mozemo mi tu redukciju nekako same dostici? ono da nas prosvijetli

  18. #468

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa ja se divim svima onima koji nesto mogu raditi s mjerom. Ja ili apstiniram od kruha ili prdim do besvijesti.

  19. #469
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    i ja previše prdim, ali volim prdit ovdje

  20. #470
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    hebote saću ja ubit topik

  21. #471
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ok, ali se onda nemojte cuditi plamenu kad vam dodjem blizu guzici s upaljacem

  22. #472
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    kaj se otvara flejm soba?

  23. #473
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa ja se divim svima onima koji nesto mogu raditi s mjerom. Ja ili apstiniram od kruha ili prdim do besvijesti.

    ovo mi je poznato...

  24. #474
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    kaj se otvara flejm soba?
    take it outside

    Topicu je došao kraj, bitće.

  25. #475
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    Citiraj disciplina prvotno napisa
    nevjerovatno je kako se jedan ovakav topic igrom slučaja pretvori u skidanje kapa rodinim postignućima
    zasto nevjerojatno? jos uvijek gore pise "roda - rodsitelji u akciji"
    ti nekom dopustas sa ti dodje doma pljuvati i sutis?
    pa ajmo reci da ne.. ali sam jednom cula jednu dobru izreku a to je: nekada je i od budale pametno poslusati savijet.. nikad ne znas sto moze reci ...
    ali koliko sam ja skuzila ovdje nitko ne pljuje rodine savjetnice
    samo mislim da nitko od vas ne zna podnijeti kritiku
    pa krenete sa pljuvacinom samo da udarite kontru

  26. #476

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam cvrsto odlucila da je gotovo s prdenjem nakon teme o vjeronauku u skolama. Pa me opet krenulo na temi o porodiljnima i vracanju na posao. Sad lezim na kaucu bolesna, sama sebi idem na zivce i valjda opet - prdim. Tako da....sto se mene tice, restrikcija izvana je jedini spas.

  27. #477
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    sve ok, samo ne smiješ ostaviti zatvoren prozor.

    a moj dida bi rekao tko se zna lijepo ispričat, može i u crkvi prdnut

    a sad kidam nalijevo

  28. #478

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    uskoro cu i ja. Nego, bas nesto kontam, gomila zena pise kako se osjeca tupo i glupo doma s djecom. Mozda sam i ja zatupila na ovim silnim porodiljnima, a da nisam ni svjesna tezine situacije. I jos sam dosla na ideju da se financira iz proracuna to globalno zatupljenje.

  29. #479
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bravo zorana na pravom primjeru
    potpisi do jutra jos kojim slicnim postom moju tezu

  30. #480

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A slusaj, ti imas problem s celulitnom masom, ne ja.

  31. #481
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a sto onda tebe tjera u agresiju?

  32. #482
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ivka, kod tebe sve neki crnjaci.
    Pa jel tako loše? :/

  33. #483
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    am, kakvi crnjaci?

  34. #484
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja to vidim kao da se nešto strašno ovdje događa, pa nas (gotovo) prisilno evakuiraš.

  35. #485

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A cujes, ventiliram se po forumu. U neforumskom zivotu izigravam njeznu i krhku biljcicu koja ni mrava ne bi zgazila i onda tu dodjem i lijecim zivce.

  36. #486
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ja to vidim kao da se nešto strašno ovdje događa, pa nas (gotovo) prisilno evakuiraš.
    eto sto se dogodi kad potpises uvodni post
    ko bi reko
    a toliki ga potpisali prije mene na osam stranica
    i odjavili se odavde i eno ih herojke
    a ja dezorijentirana ovca

  37. #487

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ivka, jesi ti imala na umu apstiniranje od pisanja po forumu ili opcenito od dolaska na forum? Ne zahebavam, ozbiljno me zanima.

  38. #488
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma ne apstiniranje, pa imamo gore desno sponzore

    ja bi zatvorila forum na neko kratko i ograniceno vrijeme jer mislim da nam je vecini postao štaka i ovisnost
    da vidimo kako mozemo bez njega ili s malo njega

    zadnjih tjedana, otkad sam prepustila svoje ovlasti i forumasenje svela na najmanju mogucu mjeru (mislim na citanje foruma uopce, ne pisanje), skuzila sam koliko me forum crpio, koliko se ja tom forumu dajem, sebe, svojeg vremena, vremena koje sam mogla provesti sa svojim djetetom (ok, svi ce reci da oni nece zrtvovati svoje vrijeme s djetetom za forumsko vrijeme pa da se odma ispravim - vrijeme sa partnerom, sa samom sobom, s poslom, s idejom ili s daljinskim ili s knjigom ili s peglom), dakle, koliko se trosim, a koliko je taj moj doprinos nevazan.
    ne moj kao ivarice, nije ovo depresija ili lov na komplimente, nego sam se pocela pitati sto je to u cemu sam ja sudjelovala sa sat - dva dnevno

    promet koji ima nas forum nije zdrav u nijednom smislu
    on moze super prodavat nase bannere i mozemo se mi busat u prsa dojilacka (ko sto se busam kad treba) kako okupljamo toliko roditelja, najvise u hrvata, ali sto mi to radimo?
    jel se volimo? jesmo li zajednica?
    jel nam stalo jednima do drugih?
    a provodimo zajedno nekoliko sati u ovom okruzenju
    ovdje dolazimo kukati o svojim svekrvama, ali se mi medjusobno nazivciramo puno vise nego sto to napravi svekrva u 4 RL
    onoliko energije koliko potrosimo na razmjenu iskustava i podrsku, isto toliko potrosimo na agresivne sale i njegovanje lika svoga virtualnoga.

    ne da mi se to vise, gadi mi se to, lose je i mislim da ne moze biti dobro i zdravo nikako

    e, da, odgovor, nisam mislila niti na apstinenciju niti na citanje, a nepisanje. ja sam krenula s ogranicenom upotrebom, i bez ikakve apstinencijske krize sasvim mi je lijepo i od prvog dana vidim samo koristi od micanja od onog skoro pa svakodnevnog forumasenja.

    jos da mi je doc, a na forumu atmosfera koje se vjestitica sjeca (ne ona koje se sorci sjeca ) a koju smo zaboravile njegovati.

    kako je summer rekla, ja jesam predvodnica ove kaljuze i skroz mi dobro ide. ne bjezim od toga. ali nemojte ni vi.

  39. #489
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sve sam manje na forumu zadnjih 2 mjeseca i to me preporodilo.

    Škicnem tu i tamo, ali ne provodim više dan s uključenom "rodom" pa da u svakom prolazu kraj kompa stisnem F5 da vidim što ima novo.

    Moram priznati da odjednom imam viška vremena.

  40. #490
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ovaj je topik kradljivac energije.

  41. #491
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ovaj je topik kradljivac energije.
    ......ali mi je ipak jaaaako drago da sam ga pročitala jer su mi neke stvari sada, ooooooooooo, daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, puuuuuuuuuno jasnije

    mislim da mi je ovaj topic bio jako potreban - u mnogo pogleda

    da npr. shvatim zašto sam se osjećala kolateralnom (i nadam se, nevinom) žrtvom svega ovoga gore navedenog

  42. #492

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    jezuš i marija kam je ovo otišlo....

    čini mi se nakon mog komentara o edukativnom forumu

    A mislila sam samo napisati da nije cijeli forum edukativan nego podforumi o autosjedalicama i dojenju jer jedino tamo su stručni savjeti, a ne npr. dohrana ili zdravlje.

    I žalosno je da ovaj forum stvara sliku u javnosti o Rodi a ne sve one aktivnosti koje su cure spomenule i na kojima im svi možemo čestitati.

  43. #493
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    I žalosno je da ovaj forum stvara sliku u javnosti o Rodi a ne sve one aktivnosti koje su cure spomenule i na kojima im svi možemo čestitati.
    pa napravimo ga takvim da svi budemo ponosni na njega!
    jer forum nije nega amorfna masa koja se samoinicijativno širi, forum smo svi mi

  44. #494

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    I žalosno je da ovaj forum stvara sliku u javnosti o Rodi a ne sve one aktivnosti koje su cure spomenule i na kojima im svi možemo čestitati.
    pa napravimo ga takvim da svi budemo ponosni na njega!
    jer forum nije nega amorfna masa koja se samoinicijativno širi, forum smo svi mi
    slažem se
    najlakše je reći - kupus! i dignuti ruke od svega

    ali moram priznati da sam nakon svega ovdje pročitanog i ja dobila želju zamahnuti bijelom zastavom, jer se osjećam ko divlja svinja koja se valja u...

  45. #495
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    I žalosno je da ovaj forum stvara sliku u javnosti o Rodi a ne sve one aktivnosti koje su cure spomenule i na kojima im svi možemo čestitati.
    pa napravimo ga takvim da svi budemo ponosni na njega!
    jer forum nije nega amorfna masa koja se samoinicijativno širi, forum smo svi mi
    slažem se
    najlakše je reći - kupus! i dignuti ruke od svega
    x

  46. #496
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ...i malo više tolerancije bi trebalo. a ne odma na zadnje noge se dizat.

  47. #497
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ovo je roditeljski forum, ovo definitivno nije strucni forum tipa cybermeda, oni koji pitaju savjet znaju od koga ce ga dobiti - ako pitas na rodi javit ce ti se xy broj mama, neke od njih imaju vece znanje, neke imaju legitimitet dati vrlo strucan savjet (npr. pravnice na pravu, da se maknemo od dojenje-autosjedenje tema). nije savjet nesto lebdece i 100% istina, jedno ce reci doktori, jedno savjetnice tipa mama-mami, trece kumica, cetvrto svekrva...ono sto se ovdje brzo zaboravi je da je odgovornost ipak na samoj osobi ne na savjetodavcu, savjet dobijes, odbacis ili prihvatis. ajde malo budimo odgovorni sami prema sebi - ako je negdje previse neg. energije - makni se, ako ti se ne svidja diskusija na temi x javi moderatoru, adminu., nisam mod. ali tako bi rado zakljucala cijelu ovu raspravu i sve nas resetirala. ne zaboravimo da je ovo ipak forum roditelja koji imaju potrebu educirati se, poslusati se, pojadati se, pohvaliti se...valjda imamo s vremena na vrijeme i potrebu jedni drugima sasuti u lice negativnosti, bolje ovdje nego negdje drugdje.


  48. #498

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Flower, slazem se. Medjutim, u ovo sto si napisala se ne uklapa bas ono Renatino.
    Meni osobno pisanje po forumu nije nesto sto mi sise toliko energije, ne osjecam da na forumu zivim "pravi zivot" itd. Ne znam jesam li u zadnjih par godina upalila tv i pogledala film kako treba, sto se mene tice, mogli bi ga i izbacit iz kuce. Zato se ponekad nacrtam na forumu.
    Moguce da je nekima, cak i meni, postao ovisnost. Na slicnu foru kao sto cigarete postanu ovisnost, kad ne znam sto sa sobom, upalim nakratko forum. Tjesim se da zato nikad necu iz dosade upalit tv, nikad necu peglati...
    Medjutim, kad ja vidim koliko toga se kod mene promijenilo zahvaljujuci nekim stvarima ovdje procitanim, pa cak procitanim u onim "iz supljeg u prazno" temama, ne mogu reci da me nije malo zaboljelo kad je REnata postavila pitanja koja je postavila. Sto ja, ustvari, radim tu? Zasto ja tu pisem po nekim temama (ili bilo tko drugi) i onda dodje "faca iz Rode" i napise da joj nije jasno odakle nam volje i vremena gubiti vrijeme na nekim tamo raspravama, a time ne mijenjamo svijet, ne guramo akcije itd.
    Zasto onda ne zatvoriti forum, fino nakaciti obavijesti o autosjedalicama, o dohrani, dojenju i svemu ostalom pa kome se cita, nek dodje informirati se i gotovo?
    I jos bi me zanimalo kako to da npr. Apricot kaze da smo forum svi mi, a kad dodju ti neki "mi" da kazemo ovo ili ono u obliku prituzbe, onda ispada da se najlakse obraniti recenicom tipa: ni vama doma nitko ne kroji pravila i sl.
    I koji mi smo ustvari mi? Oni koji smo bili prije pet godina? Oni koji smo na istoj valnoj duljini? Oni koji su potpisivaci MC takodjer spadaju pod "mi"?
    Ne vjerujem da je tako misljeno, ali ispada da se glorificira to neko forumsko doba dok je bilo jako malo forumasica, dok su forumasice bile iskljucivo one iz "stare garde", onda dodju neke nove koje samo kukaju o svekrvama i prelijevaju iz supljeg u prazno i dobijemo kaljuzu od foruma.
    Sjecam se ja i vremena dok je Renata malo vise pisala po forumu. I ne samo ona, valjda vecina onih koji sada taj isti forum nazivaju kaljuzom. I ne, nije se forumarilo iskljucivo o dojenju i dohrani. Bogami, po ovim sada napisanim kriterijima se itekako prelijevalo iz supljeg u prazno dobar dio vremena. A mene sad zanima po cemu je tadasnje prelijevanje iz supljeg u prazno duhovnije i "za pamcenje" u odnosu na ovo sadasnje?

    I, molim, bez odgovora tipa: volonteri rade toliko i toliko, najlakse je doci upirati prstom....

  49. #499
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    I jos bi me zanimalo kako to da npr. Apricot kaze da smo forum svi mi, a kad dodju ti neki "mi" da kazemo ovo ili ono u obliku prituzbe, onda ispada da se najlakse obraniti recenicom tipa: ni vama doma nitko ne kroji pravila i sl.
    Žao mi je što sam te inspirirala na prozivanje jer ja nisam spremna ni sposobna pružiti kvalitetnu raspravu :/
    Pa ću samo ukratko pokušati objasniti: Forum jesmo svi mi, ali neki od nas su ipak malo više odgovorni za njega. Kad smo već odgovorni, onda si pokušavamo na neki način olakšati njegovo vođenje, ili kako da to već nazovemo. I normalno je da se to nekome sviđa, a nekome baš i ne. Ili uopće ne.
    Ja bih rekla da ovdje ne može, kao u matematici, vrijediti relacija ekvivalencije, ipak ovo naše pisanje najčešće nije tako egzaktna "znanost" i ovisi o mnogočemu.

    Vjerujem kako bi određeni broj postova, iz tipkovnice istih autorica, bio znatno različit da je pisan u drugo doba dana, tjedna, mjeseca...

    Nevažno...

    Kad kažem "mi", ne mislim samo na one koji su ovdje "starosjedioci" svojim pisanjem, čitanjem, prepoznavanjem... već mislim i na svaku onu korisnicu koja se prvi put javi. I ona stvara atmosferu, traži pomoć ili burka vode.
    A, priznat ćeš, ne može se podjednakim tonom odgovoriti onoj koja svoje prvo javljanje započinje napadom, kao i onoj koja ga započinje traženjem pomoći.

    I, ja uopće ne mislim kako se po Forumu daju savjeti (osim dojećih i as); rekla bih kako svatko od nas piše svoje iskustvo ili govori kako bi to i sama napravila, da se o njezinom djetetu radi.
    To što je ta informacija različita od one koju bih sama ponudila, ne znači da mi je itko nameće... Samo je drugačiji.

  50. #500

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Opet se spominje prozivanje. Ne prozivam te nego, kad si vec napisala koju, valjda je ok da upitam kako bih sebi lakse predocila sto je pisac htio reci.
    Sto se objasnjenja tice, ok mi je.
    Voljela bih samo da se javi Renata i objasni onaj svoj dio, jer je stvarno srocen tako da se svi mi koji nismo clanovi udruge zapitamo zasto smo ustvari uopce tu. Meni je forum izvor stvarno kvalitetnih informacija, volim se dopisivati s nekim curama odavde i nikako to svoje forumiranje ne zelim izjednacavati s npr. gladjenjem daljinskog. Ali, ako je takav oblik komunikacije nekim clanicama prelijevanje iz supljeg u prazno i ako se postavljaju pitanja odakle forumasicama volje i vremena za tu istu aktivnost, onda, jelte, javljaju se i neka druga pitanja.
    A da se razumijemo, ovaj forum nije i jedino mjesto gdje se sve informacije ovog tipa mogu pronaci. Pa eto, ja postavljam pitanje, ako se forumiranjem gubi vrijeme, zasto je forum uopce postavljen? Sasvim se lijepo moze informirati na npr. Rodinoj stranici i bez foruma.
    Zasto se ne ukinu svi suvisni podforumi da se sprijeci to gubljenje vremena svih korisnika i korisnica ovog foruma?
    Nisam ljuta, nisam agresivna, sve i da jesam, sigurna sam da malo koga ovdje boli djoncek zato, ali me stvarno i iskreno zanima zasto su tu odredjeni podforumi ako se unaprijed zna da ce sve ili vecina tema na njima biti markirane kao kaljuza?

Stranica 10 od 15 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •