Stranica 54 od 58 PrviPrvi ... 4445253545556 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #2651
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    ok znači žena je rekla da treba donjeti
    medicinsku dokumentaciju
    kopiju osobne sa prebivalištem
    kopiju rodnih listova
    kopiju riješenja od njege
    zahtjev za doplatak...to je rekla da se kupi u narodnim novinama ili isporinta sa njihove stranice
    eto to

  2. #2652
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj muž je jučer predavao za produženje, žena je uzela iste papire ko i prošli put nije napomenula nikakve komisije, ili on nije to reko, al ću ga pitati.

    inače se ta dodatna vještaćenja rade od 9. mjeseca pričali smo o tome http://forum.roda.hr/threads/79034-d...-djeteta/page6
    Za produženje uvećanog dječjeg nije potrebno vještaćenje (ukoliko na onom prvom rješenju ne piše drugačije)...

  3. #2653
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    e da i kad to preda u žajinu jel joj se računa doplatak od kad je predala papire ili od kad donesu riješenje da ima pravo na to

  4. #2654
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    moj muž je jučer predavao za produženje, žena je uzela iste papire ko i prošli put nije napomenula nikakve komisije, ili on nije to reko, al ću ga pitati.

    inače se ta dodatna vještaćenja rade od 9. mjeseca pričali smo o tome http://forum.roda.hr/threads/79034-d...-djeteta/page6

    domy nek suseda preda papire za dječji, kopija osobnih roditelja, kopija računa iz banke, kopija rješenja za njegu, kopija rodnog lista, kopije nalaza ak ti je baš tak rekla i http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...nicabr.1.7.pdf gdje na 2. strani mora uz ime tog djeteta napisati dijete s težim oštećenjem zdravlja DA, to nek ćim prije preda u dodružnicu mirovinskog

    ako joj odobre dobit će lovu od kad je predala papire
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2016. at 13:37

  5. #2655
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    znači 2161 dobiva bez obzira na prijašnji porodiljni i plaču kakvu je imala
    da....

  6. #2656
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Ok hvala curke. Bum joj tak rekla a mora jos pricekati rijesenje od njege nije dobila. Rekla joj na hzzo da su poslali svaki dan treba doci

  7. #2657
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    dok ne dođu papiri, ato se zna odužiti tak da ne brigate, nek pripremi sve papire pa onda samo nek frkne tam gdi treba

    usput ja sam mislila da vi spadate pod sesvete, a ne pod žajinu

  8. #2658
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Onaj papir tj zahtjev..to sam uguglala zahtjev za dd i izasao mi taj dokument pise zahtjev za ostvarivanje prava na doplatak za djecu. Jel to taj zahtjev ili...

  9. #2659
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    Je taj tonek isprinta i ispuni, na drugoj strani pod djete s težim oštećenjem zadnja kolona napiše DA

  10. #2660
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Da prebacim pitanje na ovu temu.Jos sam nova na temi pa se nemojte srdit ako negdje fulam...Ovako.Ja koristim porodiljni dopust od 3 godine za 4 dijete.U međuvremenu se kcerka od 8 godia razboljela od akutne leukemija.Vjerojatno imam neka prava ali neznam koja.Zanima me dali mogu zamrznuti porodiljni i otvoriti bolovanje za njzinu njegu?Koja je procedura i kako stoje stvari po tom pitanju.Molila bih sve koje ista znaju da mi pomognu.Hvala vam unaprijed.

  11. #2661
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Porodiljni se može prekinuti, ali ako ćete se jednog dana htjeti vratiti na njegu potrebna su sva vještaćenja....

  12. #2662
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    tata bi sad otvorio bolovanje jer smo potrebni jedan i drugi biti uz nju.Ja bih kasnije prekinula por.i ostavila ga za kasnije i otvorila bolovanje za njegu djeteta,Ona ima 8 godina,i lijecenje ce biti dugotrajno zbog dijagnoze.

  13. #2663
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    pitanje koji je filip rekla

    je dal može ona bit na porodiljnom za 4. djete , a muž na njezi za 1. ili 2. dijete

  14. #2664
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Aha, pošto je tema porodiljni radi njege djeteta ja sam skužila da jedno od mlađe djece koristi taj porodiljni a ne klasični do treće godine...
    Dakle, onda neznam odgovor...

  15. #2665
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    tata bi sad otvorio bolovanje jer smo potrebni jedan i drugi biti uz nju.Ja bih kasnije prekinula por.i ostavila ga za kasnije i otvorila bolovanje za njegu djeteta,Ona ima 8 godina,i lijecenje ce biti dugotrajno zbog dijagnoze.
    Filip, sretno u lijecenju.

    daj nazovi hzzo, nije mi jasno tumacenje dodatka kad je rijec o bolovanju. Ne znam da li se to odnosi i na roditeljski .

    Napomena: Pravo na privremenu spriječenost za rad osiguranik može ostvariti pod uvjetom da drugi roditelj nije nezaposlen, odnosno ako živi sam s djetetom (npr. samohrani ili razvedeni roditelj), da istodobno ne koristi to pravo za drugo dijete te da za dijete kojemu je potrebna njega nema priznato pravo roditelja njegovatelja.

  16. #2666
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ali ako bi filip bila na polovičnom porodiljnom onda i muž ima pravo na bolovanje za dijete.

  17. #2667
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    zvala sam hzzo.Mogu zatvoriti rodiljni dopust,i vracam se na posao,i drugi dan otvaram bolovanje za njegu clana,dijeteta.Ako ce direktorica na tto pristati naravno.Jedino neznam kolika bi mi bila naknada na bolovanje jer mi se gleda primanja unatrag mjeseci porodiljnog.

  18. #2668
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    nažalost bolovanje bi ti bilo minimalno 831 kn, ako nemaš isplačene 2 plače do mjeseca koji prerthodi mjesecu u kojem dižeš bolovanje

    jesi li pitala onu drugu soluciju da ti otiđeš na polovično radno vrijeme , ostatak porodiljno, a muž na njegu/bolovanje djeteta?, naravno ili obrnuto

  19. #2669
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    jesi li pitala onu drugu soluciju da ti otiđeš na polovično radno vrijeme , ostatak porodiljno, a muž na njegu/ SRV /bolovanje djeteta?, naravno ili obrnuto

  20. #2670
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    što je vađno kod razgovora naglasiti da se ista priča ne priča o istom djetetu

    muž je sam svoj gazda?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.02.2016. at 13:49

  21. #2671
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,394

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    zvala sam hzzo.Mogu zatvoriti rodiljni dopust,i vracam se na posao,i drugi dan otvaram bolovanje za njegu clana,dijeteta.Ako ce direktorica na tto pristati naravno.Jedino neznam kolika bi mi bila naknada na bolovanje jer mi se gleda primanja unatrag mjeseci porodiljnog.
    Cekaj, jesi pitala za muza? Da li on ima pravo na bolovanje dok vam ne odobre njegu, obzirom na to da koristis porodiljni? Zovi udrugu " krijesnica".

  22. #2672
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    filip ima kaj novog, kak cura?

  23. #2673
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Evo me.Curka je dobro,jucer je primila kemo i dobro je za sad sve podnjela.A sto se tice ovih drugih stvari.Tata nemoze dobiti bolovanje za dijete jer sam ja na porodiljnom.Ja cu prikupiti sve papire i u hzzo podnijeti zahtjev za njegu.To sve ide u Klovicevu na vjestacenje. i onda cemo vidjet sta ce tamo reci.

  24. #2674
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    dobro da je bolje, ima li mučnine i slično ostaje još uvijek u bolnici ili ide doma

    jel si planirala muža stavit na polovično porodiljno?

  25. #2675
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Nije imala nikakve nuspojave od jucerasnje terapije.
    Nisam,za sada nam se jedino isplati da ja uzmem njegu,sacuvam ovaj porodiljni.Bitno mi je sad da je on tu,da mozemo obadvoje se izmjenjivat.To joj je sad najpotrebnije,da smo obadvoje uz nju.Kasnije kad to bude islo tako da je ona doma,pa opet bolnica onda cemo se snalazit.
    Meni se ne isplati niti sad pocet radit na 4 sata.,jer nemogu nikako,doma dvoje malih,ona u bolnici,to mi je najgora solucija.

  26. #2676
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    razumijem situaciju, nek vam je sretno, pozdrav curki i klincima

  27. #2677

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Molim Vas savjet.

    Radim skraceno radno vrijeme radi njege djeteta od 3/2015. Produzenje smo dobili do kraja 2016 godine. Primam i uvecani dd.
    Ali nisam znala da imam pravo na uvecani osobni odbitak, tj. za dodatni koeficijent od 1,00 (ako sam dobro shvatila). Da li ja mogu razliku osobnog odbitka kojeg nisma koristila 2015 godine traziti sada u prijavi poreza? Koliko sam shvatila potrebno je priloziti kopiju rjesenja i donijeti PK karticu? Da li onda tu razliku osobnog odbitka trazim ja (koja sam na srv) ili muz koji je radio, ili je to svejedno?

  28. #2678
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    tražite kome paše, ti za sebe imaš vjeovatno dovoljno i više, jer predpostavljam da si njegu dobila odma iza porodiljnog, pa izračunaj kolko bi to bila olakšica mužu

    znači to dijete ( njegov koeficijent) +1.00, ujedno ako želite možete to uvrstiti i na PK karticu

  29. #2679
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Evo me malo.Ovako,zatvorila rodiljni dopust,vratila se raditi,dogovorila se s direktoricom da mi izadje u susret da me drzi tri mjeseca kao da radim.Suprug u međuvremenu otvorio bolovanje za bolesno dijete.Predala zahtjev za os.invalidninu u czss.Jel zna netko kad zovu na vještačenje i kaj se tamo radi.Znam da sa djetetom neču moći ići naa vještačenje jer je jednostavno to nemoguce,em je u bolnici em jedva hoda,i jos uz to ima konstantno niske leukocite,mogla bi pobrat neku infekciju.

  30. #2680
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    I jos da pitam za uvecani djecji.Posto sam vec predala za nastavni dd.dali kada ispunjavam zahtjev pisem samo njezine podatke ili moram od sve djece?

  31. #2681
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    na vještaćenje nekad zovu, nekad sude po papirima, ali vjerujem ako će vas zvati da ćeš moći dat opravdanje.


    za dd pišeš njene podatke i djete s teškim oštećenjem zdravlja Da str. 2. , a ostalu djecu navedeš u onom dijelu gdje spominješ i muža mislim da je to str.3,

    nadam se da će cura biti bolje, držite se svi skupa

  32. #2682
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Imam pitanjce.U czss sam bila i razgovarala sa gospodinom koji vodi moj slucaj,i kad me je pitao za primanja rekla sam mu onoliko koliko je suprug primao kod prijasnjeg poslodavca,jer je u medjuvremenu promjenio posao.No medjutim novi poslodavac ga je prijavio na minimalac.Dali da zovem centar i kazem da su suprugova primanja ipak manja od onoga kako sam navela.?

  33. #2683
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    I predala sam med.dokumentaciju za uvecani djecji.Dali se za uvecani dobiju zaostaci,ili ne?

  34. #2684
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ako ti odobre trebala bi dobit sve od dana predaje

    možeš mu reć da su manji prihodi, ali to nije bitno bar ja tak mislim
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.03.2016. at 17:19

  35. #2685
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ti spadaš po N.zagreb

  36. #2686

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Mislim da prihodi nisu bitni,barem koliko sam shvatila vašu situaciju.
    Neznam za što ste predali u centru za socijalni,ja sam predala za doplatak za pomoć i njegu.
    Uvećani dječji doplatak dobijete sve zaostatke od dana kada ste predali zahtjev.
    Evo ja sada čekam da mi se to riješi od 10 mj.Malo dugo traje al se dobiju zaostatci.

  37. #2687
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    valjda za invalidninu

  38. #2688

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ma da,onda nisu bitni prihodi.

  39. #2689
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Imala bih pitanje,neznam gdje da postavim pa bih molila moderatore da ga prebace gdje treba.Curka ce trebati transplantaciju kostane srzi,i drugi tjedan moramo sa ostalom djecom na Rebro na hla tipizaciju.Mene zanima,dali ja i suprug mozemo obaviti tipizaciju?I tko nam izdaje uputnicu.Znam da je pretraga skupa i neznam dali ce nam dr.htjeti dati uputnicu za to.Mala je vjerojatnost za podudarnost ali bi svakako htjeli to obaviti da vidimo da li se i mi podudaramo.

  40. #2690
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ne znam točan odgovor, ali uputnicu izdaje tvoj doktor

    kaj su vamrekli za vas, gledala sam onaj link kad je mama sinu dalabubreg jer se slučajno poklapalo, i sve je ok prošlo.

  41. #2691
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Dosla u bolnicu,vidim na papiru pise da idemo ja i muz,i sva djeca.Hvala Bogu,mislila sam da mi netrebamo,ali ipak idemo svi.

  42. #2692
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    oni su dali uputnice?

    znaš di je taj labos?

  43. #2693
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Uputnice smo dobili svatko od svog lijecnika,na preporuku doc.iz instituta.To je u zelenoj zgradi na Rebru,suteren,soba 9.Od 7,30-10,00.urki sutra uzimaju krv za tipizaciju.Vjerujem da ce netko od nas biti podudaran s njom.

  44. #2694
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    Nadam se da će sve proć dobro, držite se svi skupa

  45. #2695

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Molim vas savjet. Koristim srv radi njege djeteta, rjesenje je do kraja godine. Buduci da uskoro pocinjem koristiti porodiljni prebacila bih njegu na muza, da on radi srv. Kako muz inace radi u smjenama, zanima me da li je negdje propisano da tih 4 sata odraduje samo u jutarnjoj smjeni (do 16h) i vikende slobodne? To bi jedino imalo smisla, buduci da dijete niti ne moze kolektiv vikendom, niti nakon 16h. Probala sam zvati ovdasnju regionalnu pravnu sluzbu hzzo-a, ali mi nisu mogli pomoci. da se netko nalazi u istoj situaciji ili znate gdje bih to mogla provjeriti?

  46. #2696
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    u principu kakao se uspijete dogovoriti s poslodavcem, ali nije to nigdje propisano bar ja ne znam za taj zakon.

  47. #2697
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Susjeda je na njezi i peedala je za doplatak...i danas dobila rijesenje 200 za jedno i 200 za drugo djete. Pa sta nije da ako si na njezi automatski dobivas onih 853 kn....tak nekak....ili se nesto promjenilo u zadnjih par godina

  48. #2698
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    jelena.o. inbox ti je pun ne mogu ti poslati pp

  49. #2699
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ok

  50. #2700

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    13

    Početno

    Predali jucer papire za njegu za sina starog 14 mj, rođen u 34 tj. trudnoce, prosli 25 dana intenzivne u inkubatoru. Dijagnoza stanje nakon mozdanog krvarenja 2. stupnja, stanje nakon respiratornog distres sindroma, te dijagnoza K77 jer su nam konstantno jetrene probe (tocnije aminotransferaze ) povisene za cca 3x vise od referentne vrijednosti, te distoni sindrom. Pedijatar odbija cijepljenje zbog problema sa jetrom te nismo u mogucnosti ukljuciti se niti u jedan kolektiv (to sam isto navela u zamolbi). Preporuku je napisala fizijatrica, jednom mj. idemo na Goljak po vjezbe koje doma samostalno moramo svakodnevno provoditi, redovite kontrole (svaka 3 mj) kod neuropedijatra i svaki put radimo EEG i svaka 3 mj. kontrola kod gastrića. Ceka nas sad ponovljeni MR mozga. Zanima me sto mislite da li je to dovoljno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •